dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 85
  1. #41

    Domyślnie

    No ByKu,
    Bielany za 100 ? Masz na myśli sąsiedztwo cmentarza albo masz przed sobą kalendarz z 2000 roku.
    chrul
    gg 1046656
    601-42-83-83

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie działka w okolicach Wrocławia

    Park krajobrazowy rzeki Bystrzycy to jest to, ktoś już to poruszył. Ja też będę mieszkać na jego obrzeżu, ale bliziutko do Wrocka, bo 12 km, za Smolcem (bardzo modny, bardzo drogi, bardzo zapchany budowami) a u mnie spokój, cisza, niedaleko las.

  3. #43

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy wątek.

    Kochani, a co byście doradzili na linii do Strzelina, czy okolice Świdnicy też mnie interesują, ew. Świdnica-Strzelin?
    Interesują mnie orientacujne ceny i wielkości działek.

    pozdrowienia

  4. #44

  5. #45

    Domyślnie

    nie uciekaj tak daleko

    za parę lat albo możesz chcieć się przeprowadzić albo możesz musieć

    za dom 10 km od Wrocławia uzyskasz więcej niż za dom 10km od Świdnicy a koszty budowy będzie taki sam

    różnica w ceni bedzie większ niż cena działki

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrul
    No ByKu,
    Bielany za 100 ? Masz na myśli sąsiedztwo cmentarza albo masz przed sobą kalendarz z 2000 roku.
    Takie ceny mają pośrednicy, kolega niedawno chciał kupować, i też miał taką cenę, nie wiem dokładnie i nie znam cen na Bielanach.
    A jakie są aktualne ceny?

  7. #47

    Domyślnie Cenay na Bielanach

    Rzecz jasna zależy od negocjatora ale wg moich informacji zdecydowanie powyżej 120 PLN za mirjsce bez większych kompleksów do ok. 150
    Mnie siem tam podobie i jusz !!!!
    chrul
    gg 1046656
    601-42-83-83

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej - Chrząstawa

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Chrząstawa Mała
    Posty
    95

    Domyślnie

    My po 2 latach jeżdzenia wokół Wrocławia uznaliśmy że jest tylko jedno miejsce które naprawdę nam się podoba - lasy sosnowe za Chrząstawą.

    Poza tym uważam, że jak buduję dom, to nie po to żeby sąsiad mi później palił grilla pod nosem, jeździł kosiarką z rana, albo naprawiał samochód co sobotę. Po to się buduje dom, żeby móc zaznac trochę prywatności i kontaktu z naturą, więc za minimalną działkę uznaliśmy 4000-5000 m.

    Od wielu lat nie mogę wyjśc z szoku jak widze nowe domu budowane przy drogach przelotowych, jeden obok drugiego. Przecież to horror.

    Z tego względu tez pasowała nam Chrząstawa, ceny działek 10 razy niższe niż w "najładniejszych" okolicach Wrocławia, a moim subietywnym zdaniem (które na szczęście podzielają ludzie w krajach rozwiniętych) działka pod lasem w odległości 10 km od miasta jest warta wielokrotnie więcej niż działka w zatłoczonych dzielnicach jednorodzinnych.

    Krótko mówiąc, jesteśmy szczęśliwi z decyzji jaką podjęliśmy - sosnowe lasy, piękny widok z okna, pewność że w pobliżu nikt sie nie wybuduje, śpiew ptaków, czyste powietrze, w pobliżu kąpieliska, trasy rowerowe, czysta rzeka, teren niezalewowy. Aż trudno uwierzyć że takie miejsce istnieje pod Wrocławiem.

  9. #49

    Domyślnie

    Andrzej, w pełni podzielam twój zachwyt, ja też kocham to miejsce. Jestem tam co tydzień, nawet chętniej jeżdżę tam niż na swoją własną działkę Chrząstawa to ejdno z najładniejszych miejsc w okolicach Wrocka.
    Ale dla mnie horrorem jest droga do Chrząstawy. Nie ma bardziej niebezpiecznej w tych okolicach.
    Już tam zaliczyliśmy wypadek - w CHrząstawie Małej koło sklepu na zakręcie, z dwójką małych dzieci w środku. Na pewno nie chcemy pokonywać tej drogi codziennie, albo kilka razy dziennie.

  10. #50

    Domyślnie

    Mam podobne zdanie- okolice Chrząstawy jest piękna ale infrastruktura do zaakceptowania za 10-15 lat chyba, że kto ma helikopter, wolny zawód, karabin i granaty w "świątecznym ubraniu".........
    chrul
    gg 1046656
    601-42-83-83

  11. #51

    Domyślnie

    Wrocławianie pomóżcie: gdzie jest ta Chrząstawa Wielka, o której mowa?

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej - Chrząstawa

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Chrząstawa Mała
    Posty
    95

    Domyślnie

    10 km na wschód od Wroclawia, wyjazd przez Wojnów, Strachocin.

    Z tym dojazdem to oczywiscie macie racje, zwłaszcza w zimie, trzeba jechac przez wsie uważnie, ale i tak dłużej trwa przejazd przez plac Grunwaldzki niz dojazd te 10 km za miasto. Mam nadzieje ze jak skończą droge powiatową Długołęka - Łany - Siechnice - Bielany to odciąży to wyjazd z Wrocławia na Jelcz, i droga do Chrząstawy stanie się mało uczęszczana. Ale to jeszcze 6 lat.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej - Chrząstawa
    10 km na wschód od Wroclawia, wyjazd przez Wojnów, Strachocin.

    Z tym dojazdem to oczywiscie macie racje, zwłaszcza w zimie, trzeba jechac przez wsie uważnie, ale i tak dłużej trwa przejazd przez plac Grunwaldzki niz dojazd te 10 km za miasto. Mam nadzieje ze jak skończą droge powiatową Długołęka - Łany - Siechnice - Bielany to odciąży to wyjazd z Wrocławia na Jelcz, i droga do Chrząstawy stanie się mało uczęszczana. Ale to jeszcze 6 lat.
    Andrzej - Chrząstawa dziękuję za odpowiedż.
    W jakich cenach są tam grunty?

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej - Chrząstawa

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Chrząstawa Mała
    Posty
    95

    Domyślnie

    Na osiedlu Zielony Archipelag po 45 zł:
    http://www.archipelag.com.pl/chrzast...osc/index.html

    Koło mnie (500 m dalej, pod lasem) ceny ok 25-30 zł.

    PO drugiej stronie drogi, też po lasem były ponoc po 15-20 zł.

    Dużo zależy czy działka ma dostęp do lasu, czy jest kształtna i jakiej wielkości.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał BK
    Andrzej, w pełni podzielam twój zachwyt [...]
    Ale dla mnie horrorem jest droga do Chrząstawy. [...] Na pewno nie chcemy pokonywać tej drogi codziennie, albo kilka razy dziennie.
    Dokładnie tak samo uważam.
    Życie pośród lasów zachwycające, ale te dojazdy...

    Cytat Napisał Andrzej - Chrząstawa
    Z tym dojazdem to oczywiscie macie racje, zwłaszcza w zimie, trzeba jechac przez wsie uważnie, ale i tak dłużej trwa przejazd przez plac Grunwaldzki niz dojazd te 10 km za miasto. Mam nadzieje ze jak skończą droge powiatową Długołęka - Łany - Siechnice - Bielany to odciąży to wyjazd z Wrocławia na Jelcz, i droga do Chrząstawy stanie się mało uczęszczana. Ale to jeszcze 6 lat.
    Wspominanie o czasie przejazdu przez centrum miasta w kontekście odległości działki od samego miasta wygląda słusznie i nie sposób się z tym nie zgodzić. Szczególnie z tym, że jeżdżenie po Grunwaldzkim do przyjmenych nie należy. Jednak przyjeżdżając z Chrząstawy też musisz się przez to centrum przebijać, więc czasy się dodatkowo sumują. Jeżeli ktoś nie jest specjalnie związany koniecznością częstych odwiedzin w mieście, to dom położony w "leśnej głuszy" jest fajnym pomysłem.

    Co do budowy nowych dróg i obwodnic. Też czekamy Byłoby fajnie. Byle tylko za te 6 lat się cokolwiek udało.
    Inna sprawa, że gdy powstanie dobry dojazd do Chrząstawy to raczej spokojniej tam nie będzie, wręcz przeciwnie okolica stanie się atrakcyjna dla większej rzeszy ludzi i zacznie się tłok.

    pozdrawiam
    Robert

  16. #56

    Domyślnie

    Przez piątkowy wieczór i całą sobotę byłem we Wrocławiu. Mój zapał do tego miasta wzrósł zwłaszcza, gdy rano przywitała piekna pogoda i zieleniejaące się drzewa (cały tydzień w zimnej Wa-wie zalanej deszczem).

    Tak..tak na południu jest zdecydowanie cieplej i wiosna wcześniej przychodzi. Zdecyduję się na kupno działki jedak na południe od miasta, preferowany kierunek pozostaje, bez zmian - Świdnica okolice.

    Jeśli niektórzy z Was mogą podzieliś się doswiadczeniami z okolicy to proszę o uwagi.

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar janzar
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    ŚWIDNICA
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    719

    Domyślnie DOM

    Cytat Napisał mik99
    Przez piątkowy wieczór i całą sobotę byłem we Wrocławiu. Mój zapał do tego miasta wzrósł zwłaszcza, gdy rano przywitała piekna pogoda i zieleniejaące się drzewa (cały tydzień w zimnej Wa-wie zalanej deszczem).

    Tak..tak na południu jest zdecydowanie cieplej i wiosna wcześniej przychodzi. Zdecyduję się na kupno działki jedak na południe od miasta, preferowany kierunek pozostaje, bez zmian - Świdnica okolice.

    Jeśli niektórzy z Was mogą podzieliś się doswiadczeniami z okolicy to proszę o uwagi.
    mik99 napisał:
    Witam serdecznie Waszą Grupę!

    Sprawa jest tego rodzaju, iż zastanawiam się nad kupnem działki w Waszym regionie. Mam ojca, który za moją namową przeniósł się na "stare lata" do Świdnicy (miasto niemal idelane), od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem działki w tamtej okolicy lub na linii do Strzelina, względnie Strzelin-Wrocław.

    Proszę o konstruktywne uwagi i wasze odczucia. Będę szczerze zobowiązany za ceny działek i informacje, gdzie szukać po za agencjami. Pewnie przecieraliście wcześniej szlak...może inne lokalizacje preferuję raczej kierunek południowy, chyba, że...

    Z pozdrowieniami "Warszawiak Nietypowy"


    Jesli miałbym polecać budowanie własnego domu w okolicach ŚWIDNICY , godnymi polecenia miejscowościami są TOMKOWA,WITOSZÓW,BURKATÓW,KRZCZONÓW, BOLEŚCIN ,BYSTRZYCA DOLNA,KOMORÓW,WIERZBNA ,KALNO,BOŻANÓW,JAGODNIK,SŁOTWINA
    czyli generalnie na zachód, południowy zachód lub północny zachód niestety nie bez powodu gdyż "ktoś " uraczył ŚWIDNICĘ pobliskim wysypiskiem w miejscu najmniej do tego odpowiednim ale to moja opinia.
    tanio rzadko znaczy dobrze ,dlatego nie raz trzeba zapłacić dwa razy

  18. #58

    Domyślnie

    janzar dziękuję!

    Czy orientujesz się może w cenach gruntów i na jakie media można liczyć?

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał mik99
    Wrocławianie pomóżcie: gdzie jest ta Chrząstawa Wielka, o której mowa?
    Oto link do mapy:

    http://www.pilot.pl/index.php3?z_city_id=5993&lang=pl

    I taraz mam pytanie do znawców tematu:
    Chrząstawa czy Chrząstowa ?

    Sprawdzałem na jeszcze innej, papierowej mapie i też było Chrząstowa

    pozdrawiam
    Robert

  20. #60

    Domyślnie

    100 km od Wrocławie w Polkowice cana dziełki od2500 za ar do 4500
    ja tam kupiłem

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony