dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 90
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Z projektów gotowych jestem za Hektorem!

    A z gotowych cudaków w okolicach Warszawy za mistrza proponuję warsztat samochodowy przy domu jednorodzinnym w Żabiej Woli.
    Warsztat stoi w granicy. Szereg garażowych bram przykryty jest prawdziwą mauretańską basztą pokrytą dachówką bitumiczną, na której dla doświetlenia zrobiono okna dachowe typu Velet (dość symetrycznie). Do warsztatu wchodzi się przez bramę z obu stron której stoją na słupach ogrodzenia lwy. A dom przy warsztacie wszędzie ma pałacowe tralki. Nawet tam, gdzie byście się nie domyślili, że mogą stać. Baszta i lwy nad garażami to efekt murowany! Współczuję bezpośrednim sąsiadom...

  2. #22

    Domyślnie

    Ryniu ten projekt Hektor jest bossski. Ciekawe kto ma takie cudo zbudowane. Myślę, że wygrałby konkurs na Dom Dostępny. Grunt to prosta i mało skomplikowana bryła.
    Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    hektor jest bomba ale to dla maluczkich. Dla bogaczy niedościgłym wzorem pozostaje posiadłość właściciela fabryki okien Trax - budowana pod Przeworskiem. To jest coś nieopisanego: pałac Potockich w niedalekim łańcucie to kurna chata a i królowa Wielkiej Brytanii wpadlaby w kompleksy. Wieżyczek jak w Żabiej Woli: bez liku. Kryty olimpijski basen, kryty kort, prywatna kaplica o rozmiarach małego kościoła, ladowisko dla helikoptera, garaże, ciągi kuchni ... Metraż przekracza 6000 m kw.
    Właściciel chyba się zakopał finansowo (nie dziwota) bo jest stan surowy otwarty ale trzeba będąc w tamtych terenach to zobaczyć. Pomysłowośc ludzka jest nieskończona a głupota: bezdenna.

  4. #24

    Domyślnie

    On 2002-05-28 11:20, Alicjanka wrote:
    A dom przy warsztacie wszędzie ma pałacowe tralki. Nawet tam, gdzie byście się nie domyślili, że mogą stać.
    W ten "klimat" wpisują się jak dla mnie modne ostatnio ogrodzenia z odlewanego w formach betonu. Tu są dwie szkoły: albo pozostawienie ich w kolorze "naturalnym" albo pomalowanie. W sumie nie wiadomo co gorsze.

  5. #25

    Domyślnie

    Budujemy się w miejscowości, którą rozsławia przynajmniej na Pomorzu pewien twórca takich ogrodzeń. teraz każdy chce być modny i parę takich super betonów stoi. Cud, miód, malina.
    Całośc jest tragiczna, ale wyobraźcie sobie te fikuśne formy z betonu pomalowane na biel i róż. Mówię wam usiąść i płakać. TRAGEDIA

    Pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie

    To jeszcze nic. Ostatnio widziałam takowe ogrodzenie z motywem roślinek (!) oczywiście każdy szczegół był pomalowany!!!! Całość w kolorach: zielonym, czerwonym, niebieskim i żółtym. To jest dopiero sztuka!!!

  7. #27

    Domyślnie

    Tylko retoryczne pytanie: co z tym zrobić? Ludzie myślą kategoriami "szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie", a po za tym pewnie by nie zrozumieli co normalnemu człowiekowi może się w tym nie podobać. Chyba nie ma innego wyjścia jak dawanie dobrego przykładu.

  8. #28

    Domyślnie

    To jeszcze apropos ogrodzeń to wrzucę Wrocławiakom: polecam uwadze ogrodzenie stojace w Oleśnicy przy wyjeździe na Warszawę (jeszcze przed odejściemna Ostrów). Beton z wklejonymi elementami ceramicznymi (coś wstylu potłuczonych talerzy). Całość wysokowymiotna.

    Refleksja moja jest taka: w Skandynawii dostaje się ulgę podatkową za zielony dach i ładną architekturę bo lokalne władze wiedzą, że porządek i ładne domy przyciagają mieszkańcow, inwestorów i turystów. O czym myslą polskie lokalne samorzady to czytamy w prasie - szkoda gadać. Przydałoby się karanie bezwzględne: za brud i bałagan na posesjach, nakazy rozbiórek szpetoty, ulgi w podatkach za ładne domy. Ale to mrzonki: społeczeństwu lepperowców nie takie rzeczy w głowach.

    Ech!

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie


    Macie innych faworytów?

    P.S. Poobracajcie nim, i zobaczcie jak wygląda od tyłu! Autor, autor...

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: ryniu dnia 2002-05-28 11:52 ]</font>
    Autorem jest autor:
    arch. Jacek Wojciechowski






    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  10. #30

    Domyślnie

    To jeszcze apropos ogrodzeń to wrzucę Wrocławiakom: polecam uwadze ogrodzenie stojace w Oleśnicy przy wyjeździe na Warszawę (jeszcze przed odejściemna Ostrów). Beton z wklejonymi elementami ceramicznymi (coś wstylu potłuczonych talerzy). Całość wysokowymiotna.

    My miastowe nie wiemy jak różne rzeczy można w prosty sposób wykorzystać...

  11. #31

    Domyślnie

    Autorem jest autor:
    arch. Jacek Wojciechowski
    Wowka, to miał być taki okrzyk gratulacyjny: autor, autor!!!

    EM, pomysł skandynawski mi się bardzo podoba, naprawdę! Samo to się nigdy poprawi, taka administracyjna regulacja to jest myśl. Byle ten urzędas w samorządzie to był człowiek na poziomie.

    Oj, Dziuba, widzę, że Ty na wsiowych cięta. A to opcja rosnąca w siłę. A i ceny kos ostatnio spadły!

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: ryniu dnia 2002-05-28 14:28 ]</font>

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Właśnie chciałem autora tego dzieła odpowiednio zaanonsować. Może ujawni ktoś gdzie ten projekt doczekał się realizacji. Bo, że doczekał się swiadczy o tym fotografia na przywołanej stronie www

  13. #33

    Domyślnie

    Oj, Dziuba, widzę, że Ty na wsiowych cięta. A to opcja rosnąca w siłę. A i ceny kos ostatnio spadły!

    Ja - nie. Po prostu my miastowe mamy szczytne cele, segregowanie śmieci, recycling, a tu proszę jakie ładne można sobie zafundować ogrodzenie!!!

    Nie lubię chomikowania i trzymania wszystkiego w celu wykorzystania tego w sposób przedziwny.
    Tylko tyle, a to kto gdzie mieszka nie ma dla mnie znaczenia. Liczy się człowiek i co sobą reprezentuje.

  14. #34

    Domyślnie

    Temat zrobił się fascynujący więc obejrzcie to, o czym Wam pisałem:

    http://community.webshots.com/album/39165436AETcIx

    Miłego oglądania i uważajcie na opadające szczęki!

  15. #35

  16. #36

    Domyślnie

    O, rany (żeby było cenzuralnie)! To już jest naprawdę ewenement na skalę europejską, bo pewnie w Stanach by się coś takiego znalazło znając ich gust.

  17. #37

    Domyślnie

    O fuck, co za cudeńko. Tak sobie myślę, że po cholerę każdy z nas buduje te swoje domki po 100m2. Wybudujmy takie cacko, każdy weźmie swoją basztę i wieżyczkę i będzie super. Tylko obawiam się, że nie będzie potrzebne nam forum.

    Czy ktoś to przebije?

  18. #38

    Domyślnie

    Wszystko już zostało powiedziane....

  19. #39

    Domyślnie

    Może Murator założy Galerię Potworków? W końcu jak ktoś się decyduje na takie cudactwo publicznie, to jednocześnie godzi się na publiczną ocenę. Można też stawiać stopnie w odpowiedniej skali. Na początek hasełko-majstersztyk EM "wysokowymiotny". Inne propozycje?

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cholera ,tylko kogo na takie "cudo" stać ,jestem ciekawa.Boże jaki to ogromny majątek , i jakaś dziwna mieszanina kulturowa w tym /nie wiem czym/ się przejawia .

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony