dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie projekt WALIA pracownia HORYZONT

    Czy ktokolwiek zastanawiał sie nad tym projektem? widzicie w nim jakieś błędy??
    bo my z żona po wielu tygodniach przeglądania projektów zdaje sie że znaleźliśmy wreście ten projekt ten jedyny chyba

  2. #2

    Domyślnie

    No dobrze a link do projektu?

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    jak myślicie ten dom bedzie drogi w budowie dach jest skomplikowany i drogi jestem w tych tematach laikiem a tu na wiosnę trzeba fundamenty wylać a czym więcej czytam tym mniej wiem

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Dom będzie dość drogi w budowie ze względu na skomplikowaną i rozczłonkowaną bryłę. Dach będzie drogi, ale proporcjonalnie drogi do fundamentów, ścian i stolarki okiennej. Równie trudno będzie przy takiej bryle uniknąć strat ciepła, więc koszty utrzymania też będą spore.

    Dlaczego akurat ten projekt jest dla Was jedyny? Ma raczej typowy program użytkowy. Czy to wiatrołap daje mu dodatkowe punkty?

    Zawsze lepiej mieć dom skromniejszy, a fajnie urządzony i ładnie wykończony niż z założenia bajerancki, ale "niedoinwestowany".
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  6. #6

    Domyślnie

    aż tak drogi ??? myślałem ze to tak jakby 2 domy 2spadowe połączone wiem że jest rozłożysty ma150m2 zabudowy a tak na oko to o ile % droższy od zwykłego 2 spadowego o takich samych wymiarach domu? dlaczego ten dom żona pyzatym działkę mam 40 na 40 i północ leci po przekątnej i tak samo miałem plan dom ustawić tylko czuje ze jak poczytam co o nim myślicie to czekaja mnie długie tygodnie szukania nowego projektu

  7. #7

    Domyślnie

    przy dzisiejszej technice ocieplenia i materiałów istnieją domu które są zimne???? albo maja duża stratę ciepła oczywiście mówię o dobrze zrobionym i ocieplonym domku????

  8. #8

    Domyślnie

    drugi pomysł tez jest według was do bani planowałem budynek gospodarczy wolno stojący z 2 garażami i pomieszczeniem na węgiel i inne rupiecie ?? ogólnie to taki projekt sie zamawia czy jak tylko zdobędę papiery pozwolenie na budowę to naszkicuje murarzowi jak ma to wyglądać a on wybuduje sorki za takie chyba dla wszystkich banalne pytania ale dla mnie to ciemna masa

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Aż tak to nie.
    Napisałam, że dość drogi. Same materiały to tak na moje oko ze 12-15 tysięcy złotych, z robocizną uzbiera się pewnie ponad 30 tysięcy, ale różnie to może lokalnie być, dekarze mogą dużo zawołać, jeżeli mają być takie ładne obróbki, murarze mogą chcieć coś ekstra za ściankę po łuku. W sumie to minimum jakieś 10% kosztów, ale 30 tysięcy piechotą nie chodzi.

    Masz rację, że nie ma dziś domów zimnych, są tylko ciepłe i cieplejsze. Ale też opał raczej nie będzie taniał, a chodzi o to, żeby dom był dla ludzi a nie odwrotnie. Jak duża może być strata ciepła przy błędach izolacyjnych, trzeba by zapytać jakiegoś specjalistę od energetyki.

    Ja akurat jestem za osobnym budyneczkiem garażu z zapleczem gospodarczym, jeżeli działka na to pozwala. Projekt takiego budyneczku też należy kupić i uzyskać na niego pozwolenie. Przykładowy gotowiec może być taki:
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  10. #10

    Domyślnie

    właśnie o podobnym garażu myślałem tylko jeszcze jedno stanowisko brakuje oglądałem wasze zdjęcia bowess i mam pytanie czy wy dach obijaliście deskami i papa i na to dachówka czy nie wystarczyła by sama folia poza tym ładna okolica była na pierwszych zdjęciach a tu teraz domy rosną jak grzyby widzę. u mnie na działce też pustka ale pewnie jak u was za niedługo grzyby będą rosły

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Gotowych projektów jest dużo - tu fajny przykład z kawałkiem wiaty - można sobie drewno kominkowe poukładać.


    Teoretycznie folia wystarcza, ale mieliśmy deski kupione w fajnej cenie i mąż z ojcem sami wydeskowali dach. W projekcie było deskowanie, a czytając opinie na forum nie przekonałam się do rezygnacji z niego. Główny argument był podawany taki, że to niepotrzebny koszt, a w naszym przypadku koszt był niski, bo użyliśmy również część desek z szalunków.

    Osiedle niestety szybko się zabudowuje i widoki już mniej panoramiczne.
    Mieliśmy świadomość, że tak będzie, bo w gminie widzieliśmy mapę i mniej więcej można sobie było wyobrazić gęstość zabudowy, a i na przetargach widać było, że przeważnie kupują małżeństwa, które chcą budować. Przy tej okazji poznaliśmy naszych najbliższych sąsiadów.
    Osiedle budujące ma takie plusy, że nie ma problemu z mediami - wszytko szybko się pojawiło - prąd, woda z kanalizacją i gaz.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony