dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 229
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie Nowa odsłona Forum Muratora - wkrótce!

    Drodzy Forumowicze, ważna informacja - przygotowujemy nowe lepsze forum. Przede wszystkim chcemy spełnić Wasze różne postulaty. Między innymi będziemy porządkować dział "Wymiana doświadczeń".
    Czekamy na Wasze propozycje ulepszania forum. Informujemy też, że okresowo tematy starsze w "Wymianie doświadczeń" będą znikać - na czas porządkowania działu.
    Pozdrawiamy

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Achaja
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Przydałoby się okienko do odpowiedzi pod postami na samym dole strony... Trochę niewygodne jest to klikanie na "odpowiedz" zwłaszcza jeśli ktoś ma słabe łącze i mu się wszystko powoli otwiera

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    nasunęło mi się:

    - szukaczke udoskonalić .... bo ta co jest do niczego się nie nadaje ....

    - usystematyzować i określić sprawę nieuczciwych wykonawców .... nie podoba mi się , że dopuszcza się do sytuacji gdzie forumowicze załatwiają swoje sprawy z nieuczciwymi wykonawcami za pomocą forum
    ostrzeżenie przed nieuczciwym - tak
    szantaż - nie

    - usystematyzować sprawę nadawania i odbierania tytułów za karę ....
    albo Redakcja nadaje i odbiera (także za karę) ...... albo forumowicze nadają i odbierają ....i wtedy Redakcja nie ma nic do karania za pomocą odbioru tytułów

    - zrobić odnośnik w wątkach "idź do strony nr ....."


    tyle co ja mam do uwag ... jak mi się coś jeszcze przypomni - dopiszę ...
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    JAK TO NIE!
    Dla osób z niskim ciśnieniem zdrowsze od kawy!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    proponuję zupełne novum
    Dział "Wykonawca doskonały, lub mniej"
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    A ja bym poprzestała na zmianie godziny resetowania serwerów, dokonując tego o świcie oraz na automatycznym dopasowywaniu wielkości awatarów do dopuszczalnych 150 pikseli.
    Takie dopasowanie, jakie wykonano z wklejanymi zdjęciami jest ok

    Reszta jest bardzo wygodna (o szukajce już wspomniano )

    Boję się, że nasze nowe forum stanie się identyczne z tysiącami innych i straci swój domowy charakter

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Osobne działy lub duże tematy : dekarstwo, okna, wentylacja, ogrzewanie, murowanie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    czyli "forumbudowlane"
    jestem na nie
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    może wiecej reklam ... ?


  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    "Zobacz swoje posty" - odnośnik widoczny na każdej otwartej stronie. Nie trzeba będzie wracać za kazdym razem na Stronę Główną.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    i zeby można było wejśc na wybraną strone w danym wątku, a nie po kolei.
    I nie zmieniajcie grafiki
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  12. #12

    Domyślnie

    1. Ułatwienie wklejania zdjęć tak aby nie trzeba było umieszczać ich np.na fotosiku... poprostu klikając wklej czy dodaj zdjęcie prosto z kompa i ... gotowe
    2. Uporządkowanie działu WNĘTRZA np.na kuchnia (zawierające tematy związane z kuchnią),salon-osobno, łazienka-osobno itp. ułatwiające znalezienie odpowiednich tematów.
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    ostrzeżenie przed nieuczciwym - tak
    szantaż - nie
    tylko jak tu odróżnić jedno od drugiego? Wiem, że jesteś w swoich poglądach zawzięta, ale wiele wątków tutaj ma charakter , którego nie da się jednoznacznie określić, w wielu miejscach zaczynało się na skardze, a potem "coś drgnęło w sprawie" i pojawiał się komentarz albo polemika z wykonawcą. To forum nie jest oderwane od rzeczywistości i ma wpływ na realne rzeczy wokół nas, a ocena przez kogoś (niezależnie jak fachowego i niestronniczego) czy coś jest szantażem czy nie to już chyba zakrawa o cenzurę. Z resztą jak tu oceniać intencje?

    Moja propozycja: a może jak to jest na różnych forach, możliwość "podziękowania" za dobrą radę na zasadzie: "pomógł X razy", daleki jestem od jakichś systemów oceny/kredytowania/kategoryzowania użytkowników ale moim zdaniem to z jednej strony miłe mieć duży licznik przy "pomógł", a z drugiej pomocne w szybkim oszacowaniu czy ktoś tylko lubi "kłapać ozorem"

    Acha! I jeśli jest to w ogóle rozważane to jestem za przywróceniem działu "wykonawca doskonały i mniej" - rozmycie tych wątków w czeluściach "wymiany doświadczeń" niczemu chyba nie służy. Innym pomysłem jest umieszczanie tego typu wątków z nagłówkiem np [WDIM] - wtedy też łatwo byłoby odszukać, ale użytkowników trudno raczej do tego przyzwyczaić no i to raczej propozycja właśnie do użytkowników a nie do administratorów forum

    [/quote]

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar emilus18
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    Ja jestem za prostszym wklejaniem zdjęć

    parę razy natknęłam się też na "książkę adresową" z polecanymi wykonawcami - tyle razy tego szukałam i nie udało mi się znaleźć - gdzieś dopisać się trzeba czy jak??

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    A tak w ogóle, po co nam całkiem nowe forum?
    Nie lepiej wprowadzić parę udogodnień, o których wyżej i po sprawie?
    Przychodzę tu od lat, zdążyłam się zadomowić, a tu znowu przeprowadzka do czegoś nowego?

    Ja nie chcę!

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paradox
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    196
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam

    To może i ja dołożę swoje dwa słowa .....po pierwsze to ta mało sprawna wyszukiwarka ,która jest fatalna i dla nowych użytkowników tego forum praktycznie mało przydatna..a to właśnie oni w większości są beneficjentami tego półproduktu

    Druga sprawa to te nieszczęsne tytuły szlacheckie typu najlepszy doradca na forum itp...które mylą w dużym stopniu nowych forumowiczów ..jak wiemy ilość postów nie może się przekładać na tak znamienity tytuł i niepotrzebnie wprowadzać w błąd nowych użytkowników a z jakim skutkiem to już nie raz się przekonaliśmy w różnych tematach tego forum..

    Trzecią rzeczą jaką już wspomniała Daggula to wyciąganie wszystkich brudów na linii inwestor-wykonawca/sprzedawca etc..nie wiem czy przynosi to wymierne korzyści a może się okazać wspaniałym polem do popisu dla konkurencji..to takie moje małe spostrzeżenie...

    Oczywiście wiele wątków i tematów bym zamknął ale to już inna historia..


    Ps.A tak na marginesie forum to powoli przestaje być budowlane a zaczyna być pamiętnikiem z życia pani Zosi 10 lat po budowie
    ale to tez tylko moje własne,prywatne spostrzeżenie ...


    Pozdrawiam
    Paradox

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    A tak w ogóle, po co nam całkiem nowe forum?

    Ja nie chcę!
    Bez obaw, będzie dobrze
    Chyba, że nie

    Proponowałem już w innym temacie, ale ten jest bardziej odpowiedni.

    Cytat Napisał akte
    Przycisk "Pomogłem" nie jest niczym nowym i sprawdza się na innych forach (oczywiście nie jest całkowicie wolny od wad).
    Najczęściej realizowane jest to w ten sposób, że prawo kliknąć "Pomogłem" może tylko raz założyciel tematu. "Pomogłem" dostaje użytkownik, który najbardziej przysłużył się mu w rozwiązaniu określonego zagadnienia.

    Przycisk może funkcjonować obok lub zamiast nadawanych tytułów.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    A ja żądam popularne na forach tzw "cytowanie selektywne" żeby można było z kontekstu cytować wybrany fragment a nie tylko całość,
    żeby można było też sobie ustawić kolor forum (oczywiście znaczek murator żółty zostaje),
    poza tym żeby można było wklejać dokumenty, zdjęcia bezpośrednio z kompa ale to już chyba napisano wcześniej i z tego utworzyć dla każdego użytkownika dodatkową opcję w profilu tzw. ALBUM oczywiście o ograniczonej pojemności


    poza tym te uwagi Forumowiczów co powyżej jak najbardziej potwierdzam o kurcze mam tych wymagań się okazało

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał paradox

    Ps.A tak na marginesie forum to powoli przestaje być budowlane a zaczyna być pamiętnikiem z życia pani Zosi 10 lat po budowie
    ale to tez tylko moje własne,prywatne spostrzeżenie ...
    10 lat po budowie Pani Zosi to ono jest i może być w psychologu i hyde park ... takie były zapewne założenia Redakcji i słusznie .
    Na wymianie doświadczeń, wnętrzach i innych tematycznych jest ok .
    Po prostu nie zaglądaj do tych działów które ię nie interesują i po sprawie ...

    poza tym ..... taki właśnie urok tego forum - pewnie dlatego tak tu fajnie .... domowo ..... a nie sztucznie , sztywno i li tylko tematycznie ...
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paradox
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    196
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Hmmm Dagulka słońce przez tą swoją domowość jak to nazwałaś właśnie wiele wątków ,tematów jest rozmywanych..traktowanych w sposób jak już pisałem pamiętnikowy...Starsi użytkownicy (oczywiście nie wszyscy) przestają wnosić cokolwiek ze swoich doświadczeń które notabene wynieśli kiedyś właśnie z tego forum..zajmując się wszystkim tylko nie tematami związanymi z budownictwem..jako przykład mogę podać np.wątek/temat typu jak prawidłowo położyć izolację pionową itp..gdzie zaczyna się dyskusja aby po chwili zejść na temat hmmm jakie sadzonki w ogrodzie itd...wiem ze starszych użytkowników powoli irytują stale powtarzające się pytania..ale z drugiej strony patrząc się na tą naszą nieszczęsną wyszukiwarkę powoli zaczynam rozumieć nowych forumowiczów no i chyba nikt z nowych użytkowników nie będzie się przepychał przez tysiące wątków w których ostatnio jest tylko 10% merytorycznej wypowiedzi , aby odszukać odpowiedzi na swoje często proste pytanie....

    Dagga zauważyłem na tym forum od jakiegoś czasu pewną prawidłowość...ale o tym porozmawiamy kiedyś osobiście bo nie chcę sobie robić tu wrogów




    Pozdrawiam
    Paradox

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony