dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Izolacja pozioma ścian poniżej poziomu posadzki. Co robic?!

    Witam

    Remontuje dom który składa się z domu właściwego i przyległych do niego byłych budynków inwentarsko- gospodarczych . W samym domu była izolacja położona około 70 lat temu dlatego postanowiłem położyć całą od nowa a przy okazji zrobiłem tak w budynkach gospodarczych (tam jej wcześniej nie było). W samym domu izolacja wypadnie około 4 cm pod poziomem posadzki. Niestety w budynkach przyległych wychodzi ona około 10-15 cm ponad przewidzianym poziomem posadzki. Strop w tym budynku niestety jest niski a podcinki nie mogłem zrobić niżej z uwagi na kamienie fundamentów. Nie pytam czy jest to właściwe z sztuką budowlaną bo znam odpowiedz, pytam Was co zrobić żebym jak najmniej odczuł ten "błąd". Wody gruntowe są bardzo nisko ( mam 12m studnie i jest kompletnie sucha nawet po roztopach)
    Czym najlepiej zaizolować ten kawałek "fundamentów"
    W pomieszczeniu przewiduje pokój gościnny.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    może te kamienie wyrównać tynkiem, u dołu narożnik lekko wyoblić i położyć papę termozgrzewalną po całości?

  4. #4

    Domyślnie

    Podstawa to ciągłość zolacji. Rzecz w tym, że wtakim rozwiązaniu wychodzisz z papą na ścianę. Jakimś rozwiązaniem byłaby sucha zabudowa gips-kartonem zamiast tynków tradycyjnych.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Croolick
    Podstawa to ciągłość zolacji. Rzecz w tym, że wtakim rozwiązaniu wychodzisz z papą na ścianę. Jakimś rozwiązaniem byłaby sucha zabudowa gips-kartonem zamiast tynków tradycyjnych.
    może warto zrobić suchą zabudowę ponad izolacje (ala cokół) a pózniej normalny tynk ? kamienie wcześniej pomalować dysperbitem.

  6. #6

    Domyślnie

    dysperbit jest izolacją przeciwwilgociową a nie przeciwwodną, zależy jakie masz warunki (wodno-gruntowe i finansowe ), ale ja z własnego doświadczenia (mam dysperbit) zrobiłbym raz a porządnie papą termozgrzewalną ciągła i szczelna warstwę izolacji i zapomniał o tym etapie na zawszei

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Proponiję zastosować "folię w płynie" , taką jak do izolacji łazienki.
    No to tynk lub co tam ma być.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    dysperbit jest izolacją przeciwwilgociową a nie przeciwwodną, zależy jakie masz warunki (wodno-gruntowe i finansowe ), ale ja z własnego doświadczenia (mam dysperbit) zrobiłbym raz a porządnie papą termozgrzewalną ciągła i szczelna warstwę izolacji i zapomniał o tym etapie na zawszei
    tzn wyczyścić te kamienie i do izolacji poziomej zrobić "ala izolacje pionową" ?

  9. #9

    Domyślnie

    jezeli ten kamienny fundament jest równy to tak, jeśli nie to obrzucić go rapówką a na to izolacja pionowa (może być to też wspomniana powyzej folia w płynie czy środek typu mapelastic, byle szczelna powłoka była i ciągłość izolacji pionowej z poziomymi)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony