dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 89 z 89
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    A czy warto dawać mieszane ledy: zimne z ciepłymi? Ponoć pomieszanie tych dwóch źródeł światła daje najbardziej naturalne oświetlenie? Czy to nie wygląda dziwnie na suficie jak punkty świecą na różne temperatury?
    WItam,
    może to wyglądać nieco dziwnie. To jaki kolor światła dać, zależy od pomieszczenia.
    np. w łazienkach bardzo dobrze wygląda światło zimne, w salonie światło dzienne lub ciepłe, w sypialni tylko ciepłe, na klatce schodowej ja dałam białe dzienne (neutralne) i wygląda fantastycznie! w kuchni też mam dzienne (przy zimnym np. mięso wygląda trupio)...
    Polecam też taśmy do podświetlenie wnęk.
    Żarówki kupowałam tutaj: www.lampy-led.eu i jestem bardzo zadowolona z jakości żarówek i obsługi, mimo, że podobno to nowa firma, któa dopiero wchodzi na rynek.
    Teraz przymierzam się do taśm bo widziałam u znajomych i zakochałam się w podświetlonym suficie )

  2. #82
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dory83

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja osobiście wolę zimne. Pomieszczenie wydaje się być przy nim jaśniejsze. Niestety spotkałam się w jednym sklepie z informacja że zimne tylko na zamówienie bo się nie sprzedaje. Czy mieliście kiedyś takie doświadczenie?

  3. #83
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    s****ni

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-019
    Dzielnica
    Śródmieście
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja też tak uważałem do czasu montażu żarówki LED w lampce na biurku...
    Fakt : żarówka kosztowała w "Liroyu" prawie 50 pln
    Mit obalony : kolor światła jest nieprzyjemny

    Gdybym miał wybierać pomiędzy halogenkami a LEDami a miał dowolny budżet to zawsze bym wybrał LEDy !
    Tu była reklama...

  4. #84
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lightp

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanŻ Zobacz post
    Dużo informacji o LED jest też tu: http://forum.hikari.com.pl/viewforum.php?f=5
    Przy okazji – zapraszam także na profil Philips Lighting Poland na serwisie Google Plus - https://plus.google.com/u/0/b/112746...09463963/posts - znajdziesz tu wiele ciekawych realizacji oświetleniowych z wykorzystaniem technologii LED z Polski i ze świata. Dodatkowo – sporo pisze się tutaj o rewolucji oświetleniowej na ulicach polskich miast. Rewolucję zapoczątkowała gmina Trzebielino w woj. pomorskim, która cała oświetlona jest właśnie przez nowoczesne LED-y. Pozdrawiam!

  5. #85
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    batot

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-210
    Posty
    17

    Domyślnie

    Widzę sporo osób się wypowiada na temat oświetlenia LED na dodatek wprowadzając w błąd.
    Uściślijmy fakty:
    LED o 350lm =~30W
    LED o 300lm=~25W
    LED o 250lm=~20W
    I tego się trzymajmy jako źródło do podstawowych obliczeń.

    Dużo osób pisze, że nie da się wykonać oświetlenia w technologi LED dla salony lub kuchni.
    NIE PRAWDA - DA SIĘ!
    Oto przykład udanej instalacji.
    do powierzchni 4x6m o wysokości 2,55m użyłem 16 x LED 350lm/60st/2700K w dwóch "kwadratach" 2x4.
    LEDy kupione w Castorama w cenie chyba 17zł/szt. Przez 24mies żadna się nie zepsuła. Super zadowolony.
    Z obliczeń wynika, że to oświetlenie dało tylko 233luxy, lecz 90% gości zazdrościło i mówiło czy mogę przyciemnić.
    Do czytania i nawet majsterkowania super światło.
    Reasumując da się wykonać bez problemu.
    Wskazania na przyszłość to okazało się że 233luxy było zbyt mocnym światłem. Myślę, że wystarczy połowa.

    Jako ciekawostkę dodam, że wykonałem własnego pomysłu lampę do kuchni, którą wiele osób chciało. Jedyny egzemplarz taki na świecie.
    Zastanawiałem się nawet nad produkcją ale cena nie byłaby niska.
    W wielkim skrócie bardzo elegancka bo taśma LED 5 x 0,5m lub 0,7m. Sama słabo by oświetlała kuchnię ale wraz z dodatkowym oświetleniem wiszących mebli kuchennych stanowiła super połączenie oświetlenia.
    Żona bardzo zadowolona z oświetlenia kuchni.

    Jak ktoś ma pytania to służę pomocą.

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Ale zwróciłeś uwagę, że wykopałeś dyskusję sprzed TRZECH lat, czyli w dziedzinie ledów, w zasadzie sprzed całej epoki?
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #87
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    batot

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-210
    Posty
    17

    Domyślnie

    Te instalacje które opisałem wykonałem kilka lat temu

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał batot
    Z obliczeń wynika, że to oświetlenie dało tylko 233luxy, lecz 90% gości zazdrościło i mówiło czy mogę przyciemnić.
    Do czytania i nawet majsterkowania super światło.
    Uprzejmie kolegę informuję, że zgodnie z Polską Normą PN-EN 12464-1:2004 do czytania, czy nawet do przygotowywania posiłków potrzeba trochę więcej, niż Twoje obliczone 233 luxy.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  9. #89

    Domyślnie

    Witam,
    świetnie, ze znalazłam jakiś oświetleniowy temat ja mam tylko takie małe pytanko, a więc nie potrzebuję wnikać w ilości luminenów itp...
    mam prostokątny salon, z jednej strony część kanapowa z drugiej jadalniania i do tej jadalnianej przylega aneks kuchenny z półwyspem (niby wyspą), łącznie 36m2 bez ścian. W części kuchennej, bedzie oświetlenie podszafkowe, nad półwyspem (gdzie są tylko szafki dolne) 2 lampy wiszące na normalne żarówki (np 2x 40W), nad stołem też normalnie (lampa wisząca np 2x60W), nie chcę już dawać żadnej innej lampy wiszącej nad kanapę, czy będzie OK jak zrobie punkty świetlne GU10 nad kanapą (z jednej strony kanapy 2x i z drugiej strony 2x) i jakich mocy użyć? czy lepiej dać jedną normalną lampę nad tą kanapę??
    Pozdrawiam

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony