dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Guest

    Domyślnie zostalo mi tylko 40 tys co za to zrobie?

    Dom juz stoi i ma nawet dach i okna.Kasa sie juz konczy i zaczynam panikowac.Czy 40 tys starczy chociaz na instalacje?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    czy starczy to zależy od domu i co ma być ?

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Chodzi mi o podstawowe rzeczy (ocieplenie,tynki,wylewki i instalacje)

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    ja mogę tylko powiedzieć ze srednio centralne ogrzewanie
    ilość grzejników * 550zł
    kocioł gazowy(x) 2500-10000zł
    komin około 800-1000zł


    wylewki z miksokreta 10-12zł m2+ materiał

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Nie napisałeś jaki jest metraż domu. Keśli przyjmiemy, ze jest to dom średniej wielkości 150-200 m to 40 000 zł wydaje się być niewiele.
    Stan surowy to nawet nie połowa sukcesu.
    A przed Toba to co wymieniłeś + podłogi, drzwi, glazury, biały mointaż, elektryczny, łazienkowy.......
    Czyli moim zdaniem zapowiada się budowa jeszcze przez wiele lat lub też stoisz przed koniecznością zaciągnięcia kredytu...
    Ponadto potem i karnisze i żyrandole a i mebli trzeba będzie dokupić.
    Wymowa mego postu jest pesymistyczna ale wyliczenia poparte przez moje doświadczenie, niestety.

    Pozdrawiam

  6. #6
    multi-gliwice
    Guest
    multi-gliwice

    Domyślnie Czy wystarczy

    40.000zł powinno wystarczyc, na wykonczenie domu o powierzhcni 200m2 oczywiscie bez mebli i innych takich urzadzen. jezeli chcesz zmiescic sie w 40.000 tysiacach to polecam swoja firme, zawsze uzgadniam z inwestorem cene za jaka chce wykonac calosc zlecenia oczywiscie oferuje dostep do referencji i wykonanych przez nas prac budowlano-remontowych. po ogólne informacje zapraszam na www.multi-gliwice.webpark.pl lub pod numerem 507-216-064

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    podzielam zdanie Wowki

    40 tyś to kropla.....ja od takiego stanu ( surowego zamknietego) wydałam 150 tys...i wiesz mi luksusów nie ma....

    i nie wierze ze ktos moze ci to wszystko zrobic za te 40 tys....

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Gosciu


    własnie poczytaj kolejne posty : dekarz, płyty gk itd....

  9. #9

    Domyślnie Re: Czy wystarczy

    Cytat Napisał multi-gliwice
    40.000zł powinno wystarczyc, na wykonczenie domu o powierzhcni 200m2 oczywiscie bez mebli i innych takich urzadzen. jezeli chcesz zmiescic sie w 40.000 tysiacach to polecam swoja firme, zawsze uzgadniam z inwestorem cene za jaka chce wykonac calosc zlecenia oczywiscie oferuje dostep do referencji i wykonanych przez nas prac budowlano-remontowych. po ogólne informacje zapraszam na www.multi-gliwice.webpark.pl lub pod numerem 507-216-064
    Nie wierzę!!!
    moje diświadczenia i (nie tylko ) mówią co innego.Jeszcze nie wiemy jakie masz lub nie przyłącza?
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    multi-gliwice - pisząc swój post miałeś przypuszczam na uwadze tylko koszty swojej robocizny.
    Robocizna + materiały to nierealne.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Wowka chyba troche przesadzilas z kosztami robocizny.gdyby gosc bral za sama robocizne tyle kasy to bylby najdrozszy na swiecie.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Wowka chyba troche przesadzilas z kosztami robocizny.gdyby gosc bral za sama robocizne tyle kasy to bylby najdrozszy na swiecie.
    To nie jest przesada.
    Koszta jakie pamiętam na szybko wykończeniówki(oczywiscie większość prac wykonuję sam, ale jeśli nie to bym tyle zapłacił)
    Przyłącze gazowe 4000
    Przyłącze wodne 5000
    Przyłącze elektr. ok 2000
    Tynki 7000
    Instalacje elektr wew 1500
    Posadzki 1400
    Ocieplenie poddasza ipłyty GK ok 2000
    Instalacje CO CW wodkan ok 4000
    Układanie glazury i terakoty ok 2000

    To są przybliżone i niepełne koszta ponieważ wiele prac wykonywałem sam i mogę sie mylić ,a przyłącza wykonywne były na odległości 55mb.

    Myślę ,że lepiej znać realne koszta i rozsądnie zaplanować budowę, niż zostawić lub przerwać na etapie ,który spowoduje niszczenie i problemy.W naszym przypadku na etapie ścian i okien przerwaliśmy na 2 lata aż finanse pozwoliły bezpiecznie kontynuować.
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  13. #13

    Domyślnie

    Uważam że 40.000 to stanowczo za mało.Mam juz rozprowadzone instalacje ,tynki zew. posadzki z mixokreta,dużo pracy wykonuje sam domek ok 200m/2. Do końca potrzeba mi ok. 80.000zł.bez żadnych luksusów .Nie wierze w zapewnienia gościa z Gliwic że starczy 40.000 zł na dokończenie budowy.Pozdrawiam Wiech.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiech
    Uważam że 40.000 to stanowczo za mało.Mam juz rozprowadzone instalacje ,tynki zew. posadzki z mixokreta,dużo pracy wykonuje sam domek ok 200m/2. Do końca potrzeba mi ok. 80.000zł.bez żadnych luksusów .Nie wierze w zapewnienia gościa z Gliwic że starczy 40.000 zł na dokończenie budowy.Pozdrawiam Wiech.
    Firma z Gliwic na wielu wątkach ogłasza się i stara się przepychać z cenami i myślę ,że każdy kto decyduje się na ich usługi powinien zastanowić się czy firma ,która wykonuje wszystko potrafi zrobić to dobrze i czy firma niesprawdzona jest godna uwagi, ponieważ prawie wszyscy mamy przykre doświadczenia z wykonawcami. Oczywiście nie twierdzę że oni robią źle, ale trzeba się zastanowić nad tym.!!!
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  15. #15

  16. #16

    Domyślnie Firma

    No a jak o klienta trzeba walczyc, a przepychanka z cenami, czy ja wiem.

    Proponuje niedowiarkom obejrzenie paru naszych prac, i stwierdzenie czy faktycznie nasze ceny nie ida z jakoscia


    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie Re: Firma

    Cytat Napisał multi-gliwice
    No a jak o klienta trzeba walczyc, a przepychanka z cenami, czy ja wiem.

    Proponuje niedowiarkom obejrzenie paru naszych prac, i stwierdzenie czy faktycznie nasze ceny nie ida z jakoscia


    Pozdrawiam
    Nie piszę ,że ceny nie idą za jakością, tylko piszę że należy oidchodzić do tego ostrożnie i sceptycznie.

    A o klienta należy walczyć solidną i porządną pracą a nie przepychankami. I oczywiscie poczytać regulamin forum!!!
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam jednak zamiar zmiescic sie w tych 40 tys.poniewaz nie mam innej mozliwosci.Domek ma pow.100m,wiec ruszam do pracy!!!!

  19. #19

    Domyślnie 40.000

    myśle że wszyscy forumowicze będą życzyć sukcesu no i będą oczekiwać na odpowiedź czy sie udało

    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Pierwszy sukces mam juz za soba.
    Salamandra

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony