dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 23
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 450
  1. #241
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Związki boru to dobry wybór. Po utrwaleniu się w drewnie działają długofalowo.
    Tu była reklama....

  2. #242

    Domyślnie

    A co powiecie na preparaty Bondex? Polecił mi go doświadczony wykonawca, mam dość sporo drewnianej elewacji i drwenianą podbitkę. Mam tez wątpliwości odnośnie wyboru ...

  3. #243

    Domyślnie

    Bondexu nie znam, ale pewnie tak samo dobry jak konkurencja.

  4. #244

    Domyślnie

    Czy może ktoś mi poradzić (bez czytania całego wątku) co kupić do zabezpieczenia konstrukcji drewnianej tarasu (chodzi mi na razie typowo o konstrukcję - nie o podłogę).
    Drewno konstrukcyjne kvh (sosna lub świerk - nie wiem dokładnie) c-24 6x10 oraz 6x14, strugane 4 stronnie suszone komrowo.

    za godzinkę lecę na zakupy i muszę coś kupić, oraz pomalować puki jest pogoda. Więc nie zdążę poczytać.

    Mam do wyboru OBI, Castorama, lub Pratiker.

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebastianW Zobacz post
    Ja impregnuję dom z bala boramonem c30, a później nałożę lakierobejcę woskową altaxu.
    Ja w środku robiłam Boramonem tym bezbarwnym i olejem Altaxa na zewnątrz tez myślę aby położyć na Hylotox lakierobejcę z woskiem Altax. A gdybym tak po Hylotoxie nic nie położyła??? czy ochrona przdszkodnikowa będzie? Mi nie przeszkadza, że dom ciemnieje a ciemnieje ładnie

  6. #246
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Boramon utrwala się w drewnie i działa prewencyjnie. Hylotox działa tylko i wyłącznie na owady i o tym trzeba pamiętać, Już najprostszy bezbarwny Drewnochron ma domieszkę Tebukonazolu , co załatwia sprawę prewencji przed grzybami.
    Tu była reklama....

  7. #247
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Czy może ktoś mi poradzić (bez czytania całego wątku) co kupić do zabezpieczenia konstrukcji drewnianej tarasu (chodzi mi na razie typowo o konstrukcję - nie o podłogę).
    Drewno konstrukcyjne kvh (sosna lub świerk - nie wiem dokładnie) c-24 6x10 oraz 6x14, strugane 4 stronnie suszone komrowo.

    za godzinkę lecę na zakupy i muszę coś kupić, oraz pomalować puki jest pogoda. Więc nie zdążę poczytać.

    Mam do wyboru OBI, Castorama, lub Pratiker.
    Konstrukcja - któryś z środków utrwalających się w drewnie ( niewymywalnych ) = Boramon c30 itd. Google pomoże. A do tego izolacje poziome, sprawne odwodnienia i dobra wentylacja to 99% sukcesu.
    Tu była reklama....

  8. #248
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami Zobacz post
    A co powiecie na preparaty Bondex? Polecił mi go doświadczony wykonawca, mam dość sporo drewnianej elewacji i drwenianą podbitkę. Mam tez wątpliwości odnośnie wyboru ...
    Który Bondex ?

    Bo to brzmi tak : " Kolega ma Nokie. Czy to dobry telefon i czy mi będzie pasował? "
    Tu była reklama....

  9. #249
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    LidkaDiD

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Żerków
    Kod pocztowy
    63-210
    Posty
    52

    Domyślnie

    Ja mam modrzewiowy dom pomalowany lazurą firmy V33, dach dość mocno wystaje chroniąc ściany i tylko 50cm od ziemi jest narażone na wodę i właśnie te 50cm po 7 latach będę odnawiać - tym razem lazurą ale firmy Remmers, maja troche tańsze produkty niz V33 i ich lazura jest bardziej rzadka, lepiej sie nakłada . Remmers jest jednak dostępny tylko dla firm, nie widziałam go nigdzie w sklapach Maja tez dobry środek na odgrzybianie, który stosujemy prze d nałożeniem właściwej warstwy wykończenia.

  10. #250

    Domyślnie

    LidkaDiD malowaliście bezbarwną lazurą V33 czy kolorem? Jak ona wygląda po 7 latach? Łszczy się? Trzeba zdzierać aby położyć nową warstwę? Dom mieliście szlifowany czy nie?

    Subfosylny wiem że hylotox nie zabezpiecza przed grzybami. Chodziło mi raczej czy działa on też prewencyjnie na szkodniki. Czy nie wypłukuje się w przypadku kiedy nie będzie na niego nic położone. Na części narażone na grzyby to mam jeszcze sporo Boramonu i potem tym opryskam belki.

  11. #251

    Domyślnie

    Cytat Napisał subfosylny Zobacz post
    Który Bondex ?

    Bo to brzmi tak : " Kolega ma Nokie. Czy to dobry telefon i czy mi będzie pasował? "
    Wydawało mi się, ze oczywistą rzeczą jest połączenie impregnatu plus warstwy nawierzchniowej..
    impregnat Wood Preserver plus Wood Stain

  12. #252

    Domyślnie

    Cytat Napisał subfosylny Zobacz post
    Konstrukcja - któryś z środków utrwalających się w drewnie ( niewymywalnych ) = Boramon c30 itd. Google pomoże. A do tego izolacje poziome, sprawne odwodnienia i dobra wentylacja to 99% sukcesu.

    Rozumiem że ten Boramon to bezbarwny ? i na to jakaś lakierobejca?

    No jednak część tej konstrukcji tarasu będzie widoczna. No i słupki od zadaszenia oraz konstrukcja zadaszenia też.

  13. #253

    Domyślnie

    mała zmiana planów, bo okazało się, że moim budowlańcom została nieotwarta puszka 5 l Xylomal -u. Malowali mi tym podbitki dachowe.

    Szkoda toto wyrzucić. Jest to impregnat do drewna - kolor mahoń. Starczy mi na 1-krotne pomalowanie całości. Jest to produkt castoramy i kosztuje około 80 zł za 5 l.

    No i teraz się zastanawiam czy dokupić np. sadolin Base (techniczny) bezbarwny. Pomalować nim i na niego ten xylomal jako druga warstwę.

    Czy lepiej xylomal jako pierwszą warstwę, a na drugą jakąś lakierobejcę w tym samym kolorze ?

  14. #254
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Supe

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    1

    Domyślnie Estetyczne zabezpieczenie p.poż drewna.

    Witam
    Proszę o informację : czy drewno zabezpieczone bezbarwnym "Ogniochronem" można malować środkiem dekoracyjnym do drewna (transparentnym) i jakim?

  15. #255

    Domyślnie

    Ja już pomalowałem dom boramonem C30 bezbarwnym i teraz myślę jaką lakierobejcę / lazurę zastosować? drewno niestety złapało dość trochę sinizny i poszarzało od słońca, co zawdzięczam poprzedniemu "wykonawcy" budowy :-/

    Boramon zapewne zwalczył siniznę, ale został szare, czarne plamy, które wyglądają bardzo brzydko i nie wiem jak sobie teraz z tematem poradzić. Chcieliśmy nałożyć bezbarwny lakier, ale w tej sytuacji chyba jedynie zostaje nam tuszowanie jakimś kolorem (?)

  16. #256

    Domyślnie

    Sebastian mam ten sam problem W środku dom wypiaskowaliśmy i wygląda świetnie natomiast na zewnątrz brak już funduszy... W kilku miejscach jest sinizna, ba nawet kora -ją to zeszlifuję ale zostają jeszcze te sine plamy a po korze bewnie będą jasne i wyjdą jakieś łaty. Na pewno położę coś z kolorem, ciemnym brązem. Kasztan już wiem, że będzie za jasny i nie wszystko pokryje więc coś ciemniejszego. Myślę o tym preparacie z woskiem Altaxa lub lazurze V33 (ponoć można ją nakładać natryskowo, a to kuszące). Słupki ogrodzeniowe i sztachetki w zeszłym roku malowałam Jedynką z woskiem i po zimie wyglądają super. Dobrze się tym malowało i wydajnie, cena też nie powala. Wybór dla mnie trudny, wiem jedno ma być ciemny brąz ale czym pomaluję to nie mam pojęcia Póki co kupiłam szczotę ryżową i szare mydło

  17. #257

    Domyślnie

    Nam zależy na zachowaniu kolor jak najbliżej naturalnego (bale z sosny), ale chyba się nie uda.

    Szczotka ryżowa??? nie porysujesz drewna?

  18. #258

    Domyślnie

    Też chciałam naturalny (mamy modrzew) ale już pogodziłam się z tym, że będzie ciemny. Sam w sobie już jest ciemniejszy, taka jakby patyna hmm. Dom z zewnątrz nie był szlifowany więc szczota ryzowa mu nie zaszkodzi a mam nadzieje trochę tą siniznę zmyć właśnie lecę działać

  19. #259
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar borge
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lodz
    Posty
    121
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Arrow

    Cytat Napisał Fasola30 Zobacz post
    szczota ryzowa mu nie zaszkodzi a mam nadzieje trochę tą siniznę zmyć właśnie lecę działać
    mydlo zwykle, szare w kostce czy malarskie szare techniczne (pasta)?
    pstryknij takie foto 50/50 czyli czesc sciany przed myciem woda z mydlem i czesc sciany juz umytej i fotki na forum albo PM poprosze : )

    pozdrawiam

  20. #260
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fasola30 Zobacz post
    Dom z zewnątrz nie był szlifowany więc szczota ryzowa mu nie zaszkodzi a mam nadzieje trochę tą siniznę zmyć właśnie lecę działać
    Ja w tym roku użyłem szarego mydła z dodatkiem oleju lnianego - produkt Strawaxa, marketowy. Rewelacyjnie działa, potrafi sczerniałe plamy na drewnie.

Strona 13 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony