dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Temat: Kosiarka

  1. #1

    Domyślnie Kosiarka

    Witam,

    Stoję przed zakupem kosiarki mam na wydanie 1500-1800zł wstępnie padło na STIGE tylko jeden mały problem czy brać z silnikiem STIGI czy B&S. Cenowo wygrywa silnik Stigi ale nie wiem jak jakościowo.
    Jeżeli ma ktoś doświadczenie w tej dziedzinie proszę o informację. A może polecicie jakąś inną kosiarkę?? za Każdą podpowiedź z góry dziękuję

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Podobno silniki B&S są bardzo dobre.
    Sam posiadam kosiarkę ALKO a tym silnikiem i na razie OK.
    Patrz na gwarancję ja dostałem jeżeli dobrze pamiętam 4 lata na silnik.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Mam Stige z silnikiem B&S. Silnik bez zarzutu. Reszta pozostawie dużo do życzenia - słabe kółka, brak regulacji wysokości rękojeści (fabrycznie było tak nisko, że musiałem coś wykombinować), dźwignia regulacji wysokości niepraktyczna - przeszkadza przy manewrowaniu przy przeszkodach, słaby system mulczowania.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Co do silników - dbaj o niego a sie odwdzięczy.
    Przy dwusuwach należy obowiązkowo pamiętać o małym drobiazgu - mieszanka paliwa z olejem nie może być używane jeśli stało więcej niż miesiąc.
    Wtedy nalezy ją wylać i nalać świeżej, bo można łatwo zatrzeć silnik.
    PS - mam też B&S i nie narzekam. Idzie jak burza.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Co do silników - dbaj o niego a sie odwdzięczy.
    Przy dwusuwach należy obowiązkowo pamiętać o małym drobiazgu - mieszanka paliwa z olejem nie może być używane jeśli stało więcej niż miesiąc.
    Wtedy nalezy ją wylać i nalać świeżej, bo można łatwo zatrzeć silnik.
    PS - mam też B&S i nie narzekam. Idzie jak burza.
    Kosiary mają silniki 4 suwowe,więc jak zastosujemy się do twojej rady ,to niestety nie pokosimy.Ja polecam B&S,niezniszczalny i łatwy dostęp do części

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anixxxek
    Cytat Napisał Mały
    Co do silników - dbaj o niego a sie odwdzięczy.
    Przy dwusuwach należy obowiązkowo pamiętać o małym drobiazgu - mieszanka paliwa z olejem nie może być używane jeśli stało więcej niż miesiąc.
    Wtedy nalezy ją wylać i nalać świeżej, bo można łatwo zatrzeć silnik.
    PS - mam też B&S i nie narzekam. Idzie jak burza.
    Kosiary mają silniki 4 suwowe,więc jak zastosujemy się do twojej rady ,to niestety nie pokosimy.Ja polecam B&S,niezniszczalny i łatwy dostęp do części

    Podobnie - ja wybrałbym B&S !

    Pytanie czy Stiga w ogóle sama produkuje silniki czy do jakiegoś "wytworu" dodaje własną klapkę z logiem
    Jeżeli sami nie robią -może to też być B&S, czy jakiś inny europejski, hamerykański czy też skośnooki silnik obrandowany przez STIGA.

    ...i koniecznie 4suw.

    Powodzenia!

  8. #8

    Domyślnie

    Przy wyborze kosiarki oczywiście marka silnika ma znaczenie, niemniej większe wg mnie znaczenie ma jego moc i samojezdność kosiarki. Przydałyby się także jak największe koła z tyłu.
    Z tym starzeniem się mieszanki paliwowej to ciekawy temat zapodany przez Małego. Oczywiście bardziej dotyczy pił łańcuchowych ale warto o tym pamiętać jeśli to prawda.
    pzdr
    PS.
    Przestrzegam wszystkich aby bardzo ostrożnie obchodzić się z kosiarką
    bo to wbrew pozorom bardzo niebezpieczne urządzenie.
    Wiem coś o tym bo sam przypadkiem straciłem kawałek palca
    Dzieciom absolutny zakaz używania.
    To, co jest, było już dawno,
    a to, co będzie, też już jest
    od dawna;
    bo Bóg przywraca to, co przeminęło.
    Kazn. 3, 15

  9. #9

    Domyślnie

    Warto też od razu dokupić do niej licznik motogodzin. Nie będzie problemu z zastanawianiem się ile to już godzin na oleju przejechał i czy już go wymieniać czy nie? Ja mam taki

    http://www.allegro.pl/item939154223_..._off_road.html

  10. #10

    Domyślnie

    Przyjmij zasade-olej ,co sezon i po klopocie.
    Ja mam Husqvarne z B&S,jakosc calosci wysoka,cena umiarkowanie wysoka,ale nie zaluje.Ten sam model kosiarki maja takze z silnikiem Hondy,chyba tez niezly silnik.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    Przyjmij zasade-olej ,co sezon i po klopocie.
    Ja mam Husqvarne z B&S,jakosc calosci wysoka,cena umiarkowanie wysoka,ale nie zaluje.Ten sam model kosiarki maja takze z silnikiem Hondy,chyba tez niezly silnik.
    U mnie 25 motogodzin kończy się w 2/3 sezonu

  12. #12

    Domyślnie

    ...te reszte nie dojedziesz na tym samym oleju?
    Nie wiem co gorsze,u mnie na oleju pracuje ok. 20 h,zatem olej srednio zuzyty,a jednak idzie do utylizacji....

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    ...te reszte nie dojedziesz na tym samym oleju?
    Nie wiem co gorsze,u mnie na oleju pracuje ok. 20 h,zatem olej srednio zuzyty,a jednak idzie do utylizacji....
    Nie wiem może i by dojechał ale kazali co 25 to wymieniam co 25. Nie chciałbym sobie pluć w brodę po 2-3 sezonach jak się okaże że silnik padł bo przyoszczędziłem na wymianach oleju. A jaką masz tą husqvarnę?

  14. #14

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    155 sv,czy jakos tak....dosc ciezka -wytrzymala....nie zaluje,dobrze,ze nie wzialem 145,za mala bylaby....
    Bo jak mam L48V i w niej zalecają 25 godzin wiec po 20 godzinach to już prawie czas na wymianę. Dobrze trafiłeś.

  16. #16

    Domyślnie

    Silnik to nie wszystko ;]
    mam kosiarkę 3 lata i w tym idzie na złom, wszystko się sypnęło poza silnikiem. Napęd, koła, ostrze, non stop się zapycha mimo mycia jej po każdym koszeniu. Silnik B&S nadal w idealnym stanie

  17. #17

    Domyślnie

    mam do wydania na kosiarkę 1500-2000zł czy możecie coś doradzić wstępnie wybrałem Stiga Turbo 53S Combi BW z silnikiem hondy

    Może macie jakieś sprawdzone sprzęty w tym przedziale cenowym. Powierzchnia trawnika 1100m2 i nie jest idealnie równo dlatego szukam modelu z dużymi kołami z tył

  18. #18

    Domyślnie

    Husqvarna 155 sv,naped na tyl,silnik B&S,maja rowniez z Honda.Sprzet ok. 2000 dalem 1.5 roku temu,noz ,srednica 53 cm.Mam okolo 1500 m2,daje rade,rewelacja,ale ciezkawa i wymaga troszke sily.Mniejszej-lzejszej,na moja powierzchnie-ciesze sie,ze nie wzialem.Mala to wiecej pracy wbrew pozorom...

  19. #19

    Domyślnie

    Byłem w salonie Husqvarny coby popytać o różne sprzęty. Sprzedają tam też urządzenia marki Partner (ponić w jakiś tam sposób marka ta jest związana z Husqvarną).

    Powiedzeli że kosiarki Partnera są bardzo dobre i jak najbardziej polecają, piły natomiast są be.

  20. #20

    Domyślnie

    Wiem że bardzo dobre są viking,i sam mam rok murray silnik B&S z napędem na tył . polecam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony