dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

    40 17,32%
  • Aerovac

    8 3,46%
  • Allegro

    2 0,87%
  • Disan

    3 1,30%
  • Venton

    6 2,60%
  • Borysowski & aertecnica

    5 2,16%
  • Profi

    29 12,55%
  • Husky

    8 3,46%
  • Pama-vac

    0 0%
  • Vacuflo

    59 25,54%
  • Sach

    1 0,43%
  • Aspilusa

    30 12,99%
  • Cyclovac

    40 17,32%
Strona 13 z 57
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1138
  1. #241

    Domyślnie

    Szanowny Kero,

    Jeśli poczułeś się urażony formą mojej wypowiedzi - przepraszam.

    Wstawiłem tą tabelkę z danymi, aby pokazać parametry Husky. Proszę, zapoznaj sie z wątkiem. Chodziło mi jedynie o to, że przedmówca powiedział o skopiowanym z "naszego" i do tego tańszym urządzeniu. Ja chciałem podkreślić, że powinno się porównywać głównie parametry techniczne, bo obudowa to zupełnie inna sprawa. Nie miałem zamiaru reklamować firmy, choć BARDZO utożsamiam się z jej rozwojem w naszym kraju. Jeśli chodzi o BEAMy, to uważam je za bardzo dobrą propozycję i z pewnością tak duży rynek powinien mieć wielu oferentów tej samej grupy towarowej od różnych producentów. Zupełnmie nie rozumiem dlaczego wykrzykujesz jedynie nazwę tego produktu.
    Głównym wątkiem tej dyskusji jest wybór jakiegoś dostawcy. Wykożystajmy to pokojowo. Może, jako entuzjasta BEAM, podasz precyzyjne argumenty przemawiające "za"? To może być bardzo ciekawa dyskusja.

    Marcin

  2. #242
    Kero
    Guest
    Kero

    Domyślnie

    Ok, przepraszam ale rzeczywiście nie czytałem wypowiedzi wcześniejszej o podróbkach rzekomych a jedynie Twoją.
    Zgoda co do parametrów, że to najistotniejszy elelmnt gry ale moje doświadczenie z klientami mówi mi, że ich tak naprawdę obchodzi cena. Wszelkie próby przekonywania ich do dobrania odkurzacza o odpowiednich parametrach technicznych nieżadko wcale spełzają na podejżewaniu mnie o to, że wolę sprzedać droższy odkurzacz.
    Jeśli wybierają słaby (w mojej ocenie) to nigdy nie podchodzę do jego instalowania.
    Zgoda co do tego, ze powinien być na rynku wybór, dlatego ja polecam BEAM, BEAM, BEAM Sory ale tak już mam

    A po cichutku to HUSKY oceniłbym cieniuteńko wyżej ale ze względu na ceny wybrałem BEAM.

  3. #243

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kero
    .....Wszelkie próby przekonywania ich do dobrania odkurzacza o odpowiednich parametrach technicznych nieżadko wcale spełzają na podejżewaniu mnie o to, że wolę sprzedać droższy odkurzacz.
    .....
    wrrrrr

  4. #244

    Domyślnie

    internet internetam, ale ze słownika albo worda warto korzystać

  5. #245

    Domyślnie

    Tak. Cena to kluczowy argument. Wiadomo, im niższa, tym więcej ludzi zainteresowanych. Ale przecież centralny odkurzacz to nie tylko urządzenie. To cały ciąg prac mających wpływ na efekt końcowy - zadowolenie klienta. Jednak słowny, punktualny instalator z doświadczeniem w wykonywaniu instalacji oraz działalnością gospodarczą prowadzoną od wielu lat na rynku - to dopiero jest dostawca dla dużej grupy klientów. To on decyduje którędy wytyczyć trasę rurociągu (im prostrza tym lepiej), sprawdza czy wykonany rurociąg jest szczelny i można śmiało zalewać podłogę betonem lub tynkować ściany. To on podpowiada jak zabezpieczyć instalację na czas budowy. To jego możemy poprosić o ewentualną naprawę zniszczonej instalacji - bo to on znajdzie czas i będzie pamiętał "jak to szło". Dokładnie wykonane prace wymagają o wiele więcej czasu. I tu często występują różnice cenowe w określaniu wartości montażu.
    Ale wiesz, my staramy się uprawiać politykę cenową polegającą na stopniowaniu opustów dla różnych grup instalatorów, w zależności od stopnia ich zaangażowania we współpracę z nami. Wielu wykorzystuje to intensywnie. Wówczas ich oferta cenowa dla klienta końcowego jest naprawdę atrakcyjna. I porównywalna! Warto się nad tym pochylić.

  6. #246
    Kero
    Guest
    Kero

    Domyślnie

    Moimi odbiorcami są w zasadzie klienci ostateczni i też mam swoją politykę wobec nich.
    Otóż mam takich co to kupili gdzieś kiedyś lub zlecili wykoanie samej instalacji a przyszli wyłącznie zakupić JC. Ci niestety nie mogą liczyć na upust jaki otrzymuje klient, który kupował u mnie także materiał na instalację, a więc stopniuję upusty.
    Ktoś kto kupił instalację ma okeślony upust, jeśli mu jeszcze ją montowałem ma dodatkowy upust. Jak przychodzi klient wyłącznie po JC to ma znikomy upust jednak taki by nie kusił go zakup bezpośrednio w BEAM a tam nie otrzyma żadnego upustu.
    Nie wchodzę na montaż po innych instalatorach.

  7. #247

    Domyślnie

    Marcin mam pytanie. dzisiaj byli u nas instalatorzy z HUSKY i zrobili nam instalację OC w domu. Wg ich opini 3 gniazdka, które nam zamontowali (garaż, parter i poddasze) w zupełnosci wystarczą , twierdząc, ze im mniej tym lepiej, natomiast równiez dzisiaj od osoby, która coprawda nie jest fachowcem, ale instalowała już kilka OC usłyszałam, że powinnismy sobie zdecydowanie zrobić wiecej gniazdek, bo wygodniej będzie nie ciągać za sobą długiej rury, a ilość gniazdek nie ma żadnego wpływu. No i tak sie zastanawiam, co jest prawdą ?

  8. #248
    Kero
    Guest
    Kero

    Domyślnie

    Cytat Napisał pineska
    Marcin mam pytanie. dzisiaj byli u nas instalatorzy z HUSKY i zrobili nam instalację OC w domu. Wg ich opini 3 gniazdka, które nam zamontowali (garaż, parter i poddasze) w zupełnosci wystarczą , twierdząc, ze im mniej tym lepiej, natomiast równiez dzisiaj od osoby, która coprawda nie jest fachowcem, ale instalowała już kilka OC usłyszałam, że powinnismy sobie zdecydowanie zrobić wiecej gniazdek, bo wygodniej będzie nie ciągać za sobą długiej rury, a ilość gniazdek nie ma żadnego wpływu. No i tak sie zastanawiam, co jest prawdą ?
    Prawda jest taka, że każde gniazdo jest POTENCJALNYM miejscem osłabiającym siłę ssącą w wyniku długotrwałej eksploatacji.
    Długą rurę i tak się ciąga zawsze bo standardem jest wąż 9mb lub ewentualnie 7.
    Moje zdanie - montować najmniej jak to możliwe gniazdek, ale rozważnie nie mierzyć wyłącznie w liniach prostych ponieważ pomieszczenia do odkurzania nie będą puste i może się okazac, że wąż stanie się za krótki a taka cecha węża przy centralnym odkurzaczu to horror.
    Zatem bardzo prosta metoda - proszę wziać 9mb sznurka i odmierxzyć od zamontowanych gniazdek odległości pomieszczeń czy dadzą się rzeczywiście posprzątać. Proszę pamiętać o tym co wyżej nie wyłącznie linie proste w pomieszczeniach będą stały sprzęty.

  9. #249

  10. #250
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar sylwia13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    187

    Domyślnie

    A czy ktoś mógłby mi powiedzieć ile u mnie będzie potrzebnych gniazd? Oto link do rzutów parteru i poddasza i w którym miejscu je najlepiej umieścić?
    http://www.archipelag.pl/domek-rzuty...400&ProjID=326

  11. #251
    Kero
    Guest
    Kero

    Domyślnie

    Niestety na rzutach nie ma choćby oriętacyjnych wymiarów ale proponuję:
    1 gniazdo w salonie za kanapą na ścianie dzielącej salon z pom. 12
    2 gniazdo na korytarzu na ściance ukośnej łazienki
    3 gniazdo na ściance dzielącej hall od wiatrołapu - wchodząc do domu po lewej stronie.
    4 gniazdo gospodarcze na strychu ale tam to już chyba jedno centralnie umieszczone wprost nad JC.
    5 to szufelka w kuchni

    Pierwsze gniazdo dlatego tam aby można było sięgnąć także taras a nie tylko salon.
    Drugie gniazdo obsługuje pokoje 9 i 10 oraz pom gospodarcze i łazienkę, także chody i WC.
    Trzecie gniazdo właśnie tam aby można sięgnąć schody przed wejściem do domu.
    Garaż zostanie obsłużony gniazdem zamontowanym bezpośrednio w JC fabrycznie gdzie właśnie proponujęumieścić JC w rogu ściany dzielkącej garaż z kotłownią.

  12. #252
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar sylwia13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    187

    Domyślnie

    Wymiary powierzchni?

  13. #253
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar sylwia13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    187

    Domyślnie

    Dziękuję za poradę Życzę miłego dnia.

  14. #254

    Domyślnie

    Fajnie, że jest taki wątek. Można się wielu rzeczy dowiedzieć.

  15. #255
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar sylwia13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    187

    Domyślnie

    Kero mam jeszcze jedno pytanie. Czym muszę mieć gnizdka ścienne(do czego ono jest) i podłogowe?

  16. #256
    Kero
    Guest
    Kero

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia13
    Kero mam jeszcze jedno pytanie. Czym muszę mieć gnizdka ścienne(do czego ono jest) i podłogowe?
    Przyznam, że zaskoczyłaś mnie totalnie. Nikt jeszcze takiego pytania mi nie zadał

    Gniazdko ścienne to po prostu gniazdko na ścianie - gniazdko, w które wkładasz wąż ssący zamiast do tradycyjnego odkurzacza to wkładaasz wąż do gniazda.
    Podłogowe natomiast to po prostu gniazdo zamontowane w podłodze. Do tego rozwiążania to raczej mogą zmuaszać trudne warunki wykonania instalacji ale jeśli budowa jest w trakcie to nie ma możliwości aby nie zbudować instalacji z gniazdami w ścianie.
    Indywidualista może sonbie zażyczyć gniazd w podłodze.
    Ja do nich nie należę i nie polecam nikomu.

  17. #257

    Domyślnie

    Do Kero :O)

    Proszę napisz ile gniazdek bedzie trzeba zamontować na odkurzacz centralny w moim domciu?:O)

    Właśnie nadszedł moment zakupu materiałów instalacyjnych :O)
    Proszę oto link do rzutów domu:O)
    http://projekty.muratordom.pl/projek...&IdKolekcji=41

    Dziękuję
    Pozdrawiam

  18. #258
    Kero
    Guest
    Kero

    Domyślnie

    Tu jest mały dylemat ale nie będę zadawał pytań tylko powiem jak ja zrobiłbym dla siebie.
    1 gniazdo na ścianie zewnętrznej obok drzwi wyjściowych na taras.
    2 gniazdo na ściance obok WC (11)
    3 gniazdo na piętrze centralnie obok łaziewnki.
    4 to szufelka w kuchni.
    Garaż będzie obsłużony przez gniazdo wbudowane w JC.

    Pozdrawiam

  19. #259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kero
    Tu jest mały dylemat ale nie będę zadawał pytań tylko powiem jak ja zrobiłbym dla siebie.
    1 gniazdo na ścianie zewnętrznej obok drzwi wyjściowych na taras.
    2 gniazdo na ściance obok WC (11)
    3 gniazdo na piętrze centralnie obok łaziewnki.
    4 to szufelka w kuchni.
    Garaż będzie obsłużony przez gniazdo wbudowane w JC.

    Pozdrawiam

    Bardzo dziekuje za szybką odpowiedż :O)

    Jak już zamieszkamy to zgłoszę sie po jednostkę centralną :O)

    Pozdrawiam

  20. #260

    Domyślnie

    Witam,
    Budowa zaprząta mi głowę od ładnych paru miesięcy ale przyznam, że o odkurzaczu centralnym myślę od niedawna i coraz bardziej skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu.
    Keru pewnie zaczynasz mieć dość pytań dotyczących rozmieszczenia gniazdek ale bardzo prosiłbym o Twoją propozycję:

    http://www.projekty.ign.com.pl/?p=de...82&opcja=rzuty

    A tak w ogóle to przed natrafieniem na ten wątek to myślałem, że gniazdka muszą być w każdym pomieszczeniu ........wykonanie takiej instalacji rurek mnie przerażało
    Life is brutal and full of zasadzkas....

Strona 13 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony