dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moose Zobacz post
    jak długo pompowałeś wodę aż zaczęła być czysta?
    Jak długo to może złe pytanie - raczej ile jej wypompowałem?
    Na początku miałem zwykłą pompę zasysającą i co chwile mi stawała bo woda się kończyła- wyssałem nią około 500 litrów- myślę, ze nie więcej.
    Kilka dni później kupiłem głębinówkę wsadziłem ją na 10 metrów i po około godzinie wpuściłem na około 20m. Chwile poleciała woda mętna, szara, cementowa. Później leciała już czysta. Gdy nalałem do szklanki to była mętna. Znam ilości wody gdyż mam zamontowany licznik.
    Badanie wody zleciłem gdy wyssałem ze studni 100m3 a więc 100 tys. litrów wody.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Joanna&Mariusz
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    515
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Witam PliP,
    czytam Twój dziennik z wielkim zainteresowaniem i podziwiam Twoją cierpliwośc do pierwszej ekipy,
    mam nadzieję, że już teraz jest dobrze i budowa idzie jak należy,
    chociaż zdaję sobie sprawę, że nadal będziesz opisywał niedoskonałości budowlane ku przestrodze innych.
    Pozwolę sobie zaglądac do Twojego dziennika, aby korzystac z doświadczeń fachowca na własnej budowie
    Życzę powodzenia.
    Pozdrawiam, Joanna

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joanna&Mariusz Zobacz post
    nadal będziesz opisywał niedoskonałości budowlane ku przestrodze innych.
    Witam
    Oczywiście, że będę opisywał. Obecnie zajmuję sie już wykończeniówką, a z racji pooperacyjnego chorobowego siedzę na projektem umeblowania kuchni
    Pozdrowionka dla wszystkich budujących.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Kilka dni później kupiłem głębinówkę...
    Dzięki za rozjaśnienie trochę tematu studniowego
    A jaką głębinówkę zakupiłeś, bo na razie czytam, czytam i zdecydować się nie mogę...

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moose Zobacz post
    A jaką głębinówkę zakupiłeś...
    Mój Dziennik budowy jak i Komentarze do niego mają omawiać tak zwane WTOPY czy też błędy wykonawcze. Niekoniecznie mają one wpływ na późniejsze użytkowania. Studnią chciałem zająć się później. Skoro jednak jestem o to proszony już teraz, to opowiem...
    Studniarz do wiercenia używał stalowej rury, która wewnątrz miała 160mm. Następnie w tą rurę włożył właściwą rurę studniarską z tzw atestami o średnicy wewnętrznej 100mm. Rura taka jest STANDARDEM i podobno inne rzadko się używa. Przekonał mnie również, że nie ma sensu dawać grubszej bo nie potrzebna mi taka wydajność.
    Niby wszystko OK. Szydło z worka wyszło dopiero jak chciałem kupić pompę głębinową.
    Standardem są pompy o średnicy 960-105mm Kosztują one na allegro od 250zł. Na pierwsze pompowania taka pompa byłaby OK. Co z tego jak nie wejdzie do rury. Pompy o średnicy 70mm zaczynają się od ok 2 tys zł. No bo są one coś tam nie wiem ale podobno lepsze itd- zaoszczędziłeś na grubości rury to teraz płac 10X więcej za pompę i KONIEC.
    Po wielu tygodniach poszukiwań w Internecie oraz w sklepach kupiłem pompę o średnicy 90mm. Tak więc luzy ma tylko po 5mm z każdej strony. Stwierdziłem że taka mi wystarczy aby przetrzeć pompę do czasu aż zacznie lecieć czysta woda lub też sama się zatrze od piasku. Później najwyżej kupię tą drogą- lub jeśli nie to zlecę wywiercenie kolejnej studni- głębszej np.
    Wracając do tematu to kupiłem pompę na allegro za 740 zł + 60zł wysyłka Razem 800 zł. Można zobaczyć ją tutaj

    POMPA GŁĘBINOWA 90QJD 3-18 230V 1,5KW z metalowymi wirnikami
    +20m przewodu elektrycznego już podłączonego

    Na dzisiaj z mojej rury setki wypompowałem ta pompą ponad 100m3 wody a wiec ponad 100 tysięcy litrów. Dodatkowo przez całe wakacje jak i teraz zamontowana jest w zwykłej studni i służy do nawadniania ogrodu. Ciśnienie jakie wytwarza wystarczy do zasilania kilku zraszaczy.
    Tynkarze nie wierzyli w jej ciśnienie i otworzyli na całą szerokość zawór włączyli i rozsadziło im węże.

    Podsumowując temat:
    Jezeli studniarz zamontował by mi rurę np 120mm to koszt zwiększyłby się o kilkanaście złotych. Na samej pompie zaoszczędził bym natomiast kilkaset złotych. Jest to tzw WTOPA i nieprzemyślane rozwiązanie.

    W razie dodatkowych pytań zapraszam do dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez PliP ; 23-08-2010 o 12:46
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Szydło z worka wyszło dopiero jak chciałem kupić pompę głębinową.
    Standardem są pompy o średnicy 960-105mm Kosztują one na allegro od 250zł. Na pierwsze pompowania taka pompa byłaby OK. Co z tego jak nie wejdzie do rury.
    O to to... niestety też po czasie do mnie te rewelacje dotarły
    I też mam zagwozdkę z dobraniem pompy do zbyt cienkiej rury.
    No cóż PliP my już frycowe zapłaciliśmy ale może kogoś to ustrzeże przed popełnieniem błędu...
    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź !!!

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moose Zobacz post
    No cóż PliP my już frycowe zapłaciliśmy ale może kogoś to ustrzeże przed popełnieniem błędu...
    Dlatego też czytając dzienniki budów dowiadywałem się jak to jest ładnie i pięknie jak to mury pną się do góry. Nikt nie pisał o tym co było źle, co należy poprawić itd itd.

    Tak samo jak z izolacją poziomą budynku o której już gdzieś wcześniej pisałem.
    Pierwszą warstwę dajemy przed pierwszą warstwą właściwej ściany a więc na fundamentach. Drugą warstwę wg mnie powinniśmy położyć zaraz na pierwszej warstwie cegieł, bloczków czy też tam czegoś innego z czego budujemy ściany.
    Koszt dodatkowy: ŻADEN
    Zamiast kłaść warstwę izolacji na ławach dajemy w ścianach. Izolacja na ławach i tak nic nie daje bo ściany fundamentowe obsypujemy z każdej strony ziemią.
    Na ten temat można by napisać co najmniej doktorat jeśli nie nawet profesorat Koniec tematu z izolacją.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Skądś znam tę okolicę, czyż to nie Wapniarnia?

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy dziennik. Mimo wtop jednak budowa moim zdaniem udana. Gratuluję dużej wiedzy. Jak ją zdobyłeś? Czekam na dalszą część dziennika. Powodzenia.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Prawdą jest, że tak jak już wspominałem z tymi wtopami można żyć i ludzie żyją nie wiedząc o nich.
    Najważniejsze jest zdanie. Panie zaufaj Nam, wszyscy tak robią
    P.S.
    Budowa już teoretycznie zakończona, pozostał tylko wewnętrzny makijaż - brakuje jednak mi koncepcji aby zasiąść nad dziennikiem i opisać wszystkie wpadki.
    Kiedyś jednak go dokończę, etap po etapie...
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  11. #31

    Domyślnie

    Jakoś 3 lata zeszły i nic .

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony