dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 158
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie miejskich Praktyczny 1 - komentarze

    Witam i zapraszam do naszego dziennika.

    miejskich Praktyczny 1 - dziennik

    Wszelkie komentarze mile widziane
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  2. #2

    Domyślnie

    Może w tym miejscu będzie właściwie.
    Dom powstanie w Opolu. W tej chwili czekam tylko na pozwolenie i w kwietniu chcę wylać ławy. Potem, w miarę przypływu gotówki ciągnął będę dalej.
    PRAKTYCZNY 1

  3. #3

    Domyślnie

    Hej! Z miłą chęcią będę czytać Twój dziennik budowy. Widzę, że mamy podobne gusta z projektami- tyle, że u mnie parterówka przoduje- czyli IRYS (wersja poszerzona +małeWC w planach) Wszystkie 3 projekty, które wymieniłeś podobają się i mi! Gdybym zmieniła zdanie na piętrowy to na pewno byłby to Praktyczny!!
    Życzę powodzenia w budowie
    "...To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..."

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    To ja też życzę powodzenia z Irysem. Ciekawa to "chatka", szczególnie kuchnia i salon
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrgawlik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    89
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    My też zamówiliśmy "praktycznego1 lustro", ciekawi jesteśmy czy mają w biurze już kosztorys.
    I super że jest coraz więcej PRAKTYCZNYCH, Polska będzie piękniejsza.

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli rodzina "Praktycznych" się powiększa. Super, ponieważ będzie można wymieniać się doświadczeniami.
    PRAKTYCZNY 1

  7. #7

    Domyślnie

    Co do kosztorysu to raczej jeszcze nie mają. Jednakże znając kosztorysy projektów "Domów z Wizją" szacuję, że koszt "pod klucz" sięgnie max 400 tys.
    PRAKTYCZNY 1

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dudek1973

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja_gab1
    Co do kosztorysu to raczej jeszcze nie mają. Jednakże znając kosztorysy projektów "Domów z Wizją" szacuję, że koszt "pod klucz" sięgnie max 400 tys.
    Wczoraj otrzymałem odpowiedz z DzW że można praktycznego podpiwniczyć, a kosztorys będzie jeszcze w tym tygodniu. Mam nadzieję.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Dziś również dzwoniłem do DzW w sprawie kosztorysu. Ma być dziś lub jutro.

    Pożyjemy - zobaczymy ...
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  10. #10

    Domyślnie

    Kosztorys będzie warszawski. Jak przejrzycie część opisową projektu to zauważycie, że polecane są tylko materiały i urządzenia z najwyższej półki. My doszliśmy do wniosku, że stosując pełnowartościowe zamienniki można będzie sporo oszczędzić na kosztach budowy. Z czego oczywiście się cieszymy
    PRAKTYCZNY 1

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Zgadza się, w projekcie same odnosniki do odpowiednich WWW
    Tyle, że z tym oszczędzaniem trzeba ostrożnie, bo bez paru detali jak deska elewacyjna czy klinkiery, domek może stracić na uroku.
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  12. #12

    Domyślnie

    Jasne że tak, tyle, że np. przesuwana żaluzja zewnętrzna jest ładna ale bardzo niepraktyczna ponieważ zasuwana od zewnątrz lub też elektrycznie co podnosi koszty. My zrezygnujemy z niej, robiąc jej atrapę. Dalsze ograniczenia kosztów to nr piec co.-najdroższy na rynku. Ja zastosuję stojącego Junkersa kondensacyjnego ze 150 litrowym zasobnikiem wodnym. Bardzo dobry piec, ale tańszy o ok 2000 zł. Stolarka okienna to samo-można kupić b. dobre plastyki ale dużo tańsze od aluminium czy też drewna. Można by długo wymieniać
    PRAKTYCZNY 1

  13. #13

    Domyślnie nasze zmiany

    My mamy kilka pomysłów na zmiany. Rzuty wyglądałby po zmianach tak:

    http://img6.imageshack.us/img6/6303/rzuty.jpg

    na dole zmianiliśmy gabinet / pokój (wydłużenie)
    na górze zrobiliśmy oddzielne wejście do łazienki i obok pralnio-suszarnię.

  14. #14

    Domyślnie

    Na górze rozwiązanie bardzo praktyczne. Ale czy nie będzie brakować Wam zadaszonego tarasu?
    PRAKTYCZNY 1

  15. #15

    Domyślnie

    U nas taras nie będzie za domem tylko od strony jadalni, po prawej. To konieczne ze względu na ustytuowanie działki względem stron świata. Działka jest duża, wiec w planach mamy już jakąś stylową altankę oddaloną trochę od domu.

    ps. na stronie jest już kosztorys. Jestem pozytywnie nim zaskoczony. Ciekawe ile kosztowałoby to wszystko po takiej adaptacji jaką chcę zrobić tzn. te wszyskie zmiany w konstrukcji budynku oraz same ściany zewnętrzne, nie dwuwarstwowe, jak na projekcie tylko jednowarstwowe z betonu komórkowego.

  16. #16

    Domyślnie

    Przepraszam, ale na stronie nadal widnieje "Kosztorys w przygotowaniu"
    PRAKTYCZNY 1

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja_gab1
    Przepraszam, ale na stronie nadal widnieje "Kosztorys w przygotowaniu"
    No u mnie się wyświetla. Może patrzysz na praktyczny 2?

  18. #18

    Domyślnie

    Nie-patrzę na Praktyczny1, główna strona. Zakładka "Kosztorys"-nadal w przygotowaniu. Owszem, w zakładce "Rodzina Projektu" jest tylko inf. iż stan deweloperski to koszt 359,2 tys
    PRAKTYCZNY 1

  19. #19

    Domyślnie

    Ciekawe, u mnie jest normalnie:

    stan surowy otwarty: 179 059,54
    stan surowy zamknięty: 198 958,26
    stan deweloperski: 359 241,88
    stan pod klucz: 414 627,80

  20. #20

    Domyślnie

    faktycznie ciekawe Możesz podesłać mi link?
    PRAKTYCZNY 1

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony