dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bob007

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Problem z prawem budowlanym a ubezpieczeniem

    Witam! Mam problem: szukam odpowiedzi na pytanie czy istnieje przepis ktory stwierdza ze dom w budowie nie zamieszkany musi miec odbiory kominiarskie lub wrecz przeciwnie ze nie musi ich miec?

    Zapalila mi sie kotlownia z przyczyn nieustalonych najprawdopodobniej od pradu jednakze ubezpieczyciel wymaga ode mnie odbiorow kominiarskich. Czy ja musze je miec jezeli w domu jest instalacja c.o. a dom jest w budowie nie zamieszkany?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    wydaje się proste, że podłaczenie kotłowni i jej właczenie moze być nie wczęsniej niż po oddaniu do użytku kominów. Tak samo jeździć samochodem przed zdaniem egazminu na prawo jazdy.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bob007

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Niby tak. Ale jak pytalem kominuarza to mowil ze odbiory kominiarskie sa potrzebne tylko wtedy gdy dom jest zamieszkaly ze wzgledow na bezpieczenstwo.

  4. #4

    Domyślnie

    Bob007 nie wiem, czy taki przepis istnieje, ale pracuję w budowlance i wiem, że jeśli montujemy piece -to kominiarz przed ich uruchomieniem sprawdza, szczelność przewodów itp. robiąc ich odbiór (co potwierdza protokołem).
    Dla przykładu ....piece montowaliśmy w grudniu, a klienci wprowadzą się dopiero w połowie tego roku- i tak jest praktycznie na całej budowie.
    Więc odbiory kominiarskie nie mają żadnego znaczenia na to czy ktoś mieszka czy nie. Robi się je po prostu po zainstalowaniu piecy.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bob007
    Niby tak. Ale jak pytalem kominuarza to mowil ze odbiory kominiarskie sa potrzebne tylko wtedy gdy dom jest zamieszkaly ze wzgledow na bezpieczenstwo.
    I tu kominiarz dobrze powiedział: odbiory są potrzebne..... A mowa o bezpieczeństwie i konieczności a nie o potrzebie. Kominiarz odpowiedział jak więksozśc traktuje takie zaświadczenie, czyli potzrebne do odbioru budynku.

    A ubezpieczyciel dziala zgodnie z OWU czyli warunek otrzymanai odszkodowania to posługiwanie się sprawnym sprzetem i instalacją.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Jak ci ubezpieczyciel popusci komin to zażyczy sobie papierów na instalację elektryczną. Nie wolno niesprawnej instalacji podłączać pod napięcie. Wykonawca podpisuje oswiadczenie, że instalacja jest sprawna i napiecie można dać. Masz taki papier?
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bob007

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Tak. Od instalacji elektrycznej mam. Sprawa sie niedawno wyjasnila. W warunkach nie ma wspominki o odbiorach kominiarskuch gdy dom jest w budowie natomiast gdy jest zamieszkany jest podstawa przy pozarze. Troche bylo gonitwy i nerwow ale obeszlo sie bez sadu tak przekladajac to na samochod jade robie wypadek jest moja wina AC zwraca. A ubezpieczenie domu jest jak AC bo jest dobrowolne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony