dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 74
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1476
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wiem, ze wszystko do tego zmierza ........

    powiedzcie mi ile trwa przygotowanie indywidualnego projektu ?
    poza poszukiwaniem wlasciwej pracowni oczywiscie
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Myśle ze przy sprzyjajacych wiatrach ok 2 miesiące.

    Wszystko zależy od czasu obu stron, chemii i świadomości inwestora

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Cytat Napisał ~~slonko~~
    poczytalam troche postow osob, ktore zamierzaja budowac (niewielu ich jest) i martwi mnie faktycznie waski salon
    to akurat z wąską działką nie ma nic wspólnego i łatwo temu zaradzić - przy okazji się pokoje na górze zwiększają. tylko nie wiem jak z dachem

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar a-nita
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    778
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał ~~slonko~~
    hej a-nita

    masz 200m strychu musze obejrzec Twoj domek


    ?
    no bo ja mam parterówkę rozwleczoną na dlugość, ze względu na dzialkę27m szeroką i jakeś 300m dlugą, a poza tym będę miala w tej wysuniętej częśći pracę, muszę ją calkowicie oddzielić od reszty podwórka, tak żeby pacjenci w żaden sposób nie mogli wejść na teren prywatny, bo teraz lażą wszędzie i ,w godzinach pracy żadnej prywatności dla reszty domowników przebywających na dworze

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    co tu tak cicho?

    jak tam przemyślenia planistyczne?

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tutaj cicho a w mojej glowie tysiace mysli na minute

    byc moze czas budowy sie przyspieszy ale poki nie mam pewnych informacji to ciiiiiiii ......... cicho sza

    mysle co i jak w tym Nowoczesnym glownie i juz wiem, ze zrobie pralnie tak jak mi radzisz efilo i za to duza buzka :*

    zastanawiam sie nad schodami - co mozna wywnioskowac w pytaniach do rasi
    nie wiem jak w planie jest ta scianka przy schodach, czy ona w ogole jest - jesli nie to i tak chce cos zrobic - nie chce schodow z widokiem na salon
    tylko pomyslow brak

    zastanawiam sie czy spizarka wystarczajacej wielkosci

    i planuje kuchnie ....... i nijak mi nie pasuje bo
    po 1 - nie chce zlewu pod oknem - a chyba tak wyjdzie
    po 2 - wole wyspe bez plyty czy zlewu - a nie wiem, gdzie upchnac plyte gazowa (bo bede miala gaz z butli)
    po 3 - podobaja mi sie scianki z zabudowa

    i tak probuje to wszystko polaczyc majac wydrukowany plan dolu wraz z wymiarami scian ........ zrobilam juz 2 wersje i mi sie srednio podoba
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dubel
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    czemu nie chcesz wyspy z płytą? nie żebym namawiała. są na pewno plusy i minusy takiego rozwiązania. plusem jest to że masz pod ręką wszystkie gary i sztućce ale przede wszystkim trójkąt łatwiej skrócić.

    zastanawiam się czy chcę wiedzieć u mnie zlew pod oknem i plyta na wyspie

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo
    czemu nie chcesz wyspy z płytą? nie żebym namawiała. są na pewno plusy i minusy takiego rozwiązania. plusem jest to że masz pod ręką wszystkie gary i sztućce ale przede wszystkim trójkąt łatwiej skrócić.

    zastanawiam się czy chcę wiedzieć u mnie zlew pod oknem i plyta na wyspie
    U mnie dokładnie tak samo...

    Co do schodów, to użytkuje je się super! Myte są raz w tygodniu. Moje piesy nie wchodzą na górę, więc i piachu na łapkach nie ma kto nanieść...

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    efilo no ale nie czepiaj sie slowek

    wiadomo, ze chce wiedziec

    z ta wyspa - jak wiecie czytam watki tutaj na forum .... nie wszystko mnie przekonuje
    wiele rzeczy musze sama "przegryzc", a ze do Was trafilam i mamy podobne spojrzenie (o ile moge tak powiedziec) to tez Was pytam

    plyta na wyspie moze i fajna ale na duzej wyspie - wg projektu tu jest mozliwosc zrobienia jej dosc duzej
    i moze wtedy bedzie ok, ale powinna byc posrodku tak by blat byl i z lewej i prawej strony

    chce zrobic taki dodatkowy blat przy wyspie od strony salonu - wyzszy, jakby barowy plus 2-3 stołki

    no i jak to sie ma do tej plyty ? nie przeszkadza siedzenie i gotowanie w tym samym czasie ?

    rasia dzieki za odp odnosnie schodow

    no i dzielcie sie uwagami odnosnie wyspy i nie tylko
    wszelkie sugestie oraz za i przeciw mile widziane
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Nie zrozumialysmy sie Napisalam ze nie wiem czy JA chce wiedzieć jakie są minusy bo u mnie to by była już musztarda po obiedzie

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lidszu
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    12.889
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał ~~slonko~~
    efilo

    plyta na wyspie moze i fajna ale na duzej wyspie - wg projektu tu jest mozliwosc zrobienia jej dosc duzej
    i moze wtedy bedzie ok, ale powinna byc posrodku tak by blat byl i z lewej i prawej strony

    chce zrobic taki dodatkowy blat przy wyspie od strony salonu - wyzszy, jakby barowy plus 2-3 stołki
    u mnie dokładnie tak będzie na wyspie. Jak będę mieć wizualki, to ci pokażę

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maurinka

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja troche po czasie wroce do tematu novoczesny...bo kupilam ten projekt...fakt poczynilam w nim duuze zmiany jak bede miala chwile to wkleje projekty.Zmiany polegaja min...caly dol po prawej stronie zostal zaaranzowany na glowna sypialnie lazienke garderoba , plus garderoba dla gosci i kibelek, garaz zostaje wywalony i bedzie w budynku obok...wiem wiem ale juz w 1 domu to przerabialam i nie bedzie problemu zima bo budynki beda polaczone tarazsem a z czasem antresola wychodzaca z sypialni. gora na tomiast to: 2 pokoje z garderobami zostaja natomiast pokoj z lazienka -sciana od lazienki wywalona w wejsciu maly korytarzyk i to co bylo garderoba robi za pralnie ze sprazatalnia..ciut powiekszoe, a reszta w calosci pracownia i inne duperele czytaj komputery sztalugi czy wielki rodzinny smietnik..jak ewentualnie pojawi sie 3 potomek to dla niego pokoik...zobaczymy jakmwyjdzie w praniu gdyz dom jest baardzo nowowczesny a ja go przerabiam na stary..niestety zgodnie z wymogami tam gdzie sie buduje nie moglam nic innego kombinowac i musial byc taki klocek..nadrobie to stylizowanymi tarasami....

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    lidszu jak idzie "wizualka" ?
    ja mam teraz tak malo czasu, a planowalam zrobic jeszcze jedna ....... i tez chce Wam pokazac ...... tylko kiedy ......


    witaj maurinka

    oooo to sporo zmian ale to w ten sposob zrobilas calkiem inny dom, nie lepiej bylo tworzyc projekt indywidualny ?

    wiele osob tak wlanie mi radzi (i innym pewnie tez)
    choc dla mnie Nowoczesny (poki co ) ma idealny uklad

    to czekam az pokazesz plany ze zmianami
    pewnie uklad okien tez "byl grany" - dostalas na to zgode pracowni ? nie zaburzylo to wygladu elewacji ?
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maurinka

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    hej
    za projekt indywidualny zaspiewano mi 10 tys i byla to najnizsza oferta jak dostalam. W umowie mg projektu jest napisane ze wyrazaja zgode na-Zmianę umiejscowienia i wielkości otworów okiennych i drzwiowych - pod warunkiem zachowania walorów estetycznych budynku i poprawności konstrukcji - a jest to kwestia wzgledan kto co uwaza za walory estetyczne....powiem wam najsmieszniejsze:d jest to dom nowoczesny a moj z niego zrobil sie stary wiejski bo taka byla potrzeba...zbieram sie zbieram w koncu wkleje musze tylko jeszcz enaniesc poprawki

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lidszu
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    12.889
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    hej słonko,

    mam dla ciebie obiecaną wizualkę. nie patrz na kolor blatu na samej wyspie, bo pewnie będzie inny, ale dzięki temu lepiej widać barek na jej końcu


  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    maurinka no to sporo ..... ja sie wlasnie takich kosztow obawiam, ale widzialam, ze dziewczyny pisaly o projekcie za 4,5 tys

    co do tego "pod warunkiem zachowania walorów estetycznych budynku i poprawności konstrukcji " to pytanie kto te walory estetyczne ocenia ? bo jesli pracownia to moze byc problem

    jestem ciekawa Waszych zmian zalozylas swoj watek ?

    musze poszukac programu, w ktorym bede mogla wlasnie na elewacjach projektu dokonywac zmian

    widzialam juz tu takie wizualki ale jeszcze sie nie dokopalam w czym to robia

    lidszu dzieki - no slicznie bedziesz miala wlasnie ja podobnie mysle, ale jednak nie z plyta na wyspie

    przysiadlam dzis troche i oto efekt :



    po prawej sa drzwi do spizarki a blizej z prawej bedzie juz jadalnia, dlatego na tej stronie nie moge miec zadnych mebli w kuchni


    nie jest tak ladnie zrobiona w poscie wyzej ale prosze powiedzcie czy tak moze byc ?
    okno jest szersze o jakies 40 cm
    czy dolozyc szafki wiszace ?
    lodowka moglaby byc szersza ale nie znalazlam w programie
    czy wtedy zac zabudowe nad lodowka ?
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maurinka

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Podejrzewam ze nie pracownia bo kupujac projekt nie podajesz miejsca budowy..wiec nie wiem jak w praktyce sie to odbywa....

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lidszu
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    12.889
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał ~~slonko~~
    musze poszukac programu, w ktorym bede mogla wlasnie na elewacjach projektu dokonywac zmian

    widzialam juz tu takie wizualki ale jeszcze sie nie dokopalam w czym to robia
    wiem, że dziewczyny korzystały ze strony Ceresitu, aby sobie zaprojektować elewację

  20. #40

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Już wczoraj tu do Ciebie trafiłam i postanowiłam podglądać a dzisiaj w wątku o wizualizacjach kuchni spotkałam Wasz pomysł na szaro-biało-drewnianą kuchnię z Ikei i przez to muszę się czym prędzej ujawnić, bo mam ten sam plan kolorystyczny na kuchnię Co prawda moja jest malutka, bo w bloku, ale własna i cieszy bardzo. Znalazłaś może jakieś realizacje z szarymi Ikeowskimi frontami? Chętnie bym coś pooglądała, bo wciąż jeszcze mam nie do końca zwizualizowany efekt końcowy. Myślisz o "prawdziwym" drewnianym blacie? bo ja się boję, że nie będzie mi się chciało o taki dbać, wiec myślę o drewnopodobnym. Myślisz o dębowym czy jaśniejszym może?
    Wymyśliłaś już sposób na ostatni słupek? ten na zakręcie? Nie wiem czy wszystko do końca dobrze doczytałam w pośpiechy Jeśli nie, to spójrz w szafki nad lodówkę, one mają głębokość taką ja te inne słupki, więc może CI podpasują.
    Ja jak przywiozłam szafki do domu, to byłam w rozterce, w granatowej folii, nie wszystkie, dużo białych dziur, ze wzgl finansowych - "do zapełnienia później"... nie podobały mi się wcale :/. Ale teraz, jak mają już uchwyty, folia zdjęta, pół pokoju odbija się we frontach, to jest faaajnie mimo że białych dziur nie ubyło, a i blatu jeszcze nie ma. Fronty już nie są takie ciemne, jak się wydawały na ekspozycjach w słabym sztucznym świetle.
    Dobra.. bo sie rozgadałam.
    Będę zaglądać
    Pozdrawiam i powodzenia

Strona 2 z 74

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony