dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Palnik dekarski - how to...

    Ponieważ lada tydzień będę się zabierał za wykonanie izolacji na wylewkach, powoli zaczynam już planować temat. Izolacja p/wilgociowa będzie u mnie oparta o podkładową papę termozgrzewalną, położyć ją chcę sam i w związku z tym mam szereg pytań:

    - o kładzeniu papy przy pomocy popularnego gazowego palnika "uniwersalnego" (wąż do butli i wymienne końcówki) z płaską końcówka do opalania zapewne nie ma nawet co marzyć?

    - czy palnik dekarski tego typu wystarczy?
    http://www.allegro.pl/item919659032_...m_waz_wzm.html
    czy może raczej coś takiego:
    http://www.allegro.pl/item917696270_...najtaniej.html
    Cenowo wychodzą podobnie, ale ten pierwszy mogę kupić w castoramie "za rogiem", chyba nawet z lepszą ceną.

    - jakie jest zapotrzebowanie na gaz takiego palnika? Ta pierwsza aukcja podaje 2kg/h, ale jak rozumiem, jest to praca z pełnym płomieniem, mi chodzi o realne zużycie przy zgrzewaniu. Czy turystyczna butla 5kg na dzień pracy mi starczy?
    Albo może inaczej: do położenia jest około 120m2 papy (sam parter, na piętrze dam folię), ile takich butli mi na ten parter pójdzie?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #2

    Domyślnie

    Na takiej butli (5 kg) to 2x w domu pape zgrzejesz.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Na takiej butli (5 kg) to 2x w domu pape zgrzejesz.
    OK, dzięki, to już mnie trochę uspokoiłeś, bo jak przeczytałem o tych 2kg gazu na godzinę, to trochę zwątpiłem.

    A który palnik?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #4

    Domyślnie

    Jakis czas temu kleilem u siebie pape, przy pomocy takiego palnika jak ten pierwszy, ale z dluzsza odlegoscia od dyszy (mniej schylania) i w zupelnosci wystarczyl.
    Jezeli chodzi o zuzycie gazu to na jakies 100m2 poszla mi zdaje sie polowa butli 11kg. Robilem to po raz pierwszy, wiec fachowiec zrobilby to pewnie przy mniejszej ilosci gazu.
    Pozdrawiam

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Tak wygląda, że kleiłeś same zakłady Pozdrawiam Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Panowie, a z innej baczki: gdzie napełnia się gazem butle turystyczne? Bo na stacjach paliwowych jakoś nie chcą

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P
    Panowie, a z innej baczki: gdzie napełnia się gazem butle turystyczne? Bo na stacjach paliwowych jakoś nie chcą

    J.
    W lokalnych rozlewniach gazu. Często są przy stacji LPG ustawione (nie na stacjach paliwowych)

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał asasello
    Jakis czas temu kleilem u siebie pape, przy pomocy takiego palnika jak ten pierwszy, ale z dluzsza odlegoscia od dyszy (mniej schylania) i w zupelnosci wystarczyl.
    Jezeli chodzi o zuzycie gazu to na jakies 100m2 poszla mi zdaje sie polowa butli 11kg. Robilem to po raz pierwszy, wiec fachowiec zrobilby to pewnie przy mniejszej ilosci gazu.
    Pozdrawiam
    Robiłem izolację poziomą pod ściany zewnętrzne i wewnętrzne,palnik ROTHENBERGER i gazu poszło ok.8 kg.Budynek 12x10 szer.izolacji 50 cm.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał MistrzJan
    Tak wygląda, że kleiłeś same zakłady
    też tak myślę

  10. #10

    Domyślnie

    Czy zgrzewanie samych zakładów to błąd ? Jeśli tak, to czym to grozi.
    Pozdrawiam,
    Radek

  11. #11

    Domyślnie

    Moim zdaniem wystarczy klejenie samych zakładów, zresztą pod wpływem ciężaru płyty dociskowej i obc. użytkowych z biegiem czasu papa sama się zwulkanizuje z podłożem.
    Uważam że luźno położona papa na chudziaku, jest mniej narażona na uszkodzenia wynikające z z pracy chudego betonu pod wpływem nierównych osiadań czy pęknięć w początkowych fazach użytkowania posadzki.
    Nie lubię sygnatur

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    na izolację ścian zewn. 42cm i wewn. 24cm, ok 60mb zeszło mi jakieś 7-8 l gazu.
    palnik dwudyszowy, jeśli ma to jakieś znaczenie.

    pozdrawiam i życzę udanego zgrzewania.

  13. #13

    Domyślnie

    Odświeżam wątek.
    Mam do zgrzania papę - konkretnie to zakładki papy izolacji podłogi na gruncie, kupiłem sobie do tego celu palnik dokładnie taki model:
    http://www.narzedziak.pl/drel-palnik...dr-pl-151.html
    Na opakowaniu napisane - produkt do pracy z ciśnieniem 1-7atm.
    Czy mogę tego używać z dużą butlą bez reduktora ? Wnioskuję po wyposażeniu opakowania, że tak - na wężu od strony przyłącza duża złączka zakręcana na butlę, reduktory, które leżały na półce w markecie obok palnika były na małą złączkę - nie pasowały do takiego węża.
    Jaki gaz do takich celów będzie lepszy dla amatora ?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Palnik, nie wymaga reduktora. Dla amatora wystarczy zwykły propan-butan w butli 11 kg

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Ponieważ mój wątek wyskoczył z niebytu, dopiszę na podstawie własnych doświadczeń:
    - reduktor niepotrzebny
    - gaz: zwykły propan-butan
    - butla 11kg to dobry pomysł. Swoją papę zgrzewałem na butli 4kg, starczała mniej więcej na dzień niezbyt wytężonej pracy.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  16. #16

    Domyślnie

    Hmm, i na pewno jest to bezpieczne - gaz chciałem wziąć z castoramy, mam po drodze, w specyfikacji jest napisane - ciśnienie maks 30bar...skoro palnik na maks 7bar nie ma ryzyka, że wyrwie z okuć lub rozerwie wąż a potem będzie bum ?

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    NIe ma ryzyka. "max 30 bar" to ciśnienie, na jaki jest atestowana butla, natomiast rzeczywiste ciśnienie gazu w niej jest dużo niższe. Propan-butan w butli jest płynny, więc jego ciśnienie jest zależne od wielu czynników (głównie temperatury), ale o ile mnie pamięć nie myli, zwykle nie przekracza kilku barów, więc nie ma żadnego problemu.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  18. #18

    Domyślnie

    Ok, zrozumiano, dzięki za wszystkie rady.

  19. #19

    Domyślnie

    Mam do pokrycia 70m2 dachu papą termozgrzewalną. Z tego co piszecie to wystarczy zwykły palnik bez reduktora. A czy taki palnik da radę ?http://www.budujesz.pl/proline-palnik-gazowy-dekarski-z-dysza-60mm-58kw-60051-89307/
    A może taki: http://www.4weld.pl/p3832,palnik-jed...-50-600mm.html
    Ostatnio edytowane przez VIP Jacek ; 28-05-2016 o 14:30

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Każdy z nich się nada. Choć może niech potwierdzi ktoś obeznany z tematem krycia dachu, ale nie wiem, czy tu nie lepszy byłby palnik dwudyszowy.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony