dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Kosztowała mnie więcej niż kilka browarów. Do tej pory nie mogę się wyleczyć z choroby w jaką mnie wpędziła

    A na budowie na razie cisza i spokój, przerwa technologiczna. Sądzę że w tym miesiącu wrzucę jakąś aktualizacje.

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Od wtorku zacząłem działać na budowie,
    Udałem się do firmy Tauron podpisałem umowę i wybrałem taryfę G12w, dnia następnego przyjechało dwóch gości i założyli licznik. Popłynął prąd do mojego domku. Oczywiście coś elektrycy zjeb… w gniazdku 3 fazowym źle podłączyli kabelki i wybija bezpieczniki ale 230v jest OK.
    Styropian kupiłem jakiś czas temu u Producenta, który znajduje się niedaleko mnie firma Justyn. GRAFITOWA FASADA EPS 031 za ok. 170zł m3 z felcem, myślę że cena dobra. Sam go odebrałem i przewiozłem busikiem. Leżał i cierpliwie czekał z jeden miesiąc, aż się doczekał dnia, w którym zaczęliśmy ocieplać. Trochę się narobiliśmy, bo trzeba było odsuwać wiązary, ale chciałe by było porządnie. Na ogniomury poszedł 10cm a na kominy wentylacyjne 5cm. Wszystko zaciągnięte siatką i klejem bez kołkowania z firmy Atlas, kleiłem też na Atlasa tylko do klejenia. Rozważałem klejenie na piankę do klejenia styro, była nawet promocja w OBI za 20zł jakiegoś tam producenta, Tytan to już wydatek 29zł ale jakoś odpuściłem. Po prostu mi się odwidziało, nikt nie wiedział nawet jak się to trzyma w ogóle. A sprzedawcy w marketach to już masakra. Ja to nie wiem po co oni tam w ogóle są.




    Później zaczęliśmy deskować, miałem 2m3 desek z tartaku impregnowanych i brakło. Dołożyłem z tych wcześniej rozszalowanych i sam opierdykałem jakimś impregnatem. Różnicy nie widać, fachowcy twierdzili że brakło pół kubika ale ile to h.uj wie


    Papę na deskowanie w końcu dałem

    Nieduża różnica w cenie a milimetr głupsza, wyszła mnie po 12,50zł za mb ale kupiłem całą paletę od producenta 180m i byłem sam po nią w Kielcach. Cena z wliczonym kosztem paliwa na miejsce i powrotem. Ta s30 kosztowała by mnie 12,30zł na miejscu. Musiałem tylko poświęcić 6 godzin na drogę.
    Chyba ktoś w niebie nademną czuwa, bo w sobotę po skończeniu papowania, uszczelnieniu miejsc styku ze ścianą i kominami, rozliczyłem się, pracownicy wyjechali i lunął deszcz. Jeszcze 1godzinka i była by tragedia.



    Dziękuje swojemu Aniołowi Stróżowi i pozdrawiam

    Do uszczelnienia użyłem silikonu dekarskiego Tytan czarny.
    A w dziury wentylacyjne wsadziłem takie ładne kratki z allegro, oczywiście ze stali nierdzewnej Zobaczymy jak się będą sprawować. Jak co to je wypierdol… .
    W poniedziałek przyjeżdżają z rana wstawiać okna, oczywiście wkleję foty. Dziś zamiatam dom, by było czyściutko.

    Z ciekawych wiadomości to ta że żenię się w sierpniu, czytam biorę ślub

    Zastanawiam się też już nad piecem, pierw miał być Defro AKM 2 na miał i eko ale teraz poważnie rozważam zakup piecem na pelet.
    Jeśli ktoś ma i użytkuje proszę o sugestie i rady.
    Ostatnio edytowane przez -Jurand- ; 22-04-2012 o 07:32

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Coraz mniej czasu na prowadzenie dziennika, więc nie będę się rozpisywał, tylko wrzucam zdjęcia

    Od podwórka:





    Od południa:






    Od ulicy:





    od północy:


  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Jaram się bo znalazłem swoją chatę na zaktualizowanej mapie satelitarnej
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez tytułu.JPG
Wyświetleń:	289
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	181605  
    Ostatnio edytowane przez -Jurand- ; 05-04-2013 o 18:04

  5. #45
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar kaspers
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Dzielnica
    Osowa
    Posty
    4

    Domyślnie Jak tam domek wyglada

    Witam! Super opis dziennik czy zwał jak zwał.
    Przynmieżam sie do budowy domu z płaskim dachem mam juz działke projekt czekam na zmiane warunków zabudowy bo jest temat jak u ciebie problem z dachem. Szkoda że nie zgralismy się w czasie przy budowaniu.Pozdrowionka

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ganio28

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łęczna
    Kod pocztowy
    21-010
    Posty
    3

    Domyślnie Jak tam postępy

    Beda jeszcze jakies zdjecia ? Przez te dwa lata napewno cos sie zmienilo. Jak kosztorys ?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony