dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    cynio
    Guest
    cynio

    Domyślnie Wykrywanie nieszczelności instalacji CO w ścianie

    Mój problem polega na braku mozliwosci zidentyfikowania nieszczelności instalacji CO. Gdzieś w ścianie lub w podłodze na gruncie mam nieszczelną instalacje, codziennie do obiegu muszę dolewać ok 10l wody.

  2. #2

    Domyślnie Re: Wykrywanie nieszczelności instalacji CO w ścianie

    Cytat Napisał cynio
    Mój problem polega na braku mozliwosci zidentyfikowania nieszczelności instalacji CO. Gdzieś w ścianie lub w podłodze na gruncie mam nieszczelną instalacje, codziennie do obiegu muszę dolewać ok 10l wody.
    zabarw wode pigmentem i obserwuj gdzie pojawi sie kolorowa plama

  3. #3

    Domyślnie

    zdaje sie ze bledy to moja specjalnosc

  4. #4
    cynio
    Guest
    cynio

    Domyślnie

    Chodzi o to że na ścianach mokrych plam nigdzie nie widać, podejrzewam że nieszczelność jest w posadce na gruncie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał cynio
    Chodzi o to że na ścianach mokrych plam nigdzie nie widać, podejrzewam że nieszczelność jest w posadce na gruncie.
    przykro mi, ale chyba masz problem

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli masz c.o. podzielone na obwody, to odcinając codziennie jeden zlokalizujesz ten uszkodzony. Można wtedy spróbować przepchnąć cienką rurkę miedzianą. Mam nadzieję, że nie masz żadnych połączeń w posadce,
    c.o. rozdzielaczowe i uszkodzenie jest tylko jedno, inaczej to kaput i nowa
    instalacja się kłania. A hydraulika, co ci to zrobił !

    Pozdro.

  7. #7
    cynio
    Guest
    cynio

    Domyślnie

    niestety instalacja jest z PCV bez rozdzielacza i są w posadce trójniki i kolana, a hydraulik tłumaczy że kiedyś tak się robiło (96r) i wtedy to był standard

  8. #8

    Domyślnie

    Więc kaput.

    Jeśli to klejonka, to bierz się za remont całej inst.To draństwo po kilku latach puszcza w coraz to nowych miejscach.
    Zgrzewana raczej by nie padła-może jakaś wada fabr. lub błąd montażu?
    Ta woda powinna jednak gdzieś się pokazać, wypróbuj sposób Czmirka +
    np. ocet ( metoda na węch - nie dokładna, ale zawsze coś- tylko pozamykaj wszystkie drzwi i nie wytruj rodziny), może odpadnie remont całości.

    Pozdro.

  9. #9
    Piotr_2
    Guest
    Piotr_2

    Domyślnie

    No to Cynio masz problem, ale głowa do góry jest jeszcze jakaś szansa. Jeżeli jesteś z mazowsza spróbuj się skontaktować z firmą zajmującą się pomiarami termowizyjnymi (ja korzystałem z usług firmy Techmadex, wiedzą o co chodzi i znają temat www.techmadex.com.pl). W moim przypadku była to nieszczelność instalacji CW zalanej w posadce. Udało się, a wykrycie usterki zajęło im nie całe 30 min.
    Powodzenia i głowa do góry.

  10. #10
    Cynio
    Guest
    Cynio

    Domyślnie

    No i się udało !!! Usterkę tak jak Piotr radziłeś, wykryto przy pomocy kamery termowizyjnej. Nie było to proste, ale cieszę się że mam ten problem już za sobą. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za przekazane informacje.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cynio
    No i się udało !!! Usterkę tak jak Piotr radziłeś, wykryto przy pomocy kamery termowizyjnej. Nie było to proste, ale cieszę się że mam ten problem już za sobą. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za przekazane informacje.
    no i fajnie
    pozdrawiam

  12. #12
    miki_5
    Guest
    miki_5

    Domyślnie

    Czy przy pomocy metody termowizyjnej możliwe jest wykrycie nieszczelności instalacji ogrzewania podłogowego?
    pozdawiam

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cynio
    No i się udało !!! Usterkę tak jak Piotr radziłeś, wykryto przy pomocy kamery termowizyjnej. Nie było to proste, ale cieszę się że mam ten problem już za sobą. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za przekazane informacje.
    Podaj ile Cię to kosztowało i ile czasu szukali ?

  14. #14
    cynio
    Guest
    cynio

    Domyślnie

    Zajęło im to ok 1,5 godziny, a ja jestem lżejszy o 450 zł ale biorąc pod uwagę ewentualne suwanie płytek to inwestycja się opłaca.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Nor23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-355
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał cynio Zobacz post
    Zajęło im to ok 1,5 godziny, a ja jestem lżejszy o 450 zł ale biorąc pod uwagę ewentualne suwanie płytek to inwestycja się opłaca.
    Mam aktualnie podobny problem, przeciek pod gresem. Czy kamera termowizyjna zlokalizuje przeciek? Już rozkuli mi cześć przedpokoju i czeka łazienka (

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Powinna zlokalizować, zadzwoń do firmy, która tego typu usługi robi i zapytaj.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  17. #17

    Domyślnie

    Pomoc wróżki jest równie skuteczna i tańsza.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony