dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

    40 17,32%
  • Aerovac

    8 3,46%
  • Allegro

    2 0,87%
  • Disan

    3 1,30%
  • Venton

    6 2,60%
  • Borysowski & aertecnica

    5 2,16%
  • Profi

    29 12,55%
  • Husky

    8 3,46%
  • Pama-vac

    0 0%
  • Vacuflo

    59 25,54%
  • Sach

    1 0,43%
  • Aspilusa

    30 12,99%
  • Cyclovac

    40 17,32%
Strona 4 z 57
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1138
  1. #61
    Guest

    Domyślnie

    Do anonimowego: Tylko spokojnie.

    Do Januszka:
    1. Nie chciałem.
    2. Worek i filtry wyłapią śmieci, owady. Wczoraj wyłapały skarpetkę
    Nie chciałbym żeby moje skarpetki latały nad dachem.
    Natomiast bakterie i grzyby wrócą tam skąd przyszły.
    Do sąsiada daleko. Poza tym nikt nie ma zastrzeżeń do wylotu wyciągu z okapu kuchennego lub wyrzutni powietrza z systemu OP prawda?
    3. Wąż 9m na pewno jest lżejszy od każdego odkurzacza.
    Łatwiej jest operować nawet 9m wężem niż 2m + odkurzacz
    a w nowym domu będzie więcej gniazdek i wąż 7m lub 5m.
    4. Może i niszczą ustrojstwa, ale coś na pewno wylatuje. Chociażby drobinki pyłu a to mi dokucza (oczy, twarz, ładunki elektrostatyczne).
    Dodatkowo nawet idealnie czyste powietrze wylotowe wzbije kurz zalegający w mieszkaniu.

    MCB

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Kochani dajcie sobie spokój. Przekonanych nie przekonacie. Oba rozwiązania maja swoje wady jak i zalety. Różne są także nasze oczekiwania. Jestem tylko zdziwiony, ze takich "gorących" wymian poglądów nie spowodował wątek Zsyp dla bielizny czy jakoś tam podobnie Toż to dopiero rozpusta.. . Moim zdaniem - nie chcesz nosić całego odkurzacza z plątanina rury ssącej i przewodu zasilającego to zainstaluj odkurzacz centralny. Nie chcesz nosić owiniętej 3 razy wokół szyi i biodra 9- metrowej rury - pozostań przy odkurzaczu mobilnym. Podobnie jak to, że jeśli nie chcesz znosić po brudnika ze skarpetkami po schodach zrób sobie zsyp. Wolność Tomku w swoim domku
    Pozdrawiam zwaśnione strony

    Ps. Anonimowy - przykład zabawny, przyznaję ale skarpetki nie latałyby wokół komina lecz zostałby zatrzymane w pojemniku. Mówię to jako posiadacz takiej instalacji.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Wowka dnia 2003-05-07 15:14 ]</font>

  3. #63

    Domyślnie

    Kiedyś w podobnym wątku zadawałem to pytanie i do dzisiaj nie mam jasnej odpowiedzi: odkurzacz centralny bardzo hałasuje na zewnątrz domu - co na to sąsiedzi? Nikt się nie buntuje na taki hałas?

  4. #64

    Domyślnie

    witam
    jak w takim systemie wygladaja dgniazda przylaczeniowe?
    ile kosztuje jedno takie oprzylacze?

    a co do ceny odkurzacza to bym sie nei martwil,
    zawsze mozna zrobic samemu albo kupic jakis mocny tradycyjny odkurzacz i zamontowac.
    orurowanie mozna zrobic bez problemu ze zwyklych rur PCV
    puscic je pod katem i mozliwie duze przekroje, wtedy pociagnie nam ta instalacje kazdy odkurzacz

    najpierw bylem przeciwko temu pomyslowi
    ale podoba mi sie w tym rozwiazaniu, ze powietrze faktycznie
    wylatuje z domu
    a to mnie najbardziej denerwuje jak odkurzam i potem sie dusze w tym pyle kurzu ktory wylatuje na wyjsciu z odkurzacza

    jak sie tym lepiej zainteresowac to mozna bez problemu odkurzac na mokro nawet tym odkurzaczem

  5. #65
    Guest

    Domyślnie


    "a co do ceny odkurzacza to bym sie nei martwil,
    zawsze mozna zrobic samemu albo kupic jakis mocny tradycyjny odkurzacz i zamontowac. "
    Mnie też tak sie wydawało

    "orurowanie mozna zrobic bez problemu ze zwyklych rur PCV
    puscic je pod katem i mozliwie duze przekroje, wtedy pociagnie nam ta instalacje kazdy odkurzacz"

    Zrób orurowanie o średnicy 100cm i podłącz do zwykłego odkurzacza. Zobaczysz jak pociągnie


    "jak sie tym lepiej zainteresowac to mozna bez problemu odkurzac na mokro nawet tym odkurzaczem"



    MCB


  6. #66
    Guest

    Domyślnie

    dzieki ez mnie juz cytujecie

    chodzi mi nie o rure ssaca ( ta ktora trzymamy w reku) tylko o rury w scianie, taka instalacja to zwiekszenie dlugosci przewodu ssacego (z normalnie okolo 3 metrow do powiedzmy... 20 metrow)
    takie przedluzenie powoduje zwiekszony spadek cisnienia
    a tym samym aby go pokonac potrzeba mocniejszego silnika...
    jednak mozna zastosowac rury w scianach np fi 80mm (cos kolo tego jest w sprzedazy)- wtedy spadek cisnienia w "dodatkowym" przewodzie bedzie znikome i mozna bedzie zastosowac jako odkurzacz centralny zwykly odkurzacz za jakies 400 PLN

    taki centralny odkurzacz to na prawde pole do popisu dla majsterkowicza

    odkurzanie na mokro nie stanowi jakiegokolwiek problemu

    jest to banalnie proste
    wystarczy w piwnicy albo gdzie tam zainstalujemy nasz odkurzacz...po prostu wykonac odpowiednia komore uspokajajaca...

  7. #67
    Guest

    Domyślnie

    bo zwiekszajac srednice 2 razy spadek cisnienia spada 16 krotnie

    oczywiscie wtedy predkosc powietrza spada 4 krotnie i dlatego
    rury powinny byc gladkie i pod dosc duzym katem

    jest to tylko pomysl
    mozna go zrealizowac
    albo zastosowac gotowe rozwiazanie komercyjne jakiejs firmy sprzedajacej takie odkurzacze

    wybor nalezy do was

  8. #68
    Guest

    Domyślnie

    widze, ze dzisiaj zainteresweowanie odkurzaczem wyraznie spadlo

  9. #69

    Domyślnie

    Nie zainteresowanie spadło, tylko gorąca atmosfera dyskusji pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami centralnych odkurzaczy się ochłodziła.

  10. #70
    Guest

    Domyślnie

    moze mozna by jakos "pozenic" ( jak to zrobil taniaklima) goraca atmosfere tej dyskusji z rekuperatorem

  11. #71
    Guest

    Domyślnie

    Do Januszka

    Ten Anonimowy co Cię obraził to nie byłem ja!
    Nie loguję się, ale zawsze podpisuję.
    MCB

  12. #72
    Guest

    Domyślnie

    no co juz nikt nie powie co o tym mysli?
    jest to jakas alternatywa do drogich odkurzaczy, czy nie?


    tanczacy z myslami

  13. #73

    Domyślnie

    to nie ważne czy ktoś po przeczytaniu tego wątku zdecyduje się na odkurzacz centralny, czy na mobilny ale istotne jest to aby decyzję swoją podjął świadomie i dlatego chciałbym przedstawić wszystkie za i przeciw.
    jest wiele zalet przemawiających za mobilnymi;
    bardzo dobra filtracja
    możliwość regulacji siły ciągu
    możliwość sterowania z rękojeści
    inne funkcje, typu parksystem
    mały hałas zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz
    mały ciężar 3 do 4 kg
    duże kółka ułatwiające przemieszczanie
    bardzo poręczne (ergonomiczne) uchwyty do przenoszenia

    a czym jest uzasadniona wysoka cena centralnego.
    przecież ssawką zarówno w centralnym jak i mobilnym trzeba tak samo machać po prostu uważam że cena centralnych jest nieuzasadniona jak do tego co one oferują.

  14. #74

    Domyślnie

    otoz to...

    mozna samemu podlubac..

  15. #75

    Domyślnie

    otoz to...

    mozna samemu podlubac..
    Tanczacy z myslami

  16. #76

    Domyślnie

    a czym jest uzasadniona wysoka cena centralnego.
    przecież ssawką zarówno w centralnym jak i mobilnym trzeba tak samo machać po prostu uważam że cena centralnych jest nieuzasadniona jak do tego co one oferują.
    Januszek trawiłeś w sedno. Można wyszukiwać argumnety za i przeciw, ale w zasadzie wszystko sprowadza się do tego.
    Masz rację, że to kosztuje o wiele za dużo. Ale dużo jest rzeczy dla domu, które kosztują o wiele za dużo a decydujemy sie na nie.
    Jeszcze nie wiem, czy zdecyduje się na ten luksus centralnego odkurzacza. Ale cóż pomarzyć warto, jeśli decyduję się na kominek z wkładem zamknietym, to dlaczego by nie na ..... (tu następuje wyliczanka), o ile fundusze pozwolą.
    Pozdrawiam
    Leszek

  17. #77

    Domyślnie

    a czym jest uzasadniona wysoka cena centralnego.
    przecież ssawką zarówno w centralnym jak i mobilnym trzeba tak samo machać po prostu uważam że cena centralnych jest nieuzasadniona jak do tego co one oferują.
    Januszek trawiłeś w sedno. Można wyszukiwać argumnety za i przeciw, ale w zasadzie wszystko sprowadza się do tego.
    Masz rację, że to kosztuje o wiele za dużo. Ale dużo jest rzeczy dla domu, które kosztują o wiele za dużo a decydujemy sie na nie.
    Jeszcze nie wiem, czy zdecyduje się na ten luksus centralnego odkurzacza. Ale cóż pomarzyć warto, jeśli decyduję się na kominek z wkładem zamknietym, to dlaczego by nie na ..... (tu następuje wyliczanka), o ile fundusze pozwolą.
    Pozdrawiam
    Leszek

  18. #78

    Domyślnie

    w końcu istnieję jeszcze ściera i wiaderko koszty też niewielkie w porównaniu z mobilnym a nie wspomnę o centralnym
    a tak na poważnie zastanawiam się jaki wpływ ma centralny na wentylację zwłaszcza grawitacyjną w końcu to te same wydatki przecież to co wciągnie (chodzi o powietrze) musi skądś napłynąć do wnętrza a jakie czyste jest powietrze to widzę po oknach.

  19. #79
    Guest

    Domyślnie

    Dom: 3 kondygnacje (piwnica, parter, piętro) x 80m2
    W domu mam 3 odkurzacze.
    1. Stary - prawie zabytek: nie używam, nie muszę pisać dlaczego
    2. Nowy (3 lata) dobrej jakości - sprawny, gotowy do użytku.
    3. Centralny BEAM JC2087 Seria wyciszona - poziom hałasu 60 dB (3 lata). Obecnie cena brutto to ok. $527

    Przystępując do odkurzania moge wybrać pomiędzy 2 i 3.
    Jeszcze nigdy się nie zdarzyło abym wybrał 2.
    Centralnym odkurza sie wygodniej, dokładniej i bez "rozkurzania".

    Nie wybieram "zwykłego odkurzacza" ponieważ wiem, że będę musiał oczyścić worek przed lub po sprzątaniu. W przypadku odkurzaczy wodnych podobno (info z tego wątku) zawsze trzeba czyścić pojemnik z wodą.

    Po sprzątaniu rurę wieszam na specjalnym wieszaku przy wejściu na poddasze i tyle. "Zwykły" odkurzacz musiałbym też tam zanosić. W praktyce zawsze zostawał w którymś pokoju i pałętał się pod nogami. Owszem można zarezerwować na niego kawałek szafki, ale wolę przeznaczyć ją na inne rzeczy.
    "Zwykły" odkurzacz miał też taka niemiłą cechę, że oblepiał się kurzem i trzeba było go czyścić po każdym odkurzaniu.

    Ile kosztuje dobry odkurzacz czyli taki który zatrzyma w sobie 99,9% tego co wciągnie?
    Rainbow (wspominany w tym wątku) to ok. $1000.

    MCB


  20. #80

    Domyślnie

    Nie chcę polemizować, bo i tak każdy decyduje sam a na swoją decyzję znajdzie sobie dowolną ilość argumentów "za" lub "przeciw". Mam domek na działce letniskowej i zawsze w czasie wakacji jest tam z nami moja mama z psem rasy owczarek alzacki. Pewno ze względu na zmianę klimatu psina intensywnie linieje. I jakiekolwiek odkurzanie powoduje, że chmary sierści fruwają po całym domu. Ponieważ po przeprowadzce do nowego domu mam zamiar nabyć drogą zakupu psinkę tejże rasy, zainstalowałam odkurzacz centralny. Owczarki uwielbiam, ale kawy z sierścią NIE To tyle.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Luśka dnia 2003-05-15 21:51 ]</font>

Strona 4 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony