dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 286
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczor
    Do przyklejenia lustra stosujcie tylko silikon do luster bo silikon sanitarny powoduje plamy.Pozdrawiam.
    To ja jeszcze obok silikonów do luster i klejów do luster zareklamuję dwustronny przylepiec DO LUSTER (prod. np. Soudal). Od klejów i silikonów jest o tyle lepszy, że trzyma od razu, nie jest potrzebne podpieranie lustra na czas schnięcia. Choć ta zaleta jest i wadą: lustro trzeba do ściany przyłożyć od razu dobrze, poprawki już nie będą możliwe, przy dużym i ciężkim lustrze jest to dość trudne, trzeba się posiłkować sztuczkami.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #42

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za rady. Czyli powinno ok, aby porządnie przykleić
    Szkoda że nia ma fotek ale może poszperam w necie.
    Pozdrawiam

  3. #43

    Domyślnie

    Witam serdecznie

    Przeczytałem z zaciekawieniem czły powyższy wątek i zrodziło mi sie pytanie dotyczące wklejanego lustra.
    Czy ktoś coś wie, i może coś powiedzić na temat maty grzejnej pod takim lustrem? Czy można zrobić? Jak to zrobić? Jakiej mocy (ile W/m2)?
    Fajnie byłoby, aby po wyjściu spod prysznica, takie duże lustro nie było zaparowane

    Pozdrawiam
    Carl
    D12a... wybudowałem jest super, jest super więc po co inny

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie Re: Lustro wklejane. Czy to dobry pomysł?

    Cytat Napisał jaro'71
    Czy ma ktoś z Was w łazience lustro przyklejone do ściany i jak to wygląda? Pytam, bo kazałem zostawić glazurnikowi pusty obszar 120 x 80 cm nad umywalką do przyklejenia lustra (zlicowanego z płytkami, bez żadnych dekorów dookoła). Wydaję mi się że powinno wyglądać ok, ale może ktoś ma jakieś fotki, albo uwagi techniczne (np. czy sam klej wystarczy) i estetyczne (np. czy fugować styk lustro - płytka).
    Ja mam identyko zamontowane w rozmiarze 1250mm x 1500mm(szer x wys). fugowane na szerokość fug międzypłytkami. Dodatkowo wywiercono mi otwory pod lamkę u góry. Wysokość nad umywalką 250 mm. Od 5 lat użytkuję bez żadnych problemów. Z perspektywy czasu to żałuję, że nie zamontowałem większego !!!

    Narra
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #45

    Domyślnie

    Co do taśm dwustronnych do klejenia luster.Jest jedna wada.Taśma nie będzie idealnie przylegac jak silicon do podłoża,będzie odstęp min 1-1.5 mm.Pozdrawiam.

  6. #46

    Domyślnie

    Chciałeś zdjęcia - to masz

    Jedna lazienka przed...

    ... i po


    Druga lazienka przed

    ... i po


    Generalnie pomysł się sprawdza

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    piskosch
    Ekstra lazienki. Szczegolnie ta mniejsza mi sie podoba

  8. #48

    Domyślnie lustro w łazience

    nad umywalka w łazience chcemy wkleic duze lustro. Dodam, że uwywalka bedzie w niewielkiej wnęce gł. ok. 50 cm szerokosc ok. 110cm
    Umywalka ma wymiary 97x53.
    Nie wiemy czy lustro dac na cała szerokość scianki czy tylko na szerokość umywalki.
    Co sądzicie?
    Jesli macie jakies przykładowe zdjecia prosze wklejajcie

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    piskosch
    Ekstra lazienki. Szczegolnie ta mniejsza mi sie podoba
    Zgadzam sie
    Piskosh, mam pytanie - co to za blat w wiekszej lazience? Drewno impregnowane? Oraz ta zwisajaca scianka (?) pod blatem, zaslaniajaca miske umywalki? W jaki sposob to jest zrobione, ze nie ma podparcia od dolu? (sorry, jestem kompletnym laikiem)

  10. #50

    Domyślnie

    Moim zdaniem zdecydowanie na cala szerokosc scianki.

  11. #51

    Domyślnie

    Zgadzam się z jacekm22 - ładniej będzie na szerokość ścianki.
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  12. #52

    Domyślnie

    Co do lustra - mieliśmy takie w poprzednim domu i spisywało się super! Przyklejone na specjalnym kleju do luster prosto na tynk, dookoła objechane specjalną wykończeniową taśmą zamiast fugi. Polecam.

    piskosch:
    Bardzo ładne łazienki. Powiedz mi proszę, co to za płytki w tej drugiej łazience? (czy nie czasem Kuba Tubądzin?). Szukam czegoś w takich odcieniach.
    Podrawiam.
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał piskosch
    Chciałeś zdjęcia - to masz

    Jedna lazienka przed...
    ... i po
    Generalnie pomysł się sprawdza
    wow!
    Dzięki
    Czy to tylko na silikon? Czy może jakiś spec. klej skoro do płyty karton-gips?

  14. #54

    Domyślnie

    Witam i odpowiadam
    Blat w wiekszej lazience to blat kuchenny o szerokosci 120 cm odpowiednio wyciety i zamontowany na wylanej plycie betonowej. Zwisajaca scianka zaslaniajaca miske umywalki przyklejona jest wlasnie do plyty betonowej

    Plytki w tej lazience to Kuba Tubądzin

    Lustro przyklejone jest na klej typu Fix-all

    pozdr Marcin

  15. #55

    Domyślnie Dlaczego popękało lustro wklejone między kafelki?

    Kupiłem u szklarza lustro 70*90cm, ze szlifowanym brzegiem jeśli to ma znaczenie. Dowiozłem na budowę nawet w jednym kawałku. Fliziarz wkleił je między kafelki i "było git".
    Niestety po 3 dniach na lustrze pojawiło się przy górnej krawędzi kilka kilkucentymetrowych pęknięć. Czy ktoś wie dlaczego?

    Oczywiście fliziarz kupi nowe lustro i je wklei jeszcze raz, ale chciałbym wiedzieć jak ma to robić żeby się sytuacja nie powtórzyła.
    Nie widziałem osobiście jak on to wklejał - podobno naniósł na lustro w kilku miejscach jakiś klej do luster. Może ma znaczenie to że zaraz po przyklejeniu zafugował szczelinę między lustrem a płytkami zwykłą fugą (Mapei) a nie silikonem?
    Czy to wina lustra (jakieś naprężenia albo niedokładny szlif), czy kleju (na całą powierzchnię?), czy tej fugi zamiast silikonu?
    Damian

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: Dlaczego popękało lustro wklejone między kafelki?

    Cytat Napisał damiang
    Czy to wina lustra (jakieś naprężenia albo niedokładny szlif), czy kleju (na całą powierzchnię?), czy tej fugi zamiast silikonu?
    Samego lustra wina to raczej nie jest, najbardziej prawdopodobne wydaje mi się naprężenie lustra na skutek złego montażu - albo ściana nie jest idealnie płaska w tym miejscu i dociskając lustro lekko je wygiął, a ono w końcu strzeliło, fuga też mogła tu pomóc.

    I jeszcze jedno: zafugowanie lustra zwykłym silikonem to też nie jest dobry pomysł, powinien być specjalny bezoctowy "do luster". Było zresztą o tym na forum nieraz.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  17. #57

    Domyślnie

    Zamierzam wkleic kilka luster do lazienki. Wlasciwie caly rzad zamiast jednego rzedu kafelek. Rozmawialam z kafelkarzem i mowil czym to sie wkleja (robil u znajomych - trzyma sie dobrze), ale nie pamietam. Chyba jakims specjalnym silikonem. Jak nie zapomne to spytam.

  18. #58

    Domyślnie

    My wklejaliśmy sami 3 lata temu specjalnym klejem do luster ściśle według przepisu na opakowaniu. Ale dookoła mam nie samą fugę tylko listę z tworzywa, więc lustro swobodnie pracuje. Ścianę przedtem dokładnie równaliśmy, żeby była płaska i lustro dobrze przylegało.

  19. #59

    Domyślnie

    To ewidentna wina fugi zamiast masy plastycznej dokoła lustra!!!
    Lustro nie miało się gdzie rozszerzyć i popękało. Klej do luster od spodu trzyma ze cho cho...
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  20. #60

    Domyślnie

    Mi cos tu nie gra.
    1. szkło nie pracuje bardzo termicznie ,glazura tez nie.
    2. mam 3 lustra zafugowane i żadne nie pękło najstarsze ma naście lat

    Mi lustra zawsze wklejał szklarz u którego lustra zamawiałem. ( dodam że nie ten sam) i jedyna uwaga jaka miał to żeby nie fugować przez 48 godzin od przyklejenia.
    Ostatnie wklejane 4 miesiące temu sam fugowałem zwykła fuga i żadnych pęknięć , rys.

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony