dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

    40 17,32%
  • Aerovac

    8 3,46%
  • Allegro

    2 0,87%
  • Disan

    3 1,30%
  • Venton

    6 2,60%
  • Borysowski & aertecnica

    5 2,16%
  • Profi

    29 12,55%
  • Husky

    8 3,46%
  • Pama-vac

    0 0%
  • Vacuflo

    59 25,54%
  • Sach

    1 0,43%
  • Aspilusa

    30 12,99%
  • Cyclovac

    40 17,32%
Strona 5 z 57
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1138
  1. #81
    Paweł.001
    Guest
    Paweł.001

    Domyślnie

    Bardzo proszę o kontakt.
    Mam nadzieje iż rozwieje wszystkie wątpliwości związane z montażem - instalacją centralnego odkurzacza.
    Pozdrawiam.


    _________________
    Pozdrawiam.
    Paweł.001

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Redakcja dnia 2003-05-28 14:08 ]</font>

  2. #82

    Domyślnie

    Paweł.001
    Dobrze byłoby jak byś ustosunkował się do problemu żyjątek w rurach centralnego odkurzania. Czy to jest problem i jak ewentualnie czyścić te rury?

  3. #83
    Guest

    Domyślnie

    moze ja sie ustosunkuje

    jak na moj gust to one sa zamkniete i raczej nie beda chcialy wylazic

    a odkurzacz wyrzuci ewentualnych podroznikow na zewnatrz budynku
    (zawsze mozna zamontowac ejszcze filtr wodny)

    perspektywy sa kuszace musze przyznac
    wlasnie nie ze wzgledu na to ze nie musze nosic odkurzacza, tylk dlatego , ze nie rozwiewam swinstwa po calym domu

    nie wiem jak wam, ale mnie po kazdym odkurzaniu smierdzi w domu strasznie, co dowodzi, ze w powietrze wysylam miliony czastek niekoniecznie zdrowych

    co innego z wentylacja mechaniczna...
    wielu ja zaklada, ale niewelu zastanawia sie jak to pozniej wyczysci, a tu problem jest powazna, bo wszystko jest wwiewane do domu. trujace grzybki tez....

  4. #84
    Guest

    Domyślnie

    Mam, więc mogę mówić z własnego doświadczenia.
    Sprzątanie domu o powierzchni ok.150m2 (parter i piętro)przy użyciu odkurzacza mobilnego trwało 1.5 godziny, przu użyciu centralnego trwa 0.5 godziny.
    Okurzania ssawką o szerokości 45cm i sile ciągu zrywającej laminat z paneli nie można porównywać z mozolnym grzebaniem standardową końcówką okurzacza przenośnego, który ciągnie jedynie "co łaska".
    Praca lekka i - można owiedzieć - w jakiś sposób atrakcyjna.
    A co do cen - patrz wyżej ...

  5. #85

    Domyślnie

    ludzie co wy tu opowiadacie o mozolności odkuraczy mobilnych
    i o smrodzie jaki wylatuje
    zmiencie swoje buczołki na porządne odkurzacze firmy (jak kogoś interesuje to na priva)
    dobrej klasy odkurzacz z filtrem HEPA ba nawet ULPA o mocy 1800W lub 2.2 kW tak tak 2kW wyssie wam gwożdzie z podlogi odkurzacze takowe mają wydatki rzędu 35-40l/s
    natomiast drugiej strony odkurzacza wylatuje powietrze czystsze niż zewnętrzne, no ale filtry trzeba zmienić bo inaczej śmierdzi
    w przypadku odkurzacza centralnego wydatek jest na podobnym poziomie ale ta sama ilość powietrz musi wpaść z zewnątrz (czyli z kurzem unoszącym się w powietrzu) dlatego przy odkurzaczach centralnych macie czystość powietrza taką jak na zewnątrz natomiast przy mobilnych (klasa 600 zł) macie czystsze

    Ps: filtr HLPA wyłapuje nawet substancje dymu papierosoweg
    nie wspomnę o bakteriach lub wirusach!!!

  6. #86
    Guest

    Domyślnie

    masz racje
    tylko kto sie bedzie bawil w zmienianiwe filtrow?
    i ich szukanie w sklepach?

  7. #87

    Domyślnie

    Poważnie rozważam argumenty za i przeciw - ale to co Januszek piszesz o filtrach wyłapujących bakterie i wirusy to już chyba przesada
    Finiszant

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Januszek. Czy dobrze Cię zrozumiałem, że sugerujesz filtrować powietrze w mieszkaniu za pomocą odkurzacza... a to już sądzę byłaby przesada.

  9. #89
    Guest

    Domyślnie

    to wy przesadzacie januszek tylko wam tlumaczy, ze zwykly odkurzacz jest dobry i ma same plusy

  10. #90

    Domyślnie

    nie to nie przesada z tymi filtrami to fakt
    no oczywiście zależy od rozmiarów wirusa bo bakterie to bez problemu.
    np: Filtr SULPA posiada min skuteczność 99,9999% dla częsteczek 0,12nm

    nie oczyszczanie powietrza odkurzaczem to raczej chybiony pomysł tak jakoś wyszło

  11. #91
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    oby w nowszych wersjach nie zatrzymywał cząsteczek tlenu


    ..... taki niewinny żarcik

  12. #92

    Domyślnie

    Niezależnie od klasy filtra każdy odkurzacz musi gdzieś wydmuchać powietrze, które wessał. Im mocniejszy tym bardziej dmucha. Dla mnie jest istotne gdzie to powietrze wylatuje.
    Wystarczy włączyć odkurzacz w słoneczny dzień i przyjrzeć się temu co lata dookoła

    Co do argumentu, że powietrze które CO wyrzuci po za dom to wpłynie nowe (brudne) zzewnątrz to przecież latem mam cały czas otwarte okna i powietrze swobodnie wpływa do mieszkania.

    MCB

  13. #93

    Domyślnie

    Czytam i nadal mam mętlik, montować centralny czy nie ?
    Przeciwnicy takiego rozwiązania piszą o kosztach, że taniej jest kupić zwykły odkurzacz. To prawda, ale pamiętajcie, że taki odkurzacz ma z reguły krótszy czas eksploatacji i trzeba go wymienić. Chyba wszystko zależy od kosztów. Jeśli znajdę gdzieś firmę, która to zrobi za mniej niż 2.5 tyś to w to wchodzę i nie będę dziadował.

  14. #94

    Domyślnie

    Centralny odkurzacz to jakiś atawizm jeszcze z czasów początków tego urządzenia .Za dwa i pół tysiąca to chyba przesada ,zastanów sie czy nie będą to żle wydane pieniądze .On jest tak potrzebny jak większość amerykańskich wynalazków -,Rekuperator ,klimatyzacja zamiast otwieranego okna w USA to nawet trzeba w poradniku czytać o suszeniu prania na sznurku .Najlepiej jak by za takie odkurzanie jeszcze wymyślić jakiś abonament.
    1

  15. #95

    Domyślnie

    Co do bakterii i wirusów to one są wszędzie i żaden odkurzacz ich nie zlikwiduje .Grożniejsze w domu są roztocza ale na nie działa lepiej świeże powietrze zwłaszcza zimne , a odkurzacz zmniejsza ich ilość w nieporównywalnie mniejszym stopniu .Wciskanie ludziom kitów ,że jak sobie kupią odkurzacz a najlepiej z cudo filtrami to będą zdrowsi to najzwyklejsze nadurzycie
    1

  16. #96
    Guest

    Domyślnie

    Witam!
    Nie będę pisał kto, bo się wstydzę.
    Kupiłem odkurzacz za prawie 3 tys dolarów - Kirby 5. Niestety przy odkurzaniu śmierdzi. Chyba nie sugerujecie mi, że mam wymieniać worek po każdym odkurzaniu (koszt ok 40 zł). Może ktoś wie gdzie można kupić tańsze i lepsze, albo choć lepsze zamienniki (chodzi o worki). Dlatego myślę o odkurzaczu centralnym, choć dom będzie parterowy.

  17. #97

    Domyślnie

    uścislenie: czyszczenie powietrza odkurzaczem jest uproszczonym zastosowaniem szwajcarskich urządzeń do filtrowania powietrza w pomieszczeniach zamkniętych lub dostawy powietrza czystego z zewnątrz albo dokładnego usuwania zanieczyszczenia powietrza wydalanego do atmosfery ..... serii IQAir.
    skuteczność 99,5% przy wielkości drobiny 0,3 mikrometra [filtry HEPA lub ULPA] oraz zdecydowana większość gazów i zapachów.
    można je stosować w domu, cena nie obala.
    służe informacjami, adres wyżej

  18. #98

    Domyślnie

    ps. bakteria, wirus, roztocza i produkty ich istnienia oraz grzyby i ich zarodniki są znacznie większe od 0,3 mikrometra, zatem są filtrowane ze skutecznością 99,9%

  19. #99

    Domyślnie do Gościa

    Czytam z wielką obawą,o tym co piszesz (chodzi o gościa)! Zapłaciłeś za Kirbi 3 tys. dolarów i co? Masz w domu dalej zakurzacz!!! Sam piszesz,że śmierdzi po odkurzaniu,a na wymiany worka za 40 zł. po każdym odkurzaniu Cię nie stać. Zgadzam się z tym! To by była paranoja! Ja mam od 5 lat odkurzacz Rainbow i mnie to kosztuje tylko 2 litry wody z kranu,przy każdym odkurzaniu! Gość, jeżeli chcesz coś więcej się dowiedzieć o tym urządzeniu,to napisz do mnie prywatnie lub na forum,jak wolisz,ale naprawdę mogę Ci w tym pomóc.

  20. #100
    Guest

    Domyślnie

    Britfan - prosze o pomoc! Ale co ja mogę z tym zrobić? Masz jakis inny pomysł niż tańsze worki?
    Przecie nie kupię znowu odkurzacza za parę tysięcy!

Strona 5 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony