dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liluś
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    33
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie Sułtan 2G - komentarze

    Tutaj możecie dodawać komentarze
    Pozdrawiamy
    Ostatnio edytowane przez Liluś ; 17-05-2010 o 05:54

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj Liluś

    My również na wiosnę zaczynamy budowę sułtana.

    Z założeniem bloga czekam do momentu wydania pozwolenia na budowę czyli już prawie już

    A i najważniejsze - budujemy koło Rzeszowa więc całkiem niedaleko od was

    Pozdrawiam

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liluś
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    33
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Oooo miło, że ktoś buduje taki dom jak my :) W Rzeszowie jestem praktycznie codziennie, bo studiuje dziennie na UR :P Pod Rzeszowem? W Mrowli mąż ma rodzinę :) Czyli też startujecie na wiosnę? Ja już się doczekać nie mogę aż ruszymy, a nie mówiąc o wprowadzeniu się :P Zmieniacie coś w projekcie? :) Ja też miałam czekać aż zaczniemy, ale stwierdziłam, że już zaczęliśmy skoro papiery po części załatwione :) Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    No to widzę że Sułtany jak grzyby po deszczu rosną... My budujemy koło Warszawy, ale jest net więc można się dzielić doświadczeniem. Mamy taki sam układ domu na działce(strony świata) podnieśliśmy podasze o 3 cegły. wyszły 3 bardzo duże pokoje, łazienka, wc i ogromne studio nad garażem, okien dachowych...11, a powinno być tak ze 14. zapraszamy na stronkęhttp://moj.extradom.pl/grupy/dyskusja.aspx?tid=1585 tam jest trochę Sułtanowców, pomysłów, zdjęć.... zapraszamy

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liluś
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    33
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Wow ! Ja myślałam, że z 5 okien nam wystarczy :P Faktycznie będziemy musieli to jeszcze przedyskutować :) I myślę, że skończy się na około 10 :) Narazie robimy dół, a poddasze może kiedyś jak się powiekszy rodzinka, bo narazie jesteśmy sami z Mężem :)

  6. #6

    Domyślnie

    Liluś nas jest piątka (7+5+1)
    dzieciarnia na górę mamusia nie będzie tam zaglądać w ogóle
    No i jeden pokoik na dole to będzie dla mnie na trzymanie papierzysków(firma)kolejny pokoik to będzie pralnia i suszarnia itp itd, kolejny to króleswo rodziców-sypialnia z osobistą łazienką z wejściem tylko z sypialni.
    My jeszcze z zasadniczych spraw to wydłużyliśmy garaż do tyłu i zrównaliśmy jego tylną ścianę ze ścianą pokoju. teraz myślę że taki sam zabieg powinno się wykonać przy sypialni rodziców, tzn wydłużyć garderobę i zlicować jej ścianę ze ścianą łazienki, ale na ten pomysł jest już u nas za późno.
    tak trochę chaotycznie piszę ale generalnie fajnie że budujecie Sułtana i jak by coś to pisz.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liluś
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    33
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Misiakulka to faktycznie będzie was troszkę mieszkać w tym domku :) Nas jest dwoje, więc narazie dół wystarczy :) Sypialnia dla nas i pokój dla dzidziusia (jak dobrze pójdzie to koło grudnia 2011 :D) i jeden pokój zostanie narazie jako gabinecik :) My w sumie oprócz kilka małych zmian w środku nic nie zmieniamy. Tak wogole to na jakim etapie jesteście? :)

  8. #8

    Domyślnie

    Pod Rzeszowem - dokładnie 1,5 km od granicy Rzeszowa na południowy wschód. Kawałek od Przybyszówki.

    A zmian troszkę mamy. Zmieniliśmy układ pomieszczenia gospodarczego oraz 2 małych pokoi. Zmniejszyliśmy salon. Całkowicie przenieśliśmy mała łazienkę. Schody, jeżeli kiedyś będą, zamierzamy umieścić na wprost wejścia z wiatrołapu do salonu. I podobnie jak misiakulka łazienkę przy sypialni zostawiamy tylko do naszego użytku. W sumie ciężko to opisać a nie mam pod ręką skanu zmian w projekcie.
    Zamierzamy podnieść o co najmniej 2 cegły.

    Na razie z nami jest tak jak z wami Ja i mąż o tym samym pięknym imieniu co twój - i na razie w tym roku nie planujemy powiększać rodziny.
    Więc na najbliższe kilka lat parter powinien wystarczyć. Aaaa zapomniałam. Nas dwoje i 3 koty oraz 1 pies (ale mniejszy od kotów)

    Misiakulka podała ci 2 forum gdzie większość sułtanowców się wypowiada.
    Ja wiem jeszcze o budowie w Jedliczu oraz Boguchwale.

    I zamierzamy zacząć tak jak wy - na wiosnę o ile ta się pojawi bo niestety znów sypie....
    Pozdrawiam

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liluś
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    33
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Aylin powiadasz, że macie już małe zoo :) My mamy obecnie króliczka i psa jamnika i akwarium z rybami :) Jak tylko będziemy się wprowadzać kupuje pare Labradorów :) Już bym chciala, ale chcemy się wstrzymać, żeby były odrazu na swoim podrówku :D

    No to mam nadzieje, że na wiosnę ruszymy :) Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    A my na wiosnę robimy tynki dalej instalacje hydrauliczne, wylewki, okna ipodłogi i też mamy nadzieję że Boże Narodzenie już u siebie

  11. #11

    Domyślnie

    Lilus z tego co widzę to wy zoo macie My najwyżej schronisko dla pałętających się kotów

    Mam nadzieję, że będziemy się dopingować na wiosnę.
    Macie już umówiona ekipę?
    I w jakiej technologi budujecie?

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liluś
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    33
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Doping? No jasne! Trzeba się wzajemnie wspierać! :)

    Ekipa jest i panowie są umówieni. Wybudują dom, ale zrobią także wykończeniówkę co by było szybciej, bo zależy nam na czasie.

    Technologia? Tego jeszcze ja nie wiem. Musiałabym zapytać męża i mojego taty, bo to oni się na tym znają, ja to jestem zielona :P Jak na kobiete przystało przeglądam wnętrza i już mam wizję co jak i gdzie :D

  13. #13

    Domyślnie

    hihi jak na kobietę przystało? poczekaj, poczekaj bo ja chyba nie kobieca jestem
    Ja planuje z czego dach, jakie okna - potem negocjuje z meżem i tak dochodzimy do porozumienia

    My jesteśmy nastawieni na porotherm + dachówka ceramiczna (tu walczę z tatusiem który zawzięcie próbuje mnie do blachy przekonać). Podłogówka w całym domu (mąż upiera się jeszcze na dodatkowe kaloryfery). Kominek z płaszczem wodnym.
    Kuchnia otwarta bez tego pseudo schowka pośrodku - zamiast niego ściana.

    Na ternie działki planuje jeszcze budynek gospodarczy z grillem i wędzarnią.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liluś
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    33
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    eż planujemy ogrzewanie podłogowe :) Czy będą kaloryfery to nie wiem. Wydaje mi się, że jak wszędzie będzie ogrzewanie podłogowe to powinno wystarczyć :)
    Kuchnia będzie otwarta z 'wyspą', bo nie budujemy tego schowka, tylko zabudujemy przejście co jest na projekcie wydłużając tą ścianę :) Zresztą wizję kuchni już mam, bo ostatnio szukałam :P

    Na działce też będzie budynek gospodarczy (odrazu występowaliśmy o jego pozwolenie co by kiedyś nie bawić się z papierkami) :)
    Ostatnio edytowane przez Liluś ; 14-05-2010 o 16:49

  15. #15

    Domyślnie

    Myśmy czekali jakieś 2 tygodnie. I nasza niestety troszkę kosztowała

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liluś
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    33
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Aylin, nasza niestety też, bo trzeba było od nowa ją robić, bo doszło kilka punktów, więc kolejne 1 500 zł nie nasze ;|

    Kolejne 1 500 zł dla architekta, ale on zaadoptuje projekt w działkę, zrobi projekt budynku gospodarczego i zrobi podłącza, więc wydaje mi się, że cena nie jest aż taka duża :) Widziałam, że sam projekt budynku kosztuje ok. 800 zł, więc 1 500 zł za całość OK :)

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mania78

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2

    Domyślnie sułtan 2g

    witajcie !!!sułtanowicze

    witam my zaczynamy latem budowę jeszcze pozwolenia przed nami proszę napiszcie czy orientujecie się ile wyniesie budowa sułtana pod klucz my budujemy trochę sami przeraża mnie dach bo jest duży a jak wy myślicie? my mamy projekt z poddaszem użytkowym pozdrawiam mania78 my również nie mamy schowka będzie też wyspa a reszta zostaje bez zmian szkoda że taras wychodzi z boku domu ale jakoś to będzie i okno w jadalni będzie małe.

  18. #18

    Domyślnie

    Jaki duży robicie budynek gospodarczy?

    Nas mapa kosztowała około tyś. Następnie stwierdziliśmy, że jednak nie będziemy się budować na tej działce tylko drugiej, która jest położona 70 metrów za pierwszą. Więc od nowa jazda z WZ i pozwoleniami oraz koszt kolejnej mapy do celów projektowych. Z tą zeszło dłużej bo musieli na nią nanosić wszystko.
    Teraz czekamy już na resztę papierów i składamy o pozwolenie.
    I niestety czeka nas załatwianie kredytu oraz budowa drogi dojazdowej, której do naszej działki nie ma.

    mania - proszę, używaj przecinków
    W sprawie kosztów dachu pytaj na http://moj.extradom.pl/grupy/dyskusja.aspx?tid=1585 tam są ci, którzy już są po. Więc cos więcej powiedzą. Miedzy innymi misiakulka
    wszyscy chyba mamy projekt z poddaszem użytkowym - z tym, że my na razie nie mamy w planach robienia góry - ale będziemy ocieplać dom tak aby w razie czego można je zagospodarować.
    A gdzie będziecie się budować?
    Pozdrawiam

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mania78

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    hej będziemy się budować w lubuskim w Szlichtyngowej.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liluś
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    33
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Aylin nie wiem jeszcze jak duży budynek gospodarczy, bo jak dostaniemy mapkę do celów projektowych to pójdziemy do architekta i wtedy będziemy wszystko omawiać :) Mam nadzieje, że nie będą czekać z pozwoleniem 60 dni, tylko szybciej to dostaniemy. Już prawie marzec, więc mam nadzieje, że w kwietniu dostaniemy pozwolenie, bo i tak trzeba czekać 14 dni na uprawomocnienie.. :| POLSKA BIUROKRACJA WYKAŃCZA!
    My na szczęście drogę mamy :) Kredyt? Nas będzie czekał około lipca/sierpnia, zaraz po ślubie kościelnym :] Narazie startujemy za gotówkę, ale aż tak dużo nie mamy, żeby wybudować cały dom i się wprowadzić. Jednak myślę, że za ok. 80 tys. zł coś zrobimy, a później do banku po kredyt na reszte :)


    mania78, nie mam ile będzie kosztował stan pod klucz. Też kiedyś zrobimy poddasze użytkowe, jednak narazie nie piszemy w projekcie, że użytkowe, ponieważ chcemy starać się o kredyt 'rodzina na swoim', a warunkiem jest budowanie domu do 140 m2, a z poddaszem użytkowym napewno metraż wzrośnie... :) A tak wogole na jakim etapie jesteście z papierami? ;-)

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony