dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gianti
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie glazura na nie otynkowany porotherm

    łazienka - ściana - goły porotherm - czy faktycznie trzeba kłaść na to K-g zieloną lub tynk i dopiero na wierzch glazurę? czy glazurnik nie powinien robić problemu z położeniem na goły tynk?

    w dodatku ekipa tego glazurnika wcześniej stawiała te ściany, więc powinny być chociaż trochę proste, a poza tym może chcą zarobić na wykonaniu dodatkowej warstwy (płyta k-g ; tynk)?
    Nie mialem klopotu wiec postanowilem wybudowac dom
    Dziennik
    Komentarze

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    z tynkiem będzie równiej... łatwiej będzie układać płytki...

    ale z tą płytą k-g to już jakiś odlot...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44
    z tynkiem będzie równiej... łatwiej będzie układać płytki...

    ale z tą płytą k-g to już jakiś odlot...
    No i mniej kleju wyjdzie, który jest droższy niż tynk

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gianti
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    to czy tynk czy k-g to już jeden czort - dla mnie istotne jest czy zarówno wersja bez podkładu wyrównującego (tynk, kg - na placki) jest prawidłowa - jak i klejenie płytek na goły pustak (wiadomo że trochę nie równy - czyli grubiej kleju do płytek wyjdzie)
    Nie mialem klopotu wiec postanowilem wybudowac dom
    Dziennik
    Komentarze

  5. #5

    Domyślnie

    ... nie rozumiem dlaczego każdy stara się na siłę robić coś źle....
    płytki ceramiczne powinny być kładzione na równą powierzchnię...
    warstwa kleju nie powinna przekraczać kilku mm, klej do płytek nie służy do prostowania i wyrównywania ścian....
    ...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    jak dasz bezposrednio na phorother,m to ci nie odpadnie klej mozna klasc nie kazdy oczywiscie do 2 cm
    ale zastanow sie co jest tansze klej czy cement pozdrawiam
    i nie chodzi mi o kladzenie plytek tylko o wyrownanie scian
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi_
    ...nie kazdy oczywiscie do 2 cm ...
    a który można do 2 cm na ścianie ???????
    chyba że mierzony razem z płytką.....
    ...

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gianti
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    ok. dzięki za odpowiedzi. sądzę że temat został wyczerpany
    Nie mialem klopotu wiec postanowilem wybudowac dom
    Dziennik
    Komentarze

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    jak sprawdze to ci powiem ale ceresit c11 mam na podlodze narazie 3cm bo takie mam rowne podlogi w bloku a na sciane to najpierw zrob deske nosna potem ja sciagniesz jak sie boisz ze odpadnie
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  10. #10

    Domyślnie

    ...adi...powiedz jakich Ty rad udzielasz, skąd czerpiesz swoją wiedzę??? co chcesz sprawdzać???
    u siebie to możesz i 10 cm kleju CM 11 nałożyć, ale nie doradzaj innym żeby tak robili bo to nie jest zgodne z technologią stosowania tego kleju...
    autor wątku temat zakończył a Ty wyskakujesz jak filip z konopii z tymi swoimi "radami"....
    ...

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    właśnie....
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    a ty czytasz co pisze ?????????? bo wydaje mi sie ze nie
    napisalem ze mozna ale cenowo towychodzi drozej niz tynkowanie
    odpusc sobie doradzanie innym zeby nie wypowiadali sie na tematy zakonczone bo jak bys zaowazyl rejestruja sie nowi ludzie i szukaja porad a wszystko wolol nas sie zmienia keleje i ludzie ale ty to jakos hyba nie ?
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  13. #13

    Domyślnie

    ...z reguły nie odpisuję na kretynizmy, ale teraz jednak odpowiem...
    uważasz, że Ci nowi dużo się nauczą czytając Twoje "porady" i po takie "porady" właśnie zaglądają na forum???
    co Ty takiego doradzasz? piszesz, że klejem do płytek można tynkować ściany i będzie super tylko drożej niż tynkiem...?
    a widziałeś Ty kiedyś w ogóle na oczy taki klej? widziałeś jak zachowuje się taka gruba warstwa tego kleju na ścianie podczas schnięcia? sprawdziłeś doświadczalnie na podstawie badań, że Twoja technologia jest prawidłowa i bezpieczna? dajesz gwarancję na to, że masz rację i nic się nie wydarzy? (Twoja teoria znacznie różni się od zaleceń producenta tego materiału - czyli jak rozumiem producent nie wie co mówi a Ty wiesz...) a nawet jak dasz tą swoją pseudo-gwarancję to co z tego ? oddasz komuś pieniądze jak okaże się że jednak nie miałeś racji? pokryjesz mu wszystkie straty jakie poniósł???
    już czytałem rady jednego z "fachoffców-szarlatanów", który był święcie przekonany, że przemrożony beton odmarza na wiosnę i dalej wiąże... właśnie dołączyłeś do grona tych szarlatanów...
    chcesz się dowartościować to radź ludziom jak się kopie rowy i trzyma szpadel, nawet jak palniesz jakąś głupotę to i tak do żadnych większych strat się nie przyczynisz...
    a tak w ogóle to naucz się pisać po polsku....
    pozdrawiam i już więcej nie skieruję żadnego swojego słowa w Twoim kierunku bo szkoda klawiatury....
    hehe... elita forum... psia mać... kto te tytuły nadaje.... ???
    ...

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piterek63
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    223

    Domyślnie

    za worek kleju grubowarstowego zaplacisz 80 zł a za worek tynku 9 co sie bardziej opłaca?

    no chyba ze chcesz robi nei zgdonei ze sztuka budowlane ale wtedy zapomnij o reklamacjach

    nastepna sprawa... masz budynek z porothermu i chcesz dać gips do środka????? TOTALNA BZDURA - tylko tynk CW

  15. #15

    Domyślnie

    ...ooo...kolejne "objawienie"....
    kolega chyba nie doczytał, że nikt tu nie wspominał o żadnych gipsach....
    a tak na marginesie.... cyt. "masz budynek z porothermu i chcesz dać gips do środka????? TOTALNA BZDURA - tylko tynk CW"...
    a to czemu??? oczywiście na pewno kolego piterek masz jakąś ciekawą teorię na ten temat... może się nią podzielisz z czytelnikami forum???
    ...

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piterek63
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    223

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek...
    ...ooo...kolejne "objawienie"....
    kolega chyba nie doczytał, że nikt tu nie wspominał o żadnych gipsach....
    a tak na marginesie.... cyt. "masz budynek z porothermu i chcesz dać gips do środka????? TOTALNA BZDURA - tylko tynk CW"...
    a to czemu??? oczywiście na pewno kolego piterek masz jakąś ciekawą teorię na ten temat... może się nią podzielisz z czytelnikami forum???
    objawienie to jest jak taki jak Ty zaczyna doradzac. a co do nie doczytania to chyba masz na mysli siebie.

    4 wpis od poczatku autor gianti

    a jesli chodzi o to czemu tynk cw to poczytaj moje wpisy w rozmowie na ten temat, jak jestes bardzo ciekawy to znjadziesz

  17. #17

    Domyślnie

    ...masz jakieś zastrzeżenia co do merytoryki moich wypowiedzi ???
    w takim razie powiedz z czym się nie zgadzasz i gdzie nie mam racji.....

    czemu negujesz zastosowanie systemu suchego tynku (oczywiście dobranego do rodzaju pomieszczenia) tylko z tego powodu, że podłoże na które będzie nakładany to porotherm...?

    co do terminu gips, to być może niejasno wyrażasz swoje myśli i dlatego napisałem, że o tym mowy nie było.... o GK było... tego nie neguję... nie domyśliłem się, że gips i GK to to samo.....
    ...

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    dajcie sobie po razie albo dwóch, ale na prv. Pozdr.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piterek63
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    223

    Domyślnie

    no w branży budowlanej jak sie rozmawia o tynku i wymienia sie gips to są dwie mozliwości

    chcesz zrobić coś pożytecznego?
    to wejdz na moje drzewo

    a rozpoczynanie odpowiedzi na forum typu "...kolejne objawienie..." dyskredytuje Cie w oczach wielu którzy na tym fachu zęby zjedli

    no ale cóż... jest to standard jak przychodzi inwestor z ostatnim muratorem w ręku i udaje inżyniera budownictwa. właśnie dzięki poradom ludzi którzy w niedzielę stają sie doradcami technicznymi jest sporo problemów.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piterek63
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    223

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek...
    ...adi...powiedz jakich Ty rad udzielasz, skąd czerpiesz swoją wiedzę??? co chcesz sprawdzać???
    u siebie to możesz i 10 cm kleju CM 11 nałożyć, ale nie doradzaj innym żeby tak robili bo to nie jest zgodne z technologią stosowania tego kleju...
    autor wątku temat zakończył a Ty wyskakujesz jak filip z konopii z tymi swoimi "radami"....
    masz tu człowieku klej ktory jest do 2 cm i jest to pierwszy z brzegu, dalej mam szukac zeby ci udowodnic ze wciskasz kity?

    http://www.atlas.com.pl/pl/katalog/p...EGA+BIA%C5%81Y

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony