dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 17
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 339
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie Re: Pytanie o piec chlebowy

    Cytat Napisał Aretzky
    Mam pytanie do wszystkich doświadczonych fachowców od kuchni ogrodowych.
    Wymyśliłem sobie, że wybuduję w ogrodzie piec chlebowy. W internecie namierzyłem informacje, które znalazły się na forum. Informację technologiczną posiada tylko ogrodowy piec do pizzy. Mam pytanie czy taki piec nadaje się do pieczenia chleba. Jeżeli nie, to czy ktoś może mi poradzić jak wybudować piec do chleba. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek technologiczne informacje.
    Pozdrawiam serdecznie
    Arek
    ... oczywiście, że się nadaje do pieczenia chleba (można w nim uzyskać temperatury do 400*C
    ... Coś się piecze - czyli co się wypieka w piecach ogrodowych opalanych drewnem
    ... piec wg własnego projektu będę budował jesienią tego roku lub na wiosnę w przyszłym "projekt" (nie w pełni skończona część kosztorysowa i materiałowa) zamieszczony na mojej stronie był sprawdzany przez budowniczego pieców piekarskich i mistrza piekarskiego,

    pozdrawiam niezmiernie serdecznie
    unde venis et quo tendis

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... w "temacie" jakby przycichło
    ... ciekawy jestem opinii jak Wam się podoba poniżej przedstawiona mobilna grillo-wędzarnia



    więcej informacji tutaj

    pozdrawiam serdecznie
    unde venis et quo tendis

  3. #83

    Domyślnie

    wszystko jest super ale.........
    zmien tło na swojej stronie bo jak tam wchodze szybko to jeszcze szybciej wychodze bo mnie mdli ta faktura i kolor
    bez urazy-ale uwazam że moja rada to strzał w 10-ke
    pozdr
    popatrz dłuzej na te niebieskie litery na tym tle a zrozumiesz o czym mowa
    Życie jest pełne niespodzianek.

  4. #84
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    A takie cudo wybudowano w Mszanie Dolnej, w restauracji powstałej ze starej winiarni...




    Ogromna porcja prawdziwych ruskich, z mięciusieńkim ciastem i surówką za 9 zł, a woda dla psów- za darmo

  5. #85

    Domyślnie

    wpadne na ta wode jak jest za free
    Życie jest pełne niespodzianek.

  6. #86
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ponczo

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Hej, wlasnie jestem na etapie budowy grillo-wedzarnki. I tak mnie zastanawia jak ja mam robic wedzenie zimne a jak gorace? Chef Paul podaj mi prosze jakies namiary na siebie bp chcialem z Toba pogaworzyc na temat wedzenia Mail badz GG, cokolwiek.
    ...per aspera ad astra...

    www.sks.jastrzebiec.prv.pl

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał ponczo
    Hej, wlasnie jestem na etapie budowy grillo-wedzarnki. I tak mnie zastanawia jak ja mam robic wedzenie zimne a jak gorace? Chef Paul podaj mi prosze jakies namiary na siebie bp chcialem z Toba pogaworzyc na temat wedzenia Mail badz GG, cokolwiek.
    ... odpowiedzi na wszystkie swoje pytania uzyskasz zapewne na stronie Wędzarniczej Braci http://www.wedlinydomowe.pl/
    pozdrawiam serdecznie
    unde venis et quo tendis

  8. #88
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Mniam, mniam...

  9. #89

    Domyślnie

    Wiosna za pasem, to i temat grilowędzarni czas podciągnąć. Macie nowe pomysły... a może i nowe zdjęcia?
    Pozdrawiam
    miechmiel

  10. #90

    Domyślnie

    Niedawno widziałem w niemieckiej TV w programie z gatunku "Jak oni to robią" jak robią szynki w Schwarzwaldzie. Znane ponoć na całym świecie. W Polsce też są w supermarketach i pewnie nie tylko. Czy oryginalne, to już inna sprawa. I tak w skrócie: mięso obcinane i formowane jest w duże prostokąty, nacierane przyprawami i układane ciasno w pojemnikach. Troche poleży tak sobie nie pamiętam już ile (pewnie kilka dni), następnie do wędzarni. I tu uwaga! Nie dość że na 2 tygodnie, to jeszcze wędzą to skubańce w dymie z drewna świerkowego, czyli iglastym . Widziałem na własne oczy! Kupa zielonych gałązek, pomieszanych z jakimiś obrzynkami, na to gostek wysypał ze 2 wiadra trocin (pewnie żeby się lepiej dymiło ) i podpalił. Po 2 tygodniach wędzenia nabrały takiego czarnego koloru (pewnie smoła, bo iglaste to smolne drewno przecież) i do dojrzewalni w przewiewne miejsce na kolejne 2 tygodnie. Potem to już można jeść. I teraz pytanie: to może to iglaste drewno nie jest do końca takie nie dobre?
    Per Aspera Ad Astra

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    I tę smołę mam potem w...ać?
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  12. #92
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Ja poszukuję pomysłu na grillo-wędziarnię na małą działkę.

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    zcy wy niemacie sumienia i pokazujecie tak pieknie uwedzone szyneczki czlowiekowi na wygnaniu
    przebywam aktualnie poza granicami a tu o dobre nasz polskie szynezcki i to jeszcze tak pieknie uwedzone to bardzo trudno
    narazie domku jeszcze niema ale juz maze o podobnych wedzarniach jak wasze pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  14. #94

    Domyślnie

    ja też chcę grilla i wędzarnię
    beczkę już mam może się przyda na początek
    mógłby ktoś zrobić przekrój przez te budowle?? może sama sobie zbuduję
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  15. #95
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie BUDOWA WĘDZARNI

    Nie wiem czy powinno się to znaleźć tu, najwyżej moderatorzy przesuną.

    Kto z was ma na działce wędzarnię? Nie znalazłem w necie jakiegoś sensownego projektu tego ustrojstwa więc trzeba będzie zrobic to tak jak pradzadki budowali tylko, że z tego co pamiętam... u mego dziadka stała metalowa okopcona beka czy jakos tak. Widziałem gdzieś wędzarnię murowaną z cegły pełnej. Kto ma pomysł jak to zrobić?

  16. #96
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    Znalazłem w necie coś takiego tyle tylko, że to chyba nie na działkę. Chodzi mi o walor estetyczny - fajnie byłoby żeby jakoś to to wygladało

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Czy to znaczy, że niedługo zapraszasz na wędzone żeberka, tudzież inne przysmaki

  18. #98
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    no nieeeee, bo wciąż nie wiem jak cholerstwo wybudować

  19. #99
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    dandi3
    poszukaj na tej stornce - nie wszystkie tak wyglądają - dużo jest naprawdę fajnych - choć zależy kto czego szuka

  20. #100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    oprócz tego, że chciałbym żeby wędziło co mi do głowy strzeli (mięsiwa, ryby, drób) i to zimnym dymem, to jeszcze fajnie wygladało, stylowo, niech będzie obłozone kamieniem i tak dalej. Bardziej chodzi mi o technologię - bo wizażowo to se podrasuję sam.

Strona 5 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony