dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mania18
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    129

    Domyślnie projekt C224 DOM JAK Z NUT

    Witam serdecznie!

    Czy ktoś z Was zwrócił uwagę na domek:

    http://projekty.muratordom.pl/projek...s=wkrotce&nr=6

    Wszelkie opinie, uwagi, krytykę - chętnie przyjmę!!!

    Przymierzamy sie do zakupu projektu, co prawda czekamy na decyzję o warunkach zabudowy, ma byc na dniach..., ale na pewno ten projekt...[/b]

  2. #2

    Domyślnie

    znam ten projekt..jedyny minus to wejscie do kuchni ...i to by trzeba było według mnie zmienić

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mania18
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    129

    Domyślnie

    a można więcej - jaki minus ma to wejscie?

  4. #4

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że chodzi o to, że aby przedostać się do salonu koniecznie przechodzisz przez kuchnię. Większość projektów gdzie kuchnia z salonem są otwarte wejście mają mniej więcej na wysokości jadalni tzn drzwi wejściowe są tak jakby za kuchnią, że nie trzeba przez nią przechodzić. Wiadomo zawsze będzie ją widać, ale nie musisz przez nią przechodzić, jest tak jakby głębiej w stosunku do drzwi. Myślę, że to jest dość cenna uwaga- w szczególności gdy ma się niespodziewanych gości podczas gotowania Ps mi też ten projekcik się podoba- też szukam parterówki ok 120m2. Zobacz sobie też "dom finezyjny"- wydaje się też ciekawy po małych przeróbkach
    "...To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..."

  5. #5

    Domyślnie

    Jakie zmiany proponujesz w "finezyjnym". Też go oglądałam.
    Forum to magia

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Meggi56 Zobacz post
    Jakie zmiany proponujesz w "finezyjnym". Też go oglądałam.
    Jakiś czas temu założyłam temat o finezyjnym i opisałam jak by to miało wyglądać- głównie zależy mi, aby powiększyć ten najmniejszy pokój. Najłatwiej byłoby poszerzyć dom od strony pokoi o np 1m ale niestety będzie problem z dachem. Wydłużyć dom nie ma problemu, gorzej z poszerzeniem. Tutaj masz link do tego wątku
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...Finezyjny-C223
    "...To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..."

  7. #7

    Domyślnie

    Ja od jakiegoś czasu jestem zakochana w projekcie IRYS
    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=33&a=68
    Dodałabym do niego małe WC. Jedyny mój problem to działka z wjazdem od południa. Gdyby nie to budowałabym go na pewno!! A tak mam małe ale... oglądam wszystkie projekty i zawsze porównuje je do Irysa- jak dla mnie ma on coś w sobie Żaden inny projekt nie podoba mi się tak jak Irys.
    Wart uwagi jest też ar-1, mniszek i antek B
    Ostatnio edytowane przez bagusia ; 03-04-2010 o 17:43
    "...To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..."

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mania18
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    129

    Domyślnie

    znam ten projekt..jedyny minus to wejscie do kuchni ...i to by trzeba było według mnie zmienić
    Wydaje mi się, że chodzi o to, że aby przedostać się do salonu koniecznie przechodzisz przez kuchnię. Większość projektów gdzie kuchnia z salonem są otwarte wejście mają mniej więcej na wysokości jadalni tzn drzwi wejściowe są tak jakby za kuchnią, że nie trzeba przez nią przechodzić.
    No i widzicie!!Od razu się człowiekowi inaczej projekt przedstawia...jestem tak zauroczona tym domkiem, ze na takie szczegóły nigdy nie zwrocilabym uwagi(wyszloby w praniu, jak wszyscy dreptaliby przez kuchnie!!)
    I jakos tak nie mam zmyslu przestrzenno-organizacyjnego-co by gdzie przesunac, usunac, dodac , zeby grało!!
    Tak.., drzwi nie dodam, bo nie ma gdzie...porażka...

    Dajcie proszę namiary jeszcze na jakies fajne domki, te, o których tu piszecie, inne pomysly-bez garazu!!!
    Garaz ma byc pozniej..osobno...

    No i preferowane dachy dwuspadowe...., kuchnia na pewno od frontu..,

    Dziękuję Wam za opinie!!!
    Pewnie trzeba szukac dalej....
    Ostatnio edytowane przez Mania18 ; 06-04-2010 o 07:33

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Podrzucam do pooglądania.

    Tani w budowie, niewielki, prosty dom, ale dobrze wymyślony. Sypialnie nie są klitkami, uwzględniono, że ludzie potrzebują szaf. Jest upragniona przez wiele pań domu spiżarenka.

    Uroda - kwestia gustu. Ma swój skromny urok, taki "domowy".
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ciotka klotka

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała, okolice
    Posty
    92

    Domyślnie

    W C224 nie podobają mi się za małe i ciemne łazienki, nie bardzo też widzę miejsce na szafę w wiatrołapie. W Z91 dodałabym okno koło stołu w salonie, reszta jest w porządku.
    Pozdrawiam

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mania18
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    129

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie cenne uwagi!!

    Kurde, ja to mam szczescie-nie dość, że projekt , który sobie upatrzyłam bedzie dostepny w sprzedazy od konca kwietnia (i ten termin sie juz przedluza tak od stycznia!!) ;(
    to jeszcze nikt go jeszcze nie zbudował, wejscie przez kuchnie..., to ja drugi znalazałam - tylko tez nowość - dokumentacja w przygotowaniu, znow nikt go jeszcze nie wybudował.., ale opcja nr 2 jest !!!))


    http://www.domywstylu.eu/projekty/je.../?flip=0#rzuty

    ar1 tez brany po uwagę...,

    http://www.domfort.eu/projekt,ar_1,222,rzuty.htm
    I Antek w wersji bez garażu..

    http://www.domfort.eu/projekt,antek,1140,rzuty.htm

    Dziękuję jeszcze raz wszystkim!

  12. #12

    Domyślnie

    Mania 18 widzę, że mamy podobne gusta Spodobał Ci się AR-1. Sama dość intensywnie o nim myślę. Co do projektu o którym pisałaś "Grafit" też mi się podoba ale.... jak dla mnie 1 duża wada- mała kotłownia. U mnie najprawdopodobnie będzie piec na paliwo stałe ekogroszek lub coś w tym rodzaju więc stanowczo za mało miejsca. W AR-1 warto zamienić miejscami łazienkę z pom.gosp. Dzięki temu można zrobić drzwi od ogrodu i jest bezpośrednie wejście do kotłowni. Ja myślałam aby poszerzyć dom o 1m od strony sypialni dzięki temu łazienka, która powstanie w miejscu pomieszczenia gospodarczego byłaby większa aby zmieścił się prysznic i wanna.
    "...To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..."

  13. #13

    Domyślnie

    Zobacz sobie jeszcze ten domek Z98
    http://z500.pl/projekt/z98.html
    "...To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..."

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mania18
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    129

    Domyślnie

    "Grafit" też mi się podoba ale.... jak dla mnie 1 duża wada- mała kotłownia. U mnie najprawdopodobnie będzie piec na paliwo stałe ekogroszek lub coś w tym rodzaju więc stanowczo za mało miejsca
    .
    No wiem, my mamy w planach gazowy.., więc by starczyło, ale pralkę chciałabym tam wstawić, jakąś suszrkę na ciuchy, itd, itp...szczotki, pasty do butów..wiadomo...

    W AR-1 warto zamienić miejscami łazienkę z pom.gosp. Dzięki temu można zrobić drzwi od ogrodu i jest bezpośrednie wejście do kotłowni. Ja myślałam aby poszerzyć dom o 1m od strony sypialni dzięki temu łazienka, która powstanie w miejscu pomieszczenia gospodarczego byłaby większa aby zmieścił się prysznic i wanna.
    Ale jak?Tzn wydłużyć o metr..,bo poszerzyc. to nie wiem, jak z dachem wtedy...no i ta zamiana z pomieszczeniem gosp., nie wiem, czy to wymaga duzych nakladów finansowych-jezeli chodzi o adaptację u architekta.., bo jezeli tak, to odpada...nie chcemy za bardzo zmieniac położenia pomieszczeń, jeżeli to wiązałoby sie z duzymi kosztami!

    Ale tutaj wdziałam zamianę z pomieszczeniem gosp i to okno w tej łazience-bomba!!!
    Co pewnie nie szkodzi zrobic takiego okna w łazieince połozonej według projektu?

    Studio z500 przeglądałam kiedys wzdłuż i wszerz, ale jakos zapomnialam o nim...
    Następny bedzie do kolekcji studiowania wieczorami...

    Pozdrawiam!

  15. #15

    Domyślnie

    Od dłuższego czasu z98 jest moim faworytem, oczywiście kilka zmian jest koniecznych:
    1. drzwi z pomieszczenia gospodarczego na zewnątrz (planuję ogrzewanie na eko groszek
    2. dodatkowe okno w salonie (na wysokości stołu na projekcie) spowoduje to również doświetlenie salonu z tej strony. Jeżeli nie okno to może dodatkowe drzwi balkonowe, wyjście na taras byłoby bliżej kuchni
    3. zmiana wysokości okna w kuchni (podwyższenie na 95 cm od poziomu podłogi) - mniej będzie chlapać się okno od zlewozmywaka
    4. schody na strych "normalne"
    5. dodatkowe okno w szczycie budynku (doświetlenie strychu)
    6. może garaż dwustanowiskowy
    Więcej chyba nic nie trzeba zmianiać
    Forum to magia

  16. #16

    Domyślnie

    Dziewczyny ale wszystkie projekty wymienione oplotkowane są na forum ..małe tanie domki gdzie dyskusja toczy się co najmniej od roku he he he
    Co do domku jak z nut..
    przerobki zeby był w miare ok-
    wywalasz małą łazienke a łazienkę z oknem robisz sobie w miejscu na pralnie i pom pomocnicze..bo ma okno- masz duza łązienke z oknem...
    w miejscu tej małej łazienki robisz wejscie do salonu..kuchnia Ci sie chowa...a małą łazienkę robisz tuz przy pom gospodarczym...
    a z łazienki duzej robisz sobie wielka garderobe...albo dzielisz..robisz garderobe i miejsce na mała pralke..

    co do Arka to minus jaki ma to małe skosy w pokoju i łazience....czego nie widac na rzutach a sa...pozatym jest dla mnie ok..i nie wiem czemu Arek jakos wizualnie mi sie nie podoba zbytnio z przodu...za to Antek fajnie wyglada z tym daszkiem z przodu- to moja opinia po przejrzeniu fotek na roznych forach
    Zmiana w Arku łazienki z pom gospod to żadna zmiana...sserio..
    Co do Antka to minus...maciupinka kuchnia...wąski pokoj ten obok sypialni z garderobą..bo ma tylko 2,70..troche za wąsko...
    ale wystarczy Antka poszerzyc gdzies o pół metra od strony małych pokoi i łazienki i wtedy robia sie dwa fajne pokoje i wielka łazienka...
    minus jak uwazam to ..kuchnia...
    Z91 to Klodziki buduja..fajne zmiany naniesli..ale to nie dom na eko groszek..tylko gaz ..
    Ostatnio edytowane przez Szelma29 ; 09-04-2010 o 13:52

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mania18 Zobacz post
    .



    Ale jak?Tzn wydłużyć o metr..,bo poszerzyc. to nie wiem, jak z dachem wtedy...no i ta zamiana z pomieszczeniem gosp., nie wiem, czy to wymaga duzych nakladów finansowych-jezeli chodzi o adaptację u architekta.., bo jezeli tak, to odpada...nie chcemy za bardzo zmieniac położenia pomieszczeń, jeżeli to wiązałoby sie z duzymi kosztami
    Może źle to napisałam- chodziło mi o poszerzenie od strony sypialni o 1m, tak aby przesunąć ściankę z oknami w pokojach. Można to bardzo łatwo zrobić, bez zmian konstrukcji dachu- przedłuża się tylko kalenice. To zdjęcie które wkleiłaś to właśnie zmiana, o której pisałam. Zamienione pom gosp z łazienką (to praktycznie żadna zmiana!!- do dogadania z kierownikiem budowy, żeby nie płacić architektowi). Oni właśnie powiększyli łazienkę (która powstała w pom,gosp) o kawałek pokoju, tak, aby zmieścił się tam prysznic- dlatego też jest taka wnęka. Uważam, że pomysł trafiony!

    Naniosłam zmiany na rzut jakie mi się podobają- może będzie Ci lepiej zobaczyć o co mi chodzi. Myślę, aby zlikwidować te 2 okna w salonie a za to zrobić 1 wielkie na środku przy jadalni. Dzięki temu i kuchnia zyska na ustawności- można wykorzystać 3 ściany

    Ostatnio edytowane przez bagusia ; 09-04-2010 o 21:05
    "...To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..."

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasikoli

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    1

    Domyślnie kto buduje "Dom jak z nut" Muratora?

    Witajcie,
    przygotowujemy się do "adopcji" tego projektu na nasze potrzeby. Czy ktoś z Was zdecydował się na ten projekt i ma jakieś doświadczenia???

  19. #19

    Domyślnie Dom jak z nut

    Witam,
    czy buduje ktoś dom jak z nut Muratora?
    jeżeli przeoczyłam tematy związane z tym projektem to bardzo proszę o linki
    pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Tu tej link do tematu o tym domku, tylko w sumie troszkę "zszedł na psy" Ale kilka pierwszych postów jest właśnie o nim http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-C224-MURATOR
    "...To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..."

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony