dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 23
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 450
  1. #81
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej74 Zobacz post
    Zbyszek a jaka jest gwarancja że u rosjan drzewo pochodzi z wyrębu planowanego a np. z wiatrołomów i czy materiał jest pozyskiwany z lasów syberyjskich a nie z pod moskwy .
    Tak się zastanawiam wiem jak u nas potrafią kręcić z materiałem a co dopiero tam
    Gwarancja jest tzw bumaga czyli zezwolenie na wyreb lasu. W województwie Omskim, gdzie mamy tartak, deputaty lesne kupuje sie na kilometry kwadratowe. Po czym nastepuje wyrab lasu..czyli cięzarowki 8 osiowe podjezdzaja tylem, tnie sie las ,laduje LKT na samochody i one jada do tartaku. Nie ma szans zawracania. podjeżdza sie tyłem, ładuje i odjazd.. i tak,,az sie wycheta caly planowy kwadrat czy teren .Potem wycinający ma obowiazek wypalic karpy i pozamiatane. W chwili obrobienia i zgody na eksport dostajesz kwit fitosanitarny mówiący o pochodzeniu, zdrowotności klasie i rodzaju drewna.

  2. #82
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Na pewno tam "kręcą" przy drzewie .

    W takim razie dziwię się, że w dobie kapitalizmu Rosja nie ustąpi i nie puści dłużyc do Polski, bo to jest "strategiczne". Mają tyle lasów, że kilka razy pokryliby całą Europę drzewo przy drzewie. Paliwo też u nich tańsze. Rosja, obok gazu i ropy, sprzedając drzewo miała by ogromne źródło dochodów. "Polska w tym nie macza palców"? Może nasz rząd nie chce konkurencji drzewa z Rosji, bo Lasy Państwowe stracą monopol? Ja już uciekam, i nie będę tego dalej drążył. Nie ma sensu, bo to jest gadanie "co by było, gdyby".
    Jerzy.. mysl co chcesz Twoje prawo ja znam realia Syberyjskie..Spedzam tam srednio 4 miechy w roku..

  3. #83

    Domyślnie

    Witajcie,
    Część z Was zna mój projekcik z innego forum
    Domek drewniany, altanka, tu jest link można pooglądać
    tinyurl.com/3dkkp66
    Jutro zrobię aktualizację, bo prace we środę się trochę posunęły, a mam nadzieję, ze jutro pogoda pozwoli na dalsze prace
    Deski sosnowe zeszlifowane. Wcześniej na nich był pokost a później farba olejna.
    Obecnie surowe drewno.
    Chciałem już użyć Sadolin Extra HP, ale mam pytania:
    1. Czy na surowe deski można dać 2 warstwy Sadolin Extra HP i będzie odpowiednia ochrona, czy lepiej dać podkład Base? Zapewne 4 warstwy są lepsze niż 2, ale to dużo roboty jest
    2. Polecacie Tikkurila - który produkt ewentualnie wybrać, VALTTI EXPERT, czy VALTTI COMPLETE, czy któryś inny?
    3. Dziś mi polecono Vidaron, czytając po samych opisach najbardziej do mnie przemawia ich ochrona.

    Z góry dziękuję za pomoc
    Krzysiek

  4. #84
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    tikkurila- nigdy!! mam same negatywne doswiadczenia i z Valti..z olejami jak i z farbami elewacyjnymi.
    Lepszy Vidaron a do tego zdecydowanie tanszy.

  5. #85

    Domyślnie

    Słyszałem dobre opinie o Vidaronie, ale jakoś nikt w tym wątku się chyba o nim nie wypowiadał

  6. #86
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    ja uzywalem Vidaronu- pokostu lnianego do wstepnej impregnacji bali sosnowych. Wynik bardzo dobry

  7. #87

    Domyślnie

    Sadolin base nakłada się bardzo łatwo (zwykłym spryskiwaczem ogrodniczym). Jest to żadna praca w porównaniu do nakładania jakiegokolwiek innego impregnatu (Classic, Extra).

  8. #88

    Domyślnie

    witam i widze ze trzeba troche pomuc hja wogule to poleca altax i piec latek macie z glowy wiecej pytan na prv

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Poradźcie proszę.

    Do elewacji z modrzewia, chcemy użyć: Sadolin Classic HP - impregnat powłokotwórczy.



    Czy ktoś się orientuje, czy w momencie, gdy chcemy ponownie odnowić elewację, to trzeba te resztki impregnatu usunąć jak lakier (szlifować), czy kolejną warstwę nakłada się jak olej? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji

    Nie chcę nakładać żadnej warstwy lakieru itp.

  10. #90

    Domyślnie

    Hmmm, nie wiem, ale poradzę Ci by zadać to pytanie do producenta
    http://www.sadolin.pl/?q=pages/contact

    Proszę umieść tu odpowiedź producenta.

  11. #91

  12. #92

    Domyślnie

    Basia podaruj sobie produkty marketowe. Sadolinem płot pomaluj. Zasmarkasz to drewno - po dwóch warstwach nie będzie w ogóle słojów widać - chyba, że wybierasz jakiś z jaśniejszych kolorów to być może nie będzie tak żle. Kolejne warstwy nakłada się na istniejące. Przy 3 warstwie drewno nabiera obrzydliwego połysku (i tak jest lepiej niż przy drewnochronie) Kolejnych warstw sobie nie wyobrażam. Mam Classic na płocie zużyłem tego ponad 10l. Classic długo schnie, malowanie trzeba kończyć wcześnie, bo wszystko co latające w powietrzu siada na deski. Im blizej zmroku tym tego fruwającego cholerstwa więcej.

    W Krakowie masz VBH. Zapytaj o produkty do drewna niestabilnego wymiarowo. Ja malowałem Sikkensem WP560 i WF758 natryskiem. Wystarczy do tych produktów amatorski system natryskowy typu PFS65/ PFS105. Pod pędzel jest chyba WF 761. Nie zrażaj się ceną. Sadolin znika w oczach. To tylko pozorna oszczędność. Podkład Sikkensa przy takiej pogodzie jak w ostatnich dniach wyschnie do 1h. Lakier do 2h. Mucha nie siada a komar nie zdąży.
    Nie wiem dlaczego nie chcesz lakieru. Są lakiery i "lakiery". Sikkens nie zamyka porów, pozwala drewnu oddychać, nie pęka - 10 lat nie powinno się nic z nim stać.

    Vidaron robi Śnieżka. Krzysiu co do ciebie tak przemawia ? Czyżby ten teflon ubrany w papkę marketingową ?

  13. #93
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    Poradźcie proszę.

    Do elewacji z modrzewia, chcemy użyć: Sadolin Classic HP - impregnat powłokotwórczy.





    Czy ktoś się orientuje, czy w momencie, gdy chcemy ponownie odnowić elewację, to trzeba te resztki impregnatu usunąć jak lakier (szlifować), czy kolejną warstwę nakłada się jak olej? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji

    Nie chcę nakładać żadnej warstwy lakieru itp.

    Basia, a po co Ty chcesz malowac czymkolwiek modrzew? chcesz mu zmienic kolor?

  14. #94
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ces84

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Sadolin Base 1 warstwa oraz Sadolin Classic 2 warstwy. Jeśli Chciałbyś lakierobejcę to Sadolin Base podkład i Sadolin Tinowa. Elastyczność lakierobejcy niesamowita!!

  15. #95
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejfit Zobacz post
    Basia podaruj sobie produkty marketowe. Sadolinem płot pomaluj.

    W Krakowie masz VBH. Zapytaj o produkty do drewna niestabilnego wymiarowo. Ja malowałem Sikkensem WP560 i WF758 natryskiem. Wystarczy do tych produktów amatorski system natryskowy typu PFS65/ PFS105. Pod pędzel jest chyba WF 761. Nie zrażaj się ceną. Sadolin znika w oczach. To tylko pozorna oszczędność. Podkład Sikkensa przy takiej pogodzie jak w ostatnich dniach wyschnie do 1h. Lakier do 2h. Mucha nie siada a komar nie zdąży.
    Nie wiem dlaczego nie chcesz lakieru. Są lakiery i "lakiery". Sikkens nie zamyka porów, pozwala drewnu oddychać, nie pęka - 10 lat nie powinno się nic z nim stać.
    dejfit dziękuję za dobrą radę Podarowałam sobie Sadolin - dziś zrobiliśmy próbę Sadolinem Base HP, kolor: mahoń - i po usłojeniu modrzewia nie było śladu... porażka. Kolejne dwie próby na naszych deskach to był impregnat Tikkurila Valtti Expert kolor Teak i Orzech:


    i tu już zdecydowanie lepiej Jutro zobaczymy jaki będzie efekt, gdy deska wyschnie...

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    Basia, a po co Ty chcesz malować czymkolwiek modrzew? chcesz mu zmienic kolor?
    Zbyszek, mam gołe surowe deski elewacyjne - coś muszę z nimi zrobić

  16. #96

    Domyślnie

    Nie znam Tikkurili - nie miałem z nią do czynienia. Jeżeli Cię zadowala efekt to kup. Pomaluj tylko kolejną i ... kolejną warstwę jeszcze żeby nie było rozczarowań za kilka lat po renowacji.
    Jeżeli naprawdę zależy Ci na rysunku drewna na długo imho musisz to zrobić w systemie podkład + lakier lazurujący. Gorąco namawiam na Sikkensa. Zadzwoń do doradcy technicznego na małopolskę, załatwi Ci próbki lakieru i podkładu powiedz, że chcesz zrobić próbę. Poproś sobie kolor 086 i niech Cię nie zraża kolor po samym podkładowaniu lakier zupełnie go zmienia.

    Przejrzałem Wasz projekt. Masz tego drewna bardzo dużo. Sporo pracy przy tym będzie. Pamiętaj o wkrętach nierdzewnych, nie daj sobie desek zamontować na żaden ocynk, "czarne" wkręty ani tym bardziej gwoździe stalowe. Nie wiem jaki profil ma ta deska, ale w DLH dostępne są spinacze pazurkowe firmy Fuchs - gdybyś chciała montaż niewidoczny zrobić. Sihga ma w ofercie podobny 'fixmatent' - strasznie drogi FassadenClip F. Nie wiem czy to jest gdzieś w PL do dostania.
    Ostatnio edytowane przez dejfit ; 16-10-2011 o 20:31

  17. #97

    Domyślnie

    Basia,

    ja mam zaolejowany modrzew , cały taras . Olej Beckers bezbarwny.
    Nie ma żadnej powłoki , nie daje sie podkładów itd. , po prostu olejujesz dwie warstwu potem odnawiasz co jakis czas. Efekt dla mnie piękny.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez bartus01 ; 05-12-2011 o 18:53

  18. #98

    Domyślnie

    Witam,
    Ja mam takie pytanie. Chce zrobić płot odgradzający taras od reszty posesji. Deski sosnowe na płot mam już kupione i teraz mam problem, czym je zaimpregnować. Taras jest od północnej strony budynku i panuje tam przez cały rok cień. Wiadomo wilgoć. Jaki produkt będzie najlepszy do pomalowania go?

    Będę wdzięczny za propozycje
    Pozdrawiam

  19. #99
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Sadolin vs Sikkens
    Sadolin jest do zastosowań domowych ( majsterkowicze ) a Sikkens do zastosowań profesjonalnych. Dlatego Sikkensa brak w ofercie supermarketów.
    Obie marki należą do jednego właściciela.

  20. #100

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za sugestie

    Ja bardziej rozglądałem się za produktami firmy Tikkurila a dokładnie mówiąc - VALTTI COMPLETE, tylko że nie wiem jak ona będzie się sprawowała w zacienionym miejscu?

Strona 5 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony