dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 84
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1673
  1. #1021

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vojtek Zobacz post
    widok wykusza - nie ma tych wielkich szyb i ramy wewenętrznej, bo się panom uszkodziło.... wiec zabrali i przywiozą nowe
    vojtek a dlaczego nie masz wylenej podłogi w wykuszu?

  2. #1022

    Domyślnie

    tam bedzie grzejnik kanałowy
    przy wyjściu na taras też takie rozwiązanie planujemy .
    ps. nie lubie grzejników na ścianach

  3. #1023
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kyniu1978

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam , właśnie jesteśmy na etapie kończenia fundamentów, mam dwa pytania:
    1. Czy ktoś z Was zbroił chudziaka po zasypce fundamentów?
    2. Jakie mieliście koszty hydrauliki i c.o (na dole podłogówka - góra grzejniki)
    z góry dzięki

  4. #1024

    Domyślnie

    Cytat Napisał kyniu1978 Zobacz post
    Witam , właśnie jesteśmy na etapie kończenia fundamentów, mam dwa pytania:
    1. Czy ktoś z Was zbroił chudziaka po zasypce fundamentów?
    2. Jakie mieliście koszty hydrauliki i c.o (na dole podłogówka - góra grzejniki)
    z góry dzięki
    hey
    1. nie wiem czy o to Ci chodzi: my po zasypianiu i ubiciu fundamentów, dawaliśmy folię budowlaną na to po obrzeżach, każdego z 3 pomieszczeń kładliśmy siatki zbrojeniowe, oraz 1cm styropian - dylatacja, na to wylany był chudziak - to ma nam zapobiec osiadaniu płyty
    2. my mamy podłogówkę na górze i na dole, woda w alupexach. Łącznie z kanalizą, bez pieca - u nas p.c. - materiał + robocizna 12 700zł ( nie ma tu ani geberitów, ani żadnej umywalki)

  5. #1025
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kyniu1978

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Właśnie o to chodziło, co do kosztów za c.o to bardzo mało wam wyszło , mi za całość bez kotła (pieca) wyliczyli ok 36000, wraz z grzejnikami, dwoma geberitami itp, bez białego montażu.
    To teraz ma "zonka" bo albo Ty tak mało zapłaciłaś albo mnie chcą naciągnąć - choć miałem już wycenę dwóch firm i były przybliżone.
    Może ktoś jeszcze się pochwali ile wydał

  6. #1026

    Domyślnie

    my za samą podłogówkę na górze i na dole 16 tyś z materiałem, a woda i kanaliza chyba 2,5 tys - rurki zwykłe, żadne alupexy bo to bez sensu jak twierdzi nasz wykonawca

  7. #1027
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pmona

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    34

    Domyślnie

    Wandeczko . A jaki masz w sumie koszt podłogówka, pompa ciepła i kanalizacja, geberity itp.?
    Skąd macie pompe? Nam za całośc wyliczono 70 tyś ;-(. Wchodzą w poniedziałek. A czy bedziesz miała oczyszczalnie, jesteśmy na etapie poszukiwania.
    Pozdrawiam

  8. #1028

    Domyślnie

    hey pmona
    tak jak juz pisałam materiał do podłogówki( skrzynki rurki, adaptery, zawory, folia srebrna itp), do wody ( rurki alupex) firmy Prandelli oraz rury do kanalizy wewnątrz domu kupowałam sama i zapłciłam około 8,1tyś reszta do robocizna( 4,6 tyś). W tej cenie ułożyli mi tez styropian - na dole 2x5 cm, na górze 1x5cm, ale kosztu styropianu i folii budowlanej tutaj nie ma ( koszt tego styropianu, folii budowlanej oraz papy to około 3,4tys). Geberitów nam nie montowali będą po wylewkach - ale montaż jest w cenie - muszę je tylko dokupić. Koszt pompy ciepła z montażem, odwiertami i zbiornikiem 300l na wodę wyniesie nas 41tyś ( część już wpłaciliśmy). Pompa geo term VWS 81/2 8,0kW Vaillant - z lokalnej firmy montującej i sprzedającej P.C.
    oczyszczalni nie będziemy mieli, bo kanalizę mamy w drodze i będziemy się podłączać
    dziś kończą nam wylewki!!! w razie czego mam fajną sprawdzoną firmę z okolic tak samo do tynków - wiecej ekip nie jestem w stanie polecić z czystym sumieniem

    a Ty co już masz?
    Ostatnio edytowane przez Wandeczka ; 05-05-2012 o 13:58

  9. #1029
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pmona

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    34

    Domyślnie

    Co ja mam?
    Rekupracje, tynki. Jutro wchodzi pompa- Pompownia ciepła z pompą ciepła Fighter 1245 firmy NIBE typu glikol - woda o mocy 8,2 kW + automatyka pogodowa + wewnętrzny 180 litrowy podgrzewacz ciepłej wody użytkowej typu VPB o wydajności 240 l c.w.u./h + zawór trójdrogowy (sterowanie ciepłą wodą) +odwierty to daje 53000 zł!!! Maaaasakra.

    - ogrzewanie podłogowe firmy KAN-therm na parametr 40/30 °C- 14500 zł. + robota i kanaliza razem z pompą 70000 zł.
    Firma abe pompy ciepła. Sprawdzona ale chyba cosik droga. Po taniej firmie budowlanej bierzemy solidne ekipy, przynajmniej tak nam sie wydaje .
    Oni planuja u nas 2 tyg, potem posadzki i regipsy.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez pmona ; 06-05-2012 o 09:42

  10. #1030
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar r.konrad
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Człuchów
    Kod pocztowy
    77-300
    Posty
    41

    Domyślnie

    u nas w końcu po pracach "koparkowych" - jakaś pechowa działka - dwie koparki padły, ale jakoś się udało. W końcu po majówce budowlańcy położą już powiązane zbrojenia pod fundamenty i zalewamy wtedy oby już bezproblemowo w górę.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0542.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	114577Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0538.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	114578

  11. #1031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lottta Zobacz post
    my za samą podłogówkę na górze i na dole 16 tyś z materiałem, a woda i kanaliza chyba 2,5 tys - rurki zwykłe, żadne alupexy bo to bez sensu jak twierdzi nasz wykonawca
    a zwykłe tzn jakie?

  12. #1032

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wandeczka Zobacz post
    madzia&paweł - nie pamiętam jakiej firmy miałam strop - coś mi sie wydaje, że lokalnego roosensa
    Kazia666 bez słupów tarasowych dom wygląda na smuklejszy, mniej przysadzisty niż mój, podoba mi , ze jest jasny - moze też sie skusze na jasną elewację
    Lottta ja nawet nie mam zawsze to co lubię, ale to na co mnie stać i co jest w miarę wygodne dla mnie i mojej rodziny. Działke kupiliśmy w miarę jak najbliżej miasta - bym nie była skazana przez kilka dobry lat na los woźnicy - wożenie dzieci w tą i w tamtą stronę, do kolegi, do szkoły, do dziadków, na zajęcia pozalekcyjne itp. Autobus, sieciówka i nie martwię się, że będą wracać drogą na odludzie, tylko chodnikiem, oświetlonym, miasto odśnieży mi drogę przed domem, a nie będę od 6 rano jechać z łopata przed domem albo dzwonić po prywatny pług
    a co do styropianu, jestem z niego bardzo zadowolona, tak miało być
    na ścianach mam zwykły tynk niczym nie malowany ani grunowany
    prosze pokaż swoje fotki bo nie tylko ja jestem bardzo ciekawa jak wygląda Twój dom
    hej tak poczytałam i tez zgadzam sie co do miejsca zamieszkania z Wandeczką-zeby miec dom niekoniecznie trzeba miec swobode bo to indywidualna sprawa, my budujemy dom bo nam się bardziej opłaca anizeli mieszkanie w którym sciany mają uszy, deweloper poszedł po najnizszej linii oporu itp itd.. Dom to przestrzeń a obok sąsiad moze np przypilnować chaty gdy nas nie ma. My mamy działkę niewielką i na razie sąsiadów przed nami ale obok wolne działki, więc kiedys będą zabudowane. Działka w miescie, w pobliżu przystanek MZK. Mieszkałam pod lasem jako dzieciak-dziękuje dobranoc. Starzy moze sie cieszą ale dzieci wcale
    Ostatnio edytowane przez suede ; 12-07-2012 o 22:45

  13. #1033

    Domyślnie

    Cytat Napisał schneider77 Zobacz post
    a zwykłe tzn jakie?
    zwykłe to zwykłe plastikowe
    a z mieszkaniem w domu za miastem to tak jak pisałam kto co lubi, ja nie wyobrazam sobie zeby mi sasiad do talerza na tarasie zaglądał

    a teraz ręka do góry kto juz mieszka oprócz naszej Oli?

  14. #1034
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    madzia&pawel

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Boguchwała
    Kod pocztowy
    36-040
    Posty
    19

    Domyślnie

    Kolejna rzecz nie daje nam spać a mianowicie: postanowiliśmy, że słupy drewniane na tarsie, ze względu na walory praktyczne (mocne nasłonecznienie), zastąpimy betonowymi. Aby wszystko ładnie się komponowało chcemy, aby były wykonane z tego samego materiału co kominy, i tu pojawia się mały problem... dach będzie koloru ciemny grafit lub czarny (jeszcze nad tym myslimy) i w związku z tym nie możemy się zdecydować jakiego koloru zrobić te słupy i komin. Rozważamy dwie możliwości: białe (ale obawiam się, że komin się będzie brudził i będzie to po niedługim czasie brzydko wyglądać) lub w kolorze dachu (tu obawiam się, że te słupy będą strasznie rzucały się w oczy na tle białej elewacji). No i nie wiem, co robić... Jak myślicie???
    I mam jeszcze jedno pytanie: czy ktoś z Was planuje podbitkę dachu pomalować na biało i dać białe rynny - tak jak na stronie z500, czy to raczej nie praktyczne rozwiązanie?
    Pozdr

  15. #1035

    Domyślnie

    Cytat Napisał madzia&pawel Zobacz post
    Kolejna rzecz nie daje nam spać a mianowicie: postanowiliśmy, że słupy drewniane na tarsie, ze względu na walory praktyczne (mocne nasłonecznienie), zastąpimy betonowymi. Aby wszystko ładnie się komponowało chcemy, aby były wykonane z tego samego materiału co kominy, i tu pojawia się mały problem... dach będzie koloru ciemny grafit lub czarny (jeszcze nad tym myslimy) i w związku z tym nie możemy się zdecydować jakiego koloru zrobić te słupy i komin. Rozważamy dwie możliwości: białe (ale obawiam się, że komin się będzie brudził i będzie to po niedługim czasie brzydko wyglądać) lub w kolorze dachu (tu obawiam się, że te słupy będą strasznie rzucały się w oczy na tle białej elewacji). No i nie wiem, co robić... Jak myślicie???
    I mam jeszcze jedno pytanie: czy ktoś z Was planuje podbitkę dachu pomalować na biało i dać białe rynny - tak jak na stronie z500, czy to raczej nie praktyczne rozwiązanie?
    Pozdr
    hey
    ja mam białe rynny, mam też białą - własnoręcznie malowaną nadbitkę - do pomalowania zostały nam jeszcze krokwie, deski doczołowe i słupy - i jestem jak najbardziej za!!!, dach mamy antracytowy i komin tez daliśmy taki,,, bo widziałam biały komin na ciemnym dachu nawet z124 i jakoś mi nie leżał - mój mimo, że jest ciemny i mało się rzuca w oczy jest beznadziejny - po prostu beznadziejnie położone płytki i jeszcze coś się wytrąciło i są białe smugi ,,,,całe szczęście tylko od strony ogrodu
    madzia&pawel ja bym nie dawała słupów betonowych, bo takie masywne i wielkie - chyba, że jakieś delikatniejsze wąskie jak belka drewniana ale wtedy ta płytka klinkierowa, będzie cięta na krótkie odcinki i możesz nie być zadowolona z efektu,
    pozdrawiam
    p.s. będziesz miała jeszcze więcej powodów do nieprzespanych nocy ,,, teraz sama nie śpię z powodu mojego magicznego z124

  16. #1036

    Domyślnie

    Cytat Napisał madzia&pawel Zobacz post
    Kolejna rzecz nie daje nam spać a mianowicie: postanowiliśmy, że słupy drewniane na tarsie, ze względu na walory praktyczne (mocne nasłonecznienie), zastąpimy betonowymi. Aby wszystko ładnie się komponowało chcemy, aby były wykonane z tego samego materiału co kominy, i tu pojawia się mały problem... dach będzie koloru ciemny grafit lub czarny (jeszcze nad tym myslimy) i w związku z tym nie możemy się zdecydować jakiego koloru zrobić te słupy i komin. Rozważamy dwie możliwości: białe (ale obawiam się, że komin się będzie brudził i będzie to po niedługim czasie brzydko wyglądać) lub w kolorze dachu (tu obawiam się, że te słupy będą strasznie rzucały się w oczy na tle białej elewacji). No i nie wiem, co robić... Jak myślicie???
    I mam jeszcze jedno pytanie: czy ktoś z Was planuje podbitkę dachu pomalować na biało i dać białe rynny - tak jak na stronie z500, czy to raczej nie praktyczne rozwiązanie?
    Pozdr
    A my mamy ciemny dach i jasnoszary komin (mnie z kolei nie podoba się gdy komin zlewa się kolorystycznie z dachówką). Biała cegła odpadła ze względów praktycznych. Z jasnoszarej cegły będą też wstawki w elewacji być może damy ją też w ogrodzeniu.
    Co do Waszego pomysłu - ja bym chyba postawiła na jasne słupy. Jeśli jednak macie wątpliwości spróbujcie pobawić się kolornikiem na stronie z500 (jeśli brak takiej opcji jaką chcecie zawsze można ściągnąć rysunek z124 i pobawić się kolorami choćby w Paincie).

  17. #1037
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    madzia&pawel

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Boguchwała
    Kod pocztowy
    36-040
    Posty
    19

    Domyślnie

    Wandeczka i Kasia & Krzysiek dzięki za opinie i podpowiedzi. Na chwilę obecną mamy ustalone, że komin robimy z klinkieru (bardziej podoba nam się jasny, ale ze względów praktycznych będzie ciemny - w kolorze dachu), a słupy robimy betonowe (udało nam się znaleźć pustaki konstrukcyjne 19x19x19 i z nich będziemy je stawiac, a póżniej obrobimy najprawdopodobniej na biało).
    i mam jeszcze prośbę: Wandeczka mogłabyś wstawić jakąś fotke z tymi białymi rynnami i podbitką, bo jestem bardzo ciekawa jak to wygląda w rzeczywistości? z góry dzięki
    pozdrawiam

  18. #1038

    Domyślnie

    Cytat Napisał madzia&pawel Zobacz post
    Wandeczka i Kasia & Krzysiek dzięki za opinie i podpowiedzi. Na chwilę obecną mamy ustalone, że komin robimy z klinkieru (bardziej podoba nam się jasny, ale ze względów praktycznych będzie ciemny - w kolorze dachu), a słupy robimy betonowe (udało nam się znaleźć pustaki konstrukcyjne 19x19x19 i z nich będziemy je stawiac, a póżniej obrobimy najprawdopodobniej na biało).
    i mam jeszcze prośbę: Wandeczka mogłabyś wstawić jakąś fotke z tymi białymi rynnami i podbitką, bo jestem bardzo ciekawa jak to wygląda w rzeczywistości? z góry dzięki
    pozdrawiam
    niestety nie mam takich zdjęć, ale jak skończą elewację to zrobię i wstawię. My nie mamy podbitki tylko nadbitkę -wg mnie bardzo fajnie wyszło z białym kolorem

    zaczynamy się wykańczać,,,,
    pozdrawiam

  19. #1039
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    basia & marek

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Markowa
    Kod pocztowy
    37-120
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witamy po długiej nieobecności
    W końcu sprawy formalne dopięte .
    Pierwszy dzień Maja zaczęliśmy od prac koparkowych, w drugi wylane mamy fundamenty a teraz pauza z powodu ekipy która ma dotrzeć do nas początkiem czerwca .madzia &paweł mamy do was pytanko na jakim jesteście etapie ?
    pozdrawiamy

  20. #1040

    Domyślnie

    gratuluję rozpoczęcia! i życzę dobrej pogody na kolejne etapy!.

    Jak u reszty wygląda sprawa? ktoś może się pochwalić zdjęciami? my pod koniec czerwca będziemy mieli położoną szarą, płaską dachówkę RC Turmalin. więc zaraz potem wrzucimy fotki
    na razie kończymy dzielnie ściany działowe do góry i powoli zabieramy się za instalację ogrzewania

Strona 52 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony