dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sauniacz

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2

    Domyślnie Przenosić kuchnie i stworzyc KUchnio-Salon czy zostawic???

    Witma na początek pozdrowienia od nowego członka forum dla wszystkich, mam mały problem niedługo odbieram mieszkanko i jestem w kropce oto jego plan



    jak widzicie jest mała kuchnia i 3 nieustawne pokoje, nie wiem czy dobrym pomysłem nie było by rozwalenie sciany pomiedzy duzymi pokojami na dole i przeniesienie tam kuchni z salonem a na miejsce kuchni zrobic sypialnie, wtedy zayskałbym przestrzeń i byłoby wyjscie z salonu na balkon, brak mi koncepcji jak poustawiac wszystko i czy to da rade zrobic...czekam na opinie czy warto dzieki z góry za odp pozdrowienia

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    Ja w kuchni zrobiłabym sypialnię a w pokoju obok salony kuchnię ale nie rozwalałabym ściany tylko wstawiłabym do kuchni stół
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  3. #3
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    to w zalęzności jak planujesz wykończyć mieszkanie z jednego względu kuchnia w osobnym miejscu wpływa na wygodę < zaproszeni goście nie widzą bałaganu podczas przyrządzania produktów i zapach z gotowania nie rozprzestrzenia sie na pokoje < lecz w tym projekcie faktycznie układ jest dość nieporęczny i powiązanie salonu z kuchnią moze mieć lepsze rozwiązanie ten pokoik 11,72 m2 http://img192.imageshack.us/img192/4773/miesz.jpg

  4. #4

    Domyślnie

    Ja rozwaliłabym scianę miedzy salonem a tym drugim pokojem i połączyła to razem w kuchnio salon będziesz miala optycznie wiekszą przestrzen a tak to będą dwie klity.
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  5. #5

    Domyślnie

    Nic nie napisałaś ile osób ma mieszkać w mieszkaniu , a to dosyć istotna informacja.
    Dodatkowo napisz jakie pomieszczenia planujesz, sypialnia , gabinet itp.?
    Przenoszenie kuchni wybij sobie z głowy ,ja raz przenosiłam , koszta nas zjadły .
    Nie dość , ze ekipy biorą kosmiczne pieniądze to jeszcze materiały kosztują , chyba , ze cena nie gra roli.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli chciałbyś coś zmieniać, to kuchnię możesz zrobić tylko w obecnym salonie, bo tylko tu masz dostęp do komina, a i tu nie wiadomo, czy będziesz miał wolny kanał wentylacyjny. Poza tym może być problem z pociągnięciem wody. Ja bym nic nie ruszała. Ponad 9 metrowa kuchnia w mieszkaniu wcale nie jest mała, natomiast taka powierzchnia na sypialnię to moim zdaniem zdecydowanie za mało.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sauniacz

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    w mieszkaniu bedzie mieszkac jeszcze jeden osobnik i nasza mala pociecha, zalozylismy ze chcemy miec salon z aneksem, sypialnie i pokoj dla dziecka, mialam w planie rozbic sciane miedzy duzymi pokojami i ten sposob stworzyc optycznie wielki salon z mala kuchnia(po przeniesieniu), w miejscu starej kuchni zrobic sypialnie a w pozostałym pokoju pokoj dla malego, jak zrobiłam projekt 3d w sytuacji gdy nie ma sciany miedzy obecna kuchnia a pokojem 11m to nie ma miejsca na wstawienie stołu dla gosci i jednoczenie mam 2 duze ale długie i nieustawne pokoje co mie sie za bardzo nie podoba..dlatego jestem w kropce...

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Jeśli tylko macie szansę - przenoście. Nie zastanawiałabym się na Waszym miejscu
    Macie u mnie wielkiego plusa za plan zrobienia sypialni w mniejszym pokoju, a oddanie większego dziecku!

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał MonikaC
    Ja w kuchni zrobiłabym sypialnię a w pokoju obok salony kuchnię ale nie rozwalałabym ściany tylko wstawiłabym do kuchni stół
    Zrobiłabym dokładnie tak samo. Po trzech latach mieszkania w salonie z kuchnią mówię - NIGDY WIĘCEJ! Osobna kuchnia obok salonu, a w miejscu starej kuchni przytulna sypialnia i gicio. Niestety problemem jest tu mały salon ale trudno. Ja już kuchni w salonie mieć nie chcę. Kto nigdy nie miał nie wie, że to wcale nie takie fajne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony