dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

    40 17,32%
  • Aerovac

    8 3,46%
  • Allegro

    2 0,87%
  • Disan

    3 1,30%
  • Venton

    6 2,60%
  • Borysowski & aertecnica

    5 2,16%
  • Profi

    29 12,55%
  • Husky

    8 3,46%
  • Pama-vac

    0 0%
  • Vacuflo

    59 25,54%
  • Sach

    1 0,43%
  • Aspilusa

    30 12,99%
  • Cyclovac

    40 17,32%
Strona 12 z 57
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1138
  1. #221
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar sylwia13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    187

    Domyślnie

    No właśnie co z rurami do odkurzacza bo my też będziemy robić na wiosnę rozprowadzenie.

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Graczyk
    to ja troszkę z innej beczki. Będę robił przynajmiej instalację więc pytanie dotyczy rur. Czy wszystkie jdnostki centralne pasują do dowolnych rur tak aby miało to sens i nie gwizdało?
    przyłączam się do pytania.

    i zadam swoje, gdzie te rury się kupuje, np w Krakowie>?

  3. #223
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Niezły pisał żeby stosować rury białe (nie niebieskie) bo pasuje do nich duzo gniazd.
    A dla odkurzacza nie ma to znaczenia.

    Nikt nie ma BEAMa ??
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  4. #224

    Domyślnie

    Co do Beam'a to ja... zamierzam mieć.

    Także proszę o opinie użytkowników, którzy mają co warto kupić. Co do jednostek centralnych tej firmy jaką kupić? Econo 165 - najtańsza - nadaje to się do czegoś? Wyższe modele econo czy serenity plus?
    Co oznacza paramentr "mikroprocesor" w jednostce?
    Pozdrawiam
    Rav

  5. #225

    Domyślnie

    Ja mam Beam'a, ale odkurzałam dopiero 1 raz... Moi znajomi mają Beam'a już kilka lat i twierdzą , że są zadowoleni . Oni zainstalowali ten odkurzacz, jak jeszcze mało kto w ogóle słyszał u nas w Polsce o tym. Nie było wtedy jeszcze konkurencji, więc być może innej firmy są lepsze. Ja ,tak czy inaczej, zdecydowałam się na Beam'a.

  6. #226
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    mamy beama - jednostkę centralna "165" + 3 gniazda, zesatw cały z 9m wężem kosztował ca 1400 zł brutto. Nam na 100m2 wystarcza całkowice. Polecam firmę ze Szczecina - prowadzą sklep internetowy i służą w kazdej chwili fachową poradą na telefon, www.beam.pl

  7. #227
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Wszystkie jednostki centralne jakoś działają Przy doborze JC powinno kierować się podobnymi kryteriami jak przy doborze kotła do centralnego tzn. tylko ceną są jeszcze inne parametry takie jak moc, rodzaj obudowy ( u jednych tworzywo u innych blacha malowana albo aluminium naturalne) jedne posiadają wolny start i np. zapasowe szczotki do silnika a inne gniazdo w obudowie
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  8. #228
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    masz oczywiście całkowita rację - nie tylko cena odgrywa znaczącą rolę ale także parametry "pociągowe" - wszystko zalezy od powierzchni mieszkania, ilości gniazd, długości przewodów ssących od jednostki centralnej, w tym odległości gniazd od JC itp.
    Dla nas na 100m2 wystarcza jednostka beam`a "165" - jest obliczona bodajże na powierzchnię do 150m2. W każdym razie z powierzchnią 100m2 nie ma kłopotów.
    Co prawda JC 165 nie należy do cichych, jest w obudowie z blachy stalowej - emalia, ale mimo wszystko, gra.

  9. #229

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACKIE P
    Dla nas na 100m2 wystarcza jednostka beam`a "165" - jest obliczona bodajże na powierzchnię do 150m2. W każdym razie z powierzchnią 100m2 nie ma kłopotów.
    A mi się wydaje że jednostka nijak (no może pośrednio) nie ma sie do powierzchni - co z tego że domek będzie miał 130 m2 jak będzie np parterowy i przez to rozłożysty i mu wyjdzie ostatnie gniazdo bardzo daleko. Za to drugi piętrowy domek o powierzchni np 200 będzie miał krótsze odcinki do gniazd - przez co efektywność będzie większa. Kryterium doboru JC są długości odcinków.

  10. #230
    Kero
    Guest
    Kero

    Domyślnie

    Zgadzam się z wypowiedzią MARKOG, tyle tylko, że nie można mówić iż nijak się ma moc JC.
    Właśnie długość instalacji ssącej ma najistotniejsze znaczenie dla doboru JC.
    Ja posiadam BEAM-a ,a, dom pietrowy każda z kondygnacji ma ok 70m2 co daje łączną powierzchnie ok 210m2 wraz z piwnicą a długość instalacji ssącej u mnie wynosi 9mb.
    Co do zakupu bezpośrednio w Szczecinie to odradzałbym gdyż pojedynczy klient nie uzyska żadnego upustu. Taki upust otrzymują sklepy i instalatorzy.
    Wiem co piszę bo tym się zajmuję. Wielkość upustu jest taka, że jest czym podzielić się z klientem.
    Dla jasności - kupując w sklepie można kuipić taniej niż bezpośrednio w BEAM.
    Oczywiście wymaga to umiejętności w kupowaniu. Ja sam od siebie nie udzielam upustów ale jeśli klient wychodzi z propozycją negocjowania ceny to zawsze coś ugra Zapewniam, że warto.

  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kero
    Oczywiście wymaga to umiejętności w kupowaniu. Ja sam od siebie nie udzielam upustów ale jeśli klient wychodzi z propozycją negocjowania ceny to zawsze coś ugra Zapewniam, że warto.
    Dobrze wiedzieć

  12. #232
    Kero
    Guest
    Kero

    Domyślnie

    Szanowny małżonek wie o tym z bezpośredniego kontaktu
    Pozdrawiam

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    Wszystkie jednostki centralne jakoś działają Przy doborze JC powinno kierować się podobnymi kryteriami jak przy doborze kotła do centralnego tzn. tylko ceną są jeszcze inne parametry takie jak moc, rodzaj obudowy ( u jednych tworzywo u innych blacha malowana albo aluminium naturalne) jedne posiadają wolny start i np. zapasowe szczotki do silnika a inne gniazdo w obudowie
    WSZYSTKO DO PRZYJĘCIA TYLKO NIE NIEZŁY, BYŁ U MNIE INSTALATOREM NIESTETY; JEST TO GOŚĆ KTÓRY SZUKA NAIWNYCH NA FORUM I NA NICZYM TAK NAPRAWDĘ SIĘ NIE ZNA, MAM DUŻE KŁOPOTU Z JEGO INSTALACJĄ, TERAZ BĘDZIE ZAKŁADAŁ ODKURZACZE Z TEGO CO WIEM, W KAŻDYM RAZIE JA NIE MAM WODY ALE nIEZŁY WYNAGRODZENIE WZIĄŁ

  14. #234
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    odkurzaczexxl.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mogę Państwu powiedzieć że na rynku jest wielu dystrybutorów oferujących odkurzacze centralne a z mojego doświadczenia jako niezależnego instalatora, gdyż posiadam w swoim asortymencie odkurzacze takich firm jak:BEAM, VACU-MAID, CYCLO-VAC, AERO-VAC, FAWAS w napewno warte polecenia są:
    BEAM - gdyż mają wiele cech szczególnych tj. w jednostkach 2725, 2750,2775,2875 są umieszczone gniazda ssące, co zmniejsza koszty instalowania dodatkowego gniazda ssacego np. w miejscu gdzie będzie powieszony odkurzacz centralny, po za tym te odkurzacze są raczej bezawaryjne i ciche a gwarancja jest 5 letnia i jest sprawdzona gdyż w przypadku awarii, odkurzacz wysyłany jest na koszt serwisu, co nie robi wiele firm. Są to odkurzacze cenowo i jakościowo konkurujace z innymi producentami.
    Vacu-Maid - to bardzo dobrej jakości odkurzacze centralne z dużym metalowym zbiornikiem na śmieci też warte polecenia, też z 5 letnią gwarancją.
    Aero-Vac - to odkurzacze tańsze i troszkę słabsze jakościowo, z gniazdem w odkurzaczu, które instalowałe już w wielu domach ale spełniają swoje zadanie bez zarzutu, z 2 letnią gwarancją.
    Fawas - to odkurzacze centralne najwyższej jakości niemieckiego dystrybutora lecz droższe od porównywanych wsześniej, tez z 5 letnią gwarancją, z mozliwością przedłużenia gwarancji do 10 lat.
    Dodam że instalacja ssaca w przypadku tych odkurzaczy jest uniwersalna pasująca do kazdego podanego wyżej
    Podsumowując mogę polecić ciekawy artykuł w czasopiśmie "Własny dom" w numerze 01/02/2007, gdzie o odkurzaczu centralnym wypowiada się użytkownik systemu.

  15. #235

    Domyślnie

    instalatorze, czy te rury kupuje się u was, czy to są te rury za 400zł o których piszą forumowicze, czy są to zwykłe białe pcv od np bierzącej wody albo szare kanalizacyjne?

    ile kosztuje mb takiej firmowej rury, ile gniazdo i co tam jeszcze treba?

  16. #236
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    odkurzaczexxl.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Stosowane do systemów centralnego odkurzania rury instalacyjne to rury PCV z dodatkiem antyelektrostatyku o średnicy zew 50,8mm przeznaczone tylko do tego celu z polską aprobata techniczną. Koszt 1mb rury to ok. 5,8 do 8zł. w zależności od producenta.
    Możliwe jest wykonanie instalacji przez wyspecjalizowaną firmę, to koszt od 250zł do 280zł za punkt ssący w zależności od ilości gniazd lub we własnym zakresie.
    Przybliżony koszt na 1 gniazdo to: 128zł.
    w skład którego wchodzi:
    Zestaw montażowy na 1 gniazdo - kolor gniazda biały lub kremowy.

    1 gniazdo ścienne ˇ 1 płytka montażowa podtynkowa ˇ 1 kolanko 90° podejściowe do płytki montażowej ˇ 1 trójnik 90° łagodny ˇ 3 mufki ˇ 3 łuki 90° ˇ 2 kolanka 45° ˇ 2 uchwyty do rur ˇ 4 rury 2 m (łącznie 8 mb) ˇ klej, przewód sterujący, instrukcja montażowa

  17. #237
    Kero
    Guest
    Kero

    Domyślnie

    Zgadzam się z wypowiedzią kolegi instalatora z jedną tylko uwagą.
    Nie polecam kupowania pakietowych zestawów instalacji ssących a jedynie kupowanie konkretnych potrzebnych do wykonania elementów.
    Zestawy to owszem przybliżona opcja jednak zwykle nie do wykorzystania a i czasem brakuje innych kształtek.
    Pozostałości ze sprzedanego pakietu nikt nie przyjmie spowrotem.
    Ja polecam kupowanie elementów "na wyrost" a nastepnie po zmontowaniu pozostałą część przyjmuję spowrotem.
    Takim sposobem klient nie kupuje ani jednaj kształtki za dużo, które potem do niczego mu się nie przydadzą.
    Ceny na elelmenty instalkacji BEAM są tutaj http://www.beam.pl/sklep.cgi?area=3

  18. #238

    Domyślnie

    Cytat Napisał mockba
    ja polecam husky, alternatywa dla niego sa produkty klimawentu z gdyni... oni podrobili huskiego a cena jest nizsza..
    pracowalem w klimawencie wiec to info z pierwszej reki
    Witam,
    No tu i ja muszę się odezwać. Osoby zainteresowane podrobionym odkurzaczem powinny porównać DANE TECHNICZNE zwracając uwagę na wartość parametru, od którego zależy sprawność całego przedsięwzięcia, czyli od MOCY SSĄCEJ (nie chodzi o moc silnika elektrycznego). Dlaczego? Dlatego, że o ile kopia obudowy nie jest trudnym zadaniem, to skopiowanie parametrów technicznych jest dość skomplikowane. Jak bardzo? Proszę porównać rezultat pracy wyżej wspomnianego producenta z Gdyni do oryginalnych (http://www.husky.pl/oferta_rodzina2.html).


    Importer Husky
    Marcin Górnik

    husky.pl
    odkurzacze.pl



  19. #239

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia13
    No właśnie co z rurami do odkurzacza bo my też będziemy robić na wiosnę rozprowadzenie.
    Sylwio,

    W odpowiedzi na to pytanie zapraszam tu: http://www.husky.pl/projekt_wstepny_gratis.html

    Naprawdę warto!


  20. #240
    Kero
    Guest
    Kero

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin i Gosia Górnik
    Cytat Napisał mockba
    ja polecam husky, alternatywa dla niego sa produkty klimawentu z gdyni... oni podrobili huskiego a cena jest nizsza..
    pracowalem w klimawencie wiec to info z pierwszej reki
    Witam,
    No tu i ja muszę się odezwać. Osoby zainteresowane podrobionym odkurzaczem powinny porównać DANE TECHNICZNE zwracając uwagę na wartość parametru, od którego zależy sprawność całego przedsięwzięcia, czyli od MOCY SSĄCEJ (nie chodzi o moc silnika elektrycznego). Dlaczego? Dlatego, że o ile kopia obudowy nie jest trudnym zadaniem, to skopiowanie parametrów technicznych jest dość skomplikowane. Jak bardzo? Proszę porównać rezultat pracy wyżej wspomnianego producenta z Gdyni do oryginalnych (http://www.husky.pl/oferta_rodzina2.html).


    Importer Husky
    Marcin Górnik

    husky.pl
    odkurzacze.pl


    I czego ta tabelka ma niby dowodzić?
    Ja też mogę wklerić parametry BEAM i co z tego wynika??
    Odkurzacze są podrobione?
    Wolę otwartą reklamę a nie podchody to bardzo płytki sposób na reklamę.
    Ja PROPONUJĘ odkurzacze firmy BEAM - podróbki mogą występować w każdej marce także HUSKY

    BEAM BEAM po stokroć BEAM!!! i nie dlatrego, że gdzieś po świecie szwędają się (PODOBNO) podróbki.

Strona 12 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony