dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kopa

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    4

    Domyślnie wylewki- warto samemu kupować materiały?

    Witam wszystkich forumowiczów Czeka nas zrobienie wylewek, ekipa proponuje nam robotę z materiałem, zastanawiam się czy nie opłaca się bardziej samemu kupić materiały...? Tylko nie wiem w jakiej proporcji i co i ile? Proszę o radę wszystkich, którzy mają już wylewki za sobą

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: wylewki- warto samemu kupować materiały?

    Cytat Napisał kopa
    ... ekipa proponuje nam robotę z materiałem, zastanawiam się czy nie opłaca się bardziej samemu kupić materiały...?
    a skąd mamy wiedziec ile zapłacisz firmie za tzw. koszty zakupu ?

    odpowiedx jest prosta
    jesli z róznicy cen wynika, ze zyskasz kupując samemu - kupuj sam

    jesli odwrotnie - zleć firmie zakup i transport

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kopa

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    za robociznę z materiałem 28 zl, powierzchnia ok. 220 metrów

  4. #4

    Domyślnie

    Ja miałem wycenę wraz z materiałem i za samą robociznę + ilość materiału jaką musiałem zakupić. Wszystko wyliczyła firma robiąca wylewkę. Bardziej mi się opłaciło zakupić materiał samemu. A skład wylewki wyliczają ludzie ją robiący.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kopa
    za robociznę z materiałem 28 zl, powierzchnia ok. 220 metrów
    za tyle to zostaw im z materiałem. mnie oferowano 35/m2, kupowałem sam i wyszło 30/m2.
    jeśli tanio załatwisz piach czy cement to można samemu kupować, jeśli dostaniesz je po cenach rynkowych (piach - 50/t z dowozem, cem - 430/t) - nie warto.
    firma ponadto zabierze plastyfikator, włókna (jeśli dajesz), cement jeśli zostanie. no i nie będzie nerwowej atmosfery jeśli w trakcie zabraknie czegoś.

  6. #6

    Domyślnie

    jak ma dostarczyć ekipa, zaoszczędzisz trochę czasu, a jeśli coś będzie spaprane to to nie będzie zrzucania winy na kiepski materiał...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kopa
    za robociznę z materiałem 28 zl, powierzchnia ok. 220 metrów
    Czy taka cena to jest za samą wylewkę czy może również za wszelakie izolacje: papa, styropiany, dylatacje, folie, ...

    Pytam bo jestem właśnie na tym etapie z tym, że papę na parterze mam już położoną a styropiany, folie i dylatacje będzie robił hydraulik wraz z podłogówką.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BMS
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał am76
    Cytat Napisał kopa
    za robociznę z materiałem 28 zl, powierzchnia ok. 220 metrów
    Czy taka cena to jest za samą wylewkę czy może również za wszelakie izolacje: papa, styropiany, dylatacje, folie, ...
    I jescze napisz jaka grubość tej wylewki.

  9. #9

    Domyślnie

    Cześć!
    Jestem również na etapie posadzki.
    Proszę podajcie co policzyliście w cenie za m2
    Ja do kalkulacji biorę:
    - piasek płukany
    - cement I 42,5
    -folia izolacyjna na styropian
    - dylatacja piankowa od ścian
    - plastyfikator do podłogówki
    - siatka zbrojeniowa
    - mikrozbrojenie -włókna polipropylenowe
    - robocizna
    dla takich składników 150 m2 powierzchni za 27zł/m2
    Jeżeli podajecie cenę to proszę podać dokładnie za co
    pozdro
    'Always have the ugliest house in the street-then you don't have to look at it'

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kopa
    za robociznę z materiałem 28 zl, powierzchnia ok. 220 metrów
    a ile dla porównania chcą za samą robociznę?

    Cytat Napisał mjakob
    za tyle to zostaw im z materiałem. mnie oferowano 35/m2, kupowałem sam i wyszło 30/m2.
    jeśli tanio załatwisz piach czy cement to można samemu kupować, jeśli dostaniesz je po cenach rynkowych (piach - 50/t z dowozem, cem - 430/t) - nie warto.
    firma ponadto zabierze plastyfikator, włókna (jeśli dajesz), cement jeśli zostanie. no i nie będzie nerwowej atmosfery jeśli w trakcie zabraknie czegoś.
    widać cena rynkowa to pojęcie względne, w mojej okolicy 16t piachu do posadzek kosztuje z dowozem 200-250zł

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    Cytat Napisał kopa
    za robociznę z materiałem 28 zl, powierzchnia ok. 220 metrów
    a ile dla porównania chcą za samą robociznę?

    Cytat Napisał mjakob
    za tyle to zostaw im z materiałem. mnie oferowano 35/m2, kupowałem sam i wyszło 30/m2.
    jeśli tanio załatwisz piach czy cement to można samemu kupować, jeśli dostaniesz je po cenach rynkowych (piach - 50/t z dowozem, cem - 430/t) - nie warto.
    firma ponadto zabierze plastyfikator, włókna (jeśli dajesz), cement jeśli zostanie. no i nie będzie nerwowej atmosfery jeśli w trakcie zabraknie czegoś.
    widać cena rynkowa to pojęcie względne, w mojej okolicy 16t piachu do posadzek kosztuje z dowozem 200-250zł
    no nie żartuj. 15zł/t piasku do posadzki!!! płukany 0-2??? no to masz w okolicy rewelacyjne ceny tylko pozazdrościć

    50/t tyle chcą najczęściej w mojej okolicy - mnie się udało kupić za 40. 15 zł płaciłem za piach do murowania, zwykły, żółty.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał zenewos
    Cześć!
    Jestem również na etapie posadzki.
    Proszę podajcie co policzyliście w cenie za m2
    Ja do kalkulacji biorę:
    - piasek płukany
    - cement I 42,5
    -folia izolacyjna na styropian
    - dylatacja piankowa od ścian
    - plastyfikator do podłogówki
    - siatka zbrojeniowa
    - mikrozbrojenie -włókna polipropylenowe
    - robocizna
    dla takich składników 150 m2 powierzchni za 27zł/m2
    Jeżeli podajecie cenę to proszę podać dokładnie za co
    pozdro
    to co podawałem 35/m2 netto przy grubości 7cm. każdy następny cm 5zł.
    z układaniem styropianu, pianki, folii. styro, pianka, folia kupuje inwestor.
    cement II-ka (po co jedynka??)

    mnie wyszło dokładnie 32/m2 przy zakupach własnych (tylko plastyfikator i włókna wykonawcy).
    piasek "netto", wykonawca - faktura, cement - faktura.
    Miałem 8-9cm grubości parter i 6-7cm poddasze. robocizna - czyste wylanie, bez rozkładania czegokolwiek.

  13. #13

    Domyślnie

    dokładnie, w lipcu robiłem posadzki w piwnicy to man 16 ton płukanego piasku kosztowało mnie 200zł, inna sprawa, że okolica to zagłębie piaskowo-żwirowe

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BMS
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał mjakob
    no nie żartuj. 15zł/t piasku do posadzki!!! płukany 0-2??? no to masz w okolicy rewelacyjne ceny tylko pozazdrościć
    Piach frakcji 0-2 nadaje się do tynkowania a nie do wylewek. Jakość wylewki wykonanej z piachu 0-2 jest taka że się później pyli i da skrobać łyżeczką do herbaty.

    W zupełności wystarczy cement klasy II 32,5, stosowanie cementu o wyższych wartościach (n.p. 42,5 ; 52,5) nie ma najmniejszego sensu, ponieważ wartości te oddają przyrost wytrzymałościowy cementu (betonu) po 28 dniach, z tym że im wyższy indeks cementu tym szybszy przyrost wytrzymalościowy w pierwszych 7-dniach. Co przy wylewkach (dużej ilości powierzchni i objętości) nie jest wskazane ze względu na występowanie, w szybko przyrastającej wytrzymałości betonu z użyciem cementu o indeksach wyższych od II 32,5, większego skurczu, a co za tym idzie większą możliwość spękań. Natomiast stosowanie cementu II 32,5 (z piachem o odpowiedniej frakcji 0-3 ; 0-4) daje podobne wytrzymałości posadzki, przy niższym skurczu i bardziej równomiernie przyrastającej wytrzymałości - mniejsze ryzyko spękań.

    To tak po krótce
    Sprawdzone teoretycznie i praktycznie

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar janzar
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    ŚWIDNICA
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    719

    Domyślnie piasek

    Cytat Napisał edde
    dokładnie, w lipcu robiłem posadzki w piwnicy to man 16 ton płukanego piasku kosztowało mnie 200zł, inna sprawa, że okolica to zagłębie piaskowo-żwirowe
    człowieku piasek był kradziony a kierowca dodatowo okradł szefa bo jechał na fuchę jego sprzętem i nie chwal się tym bo tu pracuje się legalnie
    pozdrawiam jz
    tanio rzadko znaczy dobrze ,dlatego nie raz trzeba zapłacić dwa razy

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał BMS
    Cytat Napisał mjakob
    no nie żartuj. 15zł/t piasku do posadzki!!! płukany 0-2??? no to masz w okolicy rewelacyjne ceny tylko pozazdrościć
    Piach frakcji 0-2 nadaje się do tynkowania a nie do wylewek. Jakość wylewki wykonanej z piachu 0-2 jest taka że się później pyli i da skrobać łyżeczką do herbaty.
    a to ciekawe stwierdzenie, bo zanim wybrałem wykonawce przepytałem kilku i każdy jak jeden mąż oczekiwał że kupię właśnie 0-2 płukany...
    wykonana wylewka mi nie pyli, ani nie łuszczy się.

    może piach piachowi nie równy

  17. #17

    Domyślnie Re: piasek

    Cytat Napisał janzar
    Cytat Napisał edde
    dokładnie, w lipcu robiłem posadzki w piwnicy to man 16 ton płukanego piasku kosztowało mnie 200zł, inna sprawa, że okolica to zagłębie piaskowo-żwirowe
    człowieku piasek był kradziony a kierowca dodatowo okradł szefa bo jechał na fuchę jego sprzętem i nie chwal się tym bo tu pracuje się legalnie
    pozdrawiam jz
    bo ty mi powiesz
    widzisz przestępstwo to zawiadom organy ścigania
    towar zamawiany u właściciela żwirowni (tak jak wcześniej żwir do betonu i pospółka na podsypkę) a przywiózł mi to jego syn, gdzie ta kradzież?? jakbyś wokół powiatowego miasta miał dookoła w co drugiej wsi mniejszą lub większą kopalnię surowców mineralnych to też miałbyś takie ceny, do tego transport na 3-4 km też wtedy dużo nie kosztuje
    pewnie jak Ci powiem, że robocizna kosztowała mnie 9zł brutto/m2 to też nie uwierzysz? trudno, Twój problem, widzisz budowanie na "biednym" Podlasiu ma czasem swoje zalety...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał BMS
    Cytat Napisał am76
    Cytat Napisał kopa
    za robociznę z materiałem 28 zl, powierzchnia ok. 220 metrów
    Czy taka cena to jest za samą wylewkę czy może również za wszelakie izolacje: papa, styropiany, dylatacje, folie, ...
    I jescze napisz jaka grubość tej wylewki.
    Minimalna dla podłogówki czyli 6,5 cm. Jaka powinna być cena za m2?

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BMS
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał mjakob
    a to ciekawe stwierdzenie, bo zanim wybrałem wykonawce przepytałem kilku i każdy jak jeden mąż oczekiwał że kupię właśnie 0-2 płukany...
    wykonana wylewka mi nie pyli, ani nie łuszczy się.

    może piach piachowi nie równy
    Być może, a raczej na pewno
    Natomiast chodziło mi o słynnego "wiślaka", który jest mułem bezwartosciowym, jeżeli chodzi o jakość wylewek.

    Aaaaa.... to że łatwo się go ściąga, łatowemu to inna sprawa

    Ja, współpracuję/współpracowałem z kilkoma labolatoriami betonów. Kilkunastokrotnie (na dużych budowach) miałem wybierany materiał do próbek wprost z maszyny + pytania o piach + pytania o pobranie próbek, piachu i cementu, wody!, dod. plastyfikatora i włókien polipropylenowych etc.

    Uwierz, że zmienisz proporcje o niewielką ilość, lub jakość, a wylewka będzie do niczego, sam byłem w szoku, że teoria na tyle pokrywa się z praktyką.

    m76

    Jutro, dziś już nie widzę literek na monitorku ze zmęczenia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony