dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 167
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rain-men

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań okolice
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    31

    Domyślnie

    Jaki wysoki jest ten poziom wód? Jak zrobisz oczyszczalnię to mozesz przpeompowac ściek w kopiec zbudowany na poziomie terenu.

  2. #42
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał borusek Zobacz post
    Panowie a co zrobić jak ja mam bardzo wysoki poziom wód gruntowych. Dzialka konkretnie wilgotna. Co w tkiej sytuacji robić z wodą z oczyszczalni biologicznej ? Rozsączyć się chyba jej nie da bo ziemia gliniasta u mnie.
    Mam podłoże margielowe..... wody pod gardłem prawie ale moja przydomowa oczyszczalnia funkcjonuje ok.Firma JPR-system przyjeżdża na serwis,czyści dreny, opróżnia zbiornik udrażnia studzienkę rewizyjną,Wszysko działa już 5 rok.z mały potknięciami ale z mojej winy.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Mam podłoże margielowe..... wody pod gardłem prawie ale moja przydomowa oczyszczalnia funkcjonuje ok.Firma JPR-system przyjeżdża na serwis,czyści dreny, opróżnia zbiornik udrażnia studzienkę rewizyjną,Wszysko działa już 5 rok.z mały potknięciami ale z mojej winy.

    Znaczy.... na czym w zasadzie polega to dobre działanie? Bo ja myślałem, że jak oczyszczalnia dobrze działa, to nie trzeba jej bez przerwy udrażniać.

  4. #44
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post

    Znaczy.... na czym w zasadzie polega to dobre działanie? Bo ja myślałem, że jak oczyszczalnia dobrze działa, to nie trzeba jej bez przerwy udrażniać.
    Widzisz to nie jest tak prosto ci odpowiedzieć. My to robimy zapobiegawczo.Moja gosposia a ,że tutejsza i w domu ma szambo zapomniała o elementarnym sposobie pozbywania się różnego rodzaju ręczników itp.Jeśli to zrozumiesz nie będziesz pisał typu:
    ..to nie trzeba jej bez przerwy udrażniać.....
    Niektórych rzeczy czy zjawisk nie przewidzisz ,weź i to proszę pod uwagę.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Widzisz to nie jest tak prosto ci odpowiedzieć. My to robimy zapobiegawczo.Moja gosposia a ,że tutejsza i w domu ma szambo zapomniała o elementarnym sposobie pozbywania się różnego rodzaju ręczników itp.Jeśli to zrozumiesz nie będziesz pisał typu:

    Niektórych rzeczy czy zjawisk nie przewidzisz ,weź i to proszę pod uwagę.
    Wiesz moja gosposia przeszła szkolenie co można, a co nie. Twojej też przydałoby się. Oczywiście że wszystkiego nie można przewidzieć ale elementarne podstawy jak są zachowane, to już jest zapobieganie udrażnianiu.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    My to robimy zapobiegawczo.Moja gosposia a ,że tutejsza i w domu ma szambo zapomniała o elementarnym sposobie pozbywania się różnego rodzaju ręczników itp.Jeśli to zrozumiesz nie będziesz pisał typu:

    Niektórych rzeczy czy zjawisk nie przewidzisz ,weź i to proszę pod uwagę.
    Przepraszam, że drążę, ale jeszcze nie zrozumiałem, co właściwie ten serwis udrażnia, czy też udrażnia zapobiegawczo. To rzeczy takie jak ręczniki czy papier toaletowy nie zostają w osadniku gnilnym? Czy piszesz o czyszczeniu filtra w tym osadniku, czy o udrażnianiu drenażu?


    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Wiesz moja gosposia przeszła szkolenie co można, a co nie. Twojej też przydałoby się
    No tak! Z tą służbą to zawsze są same problemy!

  7. #47
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Przepraszam, że drążę, ale jeszcze nie zrozumiałem, co właściwie ten serwis udrażnia, czy też udrażnia zapobiegawczo. To rzeczy takie jak ręczniki czy papier toaletowy nie zostają w osadniku gnilnym? Czy piszesz o czyszczeniu filtra w tym osadniku, czy o udrażnianiu drenażu?




    No tak! Z tą służbą to zawsze są same problemy!
    Już odpowiadam.
    ad1. serwis udrażnia-udrażnia zapobiegawczo zaczynając od drenów,poprzez studzienkę,osadnik z jego kamiennym filtrem aż po rewizje w domu i kratki ściekowe czyści je z .....tego co ewentualnie się tam osadza dochodząc na koniec do odpowietrzenia z wyjściem na dachu bo wbrew pozorom i to odgazowywanie ma bardzo ale to bardzo istotny wpływ na stabilną prace naszej oczyszczalni.Jeśli po takim dogłębnym czyszczeniu-serwisie z wybraniem zawartości osadnika trzeba pamiętać o szczepach bakterii,które to mają wiodący prym w pracy naszej całej oczyszczalni.
    http://www.celmax.czwa.pl/bakterie/
    ad2 rzeczy takie jak i tu ważne .właściwy papier czy właściwe ręczniki ulegają rozkładowi -biodegradacji w osadniku.Przecież wpadają do niego rurą która przy zastosowaniu tych nie właściwych może się zapchać i często i gęsto tak się dzieje.Przyczyną nieprawidłowości jesteśmy niestety my sami.Szczepy bakterii choćby te najlepsze przy naszym użytkowaniu w końcu przestana przychodzić do pracy
    ad3. serwis robi kompleks a my śpimy spokojnie.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 07-03-2013 o 06:36

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietras83

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łęknica
    Kod pocztowy
    68-208
    Posty
    155

    Domyślnie

    Witam
    Możecie mi tak prosto w punktach najlepiej podać zalety oczyszczalni biologicznej w stosunku do zwykłej z drenażem?
    1. II klasa czystości wody - mit, chwyt marketingowy
    2. i tak trzeba robić drenaż
    3. wyższe koszty instalacji i eksploatacji (prąd)
    Najważniejsza przewaga biologicznej to: ...

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietras83

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łęknica
    Kod pocztowy
    68-208
    Posty
    155

    Domyślnie

    Tak sobie myślę że jak ktoś nie ma warunków na drenaż (wymiana gruntu) to lepiej biologiczną ale przecież do niej też trzeba drenaż czy studnie zrobić co prawda krótszy ale nie wiele. Mi każą do biologicznej 20 m drenu zrobić a do zwykłej jak widzę na alledrogo są po 30m dla 4 osób. Jak by nie patrzeć trzeba coś z gruntem robić jak nie przepuszczalny jest.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietras83 Zobacz post
    Witam
    Możecie mi tak prosto w punktach najlepiej podać zalety oczyszczalni biologicznej w stosunku do zwykłej z drenażem?
    1. II klasa czystości wody - mit, chwyt marketingowy
    Generalnie tak. Normy jakości wód powierzchniowych nijak się nie mają do ścieków oczyszczonych. Dla ścieków liczą się tylko trzy parametry, które dla oczyszczalni biologicznej wyglądają tak:
    - BZT - 40 mg/l
    - ChZT - 150 mg/l
    - Zawiesiny ogólne 50 mg/l
    Tymczasem dla wód powierzchniowych II klasy czystości tak:
    - BZT - 6 mg/l
    - ChZT - 20 mg/l
    - Zawiesina ogólna - 50 mg/l
    A więc poziom zawiesiny i tak muszą spełnić wszyscy producenci, chcą czy nie chcą, bo jest taki sam dla wody i dla ścieków. Z BZT udaje się to wyjątkowo nielicznym, a z ChZT nikomu! No ewentualnie może się udać, jeżeli dołoży dozowanie chemikaliów.
    Regułą jest, że ci, którzy bredzą o II stopniu czystości, nie pokazują wyników liczbowych.

    Cytat Napisał pietras83 Zobacz post
    2. i tak trzeba robić drenaż
    Nie trzeba, ale można. Jeśli warunki pozwalają, to wystarczy studnia chłonna. W innej sytuacji można odprowadzać do rowu albo strumyczka. Biologiczna daje znacznie większe pole manewru.

    Cytat Napisał pietras83 Zobacz post
    3. wyższe koszty instalacji i eksploatacji (prąd)
    Instalacja - wręcz przeciwnie. Przy biologicznej jest prostsza i powinna wychodzić taniej.
    Eksploatacja też niekoniecznie. Jeśli masz na działce suchy piach albo żwir, to tak, bo zakopujesz drenażówkę i zapominasz. W innych okolicznościach koszty zaczynają się piętrzyć - przeczytaj wpisy niktspecjalnego powyżej.

    Cytat Napisał pietras83 Zobacz post
    Najważniejsza przewaga biologicznej to: ...
    Wróćmy do punktu pierwszego, gdzie podałem wymagania oczyszczania dla biologicznej. Drenażowa przed wprowadzeniem ścieków do gruntu (czyli do drenażu) powinna usuwać:
    BZT w 20% (czyli do ok. 320-400 mg/l)
    Zawiesinę w 50% (czyli do ok. 200-250 mg/l).
    O ChZT nikt się nie upomina.
    I takie ścieki powinny się doczyścić w gruncie twojej działki, czyli w starannie dobranych i pieczołowicie i precyzyjnie rozłożonych warstwach żwiru, które wykwalifikowani i doświadczeni fachowcy uczciwie i dokładnie położyli pod rurami drenażu, które to mają łączną długość dobraną odpowiednio do ilości ścieków oraz parametrów gruntu rodzimego, są położone prosto i z właściwym spadkiem na całej długości i są prawidłowo wentylowane. A nawet jak są, to i tak nie wiadomo, jak to wszystko działa, bo nie ma gdzie pobrać próbki ścieków oczyszczonych.

    A jeżeli to cię nie przekonuje, to zastosuj zasadę ograniczonego zaufania do naszego ustawodawcy. Prędzej czy później oczyszczalnie drenażowe zostaną zabronione, tak jak to się dzieje w reszcie UE. Być może już zamontowane oczyszczalnie zostawią w spokoju, a być może nie - tak jak to uchwalili w Niemczech i tak jak to zrobili u nas z acekolem. Chyba warto na wszelki wypadek zamontować biologiczną z certyfikatem CE...

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    A jeżeli to cię nie przekonuje, to zastosuj zasadę ograniczonego zaufania do naszego ustawodawcy. Prędzej czy później oczyszczalnie drenażowe zostaną zabronione, tak jak to się dzieje w reszcie UE. Być może już zamontowane oczyszczalnie zostawią w spokoju, a być może nie - tak jak to uchwalili w Niemczech i tak jak to zrobili u nas z acekolem. Chyba warto na wszelki wypadek zamontować biologiczną z certyfikatem CE...
    Generalnie raz zainstalowana dreanzowa powinna zostac legalna na zawsze.
    Ale, jak ustawodawca bedzie chcial je pozamykac, to je pozamyka. Cos wymysli.
    Moze naslac sanepid, czy inny urzad, i zarzadac probek oczyszczonej wody. A ze to niewykonalne, to oczyszczalnia do likwidacji bo nie umiesz urzedowi udowodnic, ze dziala dobrze. Czy cos w ten desen.

    marcin

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietras83

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łęknica
    Kod pocztowy
    68-208
    Posty
    155

    Domyślnie

    No i d.. zbita. Nici z mojej oczyszczalni. Woda za wysoko - naciągane 90cm, stwierdził geolog.
    Generalnie wychodzi na to że czy zwykła czy bio i tak trzeba gdzieś wodę odprowadzić, czy to za pomocą studni czy drenażu. Przy złych warunkach lub gdybym chciał do rowu to muszę aparat wodno-prawny wykonać(koszty). Dla mnie to jest bzdura że oczyszczalnie bio są stawiane na tej samej półce przez ustawodawców co zwykłe, przecież to 2 klasa czystości. Ludzie płacą kupę kasy za bio które i tak przez urzędników są widziane jak rozpadające się kible. Mam znów wrażenie że prawo nie nadąża z technologią. Mam to gdzieś skoro tak, to będzie szambo, powiedzmy że szczelne-wtedy będą zadowoleni. Przecież gdyby ułatwić ludziom to myślę że więcej ludzi decydowało by się na bio a tak szamba rosną jak grzyby po deszczu bo ani dotacji w większości gmin ani ułatwień a dziurawe szamba jak były to będą dalej.

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietras83

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łęknica
    Kod pocztowy
    68-208
    Posty
    155

    Domyślnie

    Jak widzę reklamy oczyszczalnie na każde warunki, super bio, 2 klasa czystości aż mi się śmiać chce. Oczywiście że na każde warunki ale jakim kosztem- nasypy, aparaty wodno-prawne i koszty z 7 tys robią się 2x takie.

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marcin H
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietras83 Zobacz post
    Jak widzę reklamy oczyszczalnie na każde warunki, super bio, 2 klasa czystości aż mi się śmiać chce. Oczywiście że na każde warunki ale jakim kosztem- nasypy, aparaty wodno-prawne i koszty z 7 tys robią się 2x takie.
    NO właśnie to tylko reklamy. Jak wiadomo reklama a rzeczywistość to zupełnie dwie oddzielne sprawy.
    geolog, geotechnik i geofizyk czyli 3w1
    Dziennik Budowy - http://forum.muratordom.pl/blog.php?47961

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietras83 Zobacz post
    Przy złych warunkach lub gdybym chciał do rowu to muszę aparat wodno-prawny wykonać(koszty).
    Nie takie znowu straszne te koszty. No pewnie, że kilkaset PLN piechotą nie chodzi, ale najpierw podzwoń i popytaj, np. kto by ci to zrobił w ramach montażu. Wydaje mi się, że firmy powinny mieć gotowce, które tylko się dostosowuje do danej działki. Jak się zaprzesz, to sam to napiszesz.

    Cytat Napisał pietras83 Zobacz post
    Mam to gdzieś skoro tak, to będzie szambo, powiedzmy że szczelne-wtedy będą zadowoleni.
    Jak już musi być, to lepiej niech ono jednak będzie szczelne, bo przy takiej wysokiej wodzie gruntowej będzie ci woda lecieć do środka.

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietras83

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łęknica
    Kod pocztowy
    68-208
    Posty
    155

    Domyślnie

    Chodzi o to żeby tą szczelność kontrolować, tzn ma być szczelne do odpowiedniej wysokości a potem to już o de mnie zależy kiedy będzie szczelne a kiedy nie.
    Babka z ekopolu powiedziała mi że operat około 3 tyś. Zadzwonię jeszcze do lokalnego dystrybutora i zapytam ile z operatem by kosztowała cała instalacja.
    Moim zdaniem wymóg operatu w przypadku oczyszczalni bio jest bez sensu.
    Ostatnio edytowane przez pietras83 ; 13-03-2013 o 13:46

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietras83

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łęknica
    Kod pocztowy
    68-208
    Posty
    155

    Domyślnie

    Witam
    Napiszę wam to co mam w opinii geologa:
    "Teren nadaje się na przydomowa oczyszczalnię ścieków z ich rozsączkowaniem pod warunkiem posadowienia drenów na 0,6 nasypie, wymiany gleby na piasek ze żwirem oraz zabezpieczeniu drenów przed przemarzaniem lub pod oczyszczalnie biologiczną."
    Na podstawie tej opinii mogę zrobić oczyszczalnie bio czy nie, jak myślicie? Pewnie teraz przyczepią się że wprowadzam do wód gruntowych i potrzebuję operat. Wszędzie w przepisach ściek to ściek - bez znaczenia czy oczyszczony czy nie.
    Ostatnio edytowane przez pietras83 ; 27-03-2013 o 16:10

  18. #58

    Domyślnie

    miałem podobną sytuację - u mnie wyglądało to tak: zamontowałem oczyszczalnię biologiczną od firmy Aquaeco (nie ekologiczną - drenażową!) i z racji wysokiego stanu wód gruntowych oczyszczone ścieki były odprowadzane do drenażu zamontowanego w nasypie. Z racji, że rury w nasypie znajdowały się ponad 1,5m od zwierciadła wód gruntowych nie musiałem wykonywać operatu i czekać na pozwolenie wodnoprawne na wprowadzanie do nich oczyszczonych ścieków

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał poznaniak37 Zobacz post
    miałem podobną sytuację - u mnie wyglądało to tak: zamontowałem oczyszczalnię biologiczną od firmy Aquaeco (nie ekologiczną - drenażową!) i z racji wysokiego stanu wód gruntowych oczyszczone ścieki były odprowadzane do drenażu zamontowanego w nasypie. Z racji, że rury w nasypie znajdowały się ponad 1,5m od zwierciadła wód gruntowych nie musiałem wykonywać operatu i czekać na pozwolenie wodnoprawne na wprowadzanie do nich oczyszczonych ścieków

    Cytat Napisał poznaniak37 Zobacz post
    Oczyszczalnia biologiczna jest zdecydowanie lepsza, sam taka posiadam (aquaeco) i jestem zadowolony.. jeśli chodzi o rozsączenie to ja mam studzienkę chłonną, podobno najlepiej sprawdza się odprowadzenie oczyszczonego ścieku do rowu. Powodzenia
    Dziękujemy poznaniakowi za szczere i uczciwe posty.

    Post bez reklamy to post stracony!

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iwa126kiel

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o koszt wykonania oczyszczalni ścieków, to właśnie wzrósł o mapkę do celów projektowych i projektanta, który musi oczyszczalnię nanieść na ową mapkę. Mapę składany do ZUDP i czekamy na opinię. Dopiero z ich opinią składany wniosek o budowę oczyszczalni. Chyba ktoś za mało do tej pory zarabiał za budowach oczyszczalni, a że jest ich coraz więcej, to urzędasy i z tym sobie poradziły...

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony