dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Jak utwardzić zorane pole?

    Witam.
    Pytanie jak w temacie. Chodzi o tymczasowe utwardzenie jak najniższym kosztem, aby sprzęt i dostawcy mogli wjechać na działkę a nie stać na drodze?

  2. #2

    Domyślnie

    dobrym tanim sposobem jest rozwinięcie siatki ogrodzeniowej w roli dywanu. działa.

  3. #3

    Domyślnie

    Ciągnik i ciężki wał i atak działki .

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuna
    Ciągnik i ciężki wał i atak działki .
    Taki wał mogą mieć sportowcy, do wałowania boiska.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Geowłóknina, geosiatka? To coś w stylu siatki ogrodzeniowej tylko z takim właśnie przeznaczeniem.
    Nie bij, wytłumacz!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał racer
    Geowłóknina, geosiatka? To coś w stylu siatki ogrodzeniowej tylko z takim właśnie przeznaczeniem.
    niestety ciezkiego sprzetu te geosiatki nie wytrzymuja, ale moze nie mialam dosc grubej.

  7. #7

    Domyślnie

    ...nie wiem czy to jest najtańsze, ale często stosowane na budowach - betonowe płyty....
    być może można wypożyczyć na okres budowy od jakiejś dużej firmy budowlanej....
    ...

  8. #8

    Domyślnie

    stado krów trza przez działkę przepędzić... tak w Afryce robią....


  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    stado krow w afryce
    dawno je zezarli zostalu nieliczne mucki kargulowe
    a jak pole masz zaorane to teraz je przejedz glebogryzalka lub rekultywatorem wyrowna to i dopiero na to wal ale to nie pomoze na dlugo
    najlepsze to sa plyty jak juzktos proponowal zawsze mozesz je zdjac jak skonczysz
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  10. #10

    Domyślnie

    Ok. Dzięki za mnie lub bardziej merytoryczne odpowiedzi

  11. #11

    Domyślnie

    Pole polu nie równe.
    Jak typowa gleba orna o sporej ilości cęeści spławialnych to ciężki sprzęt będzie grzązł (poza okresem suszy). Na glebie piaszczystej i żwirowej będzie lepiej.

    Idealnie kupić tanio płyty drogowe (3x1m ?). Potem odsprzedać z lekką stratą.
    Lub zepchnąć część orną i nawieźć żwiru z kamieniami tam gdzie będzie kładziona na końcu kostka brukowa lub "tem podobne".
    Darek

  12. #12

    Domyślnie Re: Jak utwardzić zorane pole?

    Cytat Napisał pinlub
    utwardzenie jak najniższym kosztem, aby wjechać na działkę
    Najtaniej to dajesz ogłoszenie gruz przyjmę i sypiesz. Zresztą, sami Cię znajdą. Pamiętam telefon od ekipy robiącej ogrodzenie (działka jeszcze była pusta) czy zamawiałem gruz bo przywieźli. "Tylko że tu szefie gruzu to niewiele, większość to jakieś śmieci". I gdyby nie ten telefon byłbym właścicielem Kamaza śmieci po cudzej budowie
    Po budowie płacisz jeszcze raz żeby to wybrać i szukasz chętnego żeby mu ten syf sprzedać (oddać).
    Budowałem na terenie podmokłym, torfowym - zacząłem od zrobienia docelowej drogi z wjazdem, bez kostki bo kapiący olej z samochodów ją zniszczy.
    [linki wygasły]
    Po budowie doszły obrzeża, chudy beton i kostka.
    Wszystko inne to półśrodki które i tak kosztują a docelowego efektu nie zapewnią.
    Ostatnio edytowane przez panda ; 14-11-2016 o 02:31
    Pozdrawiam - Piotr

  13. #13

    Domyślnie

    ja z kolei nic bym nie robił.Pan koparkowy przejedzie po tym polu parę razy,już będzie lepiej,póżniej stal pewnie przywiozą ,następnie bloczki i tak do czasu wjazdu gruchy z betonem już to pole zostanie utwardzone.U mnie była tragedia bo mam glinę , ale kierowcy dali rade,mają doświadczenie.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ar2r
    ja z kolei nic bym nie robił.Pan koparkowy przejedzie po tym polu parę razy,już będzie lepiej,póżniej stal pewnie przywiozą ,następnie bloczki i tak do czasu wjazdu gruchy z betonem już to pole zostanie utwardzone.U mnie była tragedia bo mam glinę , ale kierowcy dali rade,mają doświadczenie.
    Pod warunkiem że nie będzie nigdy padało to zadziała, przy kilkudniowym deszczu jak dobrze taka orna nasiąknie ciężko będzie przejść a co dopiero przejechać.

  15. #15

    Domyślnie

    moja glina jak została "ubita" przez ciężki sprzęt to opady deszczu nie były już tak uciążliwe.Moim zdaniem szkoda kasy na jakieś prowizorki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony