dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 9
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 167
  1. #81
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anruta

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rigmec Zobacz post
    Podwieszę się pod temat I zapytam czy warto przewymiarowywać oczyszczalnię. Chodzi o to, że jak się wprowadzimy już do domu to na stałe będa tam mieszkać tylko dwie osoby. Różnica w cenie między najmniejsza oczyszczalnia a kolejna t z reguły 1000 PLN. Ta najmniejsza obsłuży nas i gości bez problemu ale być może większa to np dłuższy czas oczyszczania ale i brak "pokarmu" dla bakterii i ich mniejsza żywotność.
    Tak na chłopski rozum to taki mały granacik z ujściem wody do małej korzeniówki a następnie do rowu byłby idealny bo łaczyłby zalety obydwu oczyszczalni a w moim przypadku (usytuowanie działki) mam na to warunki idealne.
    Czyli zostaje tylko założenie nasypu pod drenaż, ale to się chyba też wiąże z zamontowaniem pompy na odcinku osadnik - studnia rozdzielcza. Mam pytanie jeśli chodzi o tą pompę, na jakiej zasadzie ona działa? Czy "chodzi" cały czas czy tylko okresowo co jakiś czas pompuje?
    Czy jest jeszcze inna alternatywa dla drenażu z nasypem? Może oczyszczalnia biologiczna ze studnią chłonną na oczyszczoną wodę? Ale to pewnie koszt dużo większy od drenażu?

  2. #82

    Domyślnie

    Na początku mam taką radę: poczytaj troche o temacie oczyszczalni i sposobu rozprowadzania ścieku oczyszczonego, bo czuje że masz w tym duże braki, a na forum masz tych informacji bez liku.

    W przypadku zastosowania nasypu, czy to pod drenaż czy też pod studnie chłonną musisz zastosować przepompownię ścieku, czyli jakiś zbiornik do którego oczyszczony ściek będzie spływał,a następnie przy pomocy pompy pływakowej, czyli takiej która załączy się wtedy kiedy pływak pod wpływem nagromadzonej wody w przepompowni "pójdzie do góry", zostanie przepompowany np. do studni chłonnej umieszczonej w nasypie, w twoim przypadku np. 40cm wysokości. Kiedy pompa wypompuje wodę tak aby pływak pompy opadł to pompa automatycznie się wyłącza.

    Koszt studni chłonnej czy też drenażu zależy od tego ile tej wody będzie dobowo wyplywać z oczyszczalni, czyli ile tego ścieku będziecie produkować. Jedno co dla mnie przemawia za studnią chłonną to ilość miejsca na działce jaką taka studnia zajmuje, Oczywiście pod studnie chłonną trzeba mieć warunki glebowe tzn. najlepiej mieć zwyczajnie piach, a nie mieć gliny.

  3. #83
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anruta

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał olorin Zobacz post
    Na początku mam taką radę: poczytaj troche o temacie oczyszczalni i sposobu rozprowadzania ścieku oczyszczonego, bo czuje że masz w tym duże braki, a na forum masz tych informacji bez liku.

    W przypadku zastosowania nasypu, czy to pod drenaż czy też pod studnie chłonną musisz zastosować przepompownię ścieku, czyli jakiś zbiornik do którego oczyszczony ściek będzie spływał,a następnie przy pomocy pompy pływakowej, czyli takiej która załączy się wtedy kiedy pływak pod wpływem nagromadzonej wody w przepompowni "pójdzie do góry", zostanie przepompowany np. do studni chłonnej umieszczonej w nasypie, w twoim przypadku np. 40cm wysokości. Kiedy pompa wypompuje wodę tak aby pływak pompy opadł to pompa automatycznie się wyłącza.

    Koszt studni chłonnej czy też drenażu zależy od tego ile tej wody będzie dobowo wyplywać z oczyszczalni, czyli ile tego ścieku będziecie produkować. Jedno co dla mnie przemawia za studnią chłonną to ilość miejsca na działce jaką taka studnia zajmuje, Oczywiście pod studnie chłonną trzeba mieć warunki glebowe tzn. najlepiej mieć zwyczajnie piach, a nie mieć gliny.
    Dzięki za info!
    To że mam braki w tym temacie pisałam wyżej Będę czytać ...
    Pozdrawiam

  4. #84

    Domyślnie

    Myślicie, że założenie takiej instalacji http://www.meskon.com.pl/sterowanie.html będzie dobrym rozwiązaniem? Od jakiegoś czasu myślę o założeniu u siebie takiej oczyszczalni i szukam jakichś dodatkowych opinii.

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_paluch Zobacz post
    Myślicie, że założenie takiej instalacji http://www.meskon.com.pl/sterowanie.html będzie dobrym rozwiązaniem?
    Myślę, że będzie fatalnym rozwiązaniem. Szafy sterownicze zazwyczaj kiepsko sobie radzą w ściekach, a i skuteczność oczyszczania pozostawia wiele do życzenia.

    Masz zamiar ją zanurzyć, czy polewać?

  6. #86
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    andmagg

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam,

    czy mogę prosić o namiar na firmę sprzedającą i montująca twoją oczyszczalnię ścieków.
    Właśnie jestem na etapie wyboru rodzaju oczyszcalni
    pozdrawiam
    Andrzej

  7. #87
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Wtrącę swoje 3 grosze nt oczyszczalni którą kupiłem - może się komuś przyda.
    Szukałem zbiornika pionowego, teren mam suchy a i odejście z domu dość głęboko. Padło na zbiornik Mboś 3000L z frukko.pl. Do tego komplet do rozsączania na pakietach. Co do działania owych pakietów się nie wypowiem, jeszcze nie użytkuję, ale zbiornik i pakiety wykonane porządnie, zbiornik nawet pancernie. Kontakt z firmą ok, dostawa ich transportem też ok.

  8. #88

    Domyślnie

    jeśli chcesz dowiedzieć się troche na temat oczyszczalni ścieków to na tej stronie: http://oczyszczalnieprimeko.pl/ w dziale przydomowe oczyszczalnie są chyba wszystkie oczyszczalnie montowane w PL i są ich opisy dokładne, tzn. jak działają itd itd

  9. #89

    Domyślnie

    W domu rodzinnym jest przydomowa oczyszczalnia ścieków, jednak od kilku tygodni nie działa tak jak należy. To znaczy ze zbiornika betonowego wylewa się "woda", wiąże się to z koniecznością częstszego wybierania osadów. I tak się zastanawiam czy przyczyną może być niesprawna dmuchawa membranowa. Orientowałem się już w cenach w sklepach internetowych np. http://www.bioires.pl/Dmuchawy-membr...e-oczyszczalni, nie wiem jak to jest w sklepach stacjonarnych, ale ceny chyba podobne. Oczywiście jeśli problem będzie nadal się powtarzał, to skontaktuję się z serwisem. Proszę o pomoc.

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek82 Zobacz post
    W domu rodzinnym jest przydomowa oczyszczalnia ścieków, jednak od kilku tygodni nie działa tak jak należy. To znaczy ze zbiornika betonowego wylewa się "woda", wiąże się to z koniecznością częstszego wybierania osadów. I tak się zastanawiam czy przyczyną może być niesprawna dmuchawa membranowa. Orientowałem się już w cenach w sklepach internetowych ... nie wiem jak to jest w sklepach stacjonarnych, ale ceny chyba podobne. Oczywiście jeśli problem będzie nadal się powtarzał, to skontaktuję się z serwisem. Proszę o pomoc.
    Co to za "woda"? Gdzie się wylewa (może jakaś fotka?)

    Czemu myślisz, że ma to związek z dmuchawą i po co wklejasz reklamę? Jeśli tylko chcesz porównać ceny to od tego są Skąpiec, Ceneo ewentualnie Allegro. Ułatwię ci szukanie - na podanym przez ciebie linku są dmuchawy AirMac produkowane przez tajwańską firmę Dian Bao Inc.

  11. #91
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomi2981

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-619
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oczyszczanie ścieków Zobacz post
    witam,
    czytam forum i widzę, że jak zwykle dużo pytań i mało odpowiedzi. Proszę więc pytać, a postaram się w miarę możliwości odpowiadać i rozwiewać wątpliwości. Doborem, projektowaniem, montażem i eksploatacją różnego rodzaju oczyszczalni zajmuję się od 1999r. Nie jestem producentem oczyszczalni, więc nie upycham na siłę swojego "najlepszego" urządzenia Przez 15 lat spotkałem się prawie ze wszystkimi rodzajami oczyszczalni sprzedawanymi i montowanymi na rynku. Często jeżdżę na serwis oczyszczalnie zamontowane przez fachowców "od montażu okien" i z doświadczenia wiem, że nawet bardzo dobra oczyszczalnia potrafi być tak źle zamontowana, że nie da się jej prosto i tanio naprawić. Czasem po kilku latach funkcjonowania źle dobranej i zainstalowanej oczyszczalni, koszty jej demontażu i ponownej dobrej instalacji potrafią przerazić. Na rynku cały czas pojawiają się nowi fachowcy od montażu, którzy po zepsuciu dziesiątek montażu zmieniają branżę. Niestety na ich miejsce przychodzą następni "znawcy". Postaram się od dnia dzisiejszego aktywnie uczestniczyć na forum muratora i wspomagać Państwa doradztwem. Jestem z Krakowa i zasięgiem działania jest zachodnia Małopolska i wschodni Śląsk. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
    J.
    Witam,
    Mieszkam w Krakowie a buduje dom koło Krakowa i jestem teraz na etapie wyboru oczyszczalni ścieków. Na mojej działce jest wysoki poziom wód gruntowych więc oczyszczalnia z poletkiem rozsądzającym nie wchodzi w grę, Zastanawiam się nad biologiczna tylko zupełnie nie wiem jaką, Czy mógł byś mi coś polecić, ewentualnie możemy się umówić gdzieś na jakieś spotkanie i porozmawiać na ten temat.
    pozdrawiam.

  12. #92

    Domyślnie

    sprawdź oczyszczalnie firmy JPR Aqua

  13. #93
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alfa-tech

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oczyszczanie ścieków Zobacz post
    witam,
    czytam forum i widzę, że jak zwykle dużo pytań i mało odpowiedzi. Proszę więc pytać, a postaram się w miarę możliwości odpowiadać i rozwiewać wątpliwości. Doborem, projektowaniem, montażem i eksploatacją różnego rodzaju oczyszczalni zajmuję się od 1999r. Nie jestem producentem oczyszczalni, więc nie upycham na siłę swojego "najlepszego" urządzenia Przez 15 lat spotkałem się prawie ze wszystkimi rodzajami oczyszczalni sprzedawanymi i montowanymi na rynku. Często jeżdżę na serwis oczyszczalnie zamontowane przez fachowców "od montażu okien" i z doświadczenia wiem, że nawet bardzo dobra oczyszczalnia potrafi być tak źle zamontowana, że nie da się jej prosto i tanio naprawić. Czasem po kilku latach funkcjonowania źle dobranej i zainstalowanej oczyszczalni, koszty jej demontażu i ponownej dobrej instalacji potrafią przerazić. Na rynku cały czas pojawiają się nowi fachowcy od montażu, którzy po zepsuciu dziesiątek montażu zmieniają branżę. Niestety na ich miejsce przychodzą następni "znawcy". Postaram się od dnia dzisiejszego aktywnie uczestniczyć na forum muratora i wspomagać Państwa doradztwem. Jestem z Krakowa i zasięgiem działania jest zachodnia Małopolska i wschodni Śląsk. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
    J.
    Witam

    Tak jak koledzy z południa zajmujemy się oczyszczalniami (może ciut krócej) ponad 13 lat i tylko tym. Jesteśmy z Bydgoszczy i wybudowaliśmy już ponad 2500 oczyszczalni w różnych technologiach i przetestowaliśmy większość (jak nie wszystkie) oczyszczalnie. Mamy swoje opinie i chcemy również pomagać i dzielić się naszą wiedzą. Celem naszym jest uświadamianie klientów jak i również mało świadomych instalatorów co za "cuda" montują.
    Bardzo dużo naprawiamy oczyszczalni po takich fachowcach i jest nam bardzo przykro patrzeć jak załąmani klienci często z ogromnym kredytem na głowie wykończeni finansowo po "wykończeniówce" muszą płacić ponownie za poprawki.

    U nas niechlubną sławą cieszą się fachowcy z wszelkich firm wodociągowych, komunalnych itp. wykonujących dodatkowe prace po godzinach. Niby siedzą w branży niby się na tym znają a efekty to głupota i dramat (oczywiście większość ale nie wszyscy).

    Nie ma idealnych oczyszczalni. Każda oczyszczalnia wymaga uwagi użytkownika, dbania o nią, czyszczenia filtrów jeśli takowe posiadają wymiany membran w kompresorach (oczyszczalnie napowietrzane), cykliczne usuwanie osadów itp. Wbrew wszelkim opiniom woda z oczyszczalni biologicznej nie nadaje się do bezpośredniego podlewania ogrodu.
    Pozdrawiamy wszystkich, którzy cały czas wspierają to forum.

  14. #94
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomi2981

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-619
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Co sądzicie o oczyszczalni BIO Hero z firmy Eko-Sum. Czy ktoś z was miał z nią do czynienia?

  15. #95

  16. #96

    Domyślnie

    Mam pytanie o biologiczną oczyszczalnie ścieków Roth Micro Step. Zależy mi na opiniach, czy to dobre rozwiązanie?
    Pozdrawiam
    Katka

  17. #97
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mik37
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    kielce
    Posty
    122

    Domyślnie

    Ceny faktycznie bardzo dobre mają i mimo że post wyżej zalatuje reklamą może warto sprawdzić ...Ma ktoś tą oczyszczalnie i podzieli się opinią ?

  18. #98

    Domyślnie

    Podbijam pytanie
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  19. #99

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o koszta eksploatacyjne takiej przydomowej oczyszczalni, to ograniczają się one jedynie do zapłaty za wywóz osadu 2 razy w roku - u mnie w sumie to 140 zł/rok, a teraz podrożało i będzie ok 200, ale to chyba bardziej zależy od regionu.

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Napisał wal-ker Zobacz post
    Jeśli chodzi o koszta eksploatacyjne takiej przydomowej oczyszczalni, to ograniczają się one jedynie do zapłaty za wywóz osadu 2 razy w roku - u mnie w sumie to 140 zł/rok, a teraz podrożało i będzie ok 200, ale to chyba bardziej zależy od regionu.
    co to za oczyszczalnia?
    ja u siebie muszę oprozniac zbiornik praktycznie co 2-3 miesiące, co niestety kosztuje ;/ ale tak to jet jak kupuje sie po taniosci.

Strona 5 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony