dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

    40 17,32%
  • Aerovac

    8 3,46%
  • Allegro

    2 0,87%
  • Disan

    3 1,30%
  • Venton

    6 2,60%
  • Borysowski & aertecnica

    5 2,16%
  • Profi

    29 12,55%
  • Husky

    8 3,46%
  • Pama-vac

    0 0%
  • Vacuflo

    59 25,54%
  • Sach

    1 0,43%
  • Aspilusa

    30 12,99%
  • Cyclovac

    40 17,32%
Strona 7 z 57
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 1138
  1. #121
    Guest

    Domyślnie Re: Odkurzacz centralny czy KIRBY

    Cytat Napisał RolandB
    Cytat Napisał Robert N
    [...]
    Myślę, że mocą ssania i trzepania nie dorówna mu żaden normalny a tym bardziej centralny odkurzacz. Przy centralnym ograniczeniem wytwarzanego podciśnienia jest długość rury (spadek ciśnienia) i tego się nie da przeskoczyć.
    nie zauwazylem w mojej instalacji zadnej zauwazalnego spadku podcisnienia ...
    podczas uruchamiania instalacji sprawdzilismy podcisnienie wytwarzana na wlocie do normalnego odkurzacza ( vacumetrem czy czyms tam ), potem podlaczylismy odkurzacz do instalacji i sprawdzilismy podcisnienie na najdalszym gniazdku ... nie bylo zadnych zauwazalnych roznic ...
    i przez nic nie przeskakiwalem

    pozdrawiam
    Pytanie, czy podciśnienie sprawdzałeś przy prawie zamkniętym otworze ssącym, czy przy otwartym (duży strumień powietrza). Oczywiście przy przymkniętym spadek ciśnienia jest niewielki. Przy otwartym tym większy im większy strumień i dłuższa rura (zasady hydrodynamiki: ciśnienie hydrostatyczne i hydrodynamiczne). Tak czy inaczej maksimum mamy do dyspozycji jedną atmosferę (w przybliżeniu). Jeśli po drodze umieścimy worek na śmieci i długą rurę, to zostaje dużo mniej . Nie chodzi mi przy tym o wykazywanie wyższości jednego rozwiązania nad drugim, bo być może podciśnienie odkurzacza centralnego jest wystarczające do wciągania paproszków z gładkich powierzchni .

  2. #122

    Domyślnie Re: Odkurzacz centralny czy KIRBY

    Cytat Napisał Robert N
    Pytanie, czy podciśnienie sprawdzałeś przy prawie zamkniętym otworze ssącym, czy przy otwartym (duży strumień powietrza). Oczywiście przy przymkniętym spadek ciśnienia jest niewielki. Przy otwartym tym większy im większy strumień i dłuższa rura (zasady hydrodynamiki: ciśnienie hydrostatyczne i hydrodynamiczne). Tak czy inaczej maksimum mamy do dyspozycji jedną atmosferę (w przybliżeniu). Jeśli po drodze umieścimy worek na śmieci i długą rurę, to zostaje dużo mniej . Nie chodzi mi przy tym o wykazywanie wyższości jednego rozwiązania nad drugim, bo być może podciśnienie odkurzacza centralnego jest wystarczające do wciągania paproszków z gładkich powierzchni .
    nie wiem niestety jak dziala ten vacu cos tam ... on byl caly wsadzony do otworów ...
    /Roland

  3. #123

    Domyślnie Odkurzacz centralny

    Wiem, że był podobny wątek, ale zszedł on na boczne tory. Mnie głównie interesuje, jakiej firmy odkurzacz wybrać. Czy na etapie rozprowadzania rur trzeba już wiedzieć, jaka będzie jednostka centralna? Czy rury prowadzić po podłodze czy kuć ściany? No i słyszałam, żeby nie montować szufelek a mi się wydaje, że to bardzo dobra rzecz. Proszę o wypowiedź
    Radość tworzenia

  4. #124

    Domyślnie

    Rury chyba pasują do kilku systemów. Kilku to znaczy tych kilku wiodących na rynku czyli: VacuMaid, Beam, Smart, Borysowski, ale dla pewności zapytałbym o średnice rur.
    Później trzeba wybrać jednostkę centralną.
    Szyfelki to dobry pomysł w kuchni i w wiatrołapie. Nie wiem dlaczego ktoś mógłby odradzać montaż szufelek.

  5. #125

    Domyślnie

    a widziałeś tą szufelkę? moim zdaniem jest mało funkcjonalna. już lepiej zamówić dodatkowy krótszy przewód, taki ze 2-3 metry, a gniazdko umieścić np. w spiżarce czy szafce na buty, żeby nie trzeba było go stale odłączać i przyłączać.
    bajzi
    "budowaliśmy, budowaliśmy, aż wybudowaliśmy" - kiwaczek- dziwaczek

  6. #126

    Domyślnie

    oczywiście.
    Zleta szufelki to, że nie musisz wyciągać kabla tylko podmieśc zmiotką w pobliże szufelki co co trzeba posprzątać i samo znika. Sterowanie nogą (szufelki).

  7. #127

    Domyślnie

    na razie starczy mi czyszczenie szczoteczką do zębów prysznica, a ta szufelka się elektryzuje, więc będzie notorycznie brudna, a szparka jest taka, że chyba bym musiała używać patyczków higienicznych do czyszczenia. wielkie dzięki. już wolę sobie wyciągnąć tego węża.
    bajzi
    "budowaliśmy, budowaliśmy, aż wybudowaliśmy" - kiwaczek- dziwaczek

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajzi
    na razie starczy mi czyszczenie szczoteczką do zębów prysznica, a ta szufelka się elektryzuje, więc będzie notorycznie brudna, a szparka jest taka, że chyba bym musiała używać patyczków higienicznych do czyszczenia. wielkie dzięki. już wolę sobie wyciągnąć tego węża.
    Szufelka się nie elektryzuje, ponieważ tworzywo z którego wykonane jest gniazdo zawiera dodatek elektrostatyku.
    Regulamin forum

  9. #129

    Domyślnie

    ..., a szparka jest taka, że chyba bym musiała używać patyczków higienicznych do czyszczenia.
    dobre!!! bardzo dobre!

    ale to jest jeszcze lepsze:
    już wolę sobie wyciągnąć tego węża.
    hehe

    szparka faktycznie ciasna... , ale to može i dobrze, hehe

    a co do weža...... coož

    pozdrawiam i winszuje dobrego humoru

  10. #130
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Najważniejsze przed montażem systemu jest ustalenie jaką docelowo będziemu mieli jednostke centralną i jakie ma ona sterowanie. Jeżeli wybierzesz jednostkę uruchamianą podciśnieniowo to nie musisz prowadzić kabli do gniazdek. Generalnie wszyscy producenci mają podobne średnice przyłączy fi 50. Rury prowadź w posadzkach a piony w bruzdach podtynkowych. Musisz też określić ile w budynku potrzeba gniazd, co jest uwarunkowane długością węża ( 7.5 lub 9 m) , niezapomnij zrobić gniazdo okruszkowe w kuchni - naprawdę się przydaje, jak też gniazdo w garażu.
    Generalnie zrób sobie projekt systemu. Ja osobiście polecam Ci firmę HUSKY.

  11. #131
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    A ktora firma oferuje przewody gietkie (co by nie trzeba bylo tak duzo kolanek i laczen) i co myslicie na ich temat ?

  12. #132

    Domyślnie Centralny odkurzacz

    Witam
    Zainteresowany jestem centralnym odurzaczem ale ponieważ oferta jest dosyć bogata to pstanowiłem zapytać na forum o kilka rzeczy:

    1 Czy ktoś mógłby napisać kilka rad w stylu minimalna siła ssąca taka i taka lub nie warto brać tego bo.. itd - chodzi mi o życiowe przykłady bo w ofertach producentów to wszystko jest super?

    2 Na początek chciałbym rozprowadzić przewody - i tutaj mam pytanie czy brać przewody i jednostkę centralną od tego samego producenta czy rury to rury i nie ma to większego znaczenia i mogę sobie kupić jakiekolwiek rury do tego celu a potem wybrać jednostkę centralną?

    Dom 125m2 chciałbym mieć 3-4 gniazda, parter, poddasze, garaż i może gdzieś jeszcze.

  13. #133
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Siła ssąca ma znaczenie ale nie jest możliwe dobranie jednostki centralnej dokładnie do potrzeb konkretnej instalacji Najprościej producent jednostki centralnej podaje maksymalna długość instalacji (ostatnie gniazdo) i ilość gniazd
    Przy robieniu samej instalacji centralnego odkurzacza nie jesteśmy skazani na konkretna firmę większość rur ( białe) pasuje do jednostek centralnych konkurencji
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  14. #134

    Domyślnie Centralny odkurzacz

    My wybraliśmy Beama - jednostkę centralna BEAM 2750 Lux, a na ich stronie http://www.beam.pl znajdziesz profesjonalną firmę, która dostarczy Ci wszystkie potrzebne elmenty systemu a także zaproponuje i może wykonać Ci instalację wraz z montażem. Myślę, że to się opłaca, bo gdyby później coś nie działało to masz już "misiów do bicia". W zależności od powierzchni Twojego domu zaproponują Ci minimalną oraz optymalną liczbę gniazd i dobiorą odpowiednią jednostkę centralną odkurzacza. Paramerty samego odkurzacza potrzebne do prawidłowego funkcjonowania uzależnione są właśnie od:
    - powierzchni użytkowej do sprzątania,
    - długości rurociągu i
    - liczby gniazd.
    pozdrawiam
    TadekL

  15. #135

    Domyślnie

    My na razie mamy tylko rozprowadzenie, jednostka jest nie dobrana. Z tego co pamiętam, jedyne ograniczenie to zasięg rury odkurzacza podłączanej do gniazda, więc trzeba je dokładnie rozplanować, żeby wszędzie sięgnąć.

    Michał

  16. #136

    Domyślnie

    przeszukaj dokładnie forum - było tego sporo

  17. #137

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.

  18. #138

    Domyślnie Odkurzacz centralny

    Jakiej firmy OC polecilibyście? Czy wogóle różnia sie między sobą czymś oprócz ceny? Czy naprawde warto mieć OC w domu?

  19. #139

    Domyślnie

    Słyszałem że BEAM jest dobrą firmą. Ja zamontowałem na razie instalacje samemu, a czy to jest fajna rzecz, napiszę jak będziemy to juz użytkować.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  20. #140
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Jako użytkownik odkurzacza centralnego powiem że to dobry wybór zawsze ten wydatek można podzielić na dwa etapy najpierw zrobić instalacje a nawet po kilku latach wyposażenie Należy wiedzieć czego się chce ponieważ większość instalacji jest uniwersalnych tzn. pasują gniazda wielu firm ale jest np. taki Borysowski do niego nic nie pasuje
    Na pytanie czy różnią się czymś poza ceną odpowiedz jest prosta tak jak i wszystko inne samochody, telewizory, kiełbasy itp.
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

Strona 7 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony