dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 80
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1581
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Smile

    My na pewno wybierzemy wersję standardową, czyli z garażem na jeden samochód. Ale pomysł Agi z zagospodarowaniem strychu jest świetny i sprawdzić się może też w wersji z garażem jednostanowiskowym. Miejsca na poddaszu jest sporo a strych po przeróbkach da ciekawą powierzchnię do wykorzystania.
    Macie jeszcze jakieś pomysły na zmiany?

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    aha i zapomniałam dodać, że dodatkowa garderoba w pokoju to super pomysł!!!!

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    delikatnie podnoszę nasz wątek i przy okazji zapytam jak tam sprawy budowlane M-131..?...
    ja dzisiaj jadę do notariusza na wstępne sprawdzanie dokumentów działki, którą w końcu mam zamiar kupić....trzymajcie kciuki, żeby żadnej miny nie było.....

  4. #44

    Domyślnie

    To gosju życzę powodzenia, ja jestem na etapie mapek u geodety, a co do projektu to mam dylemat czy wersja murowana czy szkieletowa, mam namiary na kilka firm z okolicy do wersji szkieletowej i zastanawiam się czy te materiały dostępne na stronie architekta wystarczą do wyceny???

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hmmm notariuszka powiedziała, że dokumenty są ok, żadnej miny. Właściwą umowę podpisujemy w piątek i ....dopiero wtedy zacznie się młyn
    ja kiedyś też myślałam o domu szkieletowym, ale jakoś skierowaliśmy się w ostateczności do tradycyjnej murowanej wersji..
    mam nadzieję, że papierologia w miarę sprawnie pójdzie i choć cokolwiek w tym roku zaczniemy robić na działce.

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ucichła coś nasza dyskusja...

  7. #47

    Domyślnie

    To ja na rozruszanie wątku powiem,że pan Konrad za wersję z powiększoną dolną łazienką i przerobioną górą ( wg projektu, który Wam rozsyłałam) krzyknął + 300 zł. Jak myślicie warto płacić, czy kupić standardowy projekt i dokonać zmian w trakcie adaptacji projektu. A może te zmiany nie wymagają naniesienia gdziekolwiek i po prostu podczas budowy postawię sobie ścianki działowe ze zmianami.Jak myślicie?

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Sama nie wiem, może spytaj architekta od adaptacji, ile by ta zmiana u niego kosztowała...
    Aga, wyślij mi proszę tą wersję projektu z powiększoną dolną łazienką, koniecznie trzeba ją powiększyć, tym bardziej, że narazie planujemy w 100% zrobić tylko dół, a na trzy osoby ta dolna łazienka to trochę przymaława jest.....

  9. #49

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Wg mnie (przeróbka poddasza) można byłoby kombinować samemu, nie są to ściany nośne!!! (nad garażem jesteście sami w stanie przedzielić pomieszczenie na pół, garderoba przesuniecie ściany też niewielka kosmetyka kosztem pralni). Ta garderoba to świetny pomysł, brawo!!!.
    Natomiast, nie wiem co Tobie zaproponował Pan Konrad odnośnie powiększenia łazienki, muszę zobaczyć projekt (podeślij).

    Odezwę się w przyszłym tygodniu, odnośnie powiększonej łazienki.
    Pozdrawiam

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja też czekam na plik poproszę Aga

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    niniejszym, chciałabym ogłosić, że oficjalnie i papierowo w dniu dzisiejszym stałam się właścicielką 6 arowej działki budowlanej
    a teraz to się dopiero zacznie....trzymajcie kciuki za stalowe nerwy i za mocny zapał!

  12. #52

    Domyślnie

    Tak jak wszyscy z tego tematu jestem zainteresowany budową domu m-131.W tym roku raczej nikt nie zdąży wybudować domu w całości ale pewnie fundamenty uda sie postawić . Ja w swoim projekcie mam zamiar powiększyć łazienke na dole, budowany byłby w odbiciu lustrzanym , zamontuje kolektory słoneczne i będzie przydomowa oczyszczalnia ścieków.

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witamy Cię serdecznie wśród sympatyków i budowniczych M-131

  14. #54

    Domyślnie

    Dziękuje za przyjęcie . Jakiego koloru planujecie elewacje i kolor dachu?
    Ostatnio edytowane przez Dżigit ; 29-08-2010 o 17:17

  15. #55

    Domyślnie

    Nie mam projektu powiększonej dolnej łazienki, ( rozmawiałam tylko o tym z Matuszewskim). Chociaż mam gdzieś rzut delikatnie powiększonej - takiej z 2,2 na 2,4. Prześlę z domu zainteresowanym.

  16. #56

    Domyślnie

    Ja w moim projekcie łazienke będe miał powiększoną do 4m,czyli do końca ściany od pokoju.

  17. #57

    Domyślnie

    mi Pani architekt wyperswadowała powiększenie łazienki na dole, argumentując, że zrobi się ciasny korytarz.
    Mam ochotę zrobić łazienkę na połowie strychu - nad garażem dwustanowiskowym to będzie ok. 20m, ale na razie żona nie chce sie zgodzić.

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dżigit Zobacz post
    Dziękuje za przyjęcie . Jakiego koloru planujecie elewacje i kolor dachu?
    ooo, to daleka droga, mi się marzy jakiś jasny odcień z drewnem na lukarnach i do tego grafitowa blachodachówka...
    ale to nic pewnego i jeszcze daleko do fazy decyzji

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dżigit Zobacz post
    Ja w moim projekcie łazienke będe miał powiększoną do 4m,czyli do końca ściany od pokoju.
    sprawdziłeś, że to wychodzą 4 metry kw.? Jeśli tak, to już nie jest to taka mała klitka...

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mam jeszcze pytanie do posiadaczy projektu, choć do tych planujących również
    przy zamówieniu projektu, na stronie biura p. Matuszewskiego jest rubryka, w której prosi się o zgodę na zmiany w projekcie.
    wypełnialiście już tą rubrykę? i co tam wpisywaliście?
    wpisuje się wszystkie pomysły zmian czy tylko te istotne? dla przykładu- istotną zmianą jest rezygnacja np z wykuszu, albo zastąpienie dachówki- blachodachówką, ale czy należy prosić o zgodę w przypadku przesunięcia ścianek gipsowych- no choćby to wydłużenie dolnej łazienki, albo przesunięcie ścianek na strychu...?

Strona 3 z 80

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony