dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 24
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 464
  1. #201
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar reflexes
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    86

    Domyślnie

    Rozmiar przelicza się poprzez pomnożenie odległości razy 10 wiec przy 2 metrach wychodzi, że TV powinien mieć 20 cali. Myślę, że troszkę mało ale 32 będzie ok. Ja oglądam 32 z około 3 metrów i faktycznie żałuje, że nie kupiłem 37 albo 40. Większy to już przesada. Co do marki to znajomy, który jest szefem produkcji w firmie produkującej podzespoły do LG powiedział mi w zaufaniu, żebym je omijał szerokim łukiem. Dodam, że kilku znajomych ma LG i na razie działają. Zobaczymy za jakiś czas.
    Ja osobiście mam Sony KDL-32EX400 i bardzo sobie chwalę. Pewnie też kupiłbym LG ale akurat w promocji trafiłem w dobrej cenie Sony. Zero zastrzeżeń poza długim czasem uruchamiania, tzn. jak tv jest zimny to od wciśniecia przycisku na pilocie do uruchomienia mija ładnych kilka może kilknaście sekund.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

  2. #202

    Domyślnie

    Słyszałem, żeby podczas zakupu TV uważać na to jaką dany TV ma matrycę. W razie czego jak to w praktyce można sprawdzić? Wiem, że na nalepkach z tyłu, ale przecież nie będę w sklepie obracał telewizora więc może po prostu spytać sprzedawcę?
    Ostatnio edytowane przez Demoneo ; 06-10-2011 o 14:06

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał reflexes Zobacz post
    Co do marki to znajomy, który jest szefem produkcji w firmie produkującej podzespoły do LG powiedział mi w zaufaniu, żebym je omijał szerokim łukiem. Dodam, że kilku znajomych ma LG i na razie działają. Zobaczymy za jakiś czas.
    Mam monitor LG W2261 21.5" kupiony 2 lata temu. Działa bezproblemowo, ale jakość obrazu jest wg. mnie średnio jak na tą cenę (około 650-700 zł 2 lata temu). Także trochę się do LG zraziłem W tej chwili optowałbym bardziej za jakimś TV od Samsunga.

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał reflexes Zobacz post
    Rozmiar przelicza się poprzez pomnożenie odległości razy 10 wiec przy 2 metrach wychodzi, że TV powinien mieć 20 cali. Myślę, że troszkę mało ale 32 będzie ok. Ja oglądam 32 z około 3 metrów i faktycznie żałuje, że nie kupiłem 37 albo 40. Większy to już przesada. Co do marki to znajomy, który jest szefem produkcji w firmie produkującej podzespoły do LG powiedział mi w zaufaniu, żebym je omijał szerokim łukiem. Dodam, że kilku znajomych ma LG i na razie działają. Zobaczymy za jakiś czas.
    Ja osobiście mam Sony KDL-32EX400 i bardzo sobie chwalę. Pewnie też kupiłbym LG ale akurat w promocji trafiłem w dobrej cenie Sony. Zero zastrzeżeń poza długim czasem uruchamiania, tzn. jak tv jest zimny to od wciśniecia przycisku na pilocie do uruchomienia mija ładnych kilka może kilknaście sekund.
    Z tymi optymalnymi rozmiarami przy różnych odległościach, to różnie podają. Np. tutaj:
    "50 cali. Optymalna odległość ok. 200 cm dla HD 1080. Dla HD 720 można ją zwiększyć do 300 cm, a dla DVD ? do 370 cm."
    http://multi-blog.pl/2009/06/05/jak-...obraz-czesc-2/

    " Obraz wysokiej rozdzielczości na telewizorach poniżej 40 cali największa liczba widzów (57 procent) ogląda z odległości 1,2-2,4 metra. Zalecana odległość ? 1,5-2,2 metra, czyli wynik niemal idealny. Co trzeci właściciel takiego telewizora ogląda filmy z odległości powyżej 2,4 metra, czyli zbyt dużej, by dostrzec wszystkie detale obrazu HD, szczególnie w rozdzielczości 1080i/1080p.

    Z kolei 70 procent właścicieli telewizorów o rozmiarach od 40 do 50 cali ogląda filmy w rozdzielczości 720p z odległości 1,8-3 metry (w przypadku obrazu o rozdzielczości 1080i/1080p – 61 procent). Zalecany dystans dla telewizora 42-calowego to 1,7-2,5 metra, a dla 50-calowego 2-3 metry, czyli także mieszczą się w idealnych granicach."
    http://multi-blog.pl/2009/06/17/tele...ci-ja-ogladac/

    To się odnosi to jakości HD, a jak będzie z SD?

  5. #205
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    2m to blisko, bardzo blisko mi by było szkoda ocząt (ale nie zawsze się ma co się lubi...)
    tak szczerze, to olej wszystkie te markietingowe bełkowy, z jakiej odległości, ile % tak ogląda.
    100% much lubi g.... masz te je polubić?

    poświęc pół godziny swojego czasu, idz do idiotomarketu, czy jakiegoś innego i posiedz tam z pół godzinki, godzinkę oglądając różne tv.
    zmierz sobie te 2m od jakiegos wybranego ekranu, poproś obsługę o pilota (albo niech sami pozmieniają) parametry na ludzkie i pooglądaj telewizję zarówno hd jak i sd - dopasuj to co TOBIE odpowiada. duży tv, obraz sd oraz tak blisko - to jak w kinie w 1-szym rzędzie + jeszcze piksele niby też oglądasz film, ale chyba nie o to chodzi

    jeszcze porada przy zakupie - weź pendrive, znajdz w necie plansze do testowania kolorów/ustawiania kontrastu. potem jako pokaz zdjęć je obejrzyj przed kupnem. Ja w miejscu zakupu (kupowane przez neta, ale odbiór z fizycznego magazynu) zrobiłem taki test i dobrze - jak się okazało, pierwszy tv, który bym dostał (otwierany przy mnie) miał wypalone 2 sub-piksle. Wymagało to trochę zachodu + szybki tel. do mojego sprzedawcy, ale w efekcie otworzyłem kolejny i dopiero ten był ok. Wiem, niektóre mają gwarancję, że zwrócą/zamienią tv - ale nie po to kupowałem i przewoziłem krowiasty tv (pudło ledwo weszło do auta) by zaraz pakować i odsyłać.
    miałem jako pliki jpg całe plansze z kolorem czerwonym, niebieskim, żółtym, zielonym i chyba białą.

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesz Zobacz post
    poświęc pół godziny swojego czasu, idz do idiotomarketu, czy jakiegoś innego i posiedz tam z pół godzinki, godzinkę oglądając różne tv.
    zmierz sobie te 2m od jakiegos wybranego ekranu, poproś obsługę o pilota (albo niech sami pozmieniają) parametry na ludzkie i pooglądaj telewizję zarówno hd jak i sd - dopasuj to co TOBIE odpowiada. duży tv, obraz sd oraz tak blisko - to jak w kinie w 1-szym rzędzie + jeszcze piksele niby też oglądasz film, ale chyba nie o to chodzi
    Co prawda, to prawda - nie ma to jaka ocena organoleptyczna
    Do tej pory byłem tylko w Media Expert, ale na każdym telewizorze puszczają tylko jakąś bajkę - animację komputerową.
    Mam nadzieję, że jak poproszę sprzedawcę to udostępni możliwość przetestowania obrazu HD i SD np. z Cyfry+ czy jakiegoś filmu?
    Bo jeżeli nie, to nie wyobrażam sobie wybory telewizora tylko na podstawie animacji komputerowej

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesz Zobacz post
    2m to blisko, bardzo blisko mi by było szkoda ocząt (ale nie zawsze się ma co się lubi...)
    Być może się mylę, ale czy nie jest tak, że w przypadku LCD mała odległość nie wpływa tak źle na oczy?
    Bo w przypadku starych kineskopowych TV, to problemem było promieniowanie, a w LCD co miałoby sprawiać,
    że bliska odległość źle wpływa na oczy?

  8. #208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    wątek o wyższości plazmy czy lcd

    z nimi to jest tak:

    przy standardowym oglądaniu /sygnał taki sobie nie bajki z Blueraya//

    plazma za 1500 ma taki sam obraz jak lcd z jakąś porządną matrycą czyli np IPS za 4500 PLN...

    przyznaję że bywa bardziej błyszcząca...

  9. #209

    Domyślnie

    Ostatecznie przekonałem się do plazmy Panasonic 42 S30. Dobry wybór?

  10. #210

    Domyślnie

    Wybór średni
    z tych które podane były na początku najlepszym wyborem jest ue40d5500, w stosunku do panasonica ma większa biel i nie powoduje odbijania się wszystkiego jak w lustrze w nasłonecznionym pomieszczeniu. Zużywa też mniej prądu i ma 2x usb, można tez udostepnic dla niego za pomoca neta pliki (muzyczne fotki czy filmy)znajdujące sie na kompie.

  11. #211
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Polecam panasonic 42g30, ma USB z możliwością nagrywania na dysk twardy, ma INTERNET w tym IPLA i IPLEX, ma matryce neopdp, nie odbija jak lustro, bardzo dobra czerń nawet w dzień, bardzo dobrze sobie radzi z obrazem SD, generalnie bardzo dobry telewizor.
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    Polecam panasonic 42g30, ma USB z możliwością nagrywania na dysk twardy, ma INTERNET w tym IPLA i IPLEX, ma matryce neopdp, nie odbija jak lustro, bardzo dobra czerń nawet w dzień, bardzo dobrze sobie radzi z obrazem SD, generalnie bardzo dobry telewizor.
    Tylko w stosunku do samsunga jest ponad 400zł droższy
    czerń ma dobra tylko biel bardzo słabą
    no i to zuzycie prądu z poprzedniej epoki 275W ws 100W (w samsungu)

  13. #213

    Domyślnie

    Średni pobór mocy w czasie pracy (wł.): 122 W Nominalny pobór mocy: 275 W Pobór mocy w trybie oczekiwania: 0.4 W

    Argument 275 W nietrafiony....

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartus01 Zobacz post
    Średni pobór mocy w czasie pracy (wł.): 122 W Nominalny pobór mocy: 275 W Pobór mocy w trybie oczekiwania: 0.4 W

    Argument 275 W nietrafiony....
    Takie zuzycie to w trybie eco, ale wtedy już inny obraz. W samsungu w tz trybie eco 34W, czyli jednak trafione
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panason...t-otwarty.html
    Ostatnio edytowane przez gtsvectra ; 01-11-2011 o 20:07

  15. #215

    Domyślnie

    Porównywanie LEDa do Plazmy nie ma zbytnio sensu - dwa inne obrazy.
    LED świeci jaskrawym ekranem a plazma daje stonowany obraz z głębią kolorów. LED - sztuczny "kolor".

    Podany link potwierdza średnie zużycie energii dla panasa G30 42cale na poziomie 122 W. - sprawdzone testem
    w trybie ECO 116 W ale również z wyłączonym ECO również 116 W.

    Zatem podawanie tutaj zużycia 275 W dla 42 calowej plazmy panasonica jest lekką przesadą i wprowadzaniem w błąd.
    Pozdrawiam.




    A

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartus01 Zobacz post
    Porównywanie LEDa do Plazmy nie ma zbytnio sensu - dwa inne obrazy.
    LED świeci jaskrawym ekranem a plazma daje stonowany obraz z głębią kolorów. LED - sztuczny "kolor".

    Podany link potwierdza średnie zużycie energii dla panasa G30 42cale na poziomie 122 W. - sprawdzone testem
    w trybie ECO 116 W ale również z wyłączonym ECO również 116 W.

    Zatem podawanie tutaj zużycia 275 W dla 42 calowej plazmy panasonica jest lekką przesadą i wprowadzaniem w błąd.
    Pozdrawiam.




    A
    W podanym teście nie ma średniego żużycia energii, jest podane przy różnych ustawieniach i obrazie statycznym,
    Wartości 275W, którą podaje Panasonic na tabliczce znamianowej to nie wprowadzanie w błąd. Jest to max pobór który może wystąpić w tym TV. Jeśli uważasz inaczej złóż skargę do Panasonica, że jest inaczej.
    end

  17. #217
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tak masz rację, ale 275W to jest w trybie dynamicznym i maksymalnie rozjaśnionym ekranie i co ważne tylko wtedy gdy cały świeci na biało, a średnie standardowe zużycie to w okolicach 120W sprawdzane watomierzem
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  18. #218
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    xawery39

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    a co koledzy myslą o tv 3d bo moim zdaniem szkoda sobie zawracac glowy i to głównie zabawka dla dzieci

  19. #219

    Domyślnie

    Moim zdaniem to samo.Na początku jest to ciekawe ale szybko się nudzi.

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał xawery39 Zobacz post
    a co koledzy myslą o tv 3d bo moim zdaniem szkoda sobie zawracac glowy i to głównie zabawka dla dzieci
    zabawka nie dla dzieci, w dodatku droga, czy potrzebna? trzeba zadać sobie pytanie; jak często ogląda się telewizor i co byśmy zamierzali oglądać w 3D?
    Ja osobiście lubie czasem coś obejrzeć z biblioteki samsunga w 3d

Strona 11 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony