dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Projekt MAGNOLIA pracownia MTM STYL (Domy w stylu)

    Jakoś nie udało mi się trafić na temat o tym projekcie więc go zaczynam bo się nad nim zastanawiam.

    Link do projektu:
    http://www.domywstylu.eu/projekty/je...szem/magnolia/




    Rzuty:



    Ma też kilka wersji:
    http://www.domywstylu.eu/projekty/je...em/magnolia_2/
    http://www.domywstylu.eu/projekty/je...em/magnolia_3/
    Które różnią się od oryginału szczegółami, głównie elewacją

    Czy ktoś budował ten projekt? Jak wrażenia? Na ile w praktyce okazał wiarygodny jest ten kosztorys który jak dla mnie wygląda bardzo ciekawie. Ogólnie jedno co bym zmieniła to chciałabym wrzucić gdzieś spiżarkę ale brakuje mi pomysłu gdzie

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Można pomyśleć o tym, żeby WC przenieść pod schody (tam jest dużo miejsca do wykorzystania) a na jego miejsce zrobić spiżarnię. To tak na szybko.

  3. #3

    Domyślnie

    Też o tym myślałam jednak zastanawiam się jak to wpłynie na estetykę i przestrzeń na parterze - bądź co bądź to malutki domek i bardzo łatwo przy odrobinie nieuwagi sprawić by wnętrze było klaustrofobiczne

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Aneczka, toż tam jest prawie 12m kw pustej prawie przestrzeni! Jeśli tylko Twoim marzeniem nie są ażurowe schody, to małe WC z ładnymi drzwiami dobrze się tam wpasuje. A nawet bym powiedziała, że będzie mu (kibelkowi) tam lepiej, bo będzie bardziej dyskretnie. Teraz goście pijący kawkę w salonie mają dobry widok na osobę wchodzącą lub wychodzącą z wychodka... Może być to troszkę krępujące. Ale to tylko moje zdanie. Kombinuj, to fajna zabawa.

  5. #5

    Domyślnie

    bez przesady z tym "widzeniem osoby wychodzącej" z wc. W tak małych domkach praktycznie nie da się uniknąć sytuacji (bez jakiś skrajnych kombinacji) by do takiej sytuacji nie dopuścić - nawet z wc pod schodami będzie ona dobrze widoczna - praktycznie nawet szybciej bo tutaj nie zasłaniają ją drzwi. Ponad 90% projektów domków do 120 metrów ma ten problem, nawet w moim mieszkaniu łazienka wychodzi teraz na pokój i nikomu nigdy to nie przeszkadzało. Ale pomijając to zastanawiam się jak to by rozwiązać. Jak szukałam propozycji "wc pod schodami" były opisy tylko tradycyjnych dwuzbiegowych schodów, nie wiem jak by to wyglądało w przypadku tego typu schodów.
    Jak ktoś przeglądał mój dziennik to wie że zrezygnowałam już z tylu elementów o których marzyłam że jeszcze jeden w postaci ciężkich betonowych schodów mi różnicy nie robi...

    Nikt nie budował ani nie zna dziennika w którym ktoś buduje ten projekt?

  6. #6

    Domyślnie




    To się wiąże z przerobieniem schodów a co za tym idzie i lekko poddasze - robi się miejsce w łazience (ale w jednym pokoju trzeba schody przesunąć)


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony