dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Od kiedy użytkujesz/planujesz użytkować działkę "ogrodowo"?

Głosujących
21. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Od kiedy dzia

    5 23,81%
  • 0 0%
  • 2 9,52%
  • 3 14,29%
  • 11 52,38%
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie Od kiedy użytkujesz działkę "ogrodowo"?

    Kiedy pojawiły się u Was pierwsze założenia ogrodowe? Pierwsze rośliny ozdobne, drzewka, krzewy, grządki. Zbieracie już owoce i warzywa z własnego kawałka ziemi? A może wszystko dopiero w planach? Jeśli tak, to jakie są te plany?
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sviola
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    działkę mam już od 4 lat, ale dopiero jak zaczęła się budowa to uporzadkowaliśmy wstepnie teren i posiałam nową trawę, 12 drzewek owocowych, porzeczki, borówki, maliny jeżyny. W tym roku planuje troche warzywek, głównie szczypiorek piertuszka naciowa, koperek. Aha mam juz też posadzone poziomki i truskaweczki.

  3. #3

    Domyślnie

    działkę posiadamy wiele lat, na zasadzie "niech leży jeść nie woła". Na koniec 2007 mąż zażartował budujemy?
    Pierwsza łopata wbita w czerwcu 2008. A na jesień 2008 sadziłam pierwsze krzaki. Dalsze obsadzenia i trawa - od wiosny do jesieni 2009.
    Przeprowadzka już niedługo, ogród niedopieszczony ale prawie skończony

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kamlotek
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    działkę mamy od 2 lat,dom postawiony w ssz ,a o działce myślę już od jakiegoś czasu . Na razie są to wstępne plany,czekam,aż stopnieje śnieg,co postawimy płot,a ja bedę mogła zacząć urabiać moją glinę
    http://forum.muratordom.pl/post3975914.htm#3975914

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ciril
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    571
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ja zaznaczam, że podczas budowy...
    Pierwsze tuje już posadzone... w tym roku rozpoczynam niwelację terenu, żeby uzyskać choć z 50 m2 w miarę prostej powierzchni bez spadku w stronę rzeki (gdzieś muszę stolik z krzesełkami sobie postawić ) i tak po kolei...
    Tu czytaj i pisz
    "Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach."G.Eliot

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Może kogoś pogoda skusiła i zaczął w tym tygodniu zakładanie ogrodu?
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kamlotek
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Ja niestet nie zaczełam Miał się rozpocząć etap -ogrodzenie. Ale niestety z ciekawości aprawdziłam działkę na geoportalu. I wyszło mi,że działka powinna być większa niż mam . Także póki nie sprawdzą tego w geodezji,wstrzymuję "konia" z ogrodzeniem. Ale nie wiem czy wytrzymam z ogrodem.

  8. #8

    Domyślnie

    Mój przyjaciel ogrodnik namówił nas na założenie ogrodu na początku budowy. Do naszego planu ogrodu dobrał rośliny i jego firma wykonała wszystkie prace. Budowlańcy mieli bardzo ograniczone pole do robienia bałaganu!
    Tak wyglądał ogród po założeniu:


    a tak wygląda po kilku latach, gdy już mieszkamy:


    Czas pracował dla nas i za małe rośliny zapłaciłem dużo mniej niż musiałbym zapłacić za takie same duże. Poza tym ogród wpływa bardzo pozytywnie na wizerunek domu i zmusza mnie i żonę do stałej pracy fizycznej, z czego się bardzo cieszymy. Zacieśniają się też więzi z sąsiadami z którymi dzielimy się doświadczeniami ogrodowymi. Pzdr

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kamlotek
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    rosa przecudny ogród nie mogę oderwać oczu od 2 zdjęcia
    kiedy ja choć w połowie,no dobra w 1/4 będę miała taki ogród

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamlotek
    rosa przecudny ogród nie mogę oderwać oczu od 2 zdjęcia
    kiedy ja choć w połowie,no dobra w 1/4 będę miała taki ogród
    Ja też tak myślałem,że nigdy nie będzie mnie stać finansowo i nigdy nie będę umiał pielęgnować taki ogród. Teraz to sama przyjemność. Specjalnie zamieściłem te dwie fotki.
    Oto następny dowód,że czas pracuje dla nas.


    i po 3 latach to samo miejsce

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sviola
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    ogród super ale ja doszlam do takiego wniosku, że najlepiej miec juz gotowe ogrodzenie, chociaz podmurówkę, i ułozone ścieżki, wtedy zakładanie docelowego ogrodu ma sens. ja nie mam żadnej z tych rzeczy i narazie posadziłam trawę, i drzewka owocowe. Mysle czy nie zrobic w czesci ogrodu szkółki dla moich roslinek ( podpatrzone na FM).

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał rosa
    Cytat Napisał kamlotek
    rosa przecudny ogród nie mogę oderwać oczu od 2 zdjęcia
    kiedy ja choć w połowie,no dobra w 1/4 będę miała taki ogród
    Ja też tak myślałem,że nigdy nie będzie mnie stać finansowo i nigdy nie będę umiał pielęgnować taki ogród. Teraz to sama przyjemność. Specjalnie zamieściłem te dwie fotki.
    Oto następny dowód,że czas pracuje dla nas.


    i po 3 latach to samo miejsce
    Tylko 3 lata i taka duza zmiana??? Ale super. Sliczny ogrod.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Rosa te zdjęcia to najlepsza reklama zakładania ogródka w trakcie budowy. Nikt nie powie, że nie warto, bo i tak się zniszczy. Jak widać można budować bez zrobienia kipiszu na całej działce.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał sviola
    ogród super ale ja doszlam do takiego wniosku, że najlepiej miec juz gotowe ogrodzenie, chociaz podmurówkę, i ułozone ścieżki, wtedy zakładanie docelowego ogrodu ma sens. ja nie mam żadnej z tych rzeczy i narazie posadziłam trawę, i drzewka owocowe. Mysle czy nie zrobic w czesci ogrodu szkółki dla moich roslinek ( podpatrzone na FM).
    A wiesz jak nam było trudno podjąć taką decyzję,że ogród robimy w trakcie budowy? Oczywiście najpierw musiało być jakieś prowizoryczne ogrodzenie i wytyczenie (wg planu ogrodu) miejsc, do których budowlańcy-bałaganiarze nie mieli prawa wstępu. Wytyczona droga wjazdu (my mamy wjazd długości ponad 30m od strony zachodniej) była systematycznie przez nich "ubijana". Pozwoliło nam to uniknąć krajobrazu księżycowego szczególnie, gdy były rozstopy. Pzdr.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kamlotek
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Ja chcę mieć taki ogród jak rosa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Rosa ogród to Wasz wymysł,gdzie co posadzić,czy wg projektu jakiegoś projektanta ?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamlotek
    Ja chcę mieć taki ogród jak rosa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Rosa ogród to Wasz wymysł,gdzie co posadzić,czy wg projektu jakiegoś projektanta ?
    Nasz projekt, ale rośliny gdzie i jakie posadzić to "stety " pomysł ogrodnika. Za co mu cześć i chwała. Bardzo się cieszę,że Ci się podoba. Tutaj masz więcej:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...134022#4134022
    pozdr.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kamlotek
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Dziękuję,właśnie obejrzałam i sobie powzdychałam

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał madula Zobacz post
    Tylko 3 lata i taka duza zmiana??? Ale super. Sliczny ogrod.
    A tak wygląda to samo miejsce w tym roku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04318.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	69688

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ludwik_13
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    k. Kołbieli
    Kod pocztowy
    05-340
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    Pięknie się rozrosło!!!
    U nas budowa na działce użytkowanej jako rekreacyjna od prawie 40 lat. Plus dokupiony kawałek pola. Budowlańcom wygrodziliśmy dojazd i strefę zniszczeń. Reszty nie ruszyli. W tym roku zrobiliśmy porządek ze zaniedbanym sadem. Wycięte i wykarczowane niektóre drzewka, wykopane dołki po nowe nasadzenia czekają na przywiezienie lepszej ziemi i sadzonki. Może wiosną posadzimy. Część ozdobna będzie robiona na nowo i się właśnie wymyśla. W kącie mam rozsadnik, na którym sadzę roślinki z obecnego ogródka, żeby czekały na swoją kolej. Chciałabym równolegle kończyć budowę i dopieszczać ogród, choć z kasą będzie krucho.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony