dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Witam.
    To pytanie skierowane jest do redakcji. Skąd wzieliście ceny Ytonga? Rynek oferuje praktycznie dwukrotnie wyższe. Np. bloczek 0,4 S+Gt, 40 cm kosztuje ok 18 PLN brutto, w muratorze jest 10,56 PLN.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Czy milczenie mam rozumieć jako
    "Niewiemy" ?

  3. #3
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Dane uzyskaliśmy od producenta.

  4. #4

    Domyślnie

    Nigdy nie interesowałem się Ytongiem i póki co nie mam zamiaru, ale jeśli prawdą jest co mówi Redakcja oraz to co mówi Jubba to sytuacja jest niewiarygodnie ciekawa.

    Ot cały YTONG.

    Pozdrawiam

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Jubba: nie znam sprawy Ytonga, ale w zeszłym roku był w Muratorze podobny przypadek: bodaj w maju pokazał się artykuł z przydomowymi oczyszczalniami ścieków. Wynikało z tejże publikacji, że najtańszą oczyszczalnię można kupić za ok 5000 zł. Była też tabelka, gdzie wypisano koszty przykładowej instalacji dla 4-osobowej rodziny. Z tableką w ręce zadzwoniłem do lokalnego przedstawiciela najtańszego producenta. Już po godzinie miałem w ręce ofertę na identyczną jak w tablece oczyszczalnię, tyle że kosztowała dwa razy tyle ! Telefon i próba wyjaśnienia skończyła się odesłaniem do producenta. Producent stwierdził, że podał prawidłowe ceny. Postanowiłem sprawdzić innych producentów; ani jedna z ofert, które otrzymałem nie zgadzała się z cenami w tabelce. Generalnie ceny w tabelce były mocno zaniżone, średnio o połowę, bywało i więcej.
    Zadzwoniłem też do redakcji Muratora, połączono mnie z osobą odpowiedzialną za ten artykuł. Otrzymałem mało przekonywujące wyjaśnienia, z których wynikało, że wszelkie nieścisłości wynikają wyłącznie z winy producentów.
    Dla mnie płynie stąd wniosek, że aby pisać tego typu raporty trzeba się choć trochę na tym znać. I drugi, smutny wniosek: użyteczność tych raportów jest dość niska.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Popieram! Uwaga ogolna do redakcji: przed podaniem jakichkolwiek cen badajcie Panstwo sprawe bardziej doglebnie. Czytaja Was przeciez glownie "szarzy inwestorzy" a nie wlasciciele hurtowni, ktorzy kupuja towar od producenta! Kilka razy ktos sie sparzy i, jak napisano powyzej, przestanie Wam ufac. Pozdrawiam!

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Murator chyba nie zdaje sobie sprawy, że dla nas potencjalnych inwestorów bardzo ważne jest dokłądne porównanie cenowe. Ytong to był tylko przykład. Dużo błędów logiczno-rachunkowych znalazłem w artykułach dotyczących porównania ścian jedno, dwu i trzywarstwowych. Murator może zatrudnia fachowców budowlanych, ale ludzi, którzy znają się na cyfrach niestety brak. Artykuły obszerne, ze zdjęciami, ale ich wartość mizerniutka. Niestety.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Jeżeli redakcja dane uzyskała od producenta, to chyba były to koszty produkcji, bo na rynku jest jeden oficjalny cennik, Ytonga który obowiązuje od półtora roku i ceny są prawie dwukrotnie wyższe.

  9. #9

    Domyślnie

    Może to jest chwyt reklamowy firm, których materiały są prezentowane? Załóżmy, że my małe robaczki czytamy muratora z przekonaniem że uzyskamy rzetelną odpowiedź na nasze pytania i Producenci podając zaniżone ceny łapią nas na haczyk. Ilu z czytających nie sprawdzi rynku tylko pobiegnie do hurtowni i kupi bez namysłu produkt „nieuczciwego” Producenta? Wystarczy sprawdzić nakład Muratora. Jeśli ja wpadłem na taki zwariowany pomysł to może fachowcy od sprzedaży w dużych firmach są lepsi i takich pułapek może być więcej.
    Mam nadzieję, że jeśli są jakieś interesy w tych artykułach to szanowna redakcja padła ofiarą tych manipulacji.

  10. #10

    Domyślnie

    Szanowna redakcja mogłaby zadać sobie trochę trudu i zebrać dane z hurtowni i sklepów a nie od producentów jesli to ma ją być przeglądy pt "co na rynku?"

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Do jubba masz racje cena cennikowa tego bloczka wynosii wedle cennika 18 zl w liczone w ta cene jest zaprawa i transport i rozladunek na placu budowy, a zw szarym zyciu kosztuje ok 15 zl brutto

  12. #12

    Domyślnie

    Z tego co rozmawiałem z ludźmi, którzy teraz budowali z ytonga to płacili za materiał M:materiał, TR:transport z rozładunkiem, T:sam transport (przy całych tirach):
    za grubość 40cm: M:11,84zł/szt + TR:1,2zł/szt (ew. T:0,96zł/szt)
    za grubość 36,5: M:10,81zł/szt + TR:1,1zł/szt (ew. T:0,88zł/szt)
    Trzeba za każdym razem negocjować przedstawicielem ale mówili, że to możliwe.
    Te 10,56zł/szt to cena za pustak bez zaprawy i transportu - podobno po to, żeby mieć takie samo porównanie w tabeli. Jak się doliczy zparawę (26,6zł do m3 -> 1,28zł do sztuki) to wychodzi wspomniane 11,84zł/sztukę (10,56+1,28. Ceny te to wartości netto.
    Brutto zależy od składu; czasem transport wliczają w materiał i sprzedają całość z 7% VATem () a czasem transport sprzedają osobno i wtedy T lub TR jest z 22% ()
    Jak ktoś potrzebuje moge podesłać na priva kontakt do tych ludzi.
    Rudolfo

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Rudolfo dnia 2002-09-05 20:49 ]</font>

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Rudolfo, nie wiem skąd masz te rewelacje, ale pytałem w trzech hurtowniach i w żadnej nie udało mi się wytargować choćby 14/PLN za bloczek 40 centymetrowy. To o czym piszesz to 40 % poniżej cennika. Sprawdż jeszcze raz.

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Jubba zaciekawiło mnie skąd twój upór. Bo ja nie miałem problemu w uzyskaniu nawet lepszej ceny. Rozmawiałem z przedstawicielem ytonga i on mi dał całkiem niezły rabat. Tam rabaty dają ludzie z ytonga, a hurtownie to tylko realizują.
    Już gdzieś ktoś napisał, że Jubba nie lubi ytonga i stąd takie mijanie się z prawdą.

    PS Jubba miałem się zdecydować na Sniadowo, ale nie ma nadproży takich jak ytong (tylko u-bloczki). Jakość bloczków ze Sniadowa bardzo słaba (nierówne, popękane i dziwnie ciężkie)- oceniam na ok 15 do 20% gorsze od ytonga. Nie wspominam o różnicach w parametrach bo tych nie jestem w stanie ocenić. A może masz wpływ na jakość bloczków ze Sniadowa? To coś popraw!

  15. #15

    Domyślnie

    Jubba:
    Jak na początku wypowiedzi stwierdziłem: "...rozmawiałem z ludźmi, którzy teraz budowali z ytonga". Rewelacje pochodzą od nich a nie od hurtowni w których Ty pytałeś.
    Powtarzam - mogę dać kontakt na priv'a - oczywiście jeśli ktoś chce skorzystać.
    Pozdrawiam, Rudolfo.

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Nie wiem skąd przeświadczenie że nie lubię Ytonga i że jestem przedstawicielem Śniadaowa. Otóż aby zakończyć ten wątek to oczywistym jest że Ytong jest najlepszym betonem komórkowym na rynku, ale nie za tą cenę. Pewnego dnia poszedłem do hurtowni z projektem domu gdzie oferowali zarówno Śniadowo jak i Ytong. Poprosiłem o wycenę dla jednego i drugiego bk po maksymalnych rabatach. Różnica wyszła ok 12 000 PLN. To dużo. Sprzedawca mimo wszystko namawiał mnie na Ytong, ale upustu większego niż 20% to nie mógł dać. Gdybym dostał cenę 12 PLN za 40 cm bloczek z Ytonga na pewno bydowałbym z tego surowca. Ot cała moja przygoda z Ytongiem.

  17. #17

    Domyślnie

    Hej
    Rzadko przeglądam internet (w tym również Wasze wypowiedzi) ze względu na brak czsu ale dzisiaj trafiłem na coś co trochę mnie zaskoczyło.
    Spójrzcie sami jak zdrowa konkurencja potrafi zamieszać
    http://www.ytong.pl/sklep
    Jubba, może jak się potargujesz dostaniesz 12 zł za sztukę 40-tki.

    Pozdrawiam, Rudolfo

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Jubba,
    za porothermem też nie przepadasz.
    Twoja wypowiedź o rzekomo zalegającym porothermie w
    k a ż d e j hurtowni wprawia w osłupienie.
    Choć powoli czytając forum coraz mniej mnie dziwi.


    ps.Jubba,oczywiście Ty budujesz z n a j l e p s z e g o materiału.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony