dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 84
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1673
  1. #201

    Domyślnie

    Odpowiedź dla Madzia&Paweł
    Garaż i pozostałe wymiary zewnętrzne pozostawiłem bez zmian
    Pozdrawiam i życzę powodzenia

  2. #202
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pmona

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    34

    Domyślnie Do Madzia&Paweł

    My mamy ekipę za 35000zł (stan surowy zamknięty, łącznie ze ściankami działowymi, tarasami)
    Na fundamenty wydaliśmy(garaż mamy poszerzony o 60 cm + wolnostojący garzaż);
    1. pręty- 2400
    2. bednarka 290
    3. beton plus pompa 6500
    4. koparka do wykopu fundamentów 600

    Pozdrawiam

  3. #203
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcin i sylwia

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    okolice Opola
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Czy w cenie 35000 jest robocizna wieżby i dachówki ?

  4. #204
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pmona

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    34

    Domyślnie do sylwi&marcina

    Cytat Napisał marcin i sylwia Zobacz post
    Witam. Czy w cenie 35000 jest robocizna wieżby i dachówki ?
    Tak jest. Łącznie z montażem okien połaciowych

  5. #205
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcin i sylwia

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    okolice Opola
    Posty
    2

    Domyślnie

    Interesuje mnie zestawienie materiałów na fundament. Pozdrawiam forumowiczów

  6. #206
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    basia & marek

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Markowa
    Kod pocztowy
    37-120
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witamy wszystkich użytkowników forum
    Po długich przemyśleniach zdecydowaliśmy się na zakup projektu z 124,
    jesteśmy na etapie adaptacji projektu.
    Czy mógłby ktoś z Was podzielić się informacjami z doświadczenia co jeszcze zmienić a czego nie w projekcie.
    My na pewno przenosimy wyjście i taras na stronę z wykuszem oraz nad wykuszem robimy balkon.
    zastanawiamy sie nad likwidacją kominka i i powiekszeniam dolnej łazienki kosztem pokoju.
    Do Madzi i Pawła widzimy że jesteśmy z jednego województwa ,kiedy planujecie rozpoczęcie robót bo my prawdopodobnie w przyszłym roku ruszymy z fundamentami pozdrawiamy Was.

  7. #207
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    madzia&pawel

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Boguchwała
    Kod pocztowy
    36-040
    Posty
    19

    Domyślnie

    Dziękuejmy za informację o cenach - będziemy mieć teraz jakiś punkt odniesienia.
    Do Basi i Marka: w tym roku planujemy wylać fundamenty, a po zimie powoli ruszyć dalej. Mamy nadzieje, że się uda, bo te całe formalności strasznie długo trwają... Fajnie, że jesteście "po sąsiedzku" będzie można się wymieniać regionalnymi spostrzeżeniami (np. ekipy, firmy, ceny...), a może nawet spotkać My, podobnie jak Wy, planujemy zrobić balkon nad wykuszem - tylko zastanawiamy się czy będzie to dobrze wyglądać, ale już na 99% jesteśmy zdecydowani.
    Oprócz tego powiększamy też łazienkę kosztem pokoju, gazaż o 60 cm (obecnie mamy garaż szerokości 3m i jest dość wąski - trzeba auto dostawić jednym bokiem do ściany i wtedy można spokojnie otworzyć drzwi) i przenosimy górną łazienkę do garderoby powiększonej kosztem pokoi, a tam gdzie łazienka planujemy zrobić jeszcze jeden pokój. No i chcemy zrobić dodatkowe okna w ścianie szytowej. Zastanawiamy się jeszcze nad całkowitą likwidacją okiem dachowych tylko nie wiemy czy wtedy pokoje będą odpowiednio doświetlone - czy ktoś rozważa takie rozwiązanie???
    Pozdrawiamy

  8. #208
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agsuchodolska

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Warszawa/ Żelechów
    Posty
    74

    Domyślnie

    Witajcie

    co do okien dachowych to musicie sami ocenic stopien naswietlenia. My mamy juz dach odeskowany i pokryty papa wiec my zdecydowanie wstawiamy okna dachowe. Rezygnujemy jedynie z okna dachowego w lazience.

  9. #209
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    basia & marek

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Markowa
    Kod pocztowy
    37-120
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witamy
    do Madzi i Pawła
    My tez juz długi czas załatwiamy formalnośći, ale chcemy w tym roku dopiąć sprawy papierkowe i w przyszłym roku ruszyć z fundamentami, co do cen i ekip budowlanych to będziemy budować systemem gospodarczym i kożystać z ekip miejscowych ,zastanawiamy sie nad budową betonem komurkowym , odnośnie spotkania jesteśmy też za także możę kiedys będzie do tego okazja , co do okien tez chcemy dołożyć okna w scianie szczytowej tylko u nas będą od strony północnej i pewnie zostawimy okna dachowe, żeby było lepsze naświetlenie, tylko likwidujemy w łaźience.
    Pozdrawiamy wszystkich

  10. #210
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    madzia&pawel

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Boguchwała
    Kod pocztowy
    36-040
    Posty
    19

    Domyślnie

    Mamy pytanko do osób, które zdecydowały się na powiększenie łazienki na dole kosztem pokoju: O ile łazienka została powiększona i czy układ prysznica, umywalki i kibelka został taki sam, czy coś zmienialiście? Bo my chcemy mieć prysznic 90cm i umywalkę 60 lub 55 i obawiamy się, że może być tam lekki ścisk...
    Pozdrawiamy

  11. #211

    Domyślnie

    Nie wiem czy widzieliście... na swoim profilu FB studio wstawiło wizualizację wnętrz





  12. #212

    Domyślnie

    tak OLENCJA - widziałam wizualizacje, jak ktoś tam słusznie zauważył i polemizuje z z500 - kominek tylko dlatego wygląda lekko i mało miejsca zajmuje, że nie stoi obok komina, jak to jest u nas w projektach - szkoda, że nie pofatygowali się robić wizualizacji z tego co jest, bez konstrukcyjnych zmian, ja teraz dałam swój "kominek" do architekta i czekam co wymyśli fajnego "lekkiego"
    Ostatnio edytowane przez Wandeczka ; 27-06-2011 o 13:53

  13. #213

    Domyślnie

    też się obawiam, że z tym kominkiem będą trzy światy...
    i wygląda na to, że w grę będzie wchodził tylko wkład kominkowy narożny
    chciałam z dwustronną szybą ale przez ten słup zbrojeniowy będzie ciężko

  14. #214

    Domyślnie

    Ola (tak masz na imię?) ja już mam nerwa na ten kominek,,, po wizualizacji narożnego (jak komin jest postawiony tak jak w macierzystym projekcie od parteru a nie jak w wizualizacji ze stropu) dałam sobie spokój, decyduje się na taki z 1 szyba wystawioną na salon - znalazłam taki dość płytki ok 40cm w głąb,
    a słup,,, lipa,,, mam nadzieje, że ten architekt polecony przez firmę montującą i sprzedająca kominki , coś fajnego wymyśli, choć na cud nie ma co tu liczyć,
    kładziecie już dachówki? na jakie się zdecydowaliście?

  15. #215

    Domyślnie

    tak Ola
    ja mam nadzieje, że ekipa od wykończenia wymyśli coś fajnego z tym kominkiem...
    a masz może jeszcze tą wizualizację z narożnym?

    u nas jeszcze schnie strop, dopiero za tydzień miną 3 tygodnie i będzie można ruszyć dalej a dachówkę jutro będziemy wybierać
    a wy na jakim etapie jesteście?

  16. #216

    Domyślnie

    my we wrzesniu startujemy, bo były "kłopociki" zdrowotne i tak się dogadaliśmy z ekipą, że w tym roku SS, ale ja lubię mieć wszystko już przygotowanewięc dużo mam już wybranych rzeczy i koncepcji, żeby ruszyć z kopyta
    wizualizację narożnego kominka miał architekt na kompie, ale poproszę to mi przyśle - bo robił ja dla mnie a ja stwierdziłam, ze jednak niech robią z 1 szybą
    a tak swoją droga to lekkie przegięcie z tą wizualizacją z500 - na rzecz wrażeń artystycznych pomijają istotne elementy projektu i zastępują je wymyślnymi drogimi rozwiązaniami,,,, a człowiek w głowe zachodzi jak zrobić by było super i nie przekroczyć budżetu,,,,

  17. #217

    Domyślnie

    co się odwlecze to nie uciecze
    ja też lubię mieć wszystko przygotowane mamy już umówione spotkanie ze stolarzem, teraz jeszcze tylko muszę wyciągnąć narzeczonego do studia z łazienkami

    no a z tą wizualizacją z lekka przesadzili... ale przynajmniej zobaczyłam, że moja wybrana sofa się nie nadaje bo zagraci i żałuję, że prędzej na to nie wpadłam żeby okno tarasowe przesunąć trochę w prawo i sofę by się postawiło po lewej stronie
    rozważam też położenie płytek na całości zamiast deski w części wypoczynkowej

  18. #218

    Domyślnie

    no tu widac faktycznie że salon to salonik - ale moje ektorpy z ikei się zmieszczą ja z kolei na całości kłade panele - łącznie z kuchnią - tez mi się bardziej podoba jednolita podłoga - albo cała w jednakowych kaflach albo cała drewniana - tym bardziej, że przestrzeń nie jest ogromna
    a dzielicie okna w kuchni i wykuszu czy jedna - wielka tafla?, ja mam wycenione jako dzielone, ale jedna tafla fajnie wygląda,,, ach,,,

  19. #219

    Domyślnie

    okno w kuchni mamy całe- ale my je zmniejszyliśmy i jest małe
    na wykuszu mamy wycenione dzielone na trzy części ale właśnie rozważamy żeby zrobić całe duże

  20. #220
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Miszka2304

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    czy możecie mi podać linka do tych wizualizacji wnętrza z 124? I jeszcze jedno, jak powiększaliście garaż? Czy powiększana była cała bryła domu czy przesuwaliście ściany wewnętrzne?

Strona 11 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony