dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1

    Domyślnie Plaża w mieszkaniu.

    Witam wszystkich. Chciałbym Was poprosić o radę w pewnej sprawie. Mam plan urządzić beach party. Chciałbym w pokoju 3.5mX6m wysypać piasek. Warstwa piasku miałaby mieć około 10 cm. Po odjęciu mebli daje to około 3.4 tony piasku.
    Oto kilka pytań:
    -Czy taka ilość piasku po prostu nie zawali całego piętra? (!!!!)
    -Czy o tej porze roku można piasek do tego nadający się zdobyć? (mieszkam w Poznaniu)
    Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: Plaża w mieszkaniu.

    Cytat Napisał michalovski
    -Czy taka ilość piasku po prostu nie zawali całego piętra? (!!!!)
    staraj sie "zdobyć" suchy piasek /jest lzejszy od mokrego/ i nie gromadź tam tłumu ludzi, a ci którzy sie tam znajda niech zachowuja sie spokojnie, bez ekscesów i podskakiwania /ponieważ nie ma zadnych informacji co do typu stropu - zakładam ze masz strop w płyt wielokanałowych typu żerań/
    Cytat Napisał michalovski
    -Czy o tej porze roku można piasek do tego nadający się zdobyć? (mieszkam w Poznaniu) ...
    rozglądnij się po okolicznych budowach - tam idzie "zdobyć" bez kupowania ...

  3. #3

    Domyślnie Re: Plaża w mieszkaniu.

    Plaża nudystów też będzie ?
    Kto Ci ten piasek wniesie i wyniesie ?

    To jednodniowa atrakcja czy na stałe ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  4. #4

    Domyślnie

    Hehehehehe beach party..pomysł nie powiem..oryginalny
    3,5 tony piasku, to tak, jakby w przybliżeniu było tam 50 osób + oczywiście goście, to robi się już nie lada wyzwanie dla budynku..ale powinno wytrzymać Tylko skąd Ty weźmiesz o tej porze suchy piasek? Bo mokry to raczej porażka. Pewnie da się kupić suchy piasek w workach, ale nie byłaby to tania impreza..

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaEgon
    Hehehehehe beach party..pomysł nie powiem..oryginalny
    3,5 tony piasku, to tak, jakby w przybliżeniu było tam 50 osób + oczywiście goście, to robi się już nie lada wyzwanie dla budynku..ale powinno wytrzymać Tylko skąd Ty weźmiesz o tej porze suchy piasek? Bo mokry to raczej porażka. Pewnie da się kupić suchy piasek w workach, ale nie byłaby to tania impreza..
    Mam sporo suchego piasku w workach, ale skurczybyk kot się o nim dowiedział... Ale można przesiać....
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  6. #6

    Domyślnie

    No, no .... odważny pomysł. A ile przy tym zachodu będzie. Chciałbym zobaczyć minę gościa któremu zlecisz wnoszenie i rozsypywanie piasku w salonie. No chyba, że sam powalczysz.

  7. #7

    Domyślnie

    A nie lepiej kupić jakieś ścinki (konfetti z papieru koloru żółtego i to rozsypać po pokoju, żeby "naśladowało" plażę. Ustawić sztuczne dmuchane palny - ale obciach , leżaczki, wyskoczyć w slipach z palemkami i rybkami i drinkiem z palemką - oczywiście japonki na stopach.
    Ewentualnie kupić materiał typu flizelina, satyna koloru piaskowego i to na podłogę.

    Oczywiście pomysł z piaskiem jest świetny, ale mało realny

  8. #8

    Domyślnie

    A nie lepiej
    A nie lepiej kupić bilet na Hawaje? Przy okazji. Gdybyś też chciał urządzać basen ze zjeżdżalnią, to dysponuję rękawem do gruzu i beczkowozem.

  9. #9

    Domyślnie

    A nie martwi Cię wizja całego mieszkania w piasku. Jak impreza to jest ciągły ruch, nie zamkniesz przecież wszystkich w jednym pomieszczeniu bez prawa wyjścia. Wszystkie podłogi z czasem porysowane. W każdej szczellinie piasek. Twój wybór ja pomysł uważam za zbyt problematyczny w użytkowaniu.

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za liczne odpowiedzi. Co do wnoszenia piasku, to obliczyłem że jeśli pomoże mi 5 osób i będzie wnosiło ok. 25 kilogramów jednorazowo to musi wejść na to 2 piętro jakieś 30 razy. Więc nie tak źle. Chodzi tu o tylko jeden weekend, oczywiście że nie na stałe. Myślałem o użyciu folii budowlanej pod piasek, tak aby zbieranie nie było aż tak uciążliwe. Widziałem grubą folię budowlaną 4mx6m za 10zł, więc nie tak źle. Plaży nudystów oczywiście że nie będzie. Jeszcze jedno pytanie: Czy piasek który określa się jako 0 - 2mm nadaje się do tego? Z góry dziękuje. Pozdrawiam.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja jednak zacząłbym od dowiedzenia się o wytrzymałość stropu.
    Pomysł szalony, ale... mi się podoba, jeszcze taka lampa wam potrzebna no i jakiś promiennik podczerwieni. Nie potrzebujecie sprzedawcy lodów "Mewa" ?

    http://www.novamed.pl/lampa-fotovita-fv-10-duza

    Swoją drogą tyle energii poświęcić na jednorazową imprezę, może niech już tak zostanie, żal mi kręgosłupów tych, co to będą wnosić...

  12. #12

    Domyślnie

    piasek piaskowi nie równy, frakcja się zgadza, ale to nie wszystko.
    Piaski są ostre, z gliną, kopane, płukane i pewno jeszcze jakieś inne.
    Ty musisz szukać piasku takiego jak do piaskownicy - nie pozostaje Ci nic innego jak przespacerowanie się po składach i szukanie.
    O tej porze roku będziesz miał bardzo ciężko znaleźć to czego szukasz,
    w zasadzie to oprócz piasku kupisz bardzo dużo wody. Abstrahując od tego czy taki piasek się nada(z pewnością nie wyschnie w ciągu weekendu w domu, a zabawa na mokrym piasku nie będzie przyjemna) to jego masę przy obecnych warunkach pogodowych trzeba szacować na około 2t/m3 czyli na Twój pokój wyjdzie powyżej 4t (przy zakładanych 10cm).
    Idąc dalej.. folia z pewnością nie zabezpieczy Ci pokoju, piasek będzie wszędzie. Mieszkanie będziesz sprzątał długie tygodnie, a i tak piasek będziesz znajdował po miesiącach.
    Jeżeli to ma być akcja weekendowa, nie daj Boże pod nieobecność rodziców, to sobie odpuść.
    Ale... Jeżeli Ci się to uda, to czekamy na fotki
    Pozdrawiam
    Rafał

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ja bym zaczęła od pytania, czy to twoje własne mieszkanie czy rodziców

    Jeżeli chcesz niszczyć swoje własne, to twoja sprawa.
    Folia budowlana nawet najgrubsza się przetrze.
    Piasek będzie wszędzie. podczas chodzenia będzie wycierał to, co pod nim. Jeżeli parkiet - lakier, jeżeli wykładzinę, to zetrze jej wierzch. Stosunkowo najlepiej by przeżył parkiet olejowany albo beton.
    Oprócz wniesienia trzeba piasek potem jeszcze znieść i coś z nim zrobić. Do piaskownicy? To trzeba wcześniej ustalić.

  14. #14

    Domyślnie

    Mieszkanie oczywiście jest moje. Moje pierwsze samodzielnie kupione mieszkanie. Trochę martwi mnie Twoja opinia, że gruba folia się przetrze. Moją decyzję podejmę w zależności od jakości piasku, po mokrym i brudnym nikt nie będzie chciał chodzić. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    ...Folia budowlana nawet najgrubsza się przetrze ...
    poiwiedziałbym - drugi janzar...
    /wiedza prawdopodobnie wyniesiona z niemieckich ulotek, skopiowana i przepisywana celem straszenia /


    Cytat Napisał michalovski
    ... Jeszcze jedno pytanie: Czy piasek który określa się jako 0 - 2mm nadaje się do tego? Z góry dziękuje. Pozdrawiam.
    jak najbardziej ... masz pyłek i lezysz jak na mchu ...



  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał EZS
    ...Folia budowlana nawet najgrubsza się przetrze ...
    poiwiedziałbym - drugi janzar...
    /wiedza prawdopodobnie wyniesiona z niemieckich ulotek, skopiowana i przepisywana celem straszenia /


    eee tam. Wiedza własna na podstawie obserwacji użytkowanej grubej folii podściełanej psu w czasie, gdy załatwiał się w domu (szczeniak). Przecierała się jak diabli i siuski leciały na parkiet

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    EZS
    nieruchomy piasek, a skakający pies - to jednak róznica ...
    /pewno hamuje jak Pluto, z Dysneya ?/

    co innego marna folia - ta czarna najtańsza produkowana po przetopieniu tzw. "recyklingu" ma dziury "od nowości"

    malarską przetrzesz, i te kupowaną w kiosku - również
    palcami

    lecz co innego solidna - choćby tania - rolnicza lub budowlana

    masz przykłady przetarcia takowej przez jastrych czy piasek ?


  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalovski
    Mieszkanie oczywiście jest moje.
    A podejrzewałem akademik
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalovski
    ...Czy piasek który określa się jako 0 - 2mm nadaje się do tego? ...
    ...zwłaszcza 0mm

  20. #20

    Domyślnie

    To dla panny, czy tak dla "fajności" czy marzyłeś o tym od dziecka? To zasadnicze pytanie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony