dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Projekt zagospodarowania działki i projekty przyłączy

    Witam


    Kompletuję dokumentację potrzebną do pozwolenia na budowę. Wymagana jest w moim urzędzie tzw. plansza zbiorcza, na której są naniesione na plan zagospodarowania działki wszystkie sieci uzbrojenia, w tym prąd, wodociąg i oczyszczalnia. Instalacje wewnątrz budynku już mam. Niestety projektanci, którzy je robili (współpracujący z architektem , który projektował mi dom) nie są zainteresowani wykonaniem projektu instalacji poza budynkiem, gdyż wiązałoby się to z uzgodnieniami w moim mieście (są z innego) i uciążliwymi dla nich dojazdami .
    Muszę te projekty załatwić we własnym zakresie.
    Dysponuję planem z lokalizacją domu, na to muszą branżyści nanieść resztę, w tym prąd. Nie mam jeszcze jednak skrzynki, umowy z zakładem energetycznym też nie mam jeszcze podpisanej, ale mam warunki przyłączeniowe.
    Dowiedziałam się, że można to rozwiązać rysując tymczasowy przebieg - kreskę do domu, z adnotacją "do późniejszego opracowania".
    I tu mam pytanie - czy tą "kreskę" musi narysować ten sam projektant, który projektował instalację w budynku, czy może inny? Bo mam sprzeczne informacje.

    Czy później na tej planszy muszę mieć pieczątki wszystkich projektantów, którzy pracowali nad innymi elementami, znajdującymi się na planie - np. lokalizacja domu i te wspomniane instalacje wewnątrz? Bo całą tą planszę przygotowuje mi projektantka od od wod-kanu.

    Wiem, że zazwyczaj te projekty wykonują te same osoby co instalacji wewnętrznych, ale może ktoś miał podobną sytuację, lub orientuje się w temacie

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ciril
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    571
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    milek what is plansza zbiorcza??? Takiego określenia nie znam. Nie wystarczy projekt zagospodarowania działki (to powinien Ci zrobić Twój projektant), a jeżeli w projekcie masz projekty branżowe to powinny być też wrysowane "kreski" pt. woda, prąd i gaz na działce. Sorry, ale chyba ktoś Cię w maliny wpuszcza. Co masz w umowie z projektantem??
    Tu czytaj i pisz
    "Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach."G.Eliot

  3. #3

    Domyślnie

    Plansza zbiorcza - tak określa właściwy dla naszej lokalizacji urząd plan zagospodarowania z naniesionymi przyłączami - ma być wszystko - właśnie to co Ciril wymieniłaś. Nie wszędzie tego wymagają, u nas tak.
    Na tym tle miałam z architektem zatarg - architekt nie jest z naszych okolic, u nich tego nie wymagają. Nie będę się tu rozpisywać szczegółowo, Ciril - skrobnę na priv.
    W każdym razie rozliczyłam się za to co, co zostało zrobione - resztę sama załatwiam.



    Ciril - masz drożną skrzynkę? Bo nie chce mi wysłać wiadomości...
    Ostatnio edytowane przez *milek* ; 08-04-2010 o 18:18

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ciril
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    571
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    teraz powinno przejść... nie odnajduję się jeszcze na tej nowej maszynie.
    Tu czytaj i pisz
    "Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach."G.Eliot

  5. #5

    Domyślnie

    Ja chwilowo skapitulowałam, masz wiadomość na privie na drugim forum.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony