dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie A co, jak wyłączą prąd?( bramy garażowe z napędem)

    No właśnie, usłyszałam od znajomego, że bramy z elektrycznym systemem podnoszenia nie można otworzyć ręcznie, bez konieczności rozmontowywania całago mechanizmu. Od razu wyobraziłam sobie sytuację, kiedy spóźniona lecę do pracy , a tu bumm, wyłaczają prąd, co w naszych warunkach nie zdarza się tak rzadko i autko zostaje uwięzione w garażu. Czy o to chodziło w tych bajerach, co to niby miały ułatwić życie? A może się mylę?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Bez obaw. Każdy napęd do bramy ma system awaryjnego odblowowania. Może to być linka (standard), korbka (spotykana przy bramach rolowanych) lub łańcuch (przy dużych bramach z napędem bocznym - potykane w garażach wielostanowiskowych).
    W napędach bram wjazdowych mamy z reguły kluczyk do ręcznego zwolnienia blokady.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    No tak, ale aby uzyc tych awaryjnych udogodnien, trzeba najpierw wejsc do garazu. A wejscie jest przez brame.
    Praca nie zajac. Dzwonie i mowie, ze przyjde pozniej, bo nie ma pradu, nastepnie dzwonie po taxi i juz.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam i przy bramie wjazdowej i przy garażowej możliwość uruchomienia "przez kluczyk". Z tego co wiem, każda porządna firma zapewnia opcję otwierania przy braku prądu. I oczywiście nie znaczy to, że każdy może wtedy otworzyć

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doki
    No tak, ale aby uzyc tych awaryjnych udogodnien, trzeba najpierw wejsc do garazu. A wejscie jest przez brame.
    Praca nie zajac. Dzwonie i mowie, ze przyjde pozniej, bo nie ma pradu, nastepnie dzwonie po taxi i juz.
    W przypadku standardowych napędów do bram jest rozwiązanie z linką wyprowadzoną do zamka obsadzonego w płacie bramy. Jeśli zabraknie prądu, otwieramy zamek i wyciągamy go na zewnątrz razem z linką odblokowującą napęd. Jeden energiczny ruch i brama jest odblokowana .
    W przypadku bram rolowanych można zastosować (trzeba zastosować) zasilanie awaryjne z UPS-a.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał Doki
    No tak, ale aby uzyc tych awaryjnych udogodnien, trzeba najpierw wejsc do garazu. A wejscie jest przez brame.
    Praca nie zajac. Dzwonie i mowie, ze przyjde pozniej, bo nie ma pradu, nastepnie dzwonie po taxi i juz.
    W przypadku standardowych napędów do bram jest rozwiązanie z linką wyprowadzoną do zamka obsadzonego w płacie bramy. Jeśli zabraknie prądu, otwieramy zamek i wyciągamy go na zewnątrz razem z linką odblokowującą napęd. Jeden energiczny ruch i brama jest odblokowana .
    W przypadku bram rolowanych można zastosować (trzeba zastosować) zasilanie awaryjne z UPS-a.
    ........dodaj, ze taka przyjemność kosztuje od powiedzmy 600 zł w góre i co 3 - 4 lata wymiana baterii też od powiedzmy 300 zł w górę.
    Mam tak uzbrojoną bramę. Kogo nie stać zawsze może zamontować korbę. W rolowanych też.
    Riko

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ja mam wejscie do garazu tez i z domku w mojej bramie jest sznurek ( hoermann)

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał Doki
    No tak, ale aby uzyc tych awaryjnych udogodnien, trzeba najpierw wejsc do garazu. A wejscie jest przez brame.
    Praca nie zajac. Dzwonie i mowie, ze przyjde pozniej, bo nie ma pradu, nastepnie dzwonie po taxi i juz.
    W przypadku standardowych napędów do bram jest rozwiązanie z linką wyprowadzoną do zamka obsadzonego w płacie bramy. Jeśli zabraknie prądu, otwieramy zamek i wyciągamy go na zewnątrz razem z linką odblokowującą napęd. Jeden energiczny ruch i brama jest odblokowana .
    W przypadku bram rolowanych można zastosować (trzeba zastosować) zasilanie awaryjne z UPS-a.
    ........dodaj, ze taka przyjemność kosztuje od powiedzmy 600 zł w góre i co 3 - 4 lata wymiana baterii też od powiedzmy 300 zł w górę.
    Mam tak uzbrojoną bramę. Kogo nie stać zawsze może zamontować korbę. W rolowanych też.
    Riko
    Nie ma nic za darmo . Co to jest 600 zł przy ogólnych kosztach budowy
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  9. #9

    Domyślnie Wyłaczenia prądu

    Z garażem to jeszcze pół biedy bo faktycznie odblokujesz, ale do bramy wjazdowej ( przesuwnej, o dł 4 metry, z wysokich,gęstych sztachet ) montujemy awaryjny akumulator - musi
    się otworzyć!

  10. #10

    Domyślnie

    Najczęsciej masz jakis klucz odsprzęgający i otwierasz ręcznie

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Wyłaczenia prądu

    Cytat Napisał doro
    Z garażem to jeszcze pół biedy bo faktycznie odblokujesz, ale do bramy wjazdowej ( przesuwnej, o dł 4 metry, z wysokich,gęstych sztachet ) montujemy awaryjny akumulator - musi
    się otworzyć!

    Bramę wjazdową odblokujesz łatwiej niż garażową bo zawsze masz dostęp (najwyżej przeskoczysz przez płot), a co w przypadku takim jak opisuje Doki? Nie ma wyjścia?

  12. #12

    Domyślnie

    Zastosowanie UPS do awaryjnego zasilania bramy to lekkie nieporozumienie.

    Wystarczy najprostsza przetwornica napięcia ~100zł i stary lub nowy akumulator samochodowy.
    Przy okazji mamy jeszcze spory zapas mocy dla pompki CO i oświetlenia LED w domu.

  13. #13
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał novo...
    Najczęsciej masz jakis klucz odsprzęgający i otwierasz ręcznie
    Myślisz ,że przez 6 lat nie znalazł klucza?

  14. #14

    Domyślnie

    Napisz jaka brama, Są bramy np Hormann które mają akumulatory w napędzie
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  15. #15

    Domyślnie

    każdy automat da się odblokowac bez prądu

  16. #16

    Domyślnie

    Czyli jak mawiał klasyk " nie ma takiej rury której nie można odetkać"
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doki
    No tak, ale aby uzyc tych awaryjnych udogodnien, trzeba najpierw wejsc do garazu. A wejscie jest przez brame.
    Praca nie zajac. Dzwonie i mowie, ze przyjde pozniej, bo nie ma pradu, nastepnie dzwonie po taxi i juz.
    Ja mam wejście do domu przez drzwi. Specjalnie kazałem je zrobić aby otwierać ręcznie bramę garażową jak zabraknie prądu.

  18. #18

    Domyślnie

    Wszystkie bramy jakie znam mają możliwość otworzenia ręcznego i nie jest to szczególnie uciążliwe. Jest to konieczne z powodu bezpieczeństwa - wyobraź sobie, ze utkniesz wewnątrz garażu wolnostojącego lub bez wejścia do domu i wybuchnie pożar, chwyci Cię zawał albo poród (do wyboru ), a tu prądu niet .

  19. #19

    Domyślnie

    Wszystko sie zgadza, kazdy naped mozna odblokowac i brame otworzyc recznie. Musi byc spelniony jeden warunek, trzeba byc po stronie napedu, czyli wewnatrz garazu.

  20. #20

    Domyślnie

    A klamki do bramy nie można zamocować??
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony