dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 85
  1. #1
    adresa
    Guest
    adresa

    Domyślnie Gdzie kupić działkę koło Wrocławia?

    No właśnie, czy ktoś może doradzić, gdzie kupiłby działkę koło Wrocławia taką do 80 000zł i do 1200m2 powierzchni?
    Jakie tereny są teraz "modne" i najlepiej wydać swoje oszczędności?
    dzięki i pozdrawiam

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    w okolicy Oławy można kupić działeczki po 26 tyś o pow. 14.5 a

  3. #3

    Domyślnie

    Polecamy Kiełczów !
    Justa

  4. #4

    Domyślnie

    popytaj lepiej w dziale Klub Budujący - grupa Wrocław

    pozdro
    Własny domek na wsi to moje marzenie..., które realizuje ( pomału )

  5. #5
    jagoda5
    Guest
    jagoda5

    Domyślnie

    Wiem, że działki uzbrojone w prąd i wodę są w Bąkowie, bo mijam ogłoszenie z numerem telefonu na tych działkach, ale nie znam ceny. Mi się podoba położenie tych działek.

  6. #6

    Domyślnie

    tylko zachód
    już nie ma dobrych fachowców w tym kraju!!!

  7. #7

    Domyślnie

    Kierujesz sie modą kupujac sobie działkę??? No chyba ze chodzi o handel ziemia...

  8. #8

    Domyślnie

    dokładniej Brzezina (ale tam tylko mi się podoba)
    już nie ma dobrych fachowców w tym kraju!!!

  9. #9

    Domyślnie

    To zależy po co ci działka.
    Jeśli żeby mieszkać to czy będzei ci potrzebny dobry dojazd autobusem MPK dla dzieci czy wystarczy samochód, bo nie musisz być codziennie w centrum.
    Jak dobry dojazd to polecam Kiełczów Wilczyce, Kamieniec, Dobrzykowice. Ja kupiłam w Gajkowie, bo taniej (26 - 28 za m2), i fajne klimaty, fajna szkoła w Kamieńcu, dobra droga, sklepy, uzbrojenie, odległość od planowanej obwodnicy na Bielany jest optymalna (ok. 3-4 km) Są działki w Nadolicach, Dobrzykowicach, Chrząstawie. W Gajkowie póki co autobusu przerz centrum wsi nie ma i nie wiem kiedy będzie, moze uruchomią linię z Wrocka do Czernicy. ZadZwoń do gminy w Czernicy, będą sprzedawać sporo działek na wiosnę.
    Jak chcesz zobaczyć w Gajkowie, to pisz na priva, mam namiary.

    Długołęka nie jest fajna, fajny jest Nowy Mirków i super są Pawłowice, ale budowana obwodnica sprawi że będzie tam trochę głośno.

    Południe i zachód są drogie a cena nie zawsze jest adekwatna do walorów ziemi. Np działki koło lotniska są za 65 - 100 zł za metr. Bielany - 100, a w niczym nie są lepsze od wschodu i północy Wrocka. Jest to kwestia mody.
    Musisz patrzeć na walory rekreacyjne - bo co z tego że np. osiedle jset prestizowe, a nie ma gdzie pojechać na rower czy iść na spacer. Albo musisz tonąć w błocie bo drogi nie ma i nie będzie.

    Fajnie jest na zachodzie - Jerzmanowo, za Leśnicą - dobry dojazd, jest to Werocław a nie wieś, bardzo ładna okolica, blisko sklepów, Nowego Dworu, tereny rekreacyjne, parki, etc.
    Reasumując - wschód, północ, zachód. Cenowo wschód - jeszcze, ale musisz się pospieszyc bo robi się modny (Kamieniec już jest drogi).

    jakby coś pisz na priva, bo szukając dwa lata działki zdobyłam niezłe rozeznanie w rynku i działkach.

    Aha - super jest też w Wilkszynie (za Maślicami) - bliziutko centrum i super położenie, bardzo ładnie. Też jeszcze można dostać ziemię za 25-35 zł.
    Pozdrawiam i życzę dobrej decyzji.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Ja zdecydowałem sie na kierunek południowy, konkretnie Sobótka, piękne widoki, infraktruktura małego miasta, pełne uzbrojenie szybki dojazd do Wrocławia, chociaż to 30 km, ale dojezdzam w 30 minut. Działki są od 45 zl/m2.

    A przede wszystkim zawsze chciałem mieszkac w górach.

  11. #11

    Domyślnie

    Generalnie ludzie kupują działki w takich kierunkach gdzie mieszkają we Wrocławiu, czyli mieszkając w okolicy Placu Grunwaldzkiego szukają Kamieńca Kiełczowa etc. W moim przypadku zadecydowało to, żeby nie zmieniać córce przedszkola, żeby móc dalej jeździć na fajny basen, etc.
    Jak ktoś mieszka na Nowym Dworze czy Legnickiej to kupuje w Wilkszynie (jest tam naprawdę super). A jak ktoś ma rodziców na południu to wybiera działkę na południu żeby móc bezproblemowo podrzucać dzieci teściowej
    I o tym wszystkim też trzeba pamiętać.
    A Sobótce jest faktycznie fajnie.

  12. #12
    hihihihi
    Guest
    hihihihi

    Domyślnie

    najlepiej pojeździć po okolicach Wrocławia, bo niekiedy tam są ogłosznia o sprzedaży działek, jest taniej niż kupno działki z ogłoszenia w gazecie.
    Zdecydowanie nie polecam BIELAN, bo tam już dom na domu domem pogadnia

  13. #13

    Domyślnie Re: Gdzie kupić działkę koło Wrocławia?

    Kupiłam działkę w niemodnej, aczkolwiek pięknej okolicy. Płaciłam 15 zł za m kw, w cenie uzbrojenie. Dziuplina k/Miłoszyc. Widziałam też, że w Chrząstawie uzbrajają nowe tereny - będą ładnie położone działki.

  14. #14

    Domyślnie

    Mam działkę w Chrząstawie Małej, teren ładny - dookoła las, kilkadziesiąt metrów od domku czasami biegają sarny, niezły dojazd, działki z wodą, niestety bez prądu ale transformator jest. O ile dobrze pamiętam to w tej chwili wolne obok kosztują około 25 - 28 zł.

    pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    BK,
    gratuluję świetnego opracowania działek wokół Wrocławia

    Prawdą też jest, że przyzwyczajenie decydują o wyborze okolicy. Nam wystarczyło pomieszkać 2-3 lata na Psim Polu, by kierunek Kiełczów okazał się jedynym możliwym do zaakceptowania. Przy tym ceny na poziomie 60zł/m2 były (nie wiem jak teraz, może być, że już więcej) b.atrakcyjne jak na okolicę tak blisko i z dobrym dojazdem do Wrocka.

    Niezależnie jednak od kierunków i miejscowości ważne jest położenie samej działki. Jak tak sobie ostatnio pochodziliśmy po 'naszym' Kiełczowie, to stwierdziliśmy, że jest tu tylko kilka miejsc, gdzie chcielibyśmy mieszkać oraz mnóstwo okolic i działek, których nie wybralibyśmy za żadne (najmniejsze) pieniądze. Np. wszelkie lokalizacje przy obecnie istniejących drogach asfaltowych wydają się nam tu tragiczne. A jednak ludzie stawiają na nich piękne, drogie domy...

    pozdrawiam
    Robert

  16. #16

    Domyślnie

    Rzeczywiście chyba mogłabym prowadzić biuro nieruchomości - szukając jakieś dwa lata albo i więcej kawałka planety dla siebie zdobyłam masę informacji. Połowa weekendów w roku to było oglądanie miejsc w których moglibyśmy mieszkać. Przymierzaliśmy się do Kiełczowa, ale trochę za drogo, za to dojazd super. Jakiś miejscowy "własciciel ziemski" pokazywał nam siedliskowe działki za 80/m2 w okolicy pachnącej inaczej ... tak jak na wsi ... no cóż. Okolice Wilczyc też fajne - koło tego stawu gdzie można złowić rybę, zrobić ją na grillu, wypuścić dzieci na huśtawki ...

  17. #17

    Domyślnie

    Moje okolice są raczej "niemodne" - ale dzięki temu ceny wciąż mają przyzwoite 30-40 zł za m. Dojazd super - 25 minut do centrum Wroc-ka, pociąg, autobusy.Zapraszam w okolice Szewc i Pęgowa (kierunek na Oborniki Śl.)

    juli

  18. #18

    Domyślnie

    To trafiliście na właściciela nie tych obszarów ziemskich, co trzeba
    My od innego 'obszarnika' dostaliśmy siedliskową po 60zł/m2 (a zimą zeszlibyśmy i do 50zł, ale qrcze się zastanawialiśmy) i na pięknym, nowo powstającym osiedlu "rolników" z miasta.

    pozdrawiam
    Robert

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Tak - Pawłowice są super!

    ktoś u góry to napisał, popieram Mieszkam tu drugi rok, co prawda kupiłam domek poniemiecki nie działkę ale jest tu PRZEPIĘKNIE! Dojazd - pierwsza klasa!!20 min. i w Rynku. Autobus jeden obok, drugi i trzeci dwa rzuty beretem. Starodrzew!! Mnóstwo! I .. własne jezioro (dla niektórych "staw"). Obwodnica będzie ale Pawłowiczanie czekają na nia z nadzieją bo usprawni komunikację w parę miejsc. Jeśli komuś może przeszkadzać to najwyżej (ale też nie jestem pewna, bo to jednak będzie kawałek od osiedla) tym mieszkającym od strony planowanej obwodnicy.
    My kupując ten domek o obwodnicę się dowiadywaliśmy no i wyszło ostatecznie, że to plus a nie minus dla nas.
    To tak parę uwag bardzo zadowolonych Pawłowiczan
    Acha - czy są modne..... to dość dziwne pytanie... a może pytający zakłada biuro nieruchomości i bada rynek...?
    Kiedyś za tzw "Niemca", były, dosłownie. jeżdżono tu "do wód" , były takim mniej więcej uzdrowiskiem.
    Mam nadzieję, że Pawłowice dziś modne się nigdy nie staną!! Siedzimy tu cicho, dobrze nam, działke i dom można jeszcze (choć to już się zmienia...) kupic dość tanio.
    Modne to chyba wciąż są Krzyki (Południe), ale czy ja bym tam chciała mieszkać........?
    Pozdrawiam!

  20. #20

    Domyślnie

    Przychylam się - Pawłowice mają klimat jakiego nie ma gdzie indziej. Bo stawek, bo spacerki, bo rowerki, Pałacyk Akademii Rolniczej, przepiękny park, arboretum, jest jakiś klasztor - to w ramach zabytków. Urzekające miejsce, urocze, z klimatem, ale drogie - wiem że na tym osiedlu VIPów ziemia po 150 zł za metr i drożej

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony