dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 214 z 214
  1. #201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Symbor ... wróćmy do samochodów ... Twój Touran był kupowany w salonie za 100 tys. czy jako używany, z przebiegiem 200 tys., za 30 tys.... ?
    Ma komputer, aktywną kierownicę, klimę dwustrefową, tempomat, solardach, navi, alufelgi ... czy jest "golcem" ... ?
    Widzisz bezsensowność tych naszych porównań ...
    Pewnie że kominek o jakim piszesz można zrobić za 11 - 15 tys. zł ... ale nie należy się domagać od niego ani takiej jakości paleniska i jego osiągów, ani takiej wygody użytkowania, ani takiego wyglądu, ani takich materiałów na nim, ani takiego odzysku ciepła z niego, ani takiej dbałości o komin ceramiczny do jakiego będzie np. podpięty, ani takiej automatyki, jakie mogą być w kominku za 30 tys. i więcej ... Niestety tych "ani" nie bierze sobie do głowy przeciętny, przyszły posiadacz kominka i domaga się tego wszystkiego w cenie trzykrotnie mniejszej ... a stąd tylko krok do skorzystania z usług tego czy innego "magika" oferującego wg. niego "szczyt techniki" za "dychę" i następny krok do powstawania kominkowych "mitów" o tym że kominek musi brudzić ściany i sufit z kratek, że codziennie trzeba czyścić w nim szybę, a co drugie palenie wywalać wiadro popiołu z niego. Dobrym przykładem takich rzeczy są wkłady wodne - kilka osób doradzających na FM wie że aby taki "kominek wodny" miał jak to się mówi ręce i nogi i przynosił więcej pożytku niż problemów, to nie ma szans nawet żadnych żeby kosztował poniżej granicy 25-30 tys. A i to z tzw. "bidą" i mowa bynajmniej nie o paleniskach z tej jak to się mówi "mercedesowej półki ... Jaki jest średni przedział cenowy takich kominków (mowa o całości inwestycji) w naszym kraju ? ... Jak jest połowa tego to i tak dobrze ...
    Dywagować możemy sobie w ten sposób w nieskończoność ... tylko czy o to aby chodzi ... ?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  2. #202
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar symbor
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    okolice Gdańska
    Dzielnica
    Lublewo
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Symbor ... wróćmy do samochodów ... Twój Touran był kupowany w salonie za 100 tys. czy jako używany, z przebiegiem 200 tys., za 30 tys.... ?
    Ma komputer, aktywną kierownicę, klimę dwustrefową, tempomat, solardach, navi, alufelgi ... czy jest "golcem" ... ?
    Widzisz bezsensowność tych naszych porównań ... .
    Jeżeli chodzi o rocznik i na dodatki mojego Turana nie mogę narzekać

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Pewnie że kominek o jakim piszesz można zrobić za 11 - 15 tys. zł ... ale nie należy się domagać od niego ani takiej jakości paleniska i jego osiągów, ani takiej wygody użytkowania, ani takiego wyglądu, ani takich materiałów na nim, ani takiego odzysku ciepła z niego, ani takiej dbałości o komin ceramiczny do jakiego będzie np. podpięty, ani takiej automatyki, jakie mogą być w kominku za 30 tys. i więcej ... Niestety tych "ani" nie bierze sobie do głowy przeciętny, przyszły posiadacz kominka i domaga się tego wszystkiego w cenie trzykrotnie mniejszej....
    Tu się z Tobą zgodzę. Dlatego nie powinno się oczekiwać cudów ani wodotrysków za taką kwotę. Natomiast miło by było gdybyście nie dołowali tych inwestorów, którzy nie mogą sobie pozwolić na wydatek 30 tys. tylko poradzili im co przyzwoitego mogą sobie kupić za 15 tys. u porządnego fachowca a nie u przysłowiowego "Pana Zenka - Będzie pani zadowolona"

  3. #203
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    spokojnie. najlepiej nie budowac wcale domu jesli nie zrobisz pc ,reku, solarow po calym dachu, stacji uzdatniania wody,wiatraka i paru innych rzeczy.
    czyli nie masz miliona nie bierz sie za budowe.
    a tak z zycia.
    wklad za 5-7 tys to gorna granica tego co sie sprzedaje, plus obudowa max za drugie tyle- reszta to nisza. z fajerwerkow dochodzi czesto dgp.
    i nic dziwnego. za 40 tysiecy mozna miec lepsze zrodla ciepla.

    Cytat Napisał symbor Zobacz post
    Ponieważ jestem zainteresowana kominkiem to czytam posty, które tego tematu dotyczą i dochodzę do takich wniosków - nie stać cię na spartherma nie kupuj wcale kominka, nie stać cię na mercedesa wsiadaj w tramwaj.
    a ja mam volkswagena i na moją kieszeń i potrzeby w zupełności mi wystarcza. Zawsze lepsze to niż tramwaj

  4. #204
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar symbor
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    okolice Gdańska
    Dzielnica
    Lublewo
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    spokojnie. najlepiej nie budowac wcale domu jesli nie zrobisz pc ,reku, solarow po calym dachu, stacji uzdatniania wody,wiatraka i paru innych rzeczy.
    czyli nie masz miliona nie bierz sie za budowe.
    a tak z zycia.
    wklad za 5-7 tys to gorna granica tego co sie sprzedaje, plus obudowa max za drugie tyle- reszta to nisza. z fajerwerkow dochodzi czesto dgp.
    i nic dziwnego. za 40 tysiecy mozna miec lepsze zrodla ciepla.
    Jak dla mnie nic dodać nic ująć

  5. #205
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    za 40 tysiecy mozna miec lepsze zrodla ciepla.
    na przykład jakie ?
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  6. #206
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    na przykład jakie ?
    np pompa ciepła, mam dimplexa 11,7 KW z odwiertami i płaciłem 37,500 za całość

  7. #207
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał rosomakx4 Zobacz post
    np pompa ciepła, mam dimplexa 11,7 KW z odwiertami i płaciłem 37,500 za całość
    a ja mam spartherma Varię Bh z podnoszoną szybą do gory umozliwiająca obcowanie z ogniem o klimecie nie wspomnę.
    mowimy o 2 roznych rzeczach
    Ty o tanim ogrzewaniu domu
    ja o klimacie ktory daje ogien w pomieszczeniu i przy okazji o czerpaniu z tego faktu energii.
    Bo zakładam ze wieczorową porą nie siedzisz przy pompie wpatrując sie weń.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  8. #208
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    za 40 tysiecy mozna miec lepsze zrodla ciepla.
    na przykład jakie ?
    Odpowiedziałem zgodnie z pytaniem, nie uzasadniam tego niczym bo skoro kominek to klimat itp to pompa to wygoda i tanie źródło ciepła,
    Pytanie było takie a nie inne i wg mnie za taką kasę można mieć coś lepszego

  9. #209
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    wklad za 5-7 tys to gorna granica tego co sie sprzedaje, plus obudowa max za drugie tyle- reszta to nisza. z fajerwerkow dochodzi czesto dgp.
    i nic dziwnego. za 40 tysiecy mozna miec lepsze zrodla ciepla.
    Cytat Napisał rosomakx4 Zobacz post
    Odpowiedziałem zgodnie z pytaniem, nie uzasadniam tego niczym bo skoro kominek to klimat itp to pompa to wygoda i tanie źródło ciepła,
    Pytanie było takie a nie inne i wg mnie za taką kasę można mieć coś lepszego
    Zgadzam sie trafnie odpowiedziałes.
    Lecz tu poruszony został temat tanszego odpowiednika spartherma i lecho twierdzi ze u niego to co sprzedaje to max 5-7 tysi.
    Jednak nie mozna zapomniec o ludziach chcących wydac swoje srodki za cos bardzoej drogiego
    akurat w moim otoczeniu u sąsiadow jest 5 sparthermow oczywiscie zaden nie kosztował 40 tysi.
    za tą kwote to i spartherma i pompę mozna miec wydaje mi sie..
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  10. #210
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Zgadzam sie trafnie odpowiedziałes.
    Lecz tu poruszony został temat tanszego odpowiednika spartherma i lecho twierdzi ze u niego to co sprzedaje to max 5-7 tysi.
    Jednak nie mozna zapomniec o ludziach chcących wydac swoje srodki za cos bardzoej drogiego
    akurat w moim otoczeniu u sąsiadow jest 5 sparthermow oczywiscie zaden nie kosztował 40 tysi.
    za tą kwote to i spartherma i pompę mozna miec wydaje mi sie..
    W sumie zmieścisz się jeśli mowa o samym palenisku, i PC typu ecopower czy ecopol
    Podobno całkiem niezłe pompki

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Porównanie Mercedesa z VW jest komiczne, gdyż dla mnie obie marki to "MERCEDES". Temat brzmi odpowiednik Spartherma i to wyjaśnia sporo. Spartherm wymyśla, sprawdza, analizuje setki reklamacji. Odpowiedniki to zakup jakiegoś oryginalnego modelu, rozebranie go na części i mniej lub bardziej udana próba wyprodukowania czegoś na "wzór i podobieństwo". Bycie liderem kosztuje sporo. Naśladownictwo niewiele, bo rachunki za swe nieudane próby przerzuca się na naiwnych klientów. Kupując Spartherma kupuje się innowacyjną, ale sprawdzona technologię. Spartherm jest zawsze o krok do przodu. Naśladowcy mogą najwyżej kombinować jak omamić klienta. Np wymyślając bajer o rozbiórce kominka po miesiącu. Już widzę jak lawinowo rośnie sprzedaż .

    Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Nikt nie zmusza nas do kupowania Mercedesów. Dacia czy Daewo Tico, też mają silnik, cztery koła i kierownicę. Pomiędzy tymi modelami a Mercedesem jest sporo do wyboru.

  12. #212
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar symbor
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    okolice Gdańska
    Dzielnica
    Lublewo
    Posty
    96

    Domyślnie

    Wniosek nasuwa się jeden - nie stać Cię na spartherma odpuść sobie kominek drogi inwestorze

  13. #213
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał symbor Zobacz post
    Wniosek nasuwa się jeden - nie stać Cię na spartherma odpuść sobie kominek drogi inwestorze
    tak to zrozumiałes ? nie zartuj ?
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  14. #214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał symbor Zobacz post
    Wniosek nasuwa się jeden - nie stać Cię na spartherma odpuść sobie kominek drogi inwestorze

    Gdyby tak było, na drogach widzielibyśmy wyłącznie Mercedesy (i kilka Golfów)...

    Pisałem raczej w kontekście relatywnie wysokiej ceny Spartherma. Próbując wyjaśnić dlaczego jest droższy od tych którzy na nim sie wzorują. Ale nie zawsze tak bywa. Np firma Brunner też w pewnym momencie postanowiła się "złamać", uruchamiając produkcję skrzynek do świecenia, na wzór Speedy i Varii. Przerwali w ten sposób naśmiewanie się z tego typu urządzeń. Zmienili marketing, który wcześniej dopuszczał tylko urządzenia spalające drewno w sposób bardzo wydajny. Sprzedają drożej od Spartherma. Początkowo były to urządzenia o wiele gorsze od pierwowzorów.

    Oczywiście masz prawo interpretować czytany tekst jak Ci się podoba

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony