dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 158
  1. #21

    Domyślnie

    http://www.domyzwizja.pl/projekty/pr.../kosztorys.pdf

    jeśli nie zadział to mogę zapisać kosztorys na dysk i wysłać e-mailem

  2. #22

    Domyślnie

    Dzięki, link działa, ale nie wiem dlaczego-nadal mam komunikat, że kosztorys w przygotowaniu Zatem poczekam, aż się otworzy kiedyś. Ale dzięki za propozycję przysłania cd
    Koszty wyglądają całkiem przyzwoicie, czuję ze zmieszczę się na pewno w zaplanowanych 400 tysiącach
    PRAKTYCZNY 1

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    A ja tak skromnie jako "właściciel" tego wątku przypomnę, że to są komentarze do mojego Praktycznego.

    Ogólny wątek o Praktycznych jest tutaj.

    Myślę, że trochę porządku nie zaszkodzi , bo i tu i tam o kosztorysach...
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  4. #24

    Domyślnie

    Przepraszam-oczywiście dostosuję się.
    PRAKTYCZNY 1

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrgawlik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    89
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A ja mam zestawienie materiałów

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrgawlik
    A ja mam zestawienie materiałów
    i chcesz się podzielić ?

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    A ci swoje
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  8. #28

    Domyślnie

    Z niecierpliwością czekam na każdą wiadomość dotyczącą budowy Praktycznego1.
    Nas czeka to za rok i każda informacja, zdjęcie, rozwiązanie jest na wagę złota. Życzymy powodzenia.

  9. #29

    Domyślnie

    Ehh wybrałeś doskonały projekt... zazdroszczę. Brakuje mi w nim tylko spiżarki
    Dla mnie małe domki też wydają się za małe ale ja mam do wyboru albo mały domek albo mieszkanie w bloku (z dwojga "złego" wolę już taras )
    Będę śledzić postępy

    Ja chyba wybiorę ten: http://www.domywstylu.eu/projekty/je...szem/magnolia/

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KasiaP-K

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć!
    i ja zamierzam czujnie sledzic watek. Co prawda jestesmy z mezem na etapie rozmyslan nt dzialki ale chyba juz sie przekonal ze kolejnego mieszkania nie kupimy tylko zainwestujemy w dom!
    a Praktyczny wydaje sie taki akurat....przynajmniej jesli idzie o koszty budowy, bo kilka innych projektow domów z wizją też nam się podoba
    pozdrawiam juz budujacych i czekam na wiesci!

  11. #31

    Domyślnie

    Witam Miejski,

    Jestem na etapie wyboru wykonawcy. Oczywiście wyceny są różne. Generalnie zawierają się w przedziale 50 - 60 tys za SSO. Pamietam, że podawałeś swoją wycenę SSO bez dachu na 28 tys. Czy posiadasz może wycenę dachu, chodzi mi o robociznę.

  12. #32

    Domyślnie

    Praktyczny 1
    Witam wszystkich.
    W końcu udało mi się znaleźć osoby budujące ten domek. Oczywiście projekt jest bardzo nowy, więc cieszę się tym bardziej.
    Dzięki kolego Miejski za założenie tego wątku. Mam nadzieję, że temat Praktycznego 1 będzie się rozwijał i dołączy jeszcze wiele osób.

    Projekt Praktyczny 1 (wersja lustrzana) znalazłem na początku lutego i od razu przypadł nam(żonie i mi) do gustu.
    Wcześniej mieliśmy na oku Dom w Rododendronach 6N, ale z uwagi na wiele przeróbek szukaliśmy jeszcze innych.
    Po zobaczeniu P1 poszukiwania zostały zakończone. W sumie wszystko jest idealnie. Wizualizacje piękne. Z biegiem czasu jednak zdecydowaliśmy się na małe przeróbki, ale o tym później.

    Projekt zamówiony 26,04,2010 i powinien być na dniach( może nawet dzisiaj). Działka przygotowana. Warunki zabudowy z gminy są. Warunki wszystkich przyłączy już prawie też. Ekipę wykonawczą też już wybraliśmy ( kwestia kosztorysu i terminów). Już jestem umówiony z projektantem na adaptację i zmiany:
    - przesunięcie garażu na boczną ścianę
    - wyrównanie ścian z wykuszem (przede wszystkim z powodu wąskiej kuchni)
    -powiększenie pomieszczenia gospodarczego ( z powodu przeniesienia garażu, ściana jest trochę cofnięta w głąb budynku) i zrównanie ze ścianą frontową.

    Umieszczę za parę dni rysunki poglądowe jak to będzie wyglądało. Powierzchnia parteru zwiększy się o jakieś 9m2.

    Na początek to tyle. Pozdrawiam wszystkich piszących na forum. Wierzę , że jeszcze bardzo dużo pisania przed nami!!!

    PS.
    Mam nadzieję „wbić łopatę” na początek lipca.

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    s_szpak

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    7

    Domyślnie praktyczny1

    witam wszystkich budujących
    my równiez zamierzamy rozpocząć budowę tego domu (prawdopodobnie we wrześniu). może znałazłby sie ktoś , kto zgodziłby sie na pokazanie jak wygląda budowa w rzeczywistości? odległośc nie ma znaczenia my planujemy budowe w radomiu
    czekamy na wszelkie uwagi, zdjęcia. [email protected]
    serdecznie pozdrawiamy

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    didek5

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam

    Rozpoczynam od sierpnia budowę domu praktyczny 1, dokonałem przeróbki projektu od frontu domu, tzn. wyciąłem garaż i zastąpiłem tę część domu oknem symetrycznym do tego po drugiej stronie drzwi, ponieważ garaż przy tym domu wydaje mi się klockowaty.

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    didek5

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy ma już może ktoś zdjęcia z realizacji projektu w rzeczywistości.

    Pozdrawiam

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał didek5 Zobacz post
    Czy ma już może ktoś zdjęcia z realizacji projektu w rzeczywistości.

    Pozdrawiam
    Z tego co się orientuję, to chyba jeszcze nikt Praktycznego nie wybudował.

    P.S. A tak ogólnie to są komentarze do mojego Praktycznego (który na razie czeka na PnB). Wątek ogólny o Praktycznym jest tutaj.
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  17. #37

    Domyślnie

    Witam

    Ja również będę śledzić etapy Twojej budowy. Życzę szybkiego wydania PnB i wbicia tej pierwszej łopaty

    Pozdrawiam

  18. #38

    Domyślnie

    Witam, i jak "miejski" postępy z fundamentem nic nie piszesz a wszyscy ciekawi.

  19. #39

    Domyślnie

    Zapracowany ten mój m i dlatego brak wpisów na bieżąco.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  20. #40

    Domyślnie Zestawienie materiałów na fundamenty - praktyczny 1

    Witam!
    Mam prośbę Miejski gdybyś mógł przesłać listę materiałów na fundamenty i ile czego potrzeba.
    W projekcie nie ma wszystkich wykazów a to co sama policzyłam to nie wiem czy dobrze.
    I teraz jest problem bo chcemy kupować materiały a firmy z materiałami budowlanymi tego nie obliczają.
    Pozdrawiam.

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony