dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie osadnik gnilny 1,5 m nad woda?

    Witam
    Złożyłem w urzędzie zgłoszenie budowy przydomowej oczyszczalni i otrzymałem odpowiedź że muszę napisać oświadczenie, że osadnik gnilny będzie się znajdował 1,5 m nad poziomem wód gruntowych w urzędzie twierdzą że wynika to z przepisów prawa wodnego ale nic szczegółowo nie chcą powiedzieć. Ma ktos może informacje na ten temat?
    pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Mają obowiązek zasrany wskazać Ci paragraf!!
    A 1,5 m ma być do lustra wody gruntowej od dna urządzenia rozsączającego oczyszczone ścieki.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  3. #3

    Domyślnie

    Mają racje i prawo
    Reguluje to Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego (Dz. U. nr 137 poz. 984 z 2006 r.).

    Powinienieś sie cieszyć ze tylko oświadczenie a nie dokumentację hydrogeologiczną
    Mam do sprzedania paletę Porotherm25, palete klinkieru, stemple, deski

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał ann&tom Zobacz post
    Mają racje i prawo
    Reguluje to Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego (Dz. U. nr 137 poz. 984 z 2006 r.).

    Powinienieś sie cieszyć ze tylko oświadczenie a nie dokumentację hydrogeologiczną

    To przeczytaj najpierw to rozporządzenie (Urząd chyba też nie czytał ale to norma z którą nie raz miałem do czynienia) i Prawo geologiczne i górnicze również (to odnoście hydrogeologii).

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slawek___

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    ktoś się musiał tam walnąć, bo odległość 1,5m od wód gruntowych w przypadku drenażu to wymóg ale szczelny osadnik gnilny, nierzadko montowany w wodzie...nic tylko wyśmiać idiotów z za biurka

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a co w przypadku zamontowania oczyszczalni ze złożem biologicznym? Też jest wymagana taka odległość? Albo czy można wodę z oczyszczalni ze złożem wpuścić w meliorację terenu?

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slawek___

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    W przypadku oczyszczalni mechaniczno-biologicznych wymóg ten już nie obowiązuje, gdyż ściek jest już w 95-98 % oczyszczony czyli taki jaki POWINIEN BYĆ w przypadku oczyszczalni drenażowych po przesączeniu się przez żwir i te 1,5 m gruntu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony