dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 24
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 464
  1. #61

  2. #62

    Domyślnie

    Jako że ostatnio interesowałęm się tym tematem mogę trochę podpowiedzieć.

    Po pierwsze nie da się powiedzieć co jest lepsze LCD czy Plazma

    Po drugie musimy wiedzieć do czego ten TV będzie nam potrzebny.

    Po trzecie większość opini (jak np. o wypalających się pikselach) jest już dawno nieaktualna. Technika nie stoi w miejscu.

    A teraz dokładniej:

    Do czego będziemy używać naszego telewizora...

    Telewizja
    Jeśli chodzi o telewizję bo do tego głównie ma służyć TV w przypadku gdy mamy antenę analogową czy telewizję kablową nie wykorzystamy możliwości nowoczesnych telewizorów zgodnym ze standardem HD ready.

    Co więcej nawet platformy cyfrowe (Polsat, Cyfra, N) znakomitą większość programów nadają w niskiej rozdzielczości (SD Standard Definition).

    Tutaj najpopularniejsza obecnie technologia czyli LCD radzi sobie... fatalnie ! Tak, tak, telewizory LCD kompletnie nie nadają się do wyświetlania sygnału analogowego, widać koszmarną pikselizację, rozmycia i fatalna czerń a właściwie jej brak i nieciekawe kolory.
    Co innego jeśli podłączymy sygnał w wysokiej rozdzielczości (który bardzo często jest wyświetlany w sklepach), smużenie znika, ostrość jest doskonała a kolory żywe i piękne.

    Plazma z sygnałem analogowym i cyfrowym ale w SD radzi sobie dobrze a na pewno dużo lepiej niż LCD. Lepszy kontrast gwarantuje nam że czerń będzie czarna. Kolory choć mniej intensywne niż w LCD wiernie oddają kolorystykę scen. Efekt smużenia nie występuje.

    Jest jeszcze jedna techologia, i radzi sobie ona z sygnałem telewizyjnym wprost rewelacyjnie. Co to takiego ? Stare poczciwe CRT czyli dobrze nam znane "bańki". Tradycyjne telewizory bezsprzecznie dadzą nam najpiękniejszy obraz w telewizji SD. poprostu inne technologie jeszcze nie dogoniły w tej dziedzinie CRT mającego lata doświadczeń.
    No i dobry CRT kosztuje połowe tego co dobry LCD czy plazma.

    Jeśli chodzi o telewizję HD rewelacyjnie radzie sobie z tym plazma, niewiele gorzej LCD, CRT tylko dobrze.
    Narazie jest to zaledwie kilka programów ale miejmy nadzieję że będzie ich coraz więcej aż w końcu definitywnie przesiądziemy się na wysoką rozdzielczość. Ale kiedy to nastąpi... Obawiam się że jeszcze nie raz zmienimy nasze telewizory

    Filmy, raczej DVD gdyż Divx to jakoś porównywalna ze zwykłą telewizją.

    Tutaj LCD radzi już sobie nieźle, wyższa rozdzielczość filmów na DVD znacznie podnosi jakość obrazu gdyby jeszcze ta czerń była czarna było by świetnie. A tak jest tylko dobrze.

    Natomiast Plazmy z DVD radzą sobie wprost rewelacyjnie, naturalna czerń, żadnego smużenia, naturalna paleta kolorów. Wzorowo.

    DVD na tradycyjnym CRT radzi sobie dobrze, nie tak jak młodsi bracia ale nie jest źle.


    Komputer a więc internet, gry i ogólnie multimedia oraz coraz popularniejsze konsole.

    No tutaj LCD jest nie do pobicia. Nie bez powodu jest to technologia znana z monitorów komputerowych. Internet, gry komputerowe, konsole tutaj technologia LCD sprawdza się świetnie a właściwie idealnie.

    W tej dziedzinie Plazma zdecydowanie ustępuje swojemu bratu, wine ponosi tu głównie mniejsza rozdzielczość niż w LCD a co za tym idzie mniej wyraźna czcionka.

    CRT się do multimediów poprostu nie nadaje


    Bajki, mity i inne fakty:

    Producenci już dawno temu poradzili sobie z wypalającymi się pikselami bez względu na technologie. Zanim zaczną się nam wypalać piksele zdążymy zmienić telewizor trzy razy.

    Nie ulatnia się też żaden gaz.

    Pobór energi. Faktycznie plazmy pobierają więcej energi ale jaka to jest różnica ? Jeśli przez rok, codziennie będziemy mieć włączony telewizor przez 8 godzin. To zapłacimy 100 zł mniej na korzyść LCD. Sami musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy to dużo czy mało.

    Telewizory CRT są potężne. To fakt nie są płaskie jak LCD czy Plazma ale tutaj też technika nie stoi w miejscu, spójrzmy np. na ten model:

    Płaskie CRT

    Duże okna od południa spowodują mniejsze lub większe odbicia i spadek kontrastu bez względu na technologię. Producenci aby temu zapobiec stosują różnego rodzaju powłoki antyrefleksyjne ale jest to zależne wyłącznie od modelu.

    Plazmy występują tylko 32" i większe, LCD są również miejsze.
    Ale kto będzie dziś kupował mniejszy TV, tak naprawdę na dziś standardem jest już 37" a nawet 42.

    Nie ma mowy żeby oglądać obraz na takim ekranie z odleglóści mniejszej niż 3 metry.

    Telewizory LCD mają o wiele ciekawsze i ładniejsze wzornictwo. Co może być decydujące jeśli przy zakupie będzie brała udział kobieta[/url]

  3. #63

    Domyślnie ...a propo kontrastu

    w nowszych modelach nie jest tak źle z kontrastem:

    * Telewizor SAMSUNG TFT-LCD LE40R82B
    * Jasność 550 cd/m2
    * Kontrast 8000:1

  4. #64

    Domyślnie

    Witam. Od pewnego czasu przy okazji innych zakupów przyglądaliśmy się w sklepie telewizorom nowej generacji. Planowaliśmy że za jakiś rok może dwa kupimy coś nowego. Faktycznie w sklepie robią wrażenie. A tu wczoraj nasz obecny telewizor padł. Na szczęście mamy jeszcze jeden mały wędrujący po domu to na wypadek kiedy ktoś z domowników czyli ja lub córka chcemy obejrzeć coś innego niż chłopaki lub odwrotnie. Mam do dyspozycji cyfrowy polsat, DVD , i zwykłą antenę. Po lekturze forum skłonna jestem kupić dobry CRT. Przynajmniej nie wydam na niego fortuny. Obecny telewizor Sony był na owe czasy drogi i powiem szczerze, że same kłopoty z nim były. W ogóle sprzęt ma krótką żywotność. Jesteśmy małżeństwem z 16 letnim stażem a jestem na etapie wymiany większości sprzętu już 3 raz. Przeczytałam kiedyś na forum albo kupować bardzo drogi sprzęt jak miele i takie tam albo kupować ten tańszy i wtedy nie jest żal jak się go pozbywamy po 6 – 7 latach. Wiecie co podpisuję się pod tą wypowiedzią. Dlatego mam pytanie o ten dobry telewizor CRT na co się zdecydować mam salon 5 m na 5 m odległość kanapy od miejsca gdzie będzie ustawiony telewizor myślę, że będzie średnio wynosiła 3 , 4 metry .

  5. #65

    Domyślnie

    Ariakan myślisz,że ten Samsung WS-32Z409P będzie ok do takiego domowego oglądania ?

  6. #66

    Domyślnie

    Witam okazuje się że model Samsung WS-32Z409P jest już wycofany ze sprzedaży od 2 miesięcy.Nie wiem co o tym myśleć,bo poczytałam i całkiem dobre opinie zbierał był do kupienia nawet za 1950 zł brutto.Podobno wszystcy kupują LCD.proszę oświecie mnie jak to jest,że telewizor z 2006 roku jest praktycznie nie do kupienia.

  7. #67

    Domyślnie

    A ja mam LG i jestem bardzo zadwolony nigdy bym nie kupil szmajsunga! A ty ekeko ile bys chcial wydac?

  8. #68

    Domyślnie

    no tak z 6000 zl?
    tomko

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekeko
    no tak z 6000 zl?
    no to nie zazdroszczę wyboru my mieliśmy podobnie i po jakimś czasie bliscy byliśmy podwyższenia limitu o jakieś 2-3k bo różnica jakości - czy na plazmach czy lcd w tym przedziale cen była porażająca dla mojego krótkowzrocznego oka najlepiej pójść do skleu i popstrykać sobie telewizory, zmienić kanały, zobaczyć jak odbiera z kabla a jak z dvd itp. acha i nie porównuj lcd z obrazem z dvd z plazmą podłączoną do anteny. sprzedawcy często tak robią i wtedy naturalnym jest że w każdym rozmiarze ekrany lcd jest the best. porównuj obraz z jednego źródła.
    Look, if you had one shot, one opportunity to seize everything you ever wanted....one moment....
    Would you capture it or just let it slip?
    by EM

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dameks
    2. Plazma cholernie sie grzeje, zima to nie problem, ale latem w upalne dni, gdy nie ma sie w domu klimatyzacji to moze nieco dokuczac. To tak jak bys mial wlaczony piecyk elektryczny o mocy kilkuset watow.
    Sprawdzilem, ze sredni pobor mocy jest:
    42' ~300W
    50' ~430W
    61' ~540W
    Maksymalnego strategicznie nikt nie podaje. I w koncu to cala ta moc zostaje zamieniona na ciepelko. Poloz reke na wierzchu, z tylu pracujacej plazmy, to sie zdziwisz.
    Proszę mnie oświecić.


    Czy to oznacza, że średnio, oglądając TV 5 godzin dziennie, przez 30 dni w miesiącu, płacąc 2,5zł za kW. Zapłacę za sam TV:

    0,43 x 5 x 30 x 2,5 = 161,25zł na m-c?????????

    pozdrawiam

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał andziak1

    Proszę mnie oświecić.


    Czy to oznacza, że średnio, oglądając TV 5 godzin dziennie, przez 30 dni w miesiącu, płacąc 2,5zł za kW. Zapłacę za sam TV:

    0,43 x 5 x 30 x 2,5 = 161,25zł na m-c?????????

    pozdrawiam
    Gdzie ty mieszkasz ze KW kosztuje 2.5 zł ? U mnie jest po 34 grosze.
    "Cena całodobowa w zł/kWh 0,3412 "

    0,43 x 5 x 30 x 0,34 = 21.93 zł

    Mój samsung '40 LCD bierze 170 wat czyli
    0,17 x 5 x 30 x 0,34 = 8,67 zł

    Może kup LCD i sprawdź po ile masz ten KW.

  12. #72

    Domyślnie

    upssssss

    sama nie wiedziałam ile kosztuje kwh, kwotę 2,5 podpowiedział mi kolega.

    Ale dzięki już wiem na czym stoję.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał andziak1
    sama nie wiedziałam ile kosztuje kwh, kwotę 2,5 podpowiedział mi kolega.
    czy kolega doradza też w wyborze telewizora ?
    Look, if you had one shot, one opportunity to seize everything you ever wanted....one moment....
    Would you capture it or just let it slip?
    by EM

  14. #74

    Domyślnie

    a taki telewizorek za 3000zl plaski da sie kupic?

  15. #75

    Domyślnie

    Oj mandarynka da sie kupic i to nawet nie taki zly. Juz sie na ogladaelm tego jak wybieralem swoj tylko powiedz mi jaki rozmiar Cie interesuje Mam troche katalogow i wiedzy zdobytej przy szukaniu ze moze cos Ci pomoge odszukac! Powiedz mi jeszcze do czego Ci bedzie sluzyl tv i czy masz kablowke czy inne cyfry itp?
    tomko

  16. #76

    Domyślnie

    Ja się przymierzam do takiego:
    http://www.allegro.pl/item240997655_...40x2000_s.html
    Uważam, że nie ma lepszej firmy produkującej sprzęt RTV od Sony (od lat tylko taki kupujemy). A co do tego TV to widziałam go na "żywo" i jest LUX! Zakup za rok więc mam nadzieję że stanieje -pół roku temu kosztował 11500zł, teraz już 8500 to za rok może ok 4000....

  17. #77

    Domyślnie

    Tak sie sklada ze mam juz swojego faworyta to LG 37LF65R, tez troche poczytalam i wydaje mi sie ze to chyba to! Co wy o tym modelu sadzicie?

  18. #78

    Domyślnie

    Ja uwazam ze dobry wybor, z tego co czytalem to te nowe matryce LG sa rewelacyjne. Ludzie je chwala poza tym ten model co wybralas jest fullHD wiec ze wszystkich uciech mozesz kozystac. I masz pewnosc ze nie postarzeje sie szybko bo za kilka lat moze bys wiekszosc programow nadawana w tej technologi
    tomko

  19. #79

    Domyślnie

    Kupiłam LG jestem bardzo zadowolona .Antena naziemna a odbiór bardzo dobry jestem zadowolona.I nie wnikam co ma czego nie ma co powinien mieć ważne by przyjemnie się oglądało Mój ma 37 cali kosztował 3500 zł

  20. #80
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta_zaz
    Wiadomo jak LCD = SONY,
    wiadomo! Jak Sony to matryca Samsunga a podzespoly z LG
    Ale znaczek Sony zobowiazuje
    Wiadomo jak lcd to Loewe, jak plazma to moze projektor

    Z przystepnych cenowo LCD polecam nowe modele Samsunga i Sharpa/matryca tez Samsunga /.
    Maja najlepsze parametry do ogladania.
    -Rozdzielczosc 1980x1080/to jest full HD a nie HD ready/ /inne najczejscie maja 1366x768, 800/
    -rozjasnienie 550cd /reszta czesto nawet ponizej 400/
    -kontrast 15 tys :1 / tani badziew a nawet przereklamowane z sony maja po 1300 do 3000/
    - reakcja 5 ms a nie 8
    - kat widzenia 178 st a nie 160 jak w komputerach

Strona 4 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony