dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Po jakim czasie od wykonania przyłącza puszczają gaz..?

    No właśnie jak w temacie..? W niedługim czasie będę miał w drodze wykonywany gazociąg i przyłącze oraz instalację od skrzynki do domu... Interesuje mnie po jakim mniej więcej czasie można sie spodziewać, że będę miał gaz w domu, bo spodziewam się, że robota robotą, a później mnóstwo jakiejś papierologii... Może ktoś coś podpowie...

  2. #2

    Domyślnie Re: Po jakim czasie od wykonania przyłącza puszczają gaz..?

    Cytat Napisał revalidon
    No właśnie jak w temacie..? W niedługim czasie będę miał w drodze wykonywany gazociąg i przyłącze oraz instalację od skrzynki do domu... Interesuje mnie po jakim mniej więcej czasie można sie spodziewać, że będę miał gaz w domu, bo spodziewam się, że robota robotą, a później mnóstwo jakiejś papierologii... Może ktoś coś podpowie...
    W umowie masz podany czas do kiedy masz mieć instalację wewnętrzną gotową na odbiór gazu i raczej ten warunek należy spełnić. musisz mieć instalację wewnętrzną do tego czasu z odbiorem (u mnie (gazownia zabrzańska) trzeba proj. wew. inst gazowej oraz opinię kominiarza że urządzenia gazowe zostały zainstalowane prawidłowo, protokół szczelności). po wykonaniu przyłącza i instalacji wewn. zanosisz te pisma do nich, podpisujesz umowę na dostawę paliwa. z tego co usłyszałem w gazowni to trwa to do 2 tyg.

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie było po 4 dnach od oddania mojego przyłącza, nowa siec gazowa średniego ciśnienia pod moją działke wykonana była w lipcu a przyłącze do domu wykonane 26 sierpnia, gaz od 31 sierpnia 2009.
    Trza zgłosic na piśmie przyłącze do odbioru + protokół zagazowania+ kominiarz, przyjeżdżaja sprawdzic instalacje, podpisac protokoł i podpiać licznik.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  4. #4

    Domyślnie

    Jak masz wszystkie papiery to na drugi dzień. Nie ma z tym żadnych problemów.

  5. #5

    Domyślnie Re: Po jakim czasie od wykonania przyłącza puszczają gaz..?

    Cytat Napisał revalidon
    No właśnie jak w temacie..? W niedługim czasie będę miał w drodze wykonywany gazociąg i przyłącze oraz instalację od skrzynki do domu...
    W umowie podawałeś date gotowości do odbioru przez Ciebie.
    Nie zapomnij ze po wykonaniu fizycznym gazownie musi jeszcze odebrać swój gazociąg, nanieść na mapy, zakończyć budowie itp itd.
    W Poznaniu jest to różnie czasami gaz jest przed datą w umowie a czasami po.
    Oczywiście po wykonaniu instalacji wewnętrznej musisz zgłosić swoją gotowość do poboru przedstawiając gazowni wymagane dokumenty.
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  6. #6

    Domyślnie Re: Po jakim czasie od wykonania przyłącza puszczają gaz..?

    Cytat Napisał mjakob
    W umowie masz podany czas do kiedy masz mieć instalację wewnętrzną gotową na odbiór gazu i raczej ten warunek należy spełnić. .
    Rozumiem, że instalacja wewnętrzna to od skrzynki do kotła..?

  7. #7

    Domyślnie

    Na stronie

    http://forum.muratordom.pl/post40281...light=#4028195

    opisałem sam finał mojej historii z podłączeniem gazu.

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie gazownia puściła gaz dosyć szybko po moim zgłoszeniu wykonania instalacji wewnętrznej.
    Spokojnie, to nie zakład energetyczny.

  9. #9

    Domyślnie Re: Po jakim czasie od wykonania przyłącza puszczają gaz..?

    Cytat Napisał revalidon
    Cytat Napisał mjakob
    W umowie masz podany czas do kiedy masz mieć instalację wewnętrzną gotową na odbiór gazu i raczej ten warunek należy spełnić. .
    Rozumiem, że instalacja wewnętrzna to od skrzynki do kotła..?
    tak

  10. #10

    Domyślnie

    Jeżeli masz już przyłącze, to podpisujesz tylko umowę z gazownią i praktycznie na drugi dzień przychodzą panowie i puszczają gaz.
    Warunek tylko taki, że musisz już mieć gotową 'wewnętrzną instalację gazową' - czyli rurkę od przyłącza do odbiornika w domu (piec co, kuchenka) i oczywiście odbiór kominiarski.
    Do podpisania umowy pokazujesz:
    1. akt własności nieruchomości;
    2. protokół z próby szczelności (+ dziennik budowy 'wewnętrznej instalacji gazowej' z projektem instalacji);
    3. odbiór kominiarski.
    ... i już masz gaz w domku...

  11. #11

    Domyślnie

    Dokładnie.

    Jak masz zrobioną instalację wewnętrzną w domku to gaz masz na drugi dzień.

    Tzn. u mnie tak było.

    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  12. #12

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi... Zaczynam już pomału załątwiać papiery, bo już mieszkam i chciałbym, żeby przyłaczenie było najlepiej w jeden dzień...
    Jeszcze tylko osotatnie pytanie, co to jest...?

    Cytat Napisał Zuja
    dziennik budowy 'wewnętrznej instalacji gazowej' z projektem instalacji
    Musi być dziennik budowy do tej instalacji..??! Zaznaxczam, że już dom mam po odbiorze...

  13. #13

    Domyślnie

    Do budowy instalacji gazowej jest założony normalny osobny Dziennik Budowy.
    Taki sam jak przy budowie domu.

    Ze stosownymi wpisami, notatkami i pieczęciami.
    M.in. wykonawcy instalacji oraz Kierwonika Budowy - Kierownika owej instalacji właśnie.

    Bez tego ani rusz.
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony