dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar duss
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Ciężkowice
    Posty
    111
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czemu BK???? myslalem ze jestes zadowolony z silki?
    Moj dziennik budowy
    Dom:
    Jest Stodoła pow.grz. 292m2,całkowita : 550m2, płyta fund. z odizolowanym gruntem 20 cm EPS,ściany silikat 24 + 20cm styro 0,031 grafit od samych fundamentów, okna 3-szyby, drzwi Delta Prestige Ud 0,64, Brama Horman.
    Dach: OSB22PW,Montana ScalaPlastic + ~30cm piany,Fakro FTT-U6,Czarny Lindab,
    CO: 100%podłogówka + PE 18kW, reku,
    Wew: KNX, alarm Grade II, multiroomy ,and HOTSPRING
    start: 14-05-2012, koniec: ~ 02.2014;D OZC~?? kWh/m2.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Chyba jest tańszy i cieplejszy. No zadowolony jestem ale jeszcze raz bym to dobrze przemyślał i przeliczył

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cześć
    Proszę bardzo - kolejny dom z płaskim dachem i chyba całkiem niedaleko ode mnie
    Ciekawa jestem efektu finalnego. Fajnie się zapowiada ta budowa.
    U mnie tez miał być płaski dach ale skapitulowaliśmy w ostatnim momencie(już po zrobieniu projektu i wylaniu ław) i będzie wielospad. Po cichu będę Ci zazdrościła tego dachu Za to technologia budowy ta sama - silikaty Szkoda, że nie właziłam ostatnio na forum bo dałabym Ci namiary na niedrogą hurtownie - gdzie nie biorą kasy za rozładunek HDSem i transport poza miasto mają w rozsądnych cenach, do tego bardzo dobre ceny na Silikaty z Ludyni - mnie wyszło 3,20 za pustak 24cm, ale nie płaciłam nic kompletnie za dowóz i rozładunek HDS.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lilianette
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    226

    Domyślnie

    Jakie piękne mury z silikatów, rozmarzyłam się

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za miłe słowo, sory że tak próżno odpisuję ale niemiałem czasu.

    Lilianette nieźle wielką chatę budujesz kurcze ogrom piwnic mnie przeraził ale dobrze widocznie macie takie potrzeby Ile masz metrów w wzdłuż i wrzesz budynku?
    Ja mam tak 13m x 14m

    tutli_putli czemu zmieniłaś z płaskiego na normalny? Dałaś się namówić ludzią? Mnie też mówili różne rzeczy ale się nie dałem. Taki mi się podoba i koniec.
    A tak przyokazji gdzie budujesz?? Ten namiar na tą hurtownie możesz podrzucić.
    Co do dyskusji w wątku „jak budować silką” to jedna paleta kleju ci nie wystarczy, ja do tej pory zużyłem jedna paletę to jest 54 worki i jeszcze dokupiłem 10 worków to tak na styk starczyło do tej pory. Na piętro jeszcze z pół palety dokupię.

    Jeszcze raz dzięki i życzę wiele cierpliwości :*

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    cześć

    No ja ze zmianą dachu z płaskiego na tradycyjny za bardzo nie miałam wyjścia bo mój mąż po przeanalizowaniu wszelkich za i przeciw - uległ presji i uparł się na taką drastyczną zmianą. Nie było mocnych aby mu wyperswadować. Więc niech już zostanie taki jak jest. Odnośnie zdjęć z lotu ptaka to robił je mąż z helikoptera Czasem w pracy ma tzw. obloty
    Do murowania mamy zaplanowane jakieś półtora palety i chyba tak wyjdzie sądząc po ilości jaka jeszcze została i ile jeszcze zostało do postawienia. Mamy tylko parter z ogromną ilością okien.
    Budujemy się w Radomsku(więc chyba nie daleko od Częstochowy
    Fajnie wygląda Twój biały dom z klocków ))
    pozdrawiam
    Hurtownia w jakiej kupujemy większość materiałów to :http://www.yard.pl/

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Kurcze mnie nad zmianą dachu też dużo osób namawiało. Bo ciężki do uszczelnienia, bo po ścianach będzie się lać bo drogi. NIE DAŁEM SIĘ !!! Robię po swojemu i sądzę że będę zadowolony, teraz tak się buduje domy nowoczesne. I najwyżej ja będę żałować. Rozumiem decyzję twojego męża ale mu nie zazdroszczę. Do końca życia będziesz mu mówić „a mogliśmy zrobić ten płaski dach, tu niedaleko jest taki i strasznie mi się podoba”
    Wasze ściany też wyglądają już nieźle, zanim się obejrzysz już będzie strop, koło świąt.
    Z tymi oknami to ja też przesadziłem, zrobiłem takie giganty i tyle że się boję że w 40 000tyś się nie zmieszczę. Na razie dałem okna do 3 firm do wyceny i pokrycie dachów i tarasów. Gościa do więźby już mam.
    Z tym helikopterem fajna sprawa. Czy mąż nie mógł by mnie wziąć na taki oblot nad moim domem?? Ja nawet zastanawiałem się nad paralotnią, są takie loty i nie drogo a w Rudnikach samolotem można się przelecieć. Ale helikopter to dopiero coś. Czy on pracuje w wojsku, TVN-ie czy u Niemczyckiego?

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o koszt budowy dachu płaskiego - to zapewniam Cię, że dach który miałam w projekcie jako płaski to koszt około 30% ceny tego, który teraz mam zaplanowany. Samego pokrycia będzie trzeba kupić na jakieś 600 metrów kw. Bardzo fajne są domy z płaskimi dachami i jest sporo rozwiązań technologicznych odnośnie ich budowy. W mojej "linkowni" w dzienniku jest parę linków - możesz sobie skopiować albo wejść na podane strony i poczytać. Mimo wszystko dwie ostatnie zimy utwierdziły nas w przekonaniu, że mieszkamy w mało przewidywalnym klimacie jak dla dachu płaskiego. Małżonek stwierdził, że nie stać nas na zatrudnianie firmy odśnieżającej a jemu nie widzi się spędzać kilku miesięcy w roku na odśnieżaniu Ja wyszłam z założenia, że jak mam do końca życia wysłuchiwać w drugą stronę - że trzeba było tradycyjny robić - to sobie przekonywanie go odpuściłam.
    Co do okien to w pierwotnej wersji (dom miał być większy) wyceniano mi je na jakieś 80 - 100 tyś. teraz może uda się zmieścić w 50 tyś. Zanim to jednak nastąpi trochę wody upłynie. Może za dwa lata będę myślała o oknach a wtedy ceny pewnie ulegną też zmianie (na wyższe zapewne) Na ten rok planujemy tylko wylać jeszcze strop i to będzie koniec tegorocznego sezonu budowlanego. Dach planujemy w przyszłym.
    Co do oblotów - nie ma takiej opcji by zabierać kogoś trzeciego, nawet ja się nie mogę załapać na to latanie chociaż bardzo bym chciała

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Co do okien to ja teraz wybieram kolor i się zastanawiam czy wziąść szare do blchy na dachu i rynien i szarą bramę garażową czy wziąć imitacje drewna na zewnątrz i wewnatrz, albo orzech olbo złoty dąb. Wacham się. CZY MORZE KTOŚ PORADZIĆ ???

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam czy skoro masz płaski dach to blachę na nim będzię w ogóle widać? W moim projekcie kiedy na początku zakładaliśmy, że będzie dach płaski zrezygnowaliśmy z rynien na zewnątrz a były zaprojektowane tzw. rynny wewnętrzne (ukryte) aby nie psuć bryły domu. Do rynien chyba bym okien nie dopasowywała. Tak naprawdę moim zdaniem kolor okien zależy od elewacji a wewnątrz ten kolor powinien być dopasowany do charakteru wystroju wnętrz. Poza bramą garażową musiałbyś tez dopasować jeszcze drzwi wejściowe w szarości. Głupio by wyglądały w innym kolorze niż brama i okna. Jeśli planujesz wnętrza o bardzo nowoczesnej linii to szarość się sprawdzi. Natomiast drewno jest bardziej uniwersalne i w przyszłości będzie pasowało w zasadzie do wszystkiego - nawet jeśli postanowisz radykalnie pozmieniać styl wnętrz.

    O wycenę okien możesz jeszcze zapytać w firmie z poniższego linku: http://www.tadosfirek.pl/
    Robiłam u nich wycenę dla swoich okien jeszcze z poprzedniego projektu i wychodziło całkiem przystępnie, robią okna na profilach Veka, ale jakie mają ceny w tym roku nie mam pojęcia.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Oczywiście , że ktoś czyta nawet subskrypcja włączona
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  12. #32

    Domyślnie

    nie ma fotek ?
    Dla chcącego nic trudnego!

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Wydaje mi się że powinny być. U mnie się wyświetlają, może masz coś z przeglądarką

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sco-check
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    EWI
    Posty
    95
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Subskrybuję
    Piękny domek Ci wyszedł, jak do tej pory.
    Ja też będę miała płaski dach, jednak zakończony po 1ej kondygnacji

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Chociaż już jesteś po klejeniu styropianu to wrzucę 3 grosze. Kleiłem na fragmencie elewacji styropian klejem poliuretanowym. Szybko łączy, choć dobrze jest czymś podeprzeć na kilka minut. No i trzeba się go nauczyć dozować, ja za dużo dawałem i wyszło mi więcej niż powinno. Jak już kiedyś zacznę elewację po całości, to też raczej na taki specjał. Szybko i bez targania worków z klejem, urobionego kleju itp.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    "Aktualizacja mapy", przynajmniej u mnie mocno nieaktualna- jakieś 2 lata wstecz, bo na zdjęciu widać jeszcze nie przykryty blachą dach A tak poza tym to fajnie widzieć swój kawałek świata z góry
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony