dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 17
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 339
  1. #221
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robert22

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    niestachów
    Kod pocztowy
    26-021
    Posty
    11

  2. #222
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robert22

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    niestachów
    Kod pocztowy
    26-021
    Posty
    11

    Domyślnie

    wreszcie się udało

  3. #223
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rogalnajlepszy

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Braniewo
    Kod pocztowy
    14-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam mam zamiar zbudowac na swojej dzialeczce takie cacko ma ktos moze doladny projekt z kosztorysem moga byc tez fotki z checia cos wybiore pozdrawiam

  4. #224
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Dla mnie grill i wędzarka, to jeszcze zbyt mało. Ponieważ zawodowo trudniłem się projektowaniem, wymyśliłem (wstępny projekcik) grill, wędzarkę i suszarnię grzybów (owoców) w jednym. Wszystko oparte o sprawdzone wzory, tylko zrealizowane oddzielnie. Realizację wstrzymuje mi jedynie dokończenie budowy domu (bo mieszkanie przecież ważniejsze od takich dodatkowych atrakcji ).

  5. #225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    My korzystamy z wędzarni znajomych, oni z naszego przepisu ( z dziada, pradziada...) na kiełbasę i szynki, oraz naszej pracy.
    Czas będzie w końcu postawić swoją wędzarnie. Zapisuję sobie, żeby się nie zgubiło.....
    Ma to być tylko wędzarnia, ale taka na 30kg kiełbasy+ parę szynek. Gril zazwyczaj jest na tarasie i to przenośny, wiec nie potrzebuję grilowędzarni.

  6. #226
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arnika Zobacz post
    My korzystamy z wędzarni znajomych, oni z naszego przepisu ( z dziada, pradziada...) na kiełbasę i szynki, oraz naszej pracy.
    A możesz zdradzić, jaki masz przepis na tę szynkę "z dziada pradziada"?
    I na jakim drewnie wędzisz? Mam pewien problem, bo nigdy nie wędziłem na drewnie mirabelki, a mam go trochę, bo musiałem wyciąć (była "leciwa" i mało rodziła). Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym drewnem (nadaje się?)

    Pozdrawiam

  7. #227
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobieradek Zobacz post
    ....Mam pewien problem, bo nigdy nie wędziłem na drewnie mirabelki, a mam go trochę, bo musiałem wyciąć (była "leciwa" i mało rodziła). Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym drewnem (nadaje się?)

    Pozdrawiam
    Żeby wszyscy takie "problemy" mieli
    Drewno z mirabelki bardzo dobre. Właściwie każde liściaste o ile jest wysuszone się nadaje. No może wierzba niekoniecznie, ale reszta ok.
    A z owocowych to w ogóle górna półka. Śliwka i jabłonka to moim zdaniem najlepsze drewno do wędzenia.
    Z iglastych drewno się nie nadaje bo za dużo żywicy i kopci niemiłosiernie.

  8. #228
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    Właściwie każde liściaste o ile jest wysuszone się nadaje. Z iglastych drewno się nie nadaje bo za dużo żywicy i kopci niemiłosiernie.
    Nnoo, nie wiem, czy tylko te nie nadają się do wędzenia Coś słyszałem (choć sam nie ryzykowałem), że drewno z orzecha włoskiego też się nie nadaje. Podobno gorycz...niemożebna(?)
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 21-03-2011 o 19:06

  9. #229
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Orzecha faktycznie nie próbowałem może coś w tym być.
    W każdym razie śliwa, jabłonka, wiśnia, olcha, brzoza, buk,grab, wiąz, dąb, klon, lipa jak najbardziej się nadają. Próbowałem kiedyś z braku laku czeremchy i sumaka octowca i też było ok.
    A skoro już dzielimy włos na czworo to nie polecał bym jeszcze Trzmieliny pospolitej, Wawrzynka wilczełyko czy Żarnowca miotlastego

  10. #230
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    No to dzięki Pozytywnie zaskoczyłeś mnie swą wiedzą (w tym o mirabelce). Już mi ślinka cieknie na myśl o tych wędzonkach

    Pozdrawiam

  11. #231
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Wiesz tu akurat jestem praktyk od dawna. Często jako dziecko asystowałem przy sprawianiu świni kupionej "od chłopa" na wsi. Za komuny zaopatrzenie było jakie było, więc taka świnka albo pół od czasu do czasu ratowała sytuację, a przerabiało się ją mniej lub bardziej własnoręcznie.
    A teraz niby wędlin od groma, ale z roku na rok coraz bardziej plastikowe za to ceny coraz bardziej dojechane. Od jakiegoś czasu powiedziałem dość i jak tylko robi się na tyle ciepło że zaczynamy jeździć na wieś to wędzę regularnie a sklepowe wędliny omijam dużym łukiem, co wszystkim polecam.

  12. #232
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Super, ze temat nie umarł. Ja też planuję grillo-wędzarnię. Trzeba tylko będzie namówić arch. na zaprojektowanie czegoś nowoczesnego w bryle, zeby nie raziło i działało. Póki co przetestujemy temat u rodziców, matce rodzicielce znudziło się już wędzenie w beczce Efekty w postaci sesji foto, mam nadzieję, ze jeszcze przed Wielkanocą.

  13. #233
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał olgusieniunieczka Zobacz post
    Super, ze temat nie umarł. Ja też planuję grillo-wędzarnię. Trzeba tylko będzie namówić arch. na zaprojektowanie czegoś nowoczesnego w bryle, zeby nie raziło i działało(?).
    Na FACHOWOŚĆ architekta przy grillo-wędzarni możesz liczyć, ale raczej w sferze designe'u , a nie w jego działaniu. Tutaj szukaj porad raczej u zdunów-praktyków. Mnie się udało nieco podpatrzeć aż w kilku miejscach na głębokiej prowincji, u "ludzi lasu". Widziałem oddzielnie świetnie działające wędzarnie, grille stacjonarne i suszarnie grzybów/owoców. Wszystkie te spostrzeżenia zbiorę "do kupy" i mam nadzieję, że wyjdzie coś niepowtarzalnego (i to w sferze działania, bo "design" będzie już tylko mego autorstwa).
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 05-04-2011 o 21:53

  14. #234
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    http://wedlinydomowe.pl/budowa-wedza...udowa-wedzarni

    Planowalem jakos niebawem postawic jeden z projektow na swojej dzialce ale jak zwykle za sprawy wazniejsze

    Beczka caly czas stoi a ze smaczne rybki z niej wychodza to nie ma wielkiego cisnienia
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  15. #235
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Za kilka dni mam miec piekna, stara, rozbiorkowa, nietynkowana cegle po 0,50zl/sztuka i transport za friko. Kupie z 500-600szt. lepiej za duzo jak za malo
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  16. #236
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cegly rozbiorkowej jeszcze nia mam ale od wczoraj jestem posiadaczek kilkudziesieciu cegiel szamotowych, drzwiczek/popielnika, ruszta oraz rury ze starego pieca kaflowego ktory to rozbieralem w dniu wczorajszym
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  17. #237
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Ja też mam żeliwne drzwiczki ze starego pieca kaflowego. Będą mi służyć już jako drzwiczki do komory spalania w mojej grillo-wędzarni. Do popielnika zrobię szufladę z blachy.
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 04-06-2011 o 21:06

  18. #238

  19. #239
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Suuuuuper! To własna robota, czy jakiegoś kowala artystycznego?

  20. #240

    Domyślnie

    kostki betonowali budowlańcy a stal dorabiał mąż ( zajmuje się płotami ) ale cieszę się żę się podoba ))

Strona 12 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony